Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Abartılmış Bir Sporcudur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    KENAN SOFUOĞLU ULEYYNNN.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet ya o bayrak dalgalandı ya muthiş oldu ya. herkes turkiyeyi konustu, turkiye dunya lideri oldu. Adam para kazandi sponsorlari artti olan biten, supersport asamasinda da kaldi cunku diger kategorilerde yarisacak vizyon yok, cap yok o kadar para kazaniyorsun hala sileriz kardes sikinti yok
    mattiadestro bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Madem öyle. Daha iyisini kendisi yapsın da görelim bakalım.. Hadi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

bir hata yaptı. özelini paylaştı anlık sinir ile.. Bu kadar da üzerine girilmez insanın.. ayıptır.. sonuçta o finalden türk bayrağı ile birincilikle geçiyorsa ve bunu tüm dünya izliyorsa, karalamanız boşa..

o yazıyı yazana da alıntılayana da alıntılayıp düzenleyene de selam olsun

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Gereksiz bir yazı olmuş bence. Siyasi görüşlerini sevmem, paylaşımlarını sevmem ama adamın da hakkını verin..

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    ooo günün aksiyonu burdaymış. Güzel ülkemde hiç bir başarı cezasız kalmaz evlat. Buyrun
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kenan Sofuoğlu iktidar yalakasıdır.
    Sporcu dediğin bu tip işlere kalkışmaz.
    Gezi zamanında RTE'nin posterini motoruna yapıştırıp fotoğraf çektirmesini geçtim.
    Belki biraz sert olacak ama Kenan, bebeğinin hastalığında bile ne yazık ki iktidarı yalamaktan vazgeçmedi.

Bu da o zamanki açıklaması

Çocuğun beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. sağlık bakanlığı ambulansıyla Antalya’ya getirdiler. Ardından ambulans uçakla İstanbul’a naklettiler. Oğlumun Alanya’dan İstanbul’a sevkinde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin üst kademesi yakından ilgilendi. Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Motosiklet Federasyonu Başkanımız Bekir Yunus Uçar da bizzat yakından ilgilendi

Minnetini iletmesine lafım yok asla. Ama iş AKP reklamına girmemiş mi sizce de?
    Şu açıklamayı ilk okuduğumda aklıma şu reklam gelmişti benim.

kurubuz, BIYIKLI, mattiadestro ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Kenan Sofuoğlu, tamamen kendi imkanları ile kendisini dünyaya kabul ettirmiş sporcudur.
    Doğru bir ahlaka sahip olduğu için ve uğraştığı spor dalı çok popüler olmadığı için siyasetçiler için çok verimli olmamıştır. Kendi halinde bir muhafazakardır.
    Alt yapısız, yatırımsız, sömürüye dayalı, beceriksiz ve eğitimsiz eğitimcilerle! dolu, çapsız-kültürsüz, popülist, statükocu, onun-bunun adamı idarecilerin elinde oyuncağa dönmüş Türk sporunun hatalı ürünlerindendir; Arda Turan veya adını sayabileceğimiz 3-5 dünya çapında sporcu gibi sahip oldukları üstün yetenekleri, çok çalışma ile değerlendirip bir noktaya gelmiştir. (Basketbolcuları (Harun, İbo, Hido gibi) saymıyorum çünkü basketbol bir nebze olsun daha kültürlü, eğitimli insanların elindeydi ve geçmişten gelen bir geleneği vardı. Artık o da kalmadı.)

Bu insanlar ile gurur duyma (ve eleştirme)gibi bir hakkımız ve lüksümüz olduğunu düşünmüyorum. Ne yaptık onların yetişmesi için de, gurur duyuyoruz? Bizimle aynı pasaportu taşıdıkları için mi? Kusura bakmayın ama bu adamlar bir Avrupa ülkesinde dünyaya gelmiş olsalardı şimdiye dek yaşadıkları zorlukları yaşamayacaklardı.

