Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sürücü kursumuz için alınacak motosikletler.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

Babamın sürücü kursu var ve bildiğiniz gibi yılbaşından sonra ehliyet türleri değişiyor(M,A1,A2,A). Kursumuzda şuan sadece 100cc gücünde Çelik 100 Street var ve biz bununla sadece A1 ehliyeti verebiliyoruz. Sizlere sorum A2 ehliyeti verebileceğimiz bir motosiklet, A ehliyeti verebileceğimiz bir motorsiklet, M sınıfı ehliyet için verebileceğimiz bir moped önerebilir misiniz.

Önerilerinizi alabileceğimiz minimum bütçeyle önerirseniz sevinirim çünkü hepsi sıfır alınacak.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial MH125 Drift alın. Şu A1 ehliyetle sürebilirmiyim diye herkesin sorduğu motor. A1 ile süremezler çünkü 135cc

M sınıfı için de Asya Quswa 50cc scooter tavsiye ederim. Dokuyucu motorda kargo dahil 1990 lira.

bende emisol var 150cc uygun veririm, temiz sıkıntısız.

TürkRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    m sınıfı :Asya Quswa 50cc bencede iyi olur.
    a2 için:Bajaj pulsar 200 olabilir

Önerileriniz için teşekkür ederim. Peki A sınıfı için ne önerirsiniz

Sürücü kurslarında bulunacak araçların taşıması gereken özelliklerin belirtildiği yasal metni bulamadım. Bi' el atar mısınız? Merak ettim.

A sınıfı için öneri Honda CB500F

düşme kalkmalara karşı kesinlikle naked bir motor almanız ve koruma yaptırmanız gerekiyor. ayrıca kullanımı nispeten kolay ve dayanıklı bir motosiklet olmalı. bildiğim kadarıyla 47 beygirden fazla olmalı.

Kusura bakmayin biraz gec gordum

Ozetle

M : Motorlu bisiklet
    A1: 125cc ye kadar olan motosikletler
    A2: 35 kw yi gecmeyen motosikletler
    A: 35kw ustu motosikletler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

düşme kalkmalara karşı kesinlikle naked bir motor almanız ve koruma yaptırmanız gerekiyor. ayrıca kullanımı nispeten kolay ve dayanıklı bir motosiklet olmalı. bildiğim kadarıyla 47 beygirden fazla olmalı.
    Hocam oneri icin cok tesekkur ederim fakat sürücü kurslarında vasıtanın 10 yıl omru vardir. 2007 model bir motosiklet alsam 2017 de o motorla ders veremem. Tekrar teşekkürler
    zaferce bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Honda'nın 500'lükleri A2 ehliyetli sürücüler için düşük güçlü üretilmiş. O motor ile A sınıfı ehliyet eğitimi olmaz.

CB500F eski CBF500'den farklı ve yeni bir model. 2015 modelleri de var. Ama 35 kw. Yani A sınıfı için yeterli güçte değil. A için 35 kw'tan güçlü, ucuz bir motor lazım.

Bu arada, A1 için YBR 125, A2 için CBF 150 kullanılabiliyor. Yani aslında güçleri birbirinden çok da farklı olmayan motorlar. Yasanın ruhuna çok uymamış gibi bu kural. A2 için mesela kurslarda 30-35 kW aralığında motor olması istenseydi amaca sanki daha iyi hizmet ederdi. Ehliyet kursu ücretleri kesin daha çok artardı ama. Şu haliyle zaten A sınıfı ehliyeti verebilecek kursun baya pahalı bir motor alması gerekecek galiba. Bu da ehliyet almak isteyen adaylara ücret olarak yansıyacak herhalde.

Benim fiyatını bulabildiklerim şöyle:

Yamaha MT07 22950 TL
    Yamaha XJ6N 23400 TL
    Kawasaki ER6N 23500 TL
    Honda NC750S 25000 TL

Ehliyet fiyatları çok artacak çoook.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    A-2 için Bajaj Pulsar 200 NS, A için Yamaha MT-07. MT-07'ye koruma demiri ya da en azından takozu taktırmanızı öneririm. Bajaj'da koruma demiri standart olarak mevcut.

ben a2 ehliyetini 100 cc motorda aldım ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı rockinn2009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdık yer falanmıydı acaba Çünkü ben hayabusa ile, kuzenim ise h2r ile aldı.
    computeus, heia2654 ve Hakanbingol bunu beğendiler.

daha önceden araba ehliyetini ordan almıştım . tanıdıgım değil . 4 kişiydik o grupta a2 ehliyeti alacak .. çin malı markasınıda unuttum 100 cc motorda aldık eğitimi

arka freni yok kırık dökük bişeydi :D

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Dostum bizimde sürücü kursumuz var o iş ama o şekilde olmuyor öncelikle acele etmeyin derim şimdi bizde 100 cc 6kw gücünde bir motor var a1 için istenilen 125 cc yi geçmeyen ve gücü 11 kw yi geçmeyen motor isteniliyor bu durumda mevcut motosikletimi a1 için kullanabiliyorum gelelim a2 için istenilen motora bunda belirli bir cc belirtilmemiş ve diyorki gücü 35 kw yi geçmeyen yani bu durumda benim elimdeki 6 kw lik motorda a2 sınıfında mevcut iş yapar vaziyette gelelim bir üst sınıfa a sınıfına oda diyorki gücü 35 kw nin üzerinde motor istiyor buda honda nc750s modeli 25 000 tl yeterli oluyor b1 sınıfı için atv isteniliyor ama ordada ayrı bir saçmalık var azami hızı 45 km yi geçmeyen araştırdım 60 km aşağı giden yok mondialde 7-8 bin tl civarı m sınıfına biz girmiyoruz zaten akıl karı değil neden

1- M, A1 ve B1 sınıfı sürücü belgesi alacakların 16 yaşında olduğu için
    2- B1 sınıfı sürücü belgesi ile M,
    3- A1 sınıfı sürücü belgesi ile M,
    4- A2 sınıfı sürücü belgesi ile M ve A1,
    5- A sınıfı sürücü belgesi ile M,A1 ve A2,
    6- B sınıfı sürücü belgesi ile M,B1 ve F,

sürdükleri için hiç bir allahın kulu ben mopet kullanıcam diye gelip m sınıfı ehliyet almaz alacaksada siz vermeyin pazarlığınızı a1 ve a2 üzerinden yapın hem daha karlı olacaktır nasılki adam geliyor b yerine almışken e alalım ılerde lazım olur ıkısınıde sürerim diyorsa sizde o şekilde anlaşın

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ben de bu konu üzerine baya mesai harcadım da, yasada bir açık var. 24 yaşını doldurmuşsa bir aday herhangi bir deneyim şartı aranmadan A ehliyet için başvurabilecek. Bu adam hiç tecrübesi olmadan kursa MT-07 ile başlayıp en fazla ikinci gün ya sakatlanacak ya da ölecek. Kendine yazık olması bambaşka ve kursun bu külfetin altından maddi manevi kalkması bambaşka bir olay. Bu yasayı hazırlayan şuursuzları kınıyorum. Ne güzel sistem geliyor demiştim, yine bug dolu...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu konu üzerine baya mesai harcadım da, yasada bir açık var. 24 yaşını doldurmuşsa bir aday herhangi bir deneyim şartı aranmadan A ehliyet için başvurabilecek. Bu adam hiç tecrübesi olmadan kursa MT-07 ile başlayıp en fazla ikinci gün ya sakatlanacak ya da ölecek. Kendine yazık olması bambaşka ve kursun bu külfetin altından maddi manevi kalkması bambaşka bir olay. Bu yasayı hazırlayan şuursuzları kınıyorum. Ne güzel sistem geliyor demiştim, yine bug dolu...
    a sınıfı için en az 2 yıllık a2 ehliyet ve 24 yaş istiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

bu arada resmi olarak yayınlanmasada türkiye genelinde sürücü kurslarına taban fiyat uygulamasına geçilecek ve şuanlık tahmini rakamları şu şekilde
    m sınıfı 850 tl
    a1 sınıfı 1000 tl
    a2 sınıfı 1200 tl
    a sınıfı 1400 tl
    b1 sınıfı 1100 tl
    b sınıfı 1400 tl
    diğerlerini bilmiyorum ama fıyatlandırmalar bu şekilde olacak diye duyum aldık şuanlık kesin veriler değildir

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı rockinn2009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskidendi oooo.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Spoken0166 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Babamın sürücü kursu var ve bildiğiniz gibi yılbaşından sonra ehliyet türleri değişiyor(M,A1,A2,A). Kursumuzda şuan sadece 100cc gücünde Çelik 100 Street var ve biz bununla sadece A1 ehliyeti verebiliyoruz. Sizlere sorum A2 ehliyeti verebileceğimiz bir motosiklet, A ehliyeti verebileceğimiz bir motorsiklet, M sınıfı ehliyet için verebileceğimiz bir moped önerebilir misiniz.

Önerilerinizi alabileceğimiz minimum bütçeyle önerirseniz sevinirim çünkü hepsi sıfır alınacak.

Şimdiden teşekkürler.
    Size bir sorum var; kurs fiyatları yasa geçerli olunca ne olucak? M,A1,A2,A fiyat farkı olucak mı? Detaylı bir bilgi verir misiniz? Hatta bununla ilgili bi konu açarsanız süper olur.
    Kısaca ben;

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a sınıfı için en az 2 yıllık a2 ehliyet ve 24 yaş istiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

bu arada resmi olarak yayınlanmasada türkiye genelinde sürücü kurslarına taban fiyat uygulamasına geçilecek ve şuanlık tahmini rakamları şu şekilde
    m sınıfı 850 tl
    a1 sınıfı 1000 tl
    a2 sınıfı 1200 tl
    a sınıfı 1400 tl
    b1 sınıfı 1100 tl
    b sınıfı 1400 tl
    diğerlerini bilmiyorum ama fıyatlandırmalar bu şekilde olacak diye duyum aldık şuanlık kesin veriler değildir
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20150417-3.htm

Madde 9 da g) nin altında yazıyor hocam.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)