Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 metre yuksekten düştüm 12 dikiş var yardım :P

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaslar merhaba akşam üzeri 2.katın son basamağı 260cm ayakta oldugumu varsayarsak

3metre yüksekten merdiven kırılması sebebi ile bel üstü çakıldım

Ha sorarsanız mt ile nedir alakası diye motosiklet forumu sonuç olarak dikiş yemiş arkadaşlar vardır mutlaka

Şans eseri belim ezilmesi dışında kırık çıkık yok şükürler olsun

Ama merdivenin bir demir çubuğu sol elime saplandı ve ciddi bir yarık oluştu

Yine şükürler olsun ki kaba et hizasında kesilmiş ve kaslarda tendomlarda sorun yok

İlk defa başıma böyle bir olay geldi ve yeterli soruları soramadım doktorlara

4.boydan 12 dikiş var avuç içimde ama bu dikişe nasıl bakmalıyım su temasından kaçınmalımıyım

Nelere dikkat etmeliyim? Herkeze iyi forumlar
    mehmetenis bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın
    dovahhkin bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın
    Eyvallah sağolasın
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    cıks
    zaten pansuman yaptıkları zaman sana söylemiş olmaları lazımdı
    su değmeyecek dikişler alınana kadar...
    pansuman esnasında hijyen için bir jel sürüyorlar sanırım, ben cam kesmesinde poşet sarıp elime bağlayıp duş alıyordum

geçmiş olsun
    gariban birileri varsa yakınında un yağ şeker...v.s gücün neye yeterse yardım yap.
    karadenizz bunu beğendi.

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    ucuz atlatmışşın.. geçmiş olsun.. tendon sinir veya damarlarında sorun yoksa dikişi hiç dert etme 1 hafta 10 güne kalmaz düzelirsin. günlük pansumanlarını aksatma malzemeleri alıp evde de yaptırabilirsin. su değdirme çok hava almayacak şekilde kapatma üstünü. teramisin krem kullanabilirsin bol bol sür ne kdr nemli kalırsa o kdr hızlı iyileşir baticon sürmeyi de unutma. duş almak biraz zor olsa da arkadaşın söylediği gibi poset vs sarabilirsin.. tekrar geçmiş olsun..

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak öneride bulunayım. Dikişler alınana kadar hatta dikişler alındıktan sonra 2 gün daha su değdirmeyin. Pansuman ıslanırsa en kısa zamanda değiştirin. 15 günden önce asla dikişleri aldırmayın. Bazen sağlık ocaklarında erken alabiliyorlar. Ama bizim için kafa bölgesi 7, gövde 10, ekstremite dediğimiz kol ve bacaklardaki dikişler 15 günden önce alınmamalı , açılabilir. Hele yara kenarlarında doku beslenme bozukluklarına bağlı nekroz dediğimiz siyahlaşmalar belirgin ise 20-25 güne dikiş alma süreci uzayabilir. Bu dönemde 2-3 günde bir pansuman (yapışma yoksa sadece batikon ile yapışma oluyorsa az miktar furocin pomad ile ) yapılması uygun olacaktır. Antibiyotik almayı ihmal etmeyin(3-7 gün arası). El şişerse yüksekte tutmaya çalışın. Kızarıklık olursa ve artarsa tekrar doktora başvurun. Geçmiş olsun.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    yamaha
    Rabbim şifa versin inşallah

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    geçmiş olsun Allah şifa versin
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Oğuz39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak öneride bulunayım. Dikişler alınana kadar hatta dikişler alındıktan sonra 2 gün daha su değdirmeyin. Pansuman ıslanırsa en kısa zamanda değiştirin. 15 günden önce asla dikişleri aldırmayın. Bazen sağlık ocaklarında erken alabiliyorlar. Ama bizim için kafa bölgesi 7, gövde 10, ekstremite dediğimiz kol ve bacaklardaki dikişler 15 günden önce alınmamalı , açılabilir. Hele yara kenarlarında doku beslenme bozukluklarına bağlı nekroz dediğimiz siyahlaşmalar belirgin ise 20-25 güne dikiş alma süreci uzayabilir. Bu dönemde 2-3 günde bir pansuman (yapışma yoksa sadece batikon ile yapışma oluyorsa az miktar furocin pomad ile ) yapılması uygun olacaktır. Antibiyotik almayı ihmal etmeyin(3-7 gün arası). El şişerse yüksekte tutmaya çalışın. Kızarıklık olursa ve artarsa tekrar doktora başvurun. Geçmiş olsun.
    Hocam çok sağolun
    mehmetenis bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.

