Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Supersport tavsiyesi - 190 Boy 90 Kilo

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bir karar verebilsem.
    Selamlar herkese,

Yaşım 28, Ankara'da ikamet ediyorum. Yaklaşık 5 yıldır aktif olarak manuel vitesli araba ve yol bisikleti kullanıyorum (bisikleti, öne eğilerek kullandığımı göz önüne almanız için söyledim) ancak daha önce babamın (ondan once de dedemin) beldeyama'sı dışında motorsiklet kullanmışlığım yok, vitesli hiç yok. 3 aydır ss motosikletler hakkında bilgi toplayıp karar vermeye çalışıyorum. Ehliyeti bu ay, güvenli sürüş eğitimini de şubat sonu, mart başı gibi almayı düşünüyorum.

Bütçem güvenlik ekipmanları dahil 8000 lira. Haliyle ikinci el bakıyorum. Ancak 6500 civari bir ss bulmak kolay değil. yamaha yzf r125 oldukça güzel görünüyor, ancak sancho panza'nın eşeği gibi altımda ezilsin, tintin gitsin istemem... 125 cc'yi kafadan elemek doğru mu? Hyosung gt250r boyuma uygun gibi duruyor, başlangıç motoru olabilir mi? Genel olarak önerileriniz nelerdir?

Fiyat olarak çıkmak isterdim biraz daha yukarıya ancak pek mümkün değil. Yine de yakın fiyatlarda önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Öncelikle boyunuza uygun motosikletler sporttouring motosiklet yada endurolar hocam

Ss hiçbir motora cuk oturamayacaksınız.

Vallahi 6500 gtr250 gayet iyi kabul edilebilir ama bütçe gerçekten az.

Cbr125 alabilirsiniz yıpranmamış onu önerebirim bütçe açısından

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ben 186 boya 95 kiloyum. gt250r ilk motorumdu. Diğer tüm motorlar altında ufak kalacak. Ancak motor alırken kriterin bu olmamalı, neticede yeni başlayacaksın. 125 cc altında çok ezilir. Bilinçli olduktan sonra 250 cc ile başlamak mantıklı. hyosung veya cbr250 tavsiye ederim. cbr250 ufak ancak konforlu ve ekonomik bir motosiklet. Nasılsa işi çözünce büyüteceksin maksimum 2 sene kullanacaksın 250liği. Hyosung güzel motordu ancak sıfır almama rağmen ufak tefek sıkıntıları olmuştu. Ekonomik anlamda cbr almadığıma pişman olmuştum. 28 yaşında adam 250likle başlayabilecek olgunluğa sahiptir. 250den devam

Motosikleti
    Bir karar verebilsem.
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle boyunuza uygun motosikletler sporttouring motosiklet yada endurolar hocam

Ss hiçbir motora cuk oturamayacaksınız.

Vallahi 6500 gtr250 gayet iyi kabul edilebilir ama bütçe gerçekten az.

Cbr125 alabilirsiniz yıpranmamış onu önerebirim bütçe açısından
    ss dışında yine altımda ezilmeyecek bir scrambler bulabilirsem onu da düşünüyorum ama onlar da hep alt seviye motorlardan çevriliyorlar :/

Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 186 boya 95 kiloyum. gt250r ilk motorumdu. Diğer tüm motorlar altında ufak kalacak. Ancak motor alırken kriterin bu olmamalı, neticede yeni başlayacaksın. 125 cc altında çok ezilir. Bilinçli olduktan sonra 250 cc ile başlamak mantıklı. hyosung veya cbr250 tavsiye ederim. cbr250 ufak ancak konforlu ve ekonomik bir motosiklet. Nasılsa işi çözünce büyüteceksin maksimum 2 sene kullanacaksın 250liği. Hyosung güzel motordu ancak sıfır almama rağmen ufak tefek sıkıntıları olmuştu. Ekonomik anlamda cbr almadığıma pişman olmuştum. 28 yaşında adam 250likle başlayabilecek olgunluğa sahiptir. 250den devam
    6500'e bulabileceğim bir cbr250 ye güvenmemem gerektiğini düşünüyorum dediğin gibi, basıp gitmek değil amacım; ss olsun ve sağ şeride mahkum etmesin yeterli.

Motosikleti
    R80 gs
    hocam sana fiziken pek uygun değil ss makine binersin sürersin ama fıtık olursun illa ki dersen hyosun olabilir cok esttikdeğilama cb250 twister olur

Motosikleti
    Bir karar verebilsem.
    Megelli 250r için ne düşünüyorsunuz? şekli yerinde ama ikinci eli oldukça düşük.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal tugrul sumer 100 kusur kilo ile sanirim cbr125 suruyodu,bi sorun gormedim ben. Motorlarinizi secmeden once en az 3 farkli forumdaki yorumlara goz atmanizi ve youtube da varsa inceleme videolarini izlemenizi tavsiye ederim. Hyosung kalip olarak gayet guzel bi motorsiklet,yanliz frenleri hakkinda sorunlar oldugunu okumustum. Ayrica devir kesici olmadigindan motorunun bitik olma olasiligida cok olasi. Sonuc olarak herkes ustune binip bir "deh" demeden inmek istemiyor. Ilk motor icin biraz fazla kacabilir yanliz butce dusuk. Cbr125 bile alinmayabilir. Size tavsiyem ss sevdanizi bi kenara birakmaniz ve baslangic icin cok daha uygun motorsikletlere goz atmaniz olacaktir. Sonucta unutmayinki acemisiniz ve illaki dusup,kalkacaksiniz bu isin dogasinda olan bisey bu. Abimizin adi metehan di sanirim (yanlis ise kusuruma bakmasin lutfen) sizinle ayni kilolardaydi ve cbf150 sine uzun zamandir sorunsuz biniyor. Sonucta yemini suyunu verdikten sonra bu makinalar insanlar gibi hayınlık yapmiyor. Bunlar tamamen acemi,hatta motorsikletle en fazla 10km tecrubesi olan birinin forumlardan ve izledigi videolardan yola cikarak,kendi duygu ve dusuncesiylede harmanladiktan sonra size aktarmasindan ibarettir kazasiz belasiz surusler dilerim,hayirli olsun.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    6500 liraya çöp cbr250 , ölmek üzere gtr250 , orta karar cbr125 bulabilrisiniz ancak.
    bu durumda fazla düşünmeye gerek yok sanırım.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    "Sana SS olmaz" diyenlere aldanma. Ben 1.93 boyunda 100-110 kg ağırlığında fitness ile uğraşan biriyim. Anlayacağın iri yapılıyım. Ben de senin gibi çelişkideydim ancak gittim bayilere CBR250R R25 denedim ve öyle çok anormal bir görüntü çıkmadı ortaya gayet oldular. Sen benden daha zayıfsın bende garip durmadıysa sen de hiç durmaz. Ancak 125cc ler baya bisiklet gibi kalıyor. Bizim gibilerin başlangıç motoru zorunluluktan 250cc ler.

İlla SS olmasına gerek yok diyorsan ayrıca sana Honda CRF 250L öneririm. Başlangıç için ideal ve yüksek bir motor çok rahat. Hızı da çok tatmin edici. Ben de almayı düşünüyorum bu makineyi bakalım...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sizinki şu misal olabilir

Hayal ettiğim

Gerçekte olan

Motosikleti
    Bir karar verebilsem.
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal tugrul sumer 100 kusur kilo ile sanirim cbr125 suruyodu,bi sorun gormedim ben. Motorlarinizi secmeden once en az 3 farkli forumdaki yorumlara goz atmanizi ve youtube da varsa inceleme videolarini izlemenizi tavsiye ederim. Hyosung kalip olarak gayet guzel bi motorsiklet,yanliz frenleri hakkinda sorunlar oldugunu okumustum. Ayrica devir kesici olmadigindan motorunun bitik olma olasiligida cok olasi. Sonuc olarak herkes ustune binip bir "deh" demeden inmek istemiyor. Ilk motor icin biraz fazla kacabilir yanliz butce dusuk. Cbr125 bile alinmayabilir. Size tavsiyem ss sevdanizi bi kenara birakmaniz ve baslangic icin cok daha uygun motorsikletlere goz atmaniz olacaktir. Sonucta unutmayinki acemisiniz ve illaki dusup,kalkacaksiniz bu isin dogasinda olan bisey bu. Abimizin adi metehan di sanirim (yanlis ise kusuruma bakmasin lutfen) sizinle ayni kilolardaydi ve cbf150 sine uzun zamandir sorunsuz biniyor. Sonucta yemini suyunu verdikten sonra bu makinalar insanlar gibi hayınlık yapmiyor. Bunlar tamamen acemi,hatta motorsikletle en fazla 10km tecrubesi olan birinin forumlardan ve izledigi videolardan yola cikarak,kendi duygu ve dusuncesiylede harmanladiktan sonra size aktarmasindan ibarettir kazasiz belasiz surusler dilerim,hayirli olsun.
    iyi dileklerin için teşekkür ederim mantıklı olan kesinlikle cbf'ler zaten hocam, ama işte böyle bir durumda mantığım çabuk yeniliyor, içimden gelmiyor almak

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500 liraya çöp cbr250 , ölmek üzere gtr250 , orta karar cbr125 bulabilrisiniz ancak.
    bu durumda fazla düşünmeye gerek yok sanırım.
    temiz cbr125'i orta karar bir cbr250'ye tercih eder misiniz peki biraz limiti yükseltebilirsem?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sana SS olmaz" diyenlere aldanma. Ben 1.93 boyunda 100-110 kg ağırlığında fitness ile uğraşan biriyim. Anlayacağın iri yapılıyım. Ben de senin gibi çelişkideydim ancak gittim bayilere CBR250R R25 denedim ve öyle çok anormal bir görüntü çıkmadı ortaya gayet oldular. Sen benden daha zayıfsın bende garip durmadıysa sen de hiç durmaz. Ancak 125cc ler baya bisiklet gibi kalıyor. Bizim gibilerin başlangıç motoru zorunluluktan 250cc ler.

