Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İlandaki mt 09 abs yi almalımıyım ?

Katılımcı sayısı
38. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet almalısın

6 15.79%
  • Hayır almamalısın

32 84.21%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

xj6 diversion f imin üzerine 10500 tl ye 2015 mt09 abs alınırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51127206/detay

benim motosiklet 2013 model 28500 km de , ilandaki motosiklet 2015 model 12000 de abs li
    xj6 diversion f 'in üzerine 10500 tl nakit istiyor. siz olsanız ne yapardınız?

Bu arada motosikletimden çookk memnunum hiç bir sıkıntısı yok.

ayrıca mt 09 hakkında tam bir bilgim yok gidişi duruşu gücü hakkında bilgim pek yok.

sadece çabuk tekere geldiğini çok torklu olduğunu biliyorum.

açıkcası mt 09 u tanımadığım için kullanabilirmiyim alışabilirmiyim bilemiyorum.

çünkü dediklerine göre hata affetmiyormuş ve çok torklu ve hafif ve azgın boğa gibiymiş.

ben şükürler olsunki xj6 diversion f imle trafik kazası veya herhangi bir kaza yaşamadım. Allah kimseyede kaza yaşatmasın.! Neredeyse 30000 km olacak.

Olduğu yerde artçının yüzünden düşürmemi, birde kalkışta bir kez çukura girdiği için yine olduğu yerde düşürmüştüm ama tutabilmiştim tam düşürürken rumeli hisarında.

bunun dışında artık xj6 f e o kadar alıştımki;

bisiklet kullanmaktan daha kolay geliyor bana.
    motosikletin nerde ne zaman ne tepki verebileceğini çok iyi analiz ediyorum.

Lakin mt 09 a alışabilirmiyim bilemiyorum.

sonuçta hiç kullanmadığım bir motosiklet mt09.

ve açıkcası xj6 ya göre daha fazla güç üretmesi beraberinde ne gibi riskler getirebilir bilemiyorum.
    Örneğin xj6 da tork maksimum 56 iken mt 09 da 89 du sanırım.

Bazı arkadaşların bildiği üzere cbr 250 den sonra xj6 ya geçmiştim.
    ve cbr 250den daha kolay idi kullanımı ve vermiş olduğu o güven.

aynı zamanda xj6 ya alışma sürecinde iken acemilik dönemlerinde bir çok kez hatamı tolere etmişti.

mt 09 alırsam alışma sürecinde iken hata affedermi bilemiyorum. xj6 gerçekten acemi dostu bir motosiklet.

benim motosikleti 17000 e sayıyorlar. takas fiyatı 27500 e sayıyorlar bu ilan için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim anlamadığım madem bu kadar memnunsun neden adından başka hiçbir şey bilmediğin bir motosiklete geçmek istiyorsun ?
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım madem bu kadar memnunsun neden adından başka hiçbir şey bilmediğin bir motosiklete geçmek istiyorsun ?
    1. Model yükseltmek
    2.Xj6 f in Km si yüksek olması ileride satmak istediğimde sıkıntı çıkarabilir bu yüzden. malum türk halkı km ye çok önem veriyor. oysa bu motorla 300000 km yapanlar var.
    3. Abs faktörü
    4.Mt 09 un Daha düşük km de olması
    5. Mt 09 unTorklu olması ve gücü. aynı zamanda ikinci elde xj6 dan daha çok talep görmesi(ancak bu güç beni nedense tedirgin ediyor) çünkü gücünü bilmiyorum. belki bilince bu tedirginlik kalkar.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ben cbr 250 ye aliskinim mt 09 oyle ahim sahim korkutmadi beni 45 dk civari surdum sahilde hizda yaptim. Abs yoktu sevmedigim tek sey arka frenin dandikligiydi . Bu arada 24 bine alindi 1500 kmde kazasiz mat gri fiyatlari sen hesap et iste
    barodi bunu beğendi.

yani 27,500 e gelicek sana, sh de 24bin tl ye en ucuz mevcut, sen o borcu ödeyene kadarda fiyatlar dahada düşermi bilemem, ama alan oldukça ilan sayısı arttıkça düşecekdir diye düşünüyorum. 2 motor hakındada bilgim yok, fiyat değer olarak baktım. 2 side 2.el oluyor sonuçda. birde sen o 10bin i krediyle ödersen birde ordan faiz yiceksin..

xj6 top speed 220, https://www.youtube.com/watch?v=hbfcrU03jHo
    mt9 top speed 225, https://www.youtube.com/watch?v=kmzrYz7FbSg

yani son hızlar pek fark etmiyor, ama son hıza çıkma hızı artacakdır gibime geliyor,
    (ki bunu sadece sen fark edebilirsin ilk defa binicek biri fark bile etmicekdir o sn farkını)

bakım ve masraf konuları nasıldır bilemiyorum.

xj6n benim faworimdir, kawasaki er6n veya xj6n ileride pulsardan sonra olacak motorum, şu anda yeni pulsar aldım..
    barodi bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Xj6 daki konforu çok ararsın.
    manofsteel ve barodi bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mantıksız bir takas gibi görünüyor. Adam takas fiyatı diye kendi fiyatını yükseltmiş ancak sizin fiyatı düşürmüş. Takas durumunda iki tarafında fiyatı değişir. Ayrıca xj6 dan sonra sizi tatmin edecek bir alet değil, tork ve bir kaç donanımsal fark var birde naked. Ben olsam kesinlikle yapmazdım bu takası.
    barodi bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sehir icinde gaz tepkisi harici cok zorluk yaratacagini sanmam,ayrica xj6 daki gibi ruzgardanda korunamayacaksiniz unutmayin,verginiz ust dilime gececek,hirsizlar motosikletinizi bi kere daha gozden geciricek,belki insanlar "oo bu iyiymis,nasi bisey bu yav,cok havalisin kardes" tarzi yorumlar yapicaklar ve siz gereksiz gaza geliceksiniz? Xj6 cok sevdigim motosikletlerden biridir,helede akrepli sesi varya heyytt beee ama mt09 da bi okadar cilgin motor,benim size tavsiyem her nekadar km acisindan surus sorununuz olmasada,yukardaki yazdigim etkenler belkide sizi ve stilinizi buyuk oranda etkileyebilir,ben gidiyim biraz xj6 sesi dinliyim,sizde kararinizi verin :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cbr 250 ye aliskinim mt 09 oyle ahim sahim korkutmadi beni 45 dk civari surdum sahilde hizda yaptim. Abs yoktu sevmedigim tek sey arka frenin dandikligiydi . Bu arada 24 bine alindi 1500 kmde kazasiz mat gri fiyatlari sen hesap et iste
    mt09'un abs'sizi mi var?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence tip ve kullanış olarak senin motoru çok daha güzel
    ben olsam böyle bi takas a girmezdim...
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Degerli ve bir o kadar önemli yorumlarinizla ve ankete vermis oldugunuz cevaplardan dolayi tesekkurler.
    Bana yardimci oldunuz .Bu sebeple ben bu takası yapmaktan vazgectim.
    Belki xj6 nin degeri dahada dusecek ileriki yillarda ama sonuc olarak mutluyum xj6 ile.saygilarimla
    F54 bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt09'un abs'sizi mi var?
    Evet var 10

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Süper gereksiz aksiyon..
    manofsteel ve barodi bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baba km yükselirse fiyatı düşecek diyorsun da. Daha ne kadar düşebilir. Günümüz parasıyla 16000 lira olur. 09 un senin kullandığın motorla alakası yok. xj6 gaz tepkisi çok yumuşak, daha konforlu sürüş isteyen kullanıcılar için yapılmış orta sınıf motordur. 09'un teknik verilerine bakınca çok bir anlam ifade etmiyor. Lakin gazı ilk çevirdiğinde her şey kafadan uçup gidiyor. 600RR'dan 09'a geçtim. Gaz kontrolü RR'dan çok daha zor. Gaza verdiği tepki Barkın babanın gsxr'da bahsettiği gibi dokunmatik. Dokunuyorsun devir artıyor 2000 devirden 11000 devire kadar kesintisiz bir güç var. Keza senin motorda yahut 600rr da bile bu tepkiyi bulamazsın. Motor çok esnek. 40 km ile giderken 6. viteste bile olsan gazı açtığında 200 e nasıl geldiğini anlamıyorsun. Frenleri RR la yarışır.

Çabuk tekere geliyor demişsin. Ben teker yapmayı bilmiyorum, ben istemediğim sürece de tekere gelmiyor.

