Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj boxer evladiyelik olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Motosiklete dünyasına adım atmaya başlıyorum. Boxer ın 2.el piyasası iyi değil ;fakat sağlam sorunsuz diyorlar. Bu yüzden alayım pişeyim büyütsem bile 2.motor olarak dursun satmayayım şehiriçi kullanırım diye düşünüyorum.Doğru tercih olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Al hocam. Eşek gibi motordur. Yolda bırakmaz, abuk subuk sıkıntılar çıkarmaz. Yakıtı iyi, parçası ucuz, servis aralıkları uzun vs.

Eger eşşek niyetine binip ikinci motor olarak kenara atmayı düşünüyorsan cub tarzı bi motor tercih et

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    3 ayda sağı solu paslanmaya başlayan motor evladiyelik nasıl olacak. Uzun süre dayansa bile tipinin kayacağı kesin.
    burakcvck bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bajaj boxer kalite olarak çinli üstü japon altı motosiklettir. Bir ybr cbf kadar kaliteli değildir ama baya fiyat farkı var. Tasarım olarak bozuk ve yokuşlu köy yolları için tasarlanmış diyebiliriz. Amörtisörleri sert ve sağlam. Az yakıyor ve kolay kolay arıza yapmıyor. 4 vites ve yüksek hızda titreşim fazla. Torku yüksek çok iyi yokuş çıkar ama son hızı diğer 150lik motosikletlere göre düşük. Orjinal dişli ile max 110 yapıyor daha fazla yaptığını söyleyenlere inanmayın. Arka dişli değişimi ile son hız arttırılıp titreşimi düşürülebiliyor. Dişli değişimi ile 130 yapar ama frenler kampana olduğu için 100ü geçmek tehlikelidir. Kötü özellik olarak titreşimi, kampana frenleri ve 4 vitesli olmasını sayabiliriz.
    poweranimal ve fedos bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ayda sağı solu paslanmaya başlayan motor evladiyelik nasıl olacak. Uzun süre dayansa bile tipinin kayacağı kesin.
    Bu motorla alıp veremediğin ne var :D boxer sayfasında da sürekli kötüleyip duruyosun.Hayır yani merak ettim bi yaran mı var bu motorla ilgili

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla alıp veremediğin ne var :D boxer sayfasında da sürekli kötüleyip duruyosun.Hayır yani merak ettim bi yaran mı var bu motorla ilgili
    Paslandığını gözümle gördüm görmesem yazmam. 5000km anca yapmış Boxer'da 2 yıllık pas vardı. Muhtemelen kara kış görmemiş olmasına rağmen, çünkü kurban bayramında istanbulda gördüm.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    bajaj olur mu bilmem. olabilir. ama ybr olur, onu biliyorum.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj olur mu bilmem. olabilir. ama ybr olur, onu biliyorum.
    YBr cbf tvs tayfasıyla arada 2500 liralık fark var. Gönlüm tabii onlardan yana da sigorta +ruhsat+ekipman vs alınır 2500 lira farkla

