Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ARKA Frenle Dururmuş!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kurs hocası tarafından ilan edilen beyanat Kursun motoru içler acısı Ramzey bilmem ne.Yamuk olmayan biryerini bulamadım ben debriyaj kavramıyor, düz gitmiyor gidon yamuk, vites boşa geçiyor, düzgün çalışan tek şey arka fren, on fren yok motorda.Bunu söylediğimde on freni ne yapacaksın dedi, motor ön fren ile durmazmı hocam dedim şakamı yapıyorsun dedi, arka fren kullanılır deyince hiç tartışmaya girmek istemedim.

Ben ve o kadar eğitmen mi yanlış biliyor, yoksa bu Hocamı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Benim eğitmen de aynısını söylemişti ancak ben hem ön hem arka sıkıyorum bence en mantıklısı bu

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    haklı 40 tan aşağı hızlarda arka fren kullanılıyomuş rahmi barutçu seminerde söylemişti

sebebide jiroskobik etkiyi 40 tan sonra yakalıyormuş ön fren kullanınca dengesi bozuluyomuş gidon amasor felan sabit değilya ondan arka fren kullanılması gerekiyormuş

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    kurslar eğitim konusunda acınacak haldeler.
    hoca dediğin zatı muhteremede bir hoca lazım.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Gecen rahmi baritcunun seminerindeyiz on fren konusu islenirken yanimda tahmini 65 yaslarinda beyaz sacli yaslica bir adam cildiriverdi , nasil bagiriyor motorda on fren kullanilmaz arka killanilir diye asabiyet yapti, yandakiler dayi sakin falan diyor olmaz on kullanilmaz kaza yaparsiniz diye bagiriyor.. derken arkadan dayi senin motor ne marka ne kullaniyorsun sen diye sordular o sira ses kesildi..
    Mamba09 ve AWESQME bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen rahmi baritcunun seminerindeyiz on fren konusu islenirken yanimda tahmini 65 yaslarinda beyaz sacli yaslica bir adam cildiriverdi , nasil bagiriyor motorda on fren kullanilmaz arka killanilir diye asabiyet yapti, yandakiler dayi sakin falan diyor olmaz on kullanilmaz kaza yaparsiniz diye bagiriyor.. derken arkadan dayi senin motor ne marka ne kullaniyorsun sen diye sordular o sira ses kesildi..
    yoksa pazar günü yapılan eskişehir anadolu üniversitesindekindemiydiniz

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    ama sürücü kurslarında ilk derslerde zaten bizde ön fren kullandırmayız çünkü abanıyorlar lak diye asılıyor frene ve yerde gerek yok hanı kıvama gelince birlikte kullanmaya başlatıyoruz muhtemel ön frende sorun oldugu için demiştir ama sağlamda olsa ilk başta kullandırtmıyoruz biz ayrıca arka frenlede motor durur ama ne mesefade ön frene göre fazla mesafede
    kdiner bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Hafif yokuş iniyorsun hafif yağmur yağıyor, arka frene bas bakalım fren oradamı

Arka fren tabiki yavaşlatir motoru ancak ön fren ile etkisi mukayese bile edilemez, fizik kuralları basit, diye düşünüyorum bilmediğim birşey varsa öğrenmekten mutlu olurum.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ben ehliyet icin calisirkende hocam kesinlikle ön sıkmak yok demisti bende biraz şaşirmıştim ama çaliştığimız yer toprak zemindi (asfalta göre yaralanma daha az oluyormus) onun için dedigini dusundum.. Gerci bir daha toprak zemine girmedim ama toprak yola girersem tabi ki arka kullanirim .. Ön frenlerimiz arkaya göre güçlü bence sizde asfaltta çalişmıyorsanız bu sebeple söylemiş olabilir... Ön fren asfalt dışinda pek kullanılmasını önermezler egitmenlerde dahil...

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gülsem mi ağlasam mı

Sen de şanssızmışsın be dostum. Ben salcano tiger 100 ile sınava girdim, fena değildi. Fazlaca kıpraşıyordu amma o kadar da olur di mi ama.

Ön frene gerek olmadığı gibi ön tekere de gerek yok.(!) Buyrunuz:

https://www.youtube.com/watch?v=pEnw1OKyOV4
    weirdo1, gokberk6426 ve Pisman bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülsem mi ağlasam mı

Sen de şanssızmışsın be dostum. Ben salcano tiger 100 ile sınava girdim, fena değildi. Fazlaca kıpraşıyordu amma o kadar da olur di mi ama.

Ön frene gerek olmadığı gibi ön tekere de gerek yok.(!) Buyrunuz:

ablam napıyon sen allah aşkına ceket yok bot yok pantolon yok düştümü alev alıcak ben korktum yahu

Motosikleti
    Pioneer XF 200 - 2A
    70 km/sa hızla sol şeritten devam ederken biraz ilerinizde bir araç sağ şeritten sol şeride geçiyor ve siz sadece arka fren kullanarak durmak istiyorsanız arka frenle hızınızı biraz azaltıp sonra arka fren kökleyip motoru spin attırıp ters yöne doğru gaz vererek kurtulmaktan başka şansınız yok buda her babayiğidin harcı değildir (ön fren + arka fren daha kolay bir tercih bence )
    gokberk6426 ve Traveler bunu beğendiler.

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    En yakın arkadaşım ki kendisi eğitimlidir motor konusunda sınavda ön freni kullandı diye kalmıştı geçen sene. Motorun arkasına çift lamba koymuşlar sadece arkayla durması gerekiyormuş / yer ankara / sebep ön frenle takla atılırmış

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif yokuş iniyorsun hafif yağmur yağıyor, arka frene bas bakalım fren oradamı

Arka fren tabiki yavaşlatir motoru ancak ön fren ile etkisi mukayese bile edilemez, fizik kuralları basit, diye düşünüyorum bilmediğim birşey varsa öğrenmekten mutlu olurum.
    hemen söyleyeyim yokuş inerken ön frenin kullanılmasındakı amaç ağırlık merkezinin önde olduğu içindir bu durumda arkada ağırlık olmayacağından kayması muhtemel keza bu duruma göre yokuş yukarı çıkarken veya durdugun zaman hele birde artçın varsa ağırlık merkezi arkada olacağı için ön freni sıkıp ayaklarını yere koyarsan önde ağırlık olmadığı için ön teker yola tutunmaz ve geri geri kaymaya başlar sonrasında düşersin bundan dolayı yokuş yukarı durulduğu zaman arka fren kullanılır bu da arka fren motoru durdurmaz tezini çürütür her iki frende motoru durdurur ön fren daha etkili frenleme yaptıgı için daha kısa mesafede durur arkaya nazar hele ikisi kombin yapıldığında motor frenindende faydalanıldığında frenleme mesafen müthiş kısalır

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı 40 tan aşağı hızlarda arka fren kullanılıyomuş rahmi barutçu seminerde söylemişti

sebebide jiroskobik etkiyi 40 tan sonra yakalıyormuş ön fren kullanınca dengesi bozuluyomuş gidon amasor felan sabit değilya ondan arka fren kullanılması gerekiyormuş
    İyi dinlememişsin dersi otur sana sıfır.

Rahmi hoca 40 değil 25 km dedi
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ablam napıyon sen allah aşkına ceket yok bot yok pantolon yok düştümü alev alıcak ben korktum yahu
    Abi ona da gerek yok, eskiden pantolon mu varmış?

Alıntı ironwolff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 km/sa hızla sol şeritten devam ederken biraz ilerinizde bir araç sağ şeritten sol şeride geçiyor ve siz sadece arka fren kullanarak durmak istiyorsanız arka frenle hızınızı biraz azaltıp sonra arka fren kökleyip motoru spin attırıp ters yöne doğru gaz vererek kurtulmaktan başka şansınız yok buda her babayiğidin harcı değildir (ön fren + arka fren daha kolay bir tercih bence )
    Benim daha iyi bir fikrim var, kolları yanlara açıp rüzgar direncini artırsak:

uçaklarda da hava freni var ya

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Adamlar motoru bisiklet mantığı ile düşünüyor. Bisiklette arka fren sıkarız ya ondan heralde

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hangi frenin kullanılması veya ikisinin ne kadar kuvvetle kombine edilip kullanılmasının gerektiğinin motor tipi ,yol yüzeyi ,yolun eğimi ,artçı varmı ,yük varmı ,amortisör ayarı ,o anki hız ,motor kaç silindir gazı kapatınca ne kadar kompresyon yapacak ,scooter mi ,viteslimi gibi 100 lerce sebebi vardır yalnız say demeyin bana https://www.youtube.com/watch?v=nbo77wLDOdU

boş tartışmalar bunlar ön mü ,arka mı
    potasyum ve computeus bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    hiç mi merak edip denememiş adam...

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dinlememişsin dersi otur sana sıfır.

Rahmi hoca 40 değil 25 km dedi
    uykusuzluk hali işte :D 25 mi40 mi emin olamadım yani oyuzden yazmiştim 25 miş meğersem sizdemi ordaydınız girişteki motorlari hayranlıkla izleyen mavı yelekli kişide bendim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)