İlla SS olmasına gerek yok diyorsan ayrıca sana Honda CRF 250L öneririm. Başlangıç için ideal ve yüksek bir motor çok rahat. Hızı da çok tatmin edici. Ben de almayı düşünüyorum bu makineyi bakalım...
    yok, ya ss ya da kaliteli bir scrambler düşünüyorum hocam. kendimi chopperlara bile zorladim ama yok, olmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üsttekine yakınsasam yeter hocam, alttaki arkadaş renault twingo'ya binse o da kaybolur

Yerinizde olsam işi öğrenene kadar bir cbf150 alır kullanırdım. Piyasası asla düşmez. Bugün ilana koyun yarın satılır. Değiştirmesi kolay bir motordur. Temiz olsun yeter. 150cc motosiklet ile sağlam bir tecrübe ve eğitimden sonra bütçeyi de biraz artırma imkanınız olursa önünüzde çok fazla seçenek olacaktır.

Hyosung biraz şans işi. Motor güzel olur üzmez belki ama eğer sıkıntılı bir motora denk gelirseniz astarı yüzünden pahalıya gelebilir.

Motosikleti
    Bir karar verebilsem.
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinizde olsam işi öğrenene kadar bir cbf150 alır kullanırdım. Piyasası asla düşmez. Bugün ilana koyun yarın satılır. Değiştirmesi kolay bir motordur. Temiz olsun yeter. 150cc motosiklet ile sağlam bir tecrübe ve eğitimden sonra bütçeyi de biraz artırma imkanınız olursa önünüzde çok fazla seçenek olacaktır.

Hyosung biraz şans işi. Motor güzel olur üzmez belki ama eğer sıkıntılı bir motora denk gelirseniz astarı yüzünden pahalıya gelebilir.
    150cc almışken, bu fiyatlara cbr125 veya yzf125 alınmaz mı peki? ne şiş yansa ne kebap?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Valla hasta oluyorum boy kilo veripte
    "-baba bana bi motor ölçülerim şu" diyenlere..
    Terziye mi girdin, Takım elbisemi diktirecexin kardeşim..

Şaka şaka..

Olm getir ordan abine bitane Honda Msx 125
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    cbr 125 r al takılma bu kadar

Alıntı kuyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc almışken, bu fiyatlara cbr125 veya yzf125 alınmaz mı peki? ne şiş yansa ne kebap?
    Cbf150 önerme sebebim satılma hızıdır. Ayrıca olur da ufak tefek bir düşme yaşarsan grenaja elveda demezsin. İlk motor için biçilmiş kaftan.

Motosikleti
    Bir karar verebilsem.
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hasta oluyorum boy kilo veripte
    "-baba bana bi motor ölçülerim şu" diyenlere..
    Terziye mi girdin, Takım elbisemi diktirecexin kardeşim..

Şaka şaka..

Olm getir ordan abine bitane Honda Msx 125
    hocam buradaki çoğu insan artik göre göre normalin standartlarini belirlemiş durumdalar, göz var nizam var herkeste o yüzden de soruyorum biraz msx de hani artık abartı olmaz mı

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 r al takılma bu kadar
    alacağım da, "250 olaymış iyiymiş" diyenleri görmekten gına geldi hocam.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    hocam buradaki çoğu insan artik göre göre normalin standartlarini belirlemiş durumdalar, göz var nizam var herkeste o yüzden de soruyorum biraz msx de hani artık abartı olmaz mı

alacağım da, "250 olaymış iyiymiş" diyenleri görmekten gına geldi hocam.
    Millete baksak ohooo buraya 200 sayfa liste yaazarım ben. Kendi bileceğinden başla milletede sanane toprağım çek geç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Selamlar herkese,

Yaşım 28, Ankara'da ikamet ediyorum. Yaklaşık 5 yıldır aktif olarak manuel vitesli araba ve yol bisikleti kullanıyorum (bisikleti, öne eğilerek kullandığımı göz önüne almanız için söyledim) ancak daha önce babamın (ondan once de dedemin) beldeyama'sı dışında motorsiklet kullanmışlığım yok, vitesli hiç yok. 3 aydır ss motosikletler hakkında bilgi toplayıp karar vermeye çalışıyorum. Ehliyeti bu ay, güvenli sürüş eğitimini de şubat sonu, mart başı gibi almayı düşünüyorum.

Bütçem güvenlik ekipmanları dahil 8000 lira. Haliyle ikinci el bakıyorum. Ancak 6500 civari bir ss bulmak kolay değil. yamaha yzf r125 oldukça güzel görünüyor, ancak sancho panza'nın eşeği gibi altımda ezilsin, tintin gitsin istemem... 125 cc'yi kafadan elemek doğru mu? Hyosung gt250r boyuma uygun gibi duruyor, başlangıç motoru olabilir mi? Genel olarak önerileriniz nelerdir?

Fiyat olarak çıkmak isterdim biraz daha yukarıya ancak pek mümkün değil. Yine de yakın fiyatlarda önerilerinizi bekliyorum.
    cbr 125-250 kısa gelicek sana bende 1.86 yım

kawa 250r veya hyosung 250r dışında pek alternatifin yok biraz pahalı ama r25 de olur cbr alma pişman olursun bewnim gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler