Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

D-DRY vs GORE-TEX

Motovento
    REKLAM ALANI
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Ne dersiniz arkadaşlar birbirine göre + ları - leri nelerdir? Kullananlar yada kullanan kişilerden duyanlar yorum yaparsa sevinirim.

-Su geçirme olayı ?
    -Kışın üşütmesi ?
    -Konforu kumaş rahatlığı ?
    -Fiyat/performans karşılaştırması ? (GORE-TEX ler biraz pahalı bariz)
    -Rüzgar geçirgenliği ?

Aklıma gelen sorular bunlar daha da cevaplamak istedikleriniz olursa yazabilirsiniz tabi ki teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D dry Dainese nin kullandığı bir sistem. Fiyat olarak gore-tex lere oranla daha ucuz. Ama uzun süreli kötü hava şartları altında kullanmak istiyorsan gore-tex bu iş için yapılmıştır. Gore-tex lerin 3 laminantlı olanları var onlar da su hava ge,itmesi gibi bir olay yok. Bende textil olarak rukka ve stadler in 3 laminantlı gore-tex textil takımları var 0-25 derece arası sıcaklıklarda ve her türlü yağmurda çok memnunun. Ama sıcaklık yükselince yani 28-30 dereceyi geçince biraz sıkıntılı oluyor. Eğer böyle birşey alacaksan mont pantolon olarak al. Çizme olarak ta Daytona nın gore tex çizmelerini tek geçerim.
    4Vaqrant bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Bende mont ve pantolon olarak düşünüyorum 0 - 25 derece demişsiniz - derecelerde durum nedir -3 -5? İkisinide kullanmadınız sanırım konfor karşılaştırması alamıycam?

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4vaqrant now in manes Linkin park mashup ı ilk başlayan şarkı.

Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mont ve pantolon olarak düşünüyorum 0 - 25 derece demişsiniz - derecelerde durum nedir -3 -5? İkisinide kullanmadınız sanırım konfor karşılaştırması alamıycam?
    İkisini de kullanıyorum. Hatta rukka yı -6 derecede kullandım üşüme yoktu. Rukka Armaxion. Stadleri ise 2 derece de kullandım o da fena değildi. Stadler destiny modeli hem yaz hem kış kullanabileceğin bir model fiyatı pahalı ama 10 sene garantisi var. Stadler in Mont Destiny pantolon Faith kesinlikle tavsiye ederim. Rahat ve kullanış lı olması bakımından ikisi de süper ama Rukka biraz daha kış ve bahar aylarına uygun Stadler ise bahar ve yaz aylarına.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4vaqrant now in manes Linkin park mashup ı ilk başlayan şarkı.
    edanadaydık biz :D manesteki bursalı bi arkadaşmış her gören pm atıyor ama ne nicki ondan gördüm ne arkadaşla tanışma fırsatım oldu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisini de kullanıyorum. Hatta rukka yı -6 derecede kullandım üşüme yoktu. Rukka Armaxion. Stadleri ise 2 derece de kullandım o da fena değildi. Stadler destiny modeli hem yaz hem kış kullanabileceğin bir model fiyatı pahalı ama 10 sene garantisi var. Stadler in Mont Destiny pantolon Faith kesinlikle tavsiye ederim. Rahat ve kullanış lı olması bakımından ikisi de süper ama Rukka biraz daha kış ve bahar aylarına uygun Stadler ise bahar ve yaz aylarına.
    bizde malesef rukka alacak bütçe yok
    yoksa rukka kadar kaliteli 1 ürn olabilir oda truatech te dir herhalde
    Levent68 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    edanadaydık biz :D manesteki bursalı bi arkadaşmış her gören pm atıyor ama ne nicki ondan gördüm ne arkadaşla tanışma fırsatım oldu
    Açtım şimdi izledim tekrar videosunu 9 dk lık bir video. Artık edana filan da kalmadı. Birleşti bütün serverlar. 2007 2008 kadar iyi olmasa da 2010 lara nazaran bin kat iyi pk lar var artık. En azından koxp derdi ortadan kalktı ayrıca artık soyulma olayları da %90 oranında azaldı.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    bu arada harbi tuzlu dediğiniz markalar :D dainese içinde gore-tex vs d-dry yapsak bütçem yetmez bunlara, alpine dainese bile ucu ucuna ondan bundan artırarak alıyoruz

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde malesef rukka alacak bütçe yok
    yoksa rukka kadar kaliteli 1 ürn olabilir oda truatech te dir herhalde
    Turatech ürünlerini Stadler den alıyor üzerine sadece kendi markasını yapıştırıyor.
    Hemşerim ürünler 10 sene garantili ben 3 senedir kullanıyorum daha yeni gibi duruyorlar.
    4Vaqrant bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açtım şimdi izledim tekrar videosunu 9 dk lık bir video. Artık edana filan da kalmadı. Birleşti bütün serverlar. 2007 2008 kadar iyi olmasa da 2010 lara nazaran bin kat iyi pk lar var artık. En azından koxp derdi ortadan kalktı ayrıca artık soyulma olayları da %90 oranında azaldı.
    biliyorum ne kadar kopsakta tamamen bırakılmıyor lanet oyun ara sıra yine açıyorsun :D son durumlardan haberim var eyvallah

bu arada harbi tuzlu dediğiniz markalar :D dainese içinde gore-tex vs d-dry yapsak bütçem yetmez bunlara, alpine dainese bile ucu ucuna ondan bundan artırarak alıyoruz

O zaman Dainese d-dry ya da Alpinestar D-dry öneririm. İki markadan hangisi hoşuna giderse. Gore-tex Türkiye için fazla gerekli değil bence. Çünkü 8-10 saat sürekli yağmur yağmaz. Türkiye şartları için d-dry yeterli ama sırt ve bel korumalarını unutma
    4Vaqrant bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Turatech ürünlerini Stadler den alıyor üzerine sadece kendi markasını yapıştırıyor.
    Hemşerim ürünler 10 sene garantili ben 3 senedir kullanıyorum daha yeni gibi duruyorlar.
    ya adam fuar da bize 5400 tl fiyat çekti kumaşında acayip bi madde var yanmaz yapışmaz dedi
    ürünü üzerime giydim fiyatı duyunca nasıl çıkaracağımı şaşırdım
    birde unutmadan söyleyeyim alamanya da aldığın ürünler burada 3 katı pahalı lütfen tavsiye ederken bi kez daha düşün
    ve yavaşça söyle

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    doğru diyorsunuz ama fiyatları 2 kat daha pahalı maalesef benimde bütçem yetmez, garantili eyvallah ama sonuçta kaskolu değil ki kaza yaptınız yırtıldı gitti ne olcak ?

ya adam fuar da bize 5400 tl fiyat çekti kumaşında acayip bi madde var yanmaz yapışmaz dedi
    ürünü üzerime giydim fiyatı duyunca nasıl çıkaracağımı şaşırdım
    birde unutmadan söyleyeyim alamanya da aldığın ürünler burada 3 katı pahalı lütfen tavsiye ederken bi kez daha düşün
    ve yavaşça söyle
    Kumaş çok kaliteli gerçekten soğuk yağmur rüzgar hiçbiri geçmiyor. Buradaki fiyatları takım olarak 1700€. Oda 5200 TL ye geliyor fazla fark yok arada. Yani burada da pahalı
    4Vaqrant bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    O zaman Dainese d-dry ya da Alpinestar D-dry öneririm. İki markadan hangisi hoşuna giderse. Gore-tex Türkiye için fazla gerekli değil bence. Çünkü 8-10 saat sürekli yağmur yağmaz. Türkiye şartları için d-dry yeterli ama sırt ve bel korumalarını unutma
    D-DRY üşütür mü peki rüzgar geçirğenliğinde fark var mıdır? zaten 8 10 saat yağmur yağarsa ben yola devam etmem Teşekkür ederim yorumlarınız için

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Kumaş çok kaliteli gerçekten soğuk yağmur rüzgar hiçbiri geçmiyor. Buradaki fiyatları takım olarak 1700€. Oda 5200 TL ye geliyor fazla fark yok arada. Yani burada da pahalı
    orada en düşük maaş 1500 euro desek
    burada en dşük maaş 1030 tl arada çok fark var

bende fuardan bunu alacaktım mont pantolon olarak 1170 tl dediler yani 400 euro fakat anlaşamadık fiyatta hiç indirim yapmadılar iki takım alacaktık hemde
    http://www.motoplus.com.tr/urun/11717714226/HG-DESERT-STX-JKT-BLK-BGE

sonra gittim bunu aldım tek ceket
    alman polisi bunlardan giyiyor dediler bizde inandık aldık doğru mudur acaba?
    ayrıca çok güzel soğuk geçirmiyor kalıbı da iyi fakat daha pantolonunu alcak parayı ayarlayamadım

http://urun.n11.com/mont/buse-adventure-siyah-enduro-motosiklet-ceket-mont-P60491404?cid=604001&gclid=CJK-htet3MkCFSgGwwodVFACZA

so
    4Vaqrant bunu beğendi.

Büse güzel ceket. Ama Alman polisi Stadler marka elbise kullanıyor. Özel yapım.

Ha bir de burada en az maaş 870€

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

D-DRY üşütür mü peki rüzgar geçirğenliğinde fark var mıdır? zaten 8 10 saat yağmur yağarsa ben yola devam etmem Teşekkür ederim yorumlarınız için
    d dry lar kesinlikle yağmur rüzgar geçirmez kışlık içlikleri de var üşütme olmaz. Türkiye de ki hava koşulları için yeterli bence.
    4Vaqrant ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer bütçe 1500 civarı ise hein grecke te bakabilirsin bi arkadaşım aldı gayet menun
    4Vaqrant bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    eğer bütçe 1500 civarı ise hein grecke te bakabilirsin bi arkadaşım aldı gayet menun
    dış görünüş olarak pek beğenmiyorum o markayı ama aklımdaydı tekrardan hatırlattığınız iyi oldu teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)