Motora yeni yeni hakim olmaya başladım. 3500 km oldu alalı. Aldığım ilk hafta highside yedim alışmamış götte 09 durmaz derler

Piste de girdim. Ama anlatmaya kalksam tüm tecrübemi çok uzun yazmam gerekir. Motocafe ye geliyorsan mutlaka karşılaşırız. Bol bol anlatırım. Hatta motorları değişip bir test sürüşüne bile çıkarız.

Son olarak 1000RR kullanan arkadaşım 09 u denemek için sürdüğünde ilk sözü dikkat et oldu

Sağlıcakla..
    Darkcity2000, barodi ve manofsteel bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    MT'nin sahibide inmemiş motordan daha yıl bitmedi be
    barodi ve manofsteel bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Ben olsam böyle bir takas teklifine girmezdim.
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baba km yükselirse fiyatı düşecek diyorsun da. Daha ne kadar düşebilir. Günümüz parasıyla 16000 lira olur. 09 un senin kullandığın motorla alakası yok. xj6 gaz tepkisi çok yumuşak, daha konforlu sürüş isteyen kullanıcılar için yapılmış orta sınıf motordur. 09'un teknik verilerine bakınca çok bir anlam ifade etmiyor. Lakin gazı ilk çevirdiğinde her şey kafadan uçup gidiyor. 600RR'dan 09'a geçtim. Gaz kontrolü RR'dan çok daha zor. Gaza verdiği tepki Barkın babanın gsxr'da bahsettiği gibi dokunmatik. Dokunuyorsun devir artıyor 2000 devirden 11000 devire kadar kesintisiz bir güç var. Keza senin motorda yahut 600rr da bile bu tepkiyi bulamazsın. Motor çok esnek. 40 km ile giderken 6. viteste bile olsan gazı açtığında 200 e nasıl geldiğini anlamıyorsun. Frenleri RR la yarışır.

Çabuk tekere geliyor demişsin. Ben teker yapmayı bilmiyorum, ben istemediğim sürece de tekere gelmiyor.

Motora yeni yeni hakim olmaya başladım. 3500 km oldu alalı. Aldığım ilk hafta highside yedim alışmamış götte 09 durmaz derler

Piste de girdim. Ama anlatmaya kalksam tüm tecrübemi çok uzun yazmam gerekir. Motocafe ye geliyorsan mutlaka karşılaşırız. Bol bol anlatırım. Hatta motorları değişip bir test sürüşüne bile çıkarız.

Son olarak 1000RR kullanan arkadaşım 09 u denemek için sürdüğünde ilk sözü dikkat et oldu

Sağlıcakla..
    Tesekkurler. Hayirli olsun motosikletiniz. Tedirgin olma sebeplerimden birisi şuydu. Gecen hafta yamaha servisine gittigimde bir tane mt 09 gordum. Neyi var diye sordum . yan yatti dedi. Nasil oldu olay deyince sahibi aynen şöyle konustu.
    Bir tane arkadasi varmis 1000 rr kullanan birisiymis. Mt09 u bir kez kullanmak isteyince vermis . sonuc koseyi dönerken yan yatirmis motosikleti.
    Dusunun 1000 rr kullanan adam mt 09 u o an kullanamamis. Ayrica su videodaki mt 09 un nasil cabucak tekere geldigini ayni zamanda 1000 rr i z 1000 i r 6 yi kalkista nasil deldigini gorunce tedirgin olmamak elde degil. Bildigin azgin bir bogadan farki yok gibi.

Teklifiniz icin tesekkurler guvendiginiz icin saolun.
    Reşit bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli ve bir o kadar önemli yorumlarinizla ve ankete vermis oldugunuz cevaplardan dolayi tesekkurler.
    Bana yardimci oldunuz .Bu sebeple ben bu takası yapmaktan vazgectim.
    Belki xj6 nin degeri dahada dusecek ileriki yillarda ama sonuc olarak mutluyum xj6 ile.saygilarimla
    Oh be birini daha kurtardık

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Çok istiyor senin makina 19 civarı 10.5 de elden vercen 29.5
    R6 bulursun 30 bine.
    Makinanı sat paranı cebine koy nakit al mt9 alacaksan. Hiç olmazsa pazarlık gücün olur.
    barodi bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşlanıyosun artık barodi, bu yaştan sonra bünyen kaldırmaz öyle makinalar al bi harley gitsin
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)