Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 Sorunsali

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Su an Pulsar 200NS var elimde bunu sattigimda yaklasik olarak 15.000 tl nakitim olucak. Benim icin en onemli konu lastik İRC lerle kullanmak istemiyorum motoru. Sifir fiyatta 15750 oldu. az daha bekleyip uzerine eklesem sifir mi alsam yoksa ikinci ellere bakmaya devam ki etsem. sizce mantikli olan hangisi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    15 liran olacak ise biraz daha zorla sıfır al. kırmızı rengi de geldi hazır... en azında fuarda kırmızıyı tanıttıyorlar. ön sipariş verir ödeme yapar, motor gelene kadar lastik parasını hazırlarsın.
    Ahmetcan45, MotoGlock ve matrix506xx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    pulsari satabilseydim fuarda hemen almayi dusunuyodum da bakalim artik acele etmeyim kirmizi rengi cok hosuma gitti gercekten

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Biraz daha ekleyip ktm rc250 bakabilirsin. Abs, zannedersem pirelli lastikler ve kaydırmalı debriyajla beraber geliyordu. Aradaki fark lastiğe gitse abs sana kâr kalıyor.
    Pisman bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    aklima oda geldi aslinda baktim guzel motor ama cift silindir bi makina istedigim icin vazgectim

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam IRC konusunda çok mantıklı düşünüyorsun. Kesinlikle R25 e yakışmıyor IRC lastikler. Değiştirmekte fayda var. Bende motoruma Rosso II taktırdım ve inanılmaz derecede memnunum. Tavsiye ederim.

Şimdi gelelim fiyat olayına. Ben motorumu sıfır aldım. Ben aldığımda fiyatı çok daha uygundu. Şimdiki fiyatlara baktıkça şaşırıyorum, vay be diyorum. 15700 çok yüksek bir rakam. Aslında ben alırken fiyat daha uygun olmasına rağmen bana yine yüksek geldiydi ya neyse
    Ancak R25 almayayım, rakiplerine bakayım desen CBR250de 14750tl olmuş. Inazuma desen hakeza o fiyat bandında. Ülkemizin durumu belli, bu fiyatların düşme ihtimali olmadığı için mecburan fiyatları bu halliyle kabul etmekten başka çaremiz yok.

Sıfır mı 2. el mi olayına gelirsek, hemen matematiksel bir hesap yapalım:
    sıfır için kabaca:
    motor 15500tl + rosso II 800tl(alması takması dahil) + ruhsat&plaka 200tl + koruma takozu 150tl(bence lazım) = 16650 tl yapar.

2. el düşük km rossolu, koruma takozlu bir R25i en kötü 15000 civarına veya daha uyguna bulabilirsin. kabaca en az 1600 - 2000tl arasında fiyat farkı yapar.
    O fark için 2. el motosiklet almaya değer mi? Sürücüsü apaçi olmayan bilinçli biri olmak şartıyla, motor bakımları yetkili serviste yapıldıysa, ekspertize sokulup alınabilir. Neden olmasın? ayrıca motosikletin kullanıcı hatası dışındaki tüm sorunlara karşı 24 ay da garantisi var. Yani aldığın motorun halen garantisi sürüyor olacak.
    Aradaki 2000tl civarındaki fark ekipman + 1 yıllık benzin + bakım masrafın olur.
    Ancak ben 2. ele güvenemiyorum, 2bin tl fark için bu riske girmek istemiyorum, illa sıfır olsun kafam rahat olsun diyorsan da sıfır almak mantıklıdır. Tercih senin.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 liran olacak ise biraz daha zorla sıfır al. kırmızı rengi de geldi hazır... en azında fuarda kırmızıyı tanıttıyorlar. ön sipariş verir ödeme yapar, motor gelene kadar lastik parasını hazırlarsın.
    Bu bilgi kesinmi; R25 Kırmızı renk geliyorsa çok efsane olur hayalimdi o renk ve o motor. İleride cbr'ı satıp onu düşünüyorum.

Konuya gelirsek 0 Km R25 almanı tavsiye ederim. Er yada geç lastiğide denkleştirirsin.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ninja 250sl'in standart lastiği nedir?

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'

Motosikleti
    Yamaha MT25
    cok guzel yazmissin hocam. lastik konusu cok onemli benim icin pulsarimda michelin pilot street kullaniyorum memnunum ama rosso 2 yi denemek istiyorum r25 e en yakiscak lastikte o bence. butce konusunda sorunum olmasaydi sifir dusunurdum kesinlikle ama unuttugumuz bi nokta var oda sigorta parasi. sizin yaptiiniz hesaba sigorta parasinida eklersek 17bucugu bulucak fiyat. benim en azindan lastigi uzerinde hazir bi ikinci el alabilmem lazim elimdeki parayla sigortayi yine bi sekilde karttan taksit yaptirabilirim. ikinci el piyasada da su an hic motor yok fuardan sonra olanlarda fiyati sisircektir eminim. 15.250 iken sifir fiyat, 10.000 kmde hic bi ekstrasi olmayan motorlari 14bucuk yaziyolardi. su an ki fiyattan sonra 15in altinda yazmazlar, uzerinde rosso 2 olan 5000 km gecmemis bi motoruda eminim 16 a yazicaklar.

bu ne yazacağını şaşırmış http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76331722/detay

Motosikleti
    4. motor Honda
    Başlığa sorunu yada sorusu neden yazmadığınızı merak ettim, sorunsal diye bişey mi var

Eğer 5bin km e kadar temiz bir R25 bulursan 14 civarına 2. el al derim arada 1750-2000tl gibi fark olucak, 5000km deki motor için değer diye düşünüyorum.
    computeus bunu beğendi.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu bir harika
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman allahım ne bu tatlılık xD

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250sl'in standart lastiği nedir?
    dunlop diye kalmış aklımda, rosso 2 kadar olmasada irc lerden çok daha iyidir, kullanılabilir
    iki teker ruhunu taşır ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Forum iyice sözlüğe döndü
    potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    valla oyle gecti aklimdan o anda hocam. bulabilirsem o fiyatlarda o km de bi motor ariyorum ama malesef su an icin denk gelemedim kafama yaticak biseye

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dunlop ile geliyor.İRC ile Rosso arası bir lastik denebilir.Değiştirme ihtiyacı yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Biraz daha zorla sıfır al caddede sokakda gördüğüm r25 lerin hepsi agresif sürücüler.Z250 kullanıyorum nınja 250 ile aynı lastiklere sahip dunlop. Ama değiştirme ihtiyacı yokmu varmı dersen bence var çok kez dikkat etmeme rağmen zaman zaman kayıyor.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Ben olsaydım Ktm 390 rc alırdım.20 ye düşmüş fiyatı.16 yı verebiliyorsam.Abs li,lastikli tercih ederdim.Zaten aynı hesaba gelecek.Link

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)