Allah şifa versin.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Çok geçmiş olsun umarım kısa zaman içinde eski sağlığınıza kavuşursunuz.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Çok geçmiş olsun. Ucuz kurtulmuşsunuz. Sinir ve tendomlarda kesik olmaması büyük şansınız. Yukarıda bir doktor arkadaş zaten ayrıntıları yazmış. Dikkat ederseniz 15 günde tamamen iyileşirsiniz.
    İş kazaları veya ev kazalarından dolayı ülkemizde maalesef çok ciddi yaralanmalar ve ölümler meydana geliyor. Lütfen ama lütfen her yaptığınız işte, evde, gezide, otomobilde ÖNCE EMNİYET prensibini adımız soyadımız gibi ezberleyelim. Bu kurallara uymayanları uyarmayı da ihmal etmeyelim.
    Türk milleti olarak biz de biraz cahil cesareti var. Kurallara uymama konusu da bence genetik olarak araştırmaya muhtaç bir konu
    Geçen ay iş yerinde kaza geçiren bir tane işgüzar arkadaşımız yüzünden karakol, savcılık, mahkeme dolaşmış bir insan olarak söylüyorum bunları.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    çok geçmiş olsun Alper.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Sen elektrik okudun ne işin var ticarette senin.

Bizimkilerden tavsiyeleri aldım, telefonuna bir bak arada sırada.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 kere dikis yemis bir insan olarak (cene ve ayagimin bilek arkasi) suyla temastan kacinilmasi gerekiyo,ayagimi posetle baglayip dusa giriyodum. Ipler kendi kendine curumeli,belirli zamanlarda pansumani vardir ona gidersiniz. Aman diyeyim o bantla ustunu kapattiklari bezleri sokmeyin birakin kapali kalsin ve doktorlar ne diyosa harfiyen uygulayin. Zamani geldiginde zaten adam bicagi aliyo dikisleri takir takir kesiyo,sonrada cimbiz gibi biseyle cekip cikartiyo. Yanliz o dikis atmadan once uyusmasi icin vurulan igne ne acitiyo be. Tekrar tekrar yasadim suan be,huhuuvv icim bi deginsik oldu gecmis olsun,en kisa zamanda iyilesmeniz dilegiyle

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kere dikis yemis bir insan olarak (cene ve ayagimin bilek arkasi) suyla temastan kacinilmasi gerekiyo,ayagimi posetle baglayip dusa giriyodum. Ipler kendi kendine curumeli,belirli zamanlarda pansumani vardir ona gidersiniz. Aman diyeyim o bantla ustunu kapattiklari bezleri sokmeyin birakin kapali kalsin ve doktorlar ne diyosa harfiyen uygulayin. Zamani geldiginde zaten adam bicagi aliyo dikisleri takir takir kesiyo,sonrada cimbiz gibi biseyle cekip cikartiyo. Yanliz o dikis atmadan once uyusmasi icin vurulan igne ne acitiyo be. Tekrar tekrar yasadim suan be,huhuuvv icim bi deginsik oldu gecmis olsun,en kisa zamanda iyilesmeniz dilegiyle
    Aynen öyle 4 iğne yaptı dikiş atmadan önce iğneyi çıkarırken gözüm kaydı acıdan

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle 4 iğne yaptı dikiş atmadan önce iğneyi çıkarırken gözüm kaydı acıdan
    Umarim bi daha boyle bi aci yasamazsiniz. Aman dikkat diyelim,saglicakla kalin

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun RABBİM birdaha kaza bela vermez inşallah.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)