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Evet paslandığı doğru. Motorun görüntüsünü bozuyor. Ama paslanmasada görüntüsü kötü zaten. Görüntü isteyen adamın motoru değil bu. Paslanması motorun bozulacağı anlamına gelmiyor. Boxer'ın facebook grubu var orda sor istersen. Ben daha motorun arıza çıkardığından şikayet eden duymadım. 50.000 km kullanan kuriyeler var. Adam sorun çıkarmadı diyor. Kesinlikle çinliler gibi arıza çıkartan bir motor değil. Ybr kadar kaliteli diyemem ama fiyatına göre en sağlam motordur. Boxer şu an 3500 tl. Cb125e 5250 tl. Ybr125 6180 tl(oha artık). Tercih meselesi. İlla en sağlamı olsun diyorsan ybrden daha sağlamını bulamazsın. Ama o paraya değer mi bilemem.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBr cbf tvs tayfasıyla arada 2500 liralık fark var. Gönlüm tabii onlardan yana da sigorta +ruhsat+ekipman vs alınır 2500 lira farkla
    siz sıfır mı diyordunuz? orayı kaçırmışım. başlangıç için sıfır da önerilmez. o motor illa ki düşer kalkar çünkü. bana kalırsa 2. el ybr alın o fiyat bandında. ruhsat plakayla 4bin'e gelecek zaten boxer, o civarda ybr bulabilirsiniz.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    al bitane sıfır boxer kafan rahat etsin taş gibi motor, paslanırsa paslansın paslanmanın ne sıkıntısı olur anlamadım al boxeri koy evinin önüne arkadaşların dediği gibi eşek kullanır gibi kullan mis...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    bu trafik sigortası fiyatlarıyla artık öyle kolay kolay alayım kenarda eşek gibi kullanayım diye motor tutmak akıl işi değil sanki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al hocam. Eşek gibi motordur. Yolda bırakmaz, abuk subuk sıkıntılar çıkarmaz. Yakıtı iyi, parçası ucuz, servis aralıkları uzun vs.
    Bütçeye en uygun sağlam motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger eşşek niyetine binip ikinci motor olarak kenara atmayı düşünüyorsan cub tarzı bi motor tercih et
    Cup motor yetersiz güçsüz kalır
    İki kişi rampa nasıl çıkacak?

Paslandığını gözümle gördüm görmesem yazmam. 5000km anca yapmış Boxer'da 2 yıllık pas vardı. Muhtemelen kara kış görmemiş olmasına rağmen, çünkü kurban bayramında istanbulda gördüm.

bende 6 aydır boxer kullanıyorum aldığım günden beride dışarda duruyor kapalı otoparkım olmadığı için. Kar yağışında üstünden bir karış kar da attım yağmurda çamurda da kullandım ama sizin belirttiğinz gibi bir paslanma olmadı. Sizin belirttiğinz istisnai bir durum olabilir veya paslanada bilir sonuçta mekanik bir alet fakat belirttiğinz gibi çok kısa sürelerde o şekilde bir yıpranması olacağınız zannetmiyorum bir boxer kullanıcısı olarak.
    matrix506xx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tabiki scooter almalısın spacy al aile yükünüzü çeker bakkar market vs

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    http://www.motorumla.net/kamp-yerler...jaj-boxer-150/

inceleme var burda uzun yol ve şehir içi kullanılmış.
    Thracian bunu beğendi.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Sırf paslanma meselesini açıklığa kavuşturmak için motorun fotoğraflarını çektim. Motoru alalı 2,5 ay oldu. Görüldüğü üzere yağmur almayan, üstü kapalı fakat kapısı olmayan bir garajda muhafaza ediyorum motoru. Direk yağmur almasada açık hava denilebilir. Arka süspansiyonda paslanma var ama motorun geri kalanında herhangi bir paslanma göremedim. Motorun görmek istediğiniz başka bir yeri varsa fotoğrafını çekip gösterebilirim.

resimler gözükmüyor galiba tekrar denicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Mengu16 bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    2750 liradan satışa çıkmış bir motordan ne bekliyorsunuz ki ben onu anlamadım? 4 ay evvel 3000 liraya almıştım. 2000 km ye yaklaştım şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Parasının hakkını fazlasıyla veren bir motosiklet. 3000 lira verip 8000 liralık performans beklerseniz tabii ki bulamazsınız.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2750 liradan satışa çıkmış bir motordan ne bekliyorsunuz ki ben onu anlamadım? 4 ay evvel 3000 liraya almıştım. 2000 km ye yaklaştım şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Parasının hakkını fazlasıyla veren bir motosiklet. 3000 lira verip 8000 liralık performans beklerseniz tabii ki bulamazsınız.
    500 lirada versem o kadar kısa süre içerisinde paslanmasını istemem. Bunun yüksek beklentiyle ne alakası var ?
    snappy x ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)