Düzgün bir altyapı eğitiminden sonra branşlarında gelebilecekleri en üst noktaya gelmeleri için sistem onlara yardım edecekti. Kenan Sofuoğlu mahalle arasında bisikletiyle tek teker yaparken bugünün Moto GP pilotları yarış yarış geziyorlardı. Arda yirmi küsür yaşında Manisa'da sağ bek oynamak yerine, çok daha erken yaşlarda üst düzey sporcular arasına girmiş olabilirdi.

Bu adamların spor ahlakı ile çalışkan birer sporcu olarak yetişmelerinde bizim hiç bir payımız yoktur. Aksine bu yetenekleri gömen, yok eden sistemi desteklediğimiz için, bize rağmen bu noktaya gelmişlerdir. Çevrelerinde onları doğru yönlendiren bir kişi, iyi bir aile terbiyesi, hırslı ve yenilgi kabullenmeyen yapıları... bilemiyorum ne olduğunu ama bir sistem değil kesinlikle. Damarlarında taşıdıkları Türk kanı falan hiç değil. Öyle olsaydı 70 küsür milyon nüfustan serseri yerine bu adamlardan yüzlercesi çıkardı.

Bu sporcuları eleştirmeye harcadığınız eleştirinin yüzde birini sistemi eleştirmeye harcasaydınız, birileri "ne oluyor" derdi belki. Yıllarca yerli oyuncuları koruma yalanıyla yabancı sınırlaması yüzünden fahiş bonservis bedelli, fahiş kontratlı, tembel, spor ahlakı gelişmemiş adamlar yetiştirilirken Metin Tekin, Mehmet Demirkol, Aziz Yıldırım gibi üç beş cılız sesten başka karşı çıkan olmadı bu saçmalığa. Ama iş gelip rezil milli takımlar ile kaybolan yetenekler ile, mafyası ve nemacı spor yazarları ile ortak çalışan menajerlerin kontrolünden çıkınca birileri dur demek zorunda kaldı bu gidişe. Çünkü insanların sesleri yükselmeye başladı. Küçük ülke takımlarını bile yenemez hale geldik zira sadece "gaz" ile bir yere kadar...

Peki futbol, basketbol gibi göz önünde olmayan sporlar? Ya yurt dışından devşirme olacak, ya kendi çabasıyla sivrilecek, ya bir kulübün ekstra motivasyonu ile sporcu yetişecek. Onları da ya biz yerin dibine sokacağız, ya da ilahlaştırıp koyacak yer bulamayacağız.
    MD.Murat, TOTEMONS ve Karalı bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Kıskanankar çatlasın

Eleştiren arkadaşlaradır lafım.
    Sizleride Kenanın yarıştığı pistlerde göörmek isteriz.Viraklarınızı,kontralarınızı,ataklarınızı, bayrağımızın göndere çekilmesini sağlamanızı,dudaklarınızda istiklal marşımızı mırıldadığınızı syretmek isteriz.Ama istemekle olmuyor işte çok yetenekli ve çalışkan olmak lazım.
    Siz ancak klavye ile sıralamaya girebilirsiniz.Bundanda kimse size hayranlık duymaz.O yüzdendir bu çekememezliğiniz.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Sofuoğlu, tamamen kendi imkanları ile kendisini dünyaya kabul ettirmiş sporcudur.
    Doğru bir ahlaka sahip olduğu için ve uğraştığı spor dalı çok popüler olmadığı için siyasetçiler için çok verimli olmamıştır. Kendi halinde bir muhafazakardır.
    Alt yapısız, yatırımsız, sömürüye dayalı, beceriksiz ve eğitimsiz eğitimcilerle! dolu, çapsız-kültürsüz, popülist, statükocu, onun-bunun adamı idarecilerin elinde oyuncağa dönmüş Türk sporunun hatalı ürünlerindendir; Arda Turan veya adını sayabileceğimiz 3-5 dünya çapında sporcu gibi sahip oldukları üstün yetenekleri, çok çalışma ile değerlendirip bir noktaya gelmiştir. (Basketbolcuları (Harun, İbo, Hido gibi) saymıyorum çünkü basketbol bir nebze olsun daha kültürlü, eğitimli insanların elindeydi ve geçmişten gelen bir geleneği vardı. Artık o da kalmadı.)

