Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nedir bu kedilerden çektiğim ya :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Ya arkadaşım yeni branda aldım evimin önünde duran motorumun selesine yatıyorlardı ilişmedim.Sonra baktım bıranda nın arasından girmeye başladılar yuva gibi içini leş gibi yaptılar hadi neyse silerim dedim yanlardan bagaj lastikleri ile iyice sıktım.Brandanın üzerine sirke döktüm sele altına naftalin koydum gelmezler dedim oda olmadı.En sonunda her gün üzerin de yeni bir delik görmeye başladım bırandayı yırtarak içine giriyorlar artık :( Şimdi kalın bir branda siparişi verdim yurt dışından fakat onu da yırtar bunlar neyapmam gerek sizce ?
    Anlıyorum havalar soğumaya başladı yazık hayvancıklara ama brandam param parça oldu.Gözüm gibi baktığım motorumun grenajın da bile tırnak izi var artık.Onlara su koydum yem koydum biraz ileriye orada takılırlar diye yok dinlemiyorlar ne yapmalıyım da brandama ve motorumuza zarar vermemeliler.Önümüz kış kar yağdığı zaman içine iyice yuva yapacaklar.
    sagat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam motosikletinizi koyduğunuz yerde müsait bir alan varsa, ev yapımı kedi yuvası yapabilirsiniz. İçine de ufak bir yastık vs. koyarsınız. Kedi maması ve su koyun. Deneyin bakalım yeni yuvasına mı giriyor yoksa hala motora mı dadanıyor. Aklıma böyle bir çözüm geldi ne kadar tutar bilemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Mengu16, mhmtesk, Mamba09 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Citronella yağının %25’ini su ile karıştırarak spreyinizi hazırlayabilir ve kedilerin kullandığı alanlara sıkarak kedilerin tekrar bu bölgeleri kullanmaması ya da o bölgeden uzaklaşması sağlanabilir. bu ucuz yollu cözüm ama uğraşamam hazır olsun diyorsan Kedi Kovucu Sprey veya jeller var ben 2 sinide kullandım etkisi geçene kadar gelmiyorlar sonra havalar çok soğudu kar bastırmıştı kıyamadım seleye kullanmadığım havlu serdim kışı geçirdiler bizim bahçede bir sürü yavru kedi var seleye bir iki kullanmadığım çarsafı yuvarlayıp yumuşturup koydum doldu orası üstüne branda giren çıkan kedi görmedim henüz

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Kardesim senin ilacin bu
    Loco Active Scooter Sele Örtüsü + Kedi Kovucu Sprey

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    durumu kedilerle konuşarak çözmelisin

Motosikleti
    X-Max 250
    Ya arkadaşlar aslında derdim brandaya zarar veriyor olması üzerine yatsın onda bir sorun yok ama lavuk açamadığı için tırnaklayıp yırtıp içine girmeye başladı motorun ve ayak koyma yerlerın de yatıyor Bu gün brandanın için de km saati ve cam arasındaki boşluk da yatarken gördüm deli yani anlicağınız ama şu citronella yağı işini denicem bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durumu kedilerle konuşarak çözmelisin
    Denedim dostum lütfen git başka yere işe kus ben gözüm gibi bakıyorum motoruma yazık ama bak bana da dedim miyav dedi başka bişiy demedi
    sagat, kivancern, AWESQME ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar aslında derdim brandaya zarar veriyor olması üzerine yatsın onda bir sorun yok ama lavuk açamadığı için tırnaklayıp yırtıp içine girmeye başladı motorun ve ayak koyma yerlerın de yatıyor Bu gün brandanın için de km saati ve cam arasındaki boşluk da yatarken gördüm deli yani anlicağınız ama şu citronella yağı işini denicem bakalım
    o yağ beni en çok köpeklerden kurtarmıştı geçen kış işe motorla gelip gitmem ve havanın yağışlı olması sebebi ile brandayla gelip gidiyordum ama her itini gezdiren ve gezdirdiği itten daha fazla it olan kişiler yuzunden 2 günde bir branda yıkıyordum çamaşır sulu falan köpekler işiyordu sahipleride müsade ediyordu benımde var köpeğim şu zamana kadar hiç yapmamışlardır müsade etmem brandaya sıkıyordum koklayıp gidiyorlardı ama yağmurda etkisi cabuk azalıyor 2 günde bi fıs tamamdır yağışlı havada
    Thermosifon bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yağ beni en çok köpeklerden kurtarmıştı geçen kış işe motorla gelip gitmem ve havanın yağışlı olması sebebi ile brandayla gelip gidiyordum ama her itini gezdiren ve gezdirdiği itten daha fazla it olan kişiler yuzunden 2 günde bir branda yıkıyordum çamaşır sulu falan köpekler işiyordu sahipleride müsade ediyordu benımde var köpeğim şu zamana kadar hiç yapmamışlardır müsade etmem brandaya sıkıyordum koklayıp gidiyorlardı ama yağmurda etkisi cabuk azalıyor 2 günde bi fıs tamamdır yağışlı havada
    Şuan anneme bahsettim kendisi aktar sahibi gibi doğal bir kadın olduğu için yarın alırım ben sana dedi Bakalım deneyeceğim çünkü motor tek cepheden açık önü arkası sağı kapalı sol kısım açık sadece bina altında ve çok yağmur almıyor.Her gün sıkarım gerekiyorsa oda sorun değil çözülsün sorun yeter ki bu 2. delik deşik brandam ve yeni bir tane sipariş daha verdim parama yazık yahu :(

