Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor almayı düşünüyorum. YARDIM!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Nasipse yaz tatilinin sonlarına doğru r25 almayı düşünüyorum, ancak sormak istediğin bazı şeyler var. Öncelikle daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım sadece 540 km lik scooter deneyimim oldu markette çalışırken servis için. 35 günü aşmıştır hergün en az 7 8 saat bu motoru araştırıyorum ama siz deneyimli abilerimdemde yardım istiyorum. yaşım 17 boyum 177. önce CBR 250r ile araştırmaya başladım, kawasaki, megelli, yzf 125r, yuki falan derken kendime göre en doğru seçimin Yamaha r25 olduğunu düşünüp kendimi burda buldum. vitesli araba tecrübem var annemi pazara vs bırakıyorum ancak uzun yollar değil, sadece şehir içinde kısa mesafelerde araba kullanırken trafiği okuyabiliyorum ancak dediğim gibi saha önce vitesli motor kullanmadım. Ekipmanlar için 2500 tl bütçe ayordım şu anda kasada duruyor. Yardımlarınızı bekliyorum bu motoru kullanabilirmiyim? lütfen ybr falan önermeyin biliyorum haklısınız ama bende biraz şekilcilik var ayrıca o tip motorları beğenmiyorum. (kaliteli olsalarda hoşma gitmiyorlar işte ) eğer olmaz derseniz kawa 250 sl, cbr 250r, ve yzf r125 e de açığım. sizde ekliyebilirsiniz. Tekeriniz düz bassın abilerim iyi akşamlar sağlıcakla kalın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    cbr 250 daha uygun olur tecrüben yoksa yada eğitim alıp r25 alman daha mantıklı olur cunku 190-195 i gören bir motor 250 lik olduğuna bakma . ama ne amaçla aldıgın onemli ben ara geçiş icin alıyorum yoksa alıp uzun yıllar kullanıcammı şehir içimi dışımı bunun kararını verdikten sonra daha ıyı olur ben cbr derim

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Yzf 125 ve 250 nerdeyse aynı fiyat yzf 125 i o yüzden eleyelim.Cbr 125 başlangıç için iyi ama sonra çabuk sıkılabilirsiniz.Cbr 250 veya R25 i de tecrübeniz olmadığı için önermem.

Size tavsiyem pulsar 200 ns ye de bakın.

amacım öyle aşırı süratler değil. amacım tecrübe edinmek, şöyle 30000 km sıkılmadan, gücünden şikayet etmiyeceğim bir motor. motor her ne kadar kutsal bir araç olsada bizim için, kaporta direk biz oluyoruz, işte bu yüzden baya tecrübe edinmeden limitlerinde kullanmıcağım ben motoru alınca ki altımda 170 beygir 2500 cc cheviyle bile hız yapmıyorum arkada bıraktıklarımı düşünmeliyim diyorum herzaman değerli yorumlarınız için teşekkür ederim daha brkliyorum bol bol ☺��

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)