Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

motorunuzu ne tür zorluklarla aldınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar parayı motorsiklete vermek çok zor bir karar oldu benim için. Hâlâ içime sinmiş değil.

Babamdan motorsiklet için para istemek aklımın ucundan bile geçmedi. Babamın hayatı boyunca arabası bile olmadı. Ama üç tane evlat büyüttü. Değil başka bir şeyler istemek, fedakarlıkları için ne yapsam az gelir. Muhtemelen sizin babanız da öyledir. Olmadığını düşünüyorsanız muhtemelen erkendir gerçeği görmeniz için. Hayır, babam hâlâ hayatta.

Bu arada hiç bir aklı başında baba oğluna Türkiye trafiğinde sürmek motorsiklet almaz.
    Aynı düşüncedeyiz kardeşim üniversiteyi bitirip çalışmaya başlayalı 8 ay oldu ve bu 8 aydır motosiklet için yeri geldi boğazımdan kestim aylık 200 lira ile geçindim kız arkadaşımdan bile borç aldım ama babamdan istemek aklımdan bile geçmedi hatta ben aylardır çalışıyorum ama babama hiç para veremedim diye üzülüyorum. Çünkü o adam 4 çocuk büyütüp bu duruma gelene kadar neler çektiğini az buçuk hatırlıyorum yurt dışında çalıştı her işi yaptı belkide 40 yaşına kadar keyfi para harcayamadı. Allah a şükür şuan durum iyi benim yardımıma ihtiyacı yok zaten kendisi de diyor sen kendini kurtar başka bir şey istemem diye bu yüzden hala 1500 e yakın borcum var 3 ay daha maaşımın tamamına yakınını taksitlere vercem. Sadece yemek ve benzin param kalıyor bana. Ama kendimden çok o adamı düşünüyorum ben 65 yaşına geldi artık biraz rahat etsin istiyorum.
    Yani kısaca benim çektiğim sıkıntı zorluklar babamınkiler yanında hiçbir şey .Benim çektiğim asıl sıkıntı maddi değilde manevi yönden
    Peder ve turbocharge bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    hep çinli motorlara biniyordum, bir eczanede teknisyen olarak çalıştım tam oniki yıl boyunca ...hep dört silindir bir makina almak isterdim ama maaş sınırlı olduğu için yetmiyordu dört silindir bir makina almaya, zaten araba da vardı bir de evliyim ve bir çocuğum var... bunların yanında dört silindir bir makina beni epeyce zora sokacaktı ama yılmadım bir sene dersaneye gittim kpss için, sonra klavyemi geliştirdim iyice.... kpss de iyi bir puan aldım, klavyede de derece yaptım, Kayseri Adliyesi zabıt katipliğini 2015 yılında dördüncü olarak kazandım, memuriyete memleketimde başladım ve ilk işim dört silindir bir makina almak oldu (yamaha fzs 600) ama ben bilmiyordum bu makinaların bu kadar güçlü-hızlı olduğunu.... şimdi de tekrar satıp daha sakin bir makina alma derdindeyim...
    okan kükner bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı YasinRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstüme vazife değil ama merak işte ne işle meşgulsunuz
    güvenlik işi yapıyorum boş zamanım da da sanayi ye gidip koltuk döşeme işi yapıyorum yani güvenlikte sigortalı sanayide ek olarak elimden her iş gelir allah şükür hep kendime iş kurmak isterim ama boşuna risk e girmeye gerek yok zaten ayda hatrı sayılır bi harçlık oluyor cebimde kendimi strese sokmaya değmez
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)