Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Hırsızlığı ve Korunma Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Yıllardır araba kullanmış ve motor meraklısı biri olarak yakında motor alacağım. Ancak çok yerde ve çevrem motor hırzılıkları duymaktayım. Haliyle acemi biri olarak bir motorun güvenliği nasıl sağlanacağı konusunda pek fikrim yok.

Oturduğum apartmanın altında araçlar için garajımız var, kapısıda uzaktan kumandayla açlıyor ve kapıdan içerisi görünmüyor. Garajda aracı nasıl muhafaza etmeliyim neler yapmalıyım. Bunun yanında dışarıda da part ettiğimde ne yapmam gerekir. Kilit olarak nasıl birşey kullanmalıyım.

Motor ilk olarak YBR125 6-7 ay sonra YZF R25 yada 2. el R6 düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kapalı garaj varsa endişe etme, oyle elini kolunu salayan girebilir dersen alarmlı disk kilidi yeterli olurda 6 ay sonra R6 olmaz boşa hayal kurmayalım canımız bedenimizde kalsın..
    VESPERA, berkcigdem ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Kapı girişine sensör destekli claymore mayını bağlıyoruz. motosikleti bırakınca, anahtardan hareket sensörünü açarak aktif hale getirmek suretiyle sistemi devreye alıyoruz. bu rada dikkat etmemiz gereken mayının yüzü motosiklete bakmaması yoksa motosiklet zarar görür. Sistemin çalışması hırsız motosikleti çalmaya geliyor anahtarı bilmediği için hareket sensörünü devreye alıyor ve boom hırsız veletdalin Amin. Forumdaki konular haricinde yazdım yoksa zincir, gps bunları eminim forumda araştırıp okumuşsunuzdur. İyi forumlar

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapı girişine sensör destekli claymore mayını bağlıyoruz. motosikleti bırakınca, anahtardan hareket sensörünü açarak aktif hale getirmek suretiyle sistemi devreye alıyoruz. bu rada dikkat etmemiz gereken mayının yüzü motosiklete bakmaması yoksa motosiklet zarar görür. Sistemin çalışması hırsız motosikleti çalmaya geliyor anahtarı bilmediği için hareket sensörünü devreye alıyor ve boom hırsız veletdalin Amin. Forumdaki konular haricinde yazdım yoksa zincir, gps bunları eminim forumda araştırıp okumuşsunuzdur. İyi forumlar
    CoD4 Hardcore Team Death Match 'e oturuyorum canimi cektirdin simdi
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Duke200
    6-7 ay sonra r6 dusunmek.himmm.Ayda 500 km yapsaniz 3000 km yapar bence kilit fln bakmayin motor zaten esinize dostunuza kalir yadigar olarak.Onlar sahip cikar merak etmeyin

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasitli adam oldurmekten uzun yillar bir ihtimal motorsiklet afisleri arasinda zaman gecirir arkadas.

Yorumlar bomba olmuş bende kazıklı koltuk düşünüyordum, hırsız koltuğa oturduktan sonra bir kazık çıkıyor hatta içerde açılıp hırsızın kalkmasını ve kaçmasınıda engelliyor. Daha etkili değilmi

R6 ya takılmayalım arkadaşlar onu yada R25 i alıp almayacağım deneyimledikçe belli olacak belki motosikletin tehlikesi beni komple motor sevdamdan vazgeçirecek belli mi olur, buyüzden Allah korusun cümlemizi diyorum.

Kilit meselesine gelince, çalınan motorları duyunca adamlar 3-5 binlik motorları değil bildiğimiz pahalı motorlarıda çalıyorlar... İllaki bu motor sahipleri bizler gibi araştırmış etmiştir ve gerekli korumayı sağlamıştır fakat yinede çalıyorlar. Disk kilitler güvenli geldi, alarmlılar içinse adamlar bi şekilde alarmı etkisiz hale getirebiliyorlar...

Sizlerin kullandığı güvenlik önlemleri nedir?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    En temizi kasko.

Kasko diyosunda kardeş hep yorumları okudum, kasko fiyatları çok fena.. Hoş çalıştığım kurumda sigortalar bize %50 civarında indirimli alınca illaki bir sig çalışması yapacam ama yinede 5 senede 2. bir motor aldırır gibime geliyor.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko diyosunda kardeş hep yorumları okudum, kasko fiyatları çok fena.. Hoş çalıştığım kurumda sigortalar bize %50 civarında indirimli alınca illaki bir sig çalışması yapacam ama yinede 5 senede 2. bir motor aldırır gibime geliyor.
    Ne kadar önlem alırsan al. Çalmak isteyen hırsız her türlü çalar.

En azından kasko olduğunda paranı geri alırsın. Evet pek ucuz değiller fakat yapacak bir şey yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)