Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba ,
    Nisan ayında vitesli motor almayı düşünüyorum bu foruma motor hakkında bilgi edinmek için girmiştim fakat sayenizde ekipmanın değerini anladım ve bütçeme göre plan yaptım. Kafamdaki ekipmanları sizinle paylaşmak istiyorum iyi kötü tüm yorumlarınıza ve tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum .Hem güvenlik hemde tarz olsun istiyorum.

- Öncelikle alacağım motor: Bajaj Pulsar 200NS 2016 model

Kırmızı jant şeridi , kırmızı tankpad , Lastik değişimi ve motoru aile büyüğü üstüne yaptırmayı düşünüyorum .

- Kask

Video :
    https://www.youtube.com/watch?v=_GDM...W_uq0KH1MvBbkI

Özellikleri:
    İlk led ışık sistemi barındıran full face kask

Pinlock Maxvision® teknolojisi ile maksimum görüş açısı

Autoseal® teknolojisi ile suya ve soğuğa karşı maksimum dayanıklılık

Ergonomik güneş vizörü kontrol sistemi

Çizilmelere karşı dayanıklı ve 2.2mm kalınlığında ekstra esnek vizör.

Ultraviole ışıklarına karşı koruyan güneş vizörü.

Ve en önemlisi sadece 1470gr ağırlığında.

- Mont

Özellikleri :
    Prosev 8128 Deri Motosiklet Montu
    * 1.3-1.4mm Kalınlığında Yumuşak Sığır Derisi
    * Çıkarılabilir Yumuşak Termal Kışlık Astar
    * İçi Neopren Kumaş
    * Omuzlarda, Dirseklerde, Sırtta Çıkarılabilir CE Onaylı Koruma
    * Ön ve Arka Kısımlarda Hava Tahliye Kanalları
    * YKK Orjinal Fermuar
    * Arka Kısımda Pantolonla Birleştirme Fermuarı

- Eldiven

Özellikleri:
    Şehir içi kullanım ve touringe yönelik yepyeni bir tasarım.

SF3 her açıdan olağanüstü bir eldivendir. Tüm şehir motosikletlerinde son derece etkili koruma için modern malzemelerle (karbon) ile geleneksel tasarım özellikleri (delikli deri) birleştiren özel bir görünüm. Hakiki deri. Karbon mafsal kabuk kaymayı engeller.

-Kısa Bot

Özellikleri:
    TCX X-ROADSTER BOT

Suya karşı dayanıklı membran,
    Mikro fiber üst,
    Geliştirilmiş bilek ve topuk koruması,
    Güçledirilmiş burun bölgesi,
    Optimum rahatlık için keçe,
    Cırtlı bilek kavraması,
    Petrol ve yağda kaymaya dayanıklı özel taban,
    CE güvenlik onaylı .

- Sırt Çantası

Bu çantayı zorda olsa buldum satışı 50 Dolar civarı .

Henüz erken benim için biliyorum fakat araştırıp elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum evet doğmamış bebeye don biçiyorum diyebiliriz.
    Herkese teşekkürler , Tekeriniz düz bassın .

Ekipmanları buradan alacağım ama şubesinden : http://www.motosikletaksesuarlari.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Şahsen ben ekipmanlarını beğendim. Bana kalırsa monta ayırdığın bütçeni biraz daha yükseltip daha kaliteli bir mont sahibi olmanı isterim.
    Bu arada şahsen benimde motorum yok ve ekipmanlarımı tamamladım ayakkabım eksik bir tek onuda alacam inşallah. Bencede motosikletini yükseltmeden ekipman alman çok iyi olmuş.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kisa botu kafadan eliyor tam boy bot aliyorsun.. kendini kaval kemiginin kirildigi durumda cekecegin acilari ve isten gucten kalacagin gunleri dusunmeye davet ediyorum..
    Traveler ve Nuansiyen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisa botu kafadan eliyor tam boy bot aliyorsun.. kendini kaval kemiginin kirildigi durumda cekecegin acilari ve isten gucten kalacagin gunleri dusunmeye davet ediyorum..

Gerçekten çok güzel bir açıklama Motora binmeye korkarım şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen ben ekipmanlarını beğendim. Bana kalırsa monta ayırdığın bütçeni biraz daha yükseltip daha kaliteli bir mont sahibi olmanı isterim.
    Bu arada şahsen benimde motorum yok ve ekipmanlarımı tamamladım ayakkabım eksik bir tek onuda alacam inşallah. Bencede motosikletini yükseltmeden ekipman alman çok iyi olmuş.
    Çok teşekkür ederim ama daha eksiklerim var fazlasına gücüm yetmez , Senin montun çok güzelmiş Allah kaza bela vermesin .Motorunu alırsın İnşallah tez zamanda

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba oncelikle soyleceklerimin sadece fikir oldugunu ve karsilastirmani istiyorum.
    Oncelikle kask aliyosun ve gunes vizorlu kasklarin diger full face kasklara oranla daha dayaniksiz oldugu soylenmekte darbeyi emen kopukle dis katman arasinda bosluk ypmasi sebebiyle. Onerim bell vortex 100 gr fark var fakat snell onayli veya bulabilirsen kompozit fiber bell m1.
    Mont konusunda deri olmasi guzel ama yazin cok zorluk cekeceksin korumalar bu fiyatlarda hep ayni deri mont yerini ic astari cikarabilen bi mont alirsan yaz kis rahat giyersin.
    Eldiven icin soyleyecegjm 310 tl verecegine 150 200 tl araliginda bi deri eldiven bulman ve ordan artan paraya bi sirt korumasi alman mesala en 1621-2 belgeli fiyati nispeten ucuz olan alpinestars k1 gibi.
    Evet bot onemli ama bot kadar pantolon ve dizliklerde onemli 350 tl ye tech90 kot ve 150 tl yine en1621-2 sertifinali dainesse dizlik alabilirsin kalan paranin ustune 200 tl ekleyip baska bi markadan uzun bot almani tavsiye ederim.
    Tekerin duz bassin.
    Nuansiyen bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kısa bot,kısa eldiven out, ayrıca pantolon şart..
    Nuansiyen bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim , Hepsini not alıyorum tekrardan bunlara göre bir set yapıcam bütçeme göre, Fikirleriniz çok önemli çok saolun

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Valla bravo.

Ben bu şekilde motor kullanmaya başlayan insanları gördükçe seviniyorum.

Arkadaşlarımız yazmışlar zaten birşeyler. Ben kısa bot kullanıyorum ama ona göre kaval kemiğime kadar uzanan dizlik korumam var. Tabi bu benim tercihim. Ama pantolon önemli hatta günlük kullanabilceğin denimler mevcut motorcular için.

Birde naçizane bir tavsiyem. Bellik. kendileri hem omuriliği korur hemde böbreklere soğuk almanı engeller. Başka bir ürün ise direk montun içerisine omuriliğe kadar inen korumada olabilir.
    Nuansiyen bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bravo.

Ben bu şekilde motor kullanmaya başlayan insanları gördükçe seviniyorum.

Arkadaşlarımız yazmışlar zaten birşeyler. Ben kısa bot kullanıyorum ama ona göre kaval kemiğime kadar uzanan dizlik korumam var. Tabi bu benim tercihim. Ama pantolon önemli hatta günlük kullanabilceğin denimler mevcut motorcular için.

Birde naçizane bir tavsiyem. Bellik. kendileri hem omuriliği korur hemde böbreklere soğuk almanı engeller. Başka bir ürün ise direk montun içerisine omuriliğe kadar inen korumada olabilir.
    Teşekkür ederim , Bende değerli yorumlarınız sayesinde vede bütçem el verdiğince hepsini yapmaya çalışacağım , Zaten hepinizi uzaktan takip ediyordum sayenizde ekipman alıcam İnşallah
    berkcigdem bunu beğendi.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler