Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Abus kilit kullanan arkadaşlar buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bir zincir ve birde alarmlı disk kilidiyle kombine et. Sadece zincire güvenme, hırsız gelir yarım saat uğraşır debelenir bir şekilde keser. Alarmlı disk kilidi olunca en azından ufak bir darbede ötmeye başlar, caydırıcı olur.

Ayrıca çift kilit takılı motorla hırsızlar özel bir neden olmadığı sürece genelde uğraşmazlar...

Yada spy5000 alarm var, zincir haricinde ondan taktır kafan dahada rahat olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus kilide boşa 500 lira verme almak isteyen hırsız okılıdı dişiyle açar burası türkiye.
    50 liraya bir branda. 20 şer liraya iki adet kalın zincir. 20 şer liraya 2 adet sağlam
    asma kilit. Ön tekerı Direğe bağla arka tekeri direğe bağla direksıyonu kıtle brandayı vur.
    Brandanın etrafından ip dolaştır. Hırsız uraşmaz. 500 liralık kılıt alıp kestıler demeyın
    Bu öneriniz bir çok motor kullanıcısı için kötü bir örnek teşkil etmektedir. Hırsızlar bu dediğiniz yöntemle dalga geçercesine maximum 5 dakikada kesebilir.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı bomber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön diski abus granit victory x-plus 68 kilit ile arka tekeri de Onguard 8016 Beast Zincirli Kilitle kombine ettim. onguardın zincirini seyahatlerde yanıma almıyorum kilidini disk kilidi şeklinde kullanıyorum. 450 liraya mal olmuştu. Şimdiye kadar yüzümü kara çıkarmadı çok şükür. Özellikle abusun kilidi toka gibi çok fonksiyonel, istediğim yerine asıyorum motorun sonra park ettiğimde kilitliyorum.
    Onguard zincir başarılı ama birlikte gelen kilit çok güven vermiyor...

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet almaktan vazmigecsek napsak anlamadimki,sosyal aktiviteleri sifirladim,yemegi evde yiyorum,otobus kullanmiyorum,para biriktiriyorum,yarin oburgun motosiklet alicam,bitane haysiyetsiz,serefsiz gelicek calicak,noldu benim onca birikimim,serefsizin birinin aksamki meze parasi,abi boyle sacma bisey olamaz ya,bukadar basit olmamali bu emek,hadi benimki 3.5 milyarlik motor,butun motorlar alin teri,emek,ama bu 20 milyardan pahali motoru calinanlar napsin,biyerlerde terslik varda,neyse konuyu dagitmayalim...

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus kilide boşa 500 lira verme almak isteyen hırsız okılıdı dişiyle açar burası türkiye.
    50 liraya bir branda. 20 şer liraya iki adet kalın zincir. 20 şer liraya 2 adet sağlam
    asma kilit. Ön tekerı Direğe bağla arka tekeri direğe bağla direksıyonu kıtle brandayı vur.
    Brandanın etrafından ip dolaştır. Hırsız uraşmaz. 500 liralık kılıt alıp kestıler demeyın
    Bu arkadaş saçmalamış, bilip bilmeden, araştırmadan konuşur bizim millet.
    Ben Abus zincir ile evin önünde elektrik direğine zincirliyorum. Sağlam bir yer olması lazım.
    Zincir o kadar ağır ki, taşımak mümkün değil bu yüzden disk kilidini de aldım, başka yerlerde park ediyorsam onu kullanıyorum.
    Ayrıca kaskom da var...
    Ucka ve akjenas bunu beğendiler.
    Ben sadece ayakları yerden kesiyor sanıyordum, meğer uçmaya da yarıyormuş kanatlanmadan

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Linkteki abus kilit + alarmlı disk kilidi kullanıyorum. Kapımın önündeki ağaca kilitliyorum. Bence yeterli..

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...ilit-P15924294

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı teodor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 ABUS kilit ve alarmlı disk kilidi kullanıyorum. Kimse kusura bakmasın ama o kadar para verip aldığım motoru apartman altında dua edip bırakamam. Yarın fotoğraf eklerim
    eklemeyin hocam..boşverin ;) bu tarz şeyleri (motosiklet koyduğunuz yeri , kilit sisteminizi) internette ortamında paylaşmayın derim
    Dr. Fatih ve Hakanbingol bunu beğendiler.
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Aslın da varsa yakının da en net çözüm kapalı ücretli otoparktır.Ben bir sene boyunca ne kilit ne branda hiç bir şey kullanmadan huzurla kapalı otoparka bırakmıştım.Ne kedi ne toz ne hırsız ama yıkılınca şimdi bende dışarıda bırakmak zorunda kaldım malesef

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslın da varsa yakının da en net çözüm kapalı ücretli otoparktır.Ben bir sene boyunca ne kilit ne branda hiç bir şey kullanmadan huzurla kapalı otoparka bırakmıştım.Ne kedi ne toz ne hırsız ama yıkılınca şimdi bende dışarıda bırakmak zorunda kaldım malesef
    erenköydeki kapalı otoparkmı hocam ? üstünde mc donals var idi..benim bir arkadaşım oraya koyuyardı yıkıldı şimdi aynı dertten oda müzdarip nereye koyacağını bilmiyor..tanıdık bir bayiye gecici olarak bıraktı mecbur
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Abus kilit yeterlidir ( 600 TL falan olan ).

En azından amatör ya da yarı amatör bir hırsıza motorunu kaptırmazsınız.

Kilit harici branda kesinlikle gereklidir,hiç bir şey olmasa yağmurdan korur

Sabah brandayı aralar,kilidin ağzını anahtarla açar motoru da çalıştırırsın.

Motor ısınana kadar bagaj, çanta artık neyiniz varsa kilit ve brandayı oraya koyarsınız ve gidersiniz.

Sıfır zaman kaybı.Ayrıca motorun ısınması ve daha sağlıklı sürüş için de bahane.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erenköydeki kapalı otoparkmı hocam ? üstünde mc donals var idi..benim bir arkadaşım oraya koyuyardı yıkıldı şimdi aynı dertten oda müzdarip nereye koyacağını bilmiyor..tanıdık bir bayiye gecici olarak bıraktı mecbur
    Yok hocam ben Avcılar tarafın da oturuyorum.
    EmirhanCoskun bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    arkadaslarin yorumlarin tümünü okumadan;

1. Alarmli disk kilidi (Abus 8077) ile ön tekere
    2. Abus zincir ve kilir kombinasyonu ile tasinmaz, kesilmesi zor bir nesneye arka teker ile zincirin yere degmeyecek sekilde baglamak
    3. Spy 5000m alarm sistemi
    4. Branda
    5. Direksiyon kilidi
    6. Tenha yere birakmamak (bilhassa kapali otoparka) ve mümkünse camdan baktiginda görebilecegin bir yere kilitlemek

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikkat çekmeyecek bir motor kullanmak en garanti yolu
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Benim tavsiyem bir adet abus alarmlı disk kilidi ve bir adet master lock u tipi zincir kilit kombini.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9921...o-Pixel-Yellow

http://www.motomaxonlineshop.com/mas...-kilidi-pmu343

U tipi kilit için bir de masterlockun 10mm dövme çelik zinciri vardı. Linkini bulamadım onunla birlikte alırsanız oldukça sağlam olacaktır. U tipi kilidi ister zincirle beraber ister tek başına disk kilidi olarak kullanabilirsin. Ancak fiyatlar uçmuş, 3 sene önce masterlock u tipi kilitle bahsettiğim zinciri takım olarak 160 liraya almıştım. Şuan o takımı ve alarmlı abusu birlikte kullanıyorum. Açıkta bırakacaksan tek kilit asla yetmez. 50-60 liralık alarmlı kilitler de yalnızca gündüz caydırıcı olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)