Bu insanlar ile gurur duyma (ve eleştirme)gibi bir hakkımız ve lüksümüz olduğunu düşünmüyorum. Ne yaptık onların yetişmesi için de, gurur duyuyoruz? Bizimle aynı pasaportu taşıdıkları için mi? Kusura bakmayın ama bu adamlar bir Avrupa ülkesinde dünyaya gelmiş olsalardı şimdiye dek yaşadıkları zorlukları yaşamayacaklardı.

Düzgün bir altyapı eğitiminden sonra branşlarında gelebilecekleri en üst noktaya gelmeleri için sistem onlara yardım edecekti. Kenan Sofuoğlu mahalle arasında bisikletiyle tek teker yaparken bugünün Moto GP pilotları yarış yarış geziyorlardı. Arda yirmi küsür yaşında Manisa'da sağ bek oynamak yerine, çok daha erken yaşlarda üst düzey sporcular arasına girmiş olabilirdi.

Bu adamların spor ahlakı ile çalışkan birer sporcu olarak yetişmelerinde bizim hiç bir payımız yoktur. Aksine bu yetenekleri gömen, yok eden sistemi desteklediğimiz için, bize rağmen bu noktaya gelmişlerdir. Çevrelerinde onları doğru yönlendiren bir kişi, iyi bir aile terbiyesi, hırslı ve yenilgi kabullenmeyen yapıları... bilemiyorum ne olduğunu ama bir sistem değil kesinlikle. Damarlarında taşıdıkları Türk kanı falan hiç değil. Öyle olsaydı 70 küsür milyon nüfustan serseri yerine bu adamlardan yüzlercesi çıkardı.

Bu sporcuları eleştirmeye harcadığınız eleştirinin yüzde birini sistemi eleştirmeye harcasaydınız, birileri "ne oluyor" derdi belki. Yıllarca yerli oyuncuları koruma yalanıyla yabancı sınırlaması yüzünden fahiş bonservis bedelli, fahiş kontratlı, tembel, spor ahlakı gelişmemiş adamlar yetiştirilirken Metin Tekin, Mehmet Demirkol, Aziz Yıldırım gibi üç beş cılız sesten başka karşı çıkan olmadı bu saçmalığa. Ama iş gelip rezil milli takımlar ile kaybolan yetenekler ile, mafyası ve nemacı spor yazarları ile ortak çalışan menajerlerin kontrolünden çıkınca birileri dur demek zorunda kaldı bu gidişe. Çünkü insanların sesleri yükselmeye başladı. Küçük ülke takımlarını bile yenemez hale geldik zira sadece "gaz" ile bir yere kadar...

Peki futbol, basketbol gibi göz önünde olmayan sporlar? Ya yurt dışından devşirme olacak, ya kendi çabasıyla sivrilecek, ya bir kulübün ekstra motivasyonu ile sporcu yetişecek. Onları da ya biz yerin dibine sokacağız, ya da ilahlaştırıp koyacak yer bulamayacağız.
    çok güzel yazmışsın.
    ben kenanın sosyal ve siyasi görüşlerine taban tabana zıt biri olarak altına imzamı atarım.
    smiles bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Sofuoğlu iktidar yalakasıdır.
    Sporcu dediğin bu tip işlere kalkışmaz.
    Gezi zamanında RTE'nin posterini motoruna yapıştırıp fotoğraf çektirmesini geçtim.
    Belki biraz sert olacak ama Kenan, bebeğinin hastalığında bile ne yazık ki iktidarı yalamaktan vazgeçmedi.

Bu da o zamanki açıklaması

Çocuğun beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. sağlık bakanlığı ambulansıyla Antalya’ya getirdiler. Ardından ambulans uçakla İstanbul’a naklettiler. Oğlumun Alanya’dan İstanbul’a sevkinde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin üst kademesi yakından ilgilendi. Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Motosiklet Federasyonu Başkanımız Bekir Yunus Uçar da bizzat yakından ilgilendi

Minnetini iletmesine lafım yok asla. Ama iş AKP reklamına girmemiş mi sizce de?
    Şu açıklamayı ilk okuduğumda aklıma şu reklam gelmişti benim.

https://www.youtube.com/watch?v=qKEccam_JfA
    kudurun Cumhurbaşkanımızın başarılarına da kudurun, Kenan Sofuoğlunun başarılarına da kudurun.kaç seçim kaç mağlubiyet, bi bitmediniz artık...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben motorkafanın yazdıklarının onda birini yazıyorum, modlar siliyor. Motorkafanınkini de silin de rahatlayayım -Misery likes company-
    MotorKafa bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kudurun Cumhurbaşkanımızın başarılarına da kudurun, Kenan Sofuoğlunun başarılarına da kudurun.kaç seçim kaç mağlubiyet, bi bitmediniz artık...
    Cumhurbaşkanın sevsin seni.
    Cavalry bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorkafanın yazdıklarının onda birini yazıyorum, modlar siliyor. Motorkafanınkini de silin de rahatlayayım -Misery likes company-
    Neden rahatlamak icin forum'u tercih ediyorsunuz ki bu da bi garip durum.. Yazdığınız şeyler sadece tepki doğuruyor fark etmiyor musunuz?

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Seni de başbakan sevsin Tanertc ;)

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen al benden de o kadar lucas abimiz silmiş görmemiş demekki motokafayla alaksı yok bence girilmesin de zaten siyaset siyasetci olmayan insanları birbirine düşürmekten başka bir işe yaramıyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Benimkileri niye silmiyorsunuz? Siz beni sevmiyormusunuz diye konuya giriiimmi?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    adam motor sporların da (sadece motosiklet değil,otomobil ve diğerleri de dahil) Türkiye nin en büyük başarısını kazanmış..

yok çaylaklarla yarışmış,yok acemilerin önünde birinci gelmiş..

yahu sizin beğenmediğiniz yarışı organize eden kim,o yarışa kayıtları hangi şartlarla kim yapıyor bir araştırın bakalım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bir insan başarılı olduğu bir işi ancak bu şekilde ayaklara düşürebilirdi. Bence bu motosikletçi insanların ders alması için trajik bir örnek. Gezi eylemleri zamanını geç, normal şartlarda bile o pistte ben motoruma öyle bir resim asamam. Utanırım. Rant uğruna İnsanların evlatları öldürülürken dalga geçer gibi emri ben verdim diyenin resmini asarsın ama Allah aynı acıyı tutar yaşatır insana.
    iptaluyelik02 ve Merdo bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT25 2016
    adamı eleştirmek için illa biz de mi piste çıkacağız? başbakanı eleştirmek için başbakanlık yapmış olmak da gerekiyor sanırım?

kendisi balon gibi balondur. her sene 18 yaşında çocukların yarıştığı klasmanda şampiyon olsan ne olur olmasan ne olur? moto 2'ye bir kere çıktı onda da aldı cevabını gitti. isterse tüm türkiye sponsor olsun bu adamın maksimumu bu kadar. yok başarı cezasız kalmazmış da bilmem ne. ne cezası, adam gayet rahat bir şekilde hayatını sürdürüyor. buradan bir forum sallasana ne olur adama, umurunda mı sanki?

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Levent Gocmen;3807014]
    Bana bir tane daha dünya genelinde Türk bayrağını dalgalandırmış bir motosiklet sporcusu daha gösteremediğiniz sürece söylediklerinizin tamamı boş. Bir de yapmış olduğunuz kıyaslama da tamamen komedidir. TFF'nin 3.ligi.. Biliyorsunuz değil mi TFF 3. Lig. dediğiniz Türkiye Futbol Fedarasyonunun 3. ligi.. Yani Türkiye ligi.. Siz Kenanın başarısını Yerel bir sıralama ile kıyaslıyorsunuz.. Biraz ayıp olmuyor mu? Başarısı büyütülüyormuş bilmem ne.. Hani bi tane daha bayrak dalgalandıran birisi nerede? Cok basit işler, herkesin her gün yapabileceği bir dereceymiş gibi lanse etmekte anca bizim milletimize yakışır.. Başka da söyleyecek bir şeyim yok.

İşte budur abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)