Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Önemli

Motovento
    REKLAM ALANI
    zaferr17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba sitenize üye olma sebebim olan bir sorum var 125cc lık motor alacam ama yükselmeyi düşünmüyorum çünkü diğer araçlara gore 34 mat daha çok kaza yapma riskimiz var gözüme kestirdigim KTM rc 125 var sizce iyimi birde a.e.a. motor almadan koruma giysilerini al demişti ne kadar burce ayirmaliyim son olarak ta motorsikleti 0 mj yoksa 2. Elmi alıyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Cok onemliymis... o kadar onemliki diger basliklarin uzerinde ana konu yapilmali.
    Osm@n ve zaferce bunu beğendiler.

zaferr17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok onemliymis... o kadar onemliki diger basliklarin uzerinde ana konu yapilmali.
    Sırf bunları sormak için uye olduysam önemlidir

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ulan saatin 12 oldugunu hergün böyle içerikli konulardan anlıyorum.
    berkcigdem ve hakikiteker bunu beğendiler.

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı zaferr17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bunları sormak için uye olduysam önemlidir
    Hoşgeldin İnşallah sorunuza cevap bulursunuz..ama ne bileyim sırf bunları sormak için üye olup bunu açıkça belirtip soru soran birine cevap vermek içimden gelmiyor affola kardeş birdaha girip bakmıcaksın nasıl olsa

Edit:şuda var yanılt beni bu forumda forumda kalıcı ol inşallah

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Arkadaş forumu pr*zervatif gibi 1kere kullanmaya çalışan insanlara sebebsiz kil oluyorum.Bilgisini paylaşmadan sadece bencillik yapip kendisi bilgi istiyor.Bide utanmadan önemli yazıyor.Banane arkadaşım senin motorundan bence çok gereksiz bi konu.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Yani şimdi öyle bi sormussun ki kim nasıl cevap versin? Konu başlığı "önemli" içine giriyosun su kadar kaza yapma riskimiz var 125cc KTM düşünüyorum kaç paraya ekipman alayim,motoru 0 mi alayim 2.el mi? Yaş belirtmek yok-bütçe belirtmek yok-kullanim amacı belirtmek yok altın elbiselinin ne dediğini belirtmek var.Forumu karalama defteri gibi kullandigindan başka önemli bi durum göremedim şahsen.
    ccc67 bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Madem o kadar yüksek kaza yapma olasılığin var... Senin en az 10 milyon liraya ihtiyacin var... Sana pist lazım arkadaş... Önce pist yaptır kendine...

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ktm rc 125 şase olarak 250 ile aynı sanırım bence gayet iyi absde var ama ekipmanı onceden toplamak daha iyi yoksa motor alınca sıkıntıya girersin benden soylemesi . ben 6 aydır para biriktiriyodum gene yetmedı ekıpmanlara mesela ceketi tekstil aldım botuda aliexpresten aldım .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Önemli sorulara cevap verirken hep zorlaniyorum. Ya hata yaparsam stresi vaz geçiriyor beni...

Gerçi sorular daha önce sorulmuş otuz küsür bin sorunun yüzde yirmi yedisiyle birebir örtüşüyor ama...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Sadece ekipman ve eğitim kısmına cevap vereyim.

Kaç cc veya hangi model motor kullandığının önemi yok, bütçeni yükseltebildipin kadar yükseltecek ve en iyi ekipmanı alacaksın. 125cc ile de 1000 cc deki gibi aynı şekilde ölebilirsin. Kaskın en iyisi olacak, montun sağlam olacak, pantolonun korumalı olacak, eldivenin sağlam olacak, botların mümkünse kaval kemiğini koruyacak.

İlk defa motor kullanacaksan eğitim alacaksın, Gis/Honda/Yamaha gibi sağlam bir yerden hemde. Motoru sen kullanırsın ehliyet değil o yüzden ehliyetine güvenmeyeceksin. 30km hızla bile ölebilirsin o yüzden "bağa bişi olmaz yea " diye ekipmansız çıkmayacaksın.

Bütçene gelince, en iyi anlayışın ile doğru orantılı olacak. Kimine göre en iyisi 300-500 liralık kasktır, kimine göre 2000-2500 liralık Kasktır. Kimi alpinstar/daines/revitt giyer kimi giymez. Gideceksin bakacaksın. Bana sorsan git her şeyini shoei alpinstar ve revitt al derim.

Ktm ye gelince. O motor yükseltilir illa. 125 cc alacağım kalacak kısmına sen bile inanma. Ktm alınır mı? Ktm bu tabiki alınır. Tabi masrafları da ona göredir (Kawasaki gibi)

İlk motorun olacak ise önce eğitime git sonra model seç. Motor rakı gibidir, vitrinde durduğu gibi durmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)