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum kediler soğukta, sıcak ve güvenli bir yer arıyorlar.
    sen onlara yeni bir yer ayarla sıcak ve güvenli, hemen motorun yakınına koy, mama da koy oraya ki orayı tercih etsinler.
    Thermosifon ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kediler soğukta, sıcak ve güvenli bir yer arıyorlar.
    sen onlara yeni bir yer ayarla sıcak ve güvenli, hemen motorun yakınına koy, mama da koy oraya ki orayı tercih etsinler.
    Mama ve su koydum biraz daha ileride bir yere ama dediğiniz gibi sıcak yer arıyorlar bir de yuva yapmam lazım sanırım.Bakalım şu citronella yağı çözümü ile uzaklaştırmayı deneyip birde ufak bir yuva ayarlamaya çalışacağım kendilerine.

Motosikleti
    Şuan anneme bahsettim kendisi aktar sahibi gibi doğal bir kadın olduğu için yarın alırım ben sana dedi Bakalım deneyeceğim çünkü motor tek cepheden açık önü arkası sağı kapalı sol kısım açık sadece bina altında ve çok yağmur almıyor.Her gün sıkarım gerekiyorsa oda sorun değil çözülsün sorun yeter ki bu 2. delik deşik brandam ve yeni bir tane sipariş daha verdim parama yazık yahu :(
    brandadaki delikleri su geçirmeyen izole bantlarla yama yapabilirsin aklında bulunsun

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brandadaki delikleri su geçirmeyen izole bantlarla yama yapabilirsin aklında bulunsun
    Ses teknisyeni bir arkadaşım dizi setin de kullandığı oldukca sağlam kumaş gibi bir bant getirdi kapattım delikleri,ertesi gün farklı noktadan açıldı delik eşşek sıpalarınca Acaba tüm brandayı koli bandı ile mi kaplasam diye düşündüm belki ona tırnak geçiremez.Siz ne dersiniz ?

Motosikleti
    Ses teknisyeni bir arkadaşım dizi setin de kullandığı oldukca sağlam kumaş gibi bir bant getirdi kapattım delikleri,ertesi gün farklı noktadan açıldı delik eşşek sıpalarınca Acaba tüm brandayı koli bandı ile mi kaplasam diye düşündüm belki ona tırnak geçiremez.Siz ne dersiniz ?
    sen delikleri kapat sonra fıs fıs muhtemel sıkıntın kalmayacaktır üstelik bu yaptığın karışımı yazın piknikte sinek kovucu olarakta kullanabilirsin vucuduna sıkarak sabun ve sampuanların yapımında kullanılıyor zaten sağlığa zararıda yok tamamen doğal birde bu yağı sinek ve böcek kovuculardada kullanıyorlar etkin maddesi bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    sallandırcan bir tanesini bak bi daha geliyorlar mı?
    Şaka bir yana, motoru daha insanların sıkça geçtiği bir kaldırıma falan koy, kıyıda köşede durursa hiç şansın yok. kedi kovucu spreyler karabiber yağ çözücü vs hepsini denedim etkisi geçince yine sele üstündeler. Biraz ortalık yerde olursa o kadar rahat olamıyorlar. Bıraktığın yer rüzgar falan alıyorsa pek gelmezler. Branda çözüm değil altına girerler illa ki.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    yuva yaptıktan sonra bir iki gün brandayı örtme yeni yuvaya alışsınlar

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sallandırcan bir tanesini bak bi daha geliyorlar mı?
    Şaka bir yana, motoru daha insanların sıkça geçtiği bir kaldırıma falan koy, kıyıda köşede durursa hiç şansın yok. kedi kovucu spreyler karabiber yağ çözücü vs hepsini denedim etkisi geçince yine sele üstündeler. Biraz ortalık yerde olursa o kadar rahat olamıyorlar. Bıraktığın yer rüzgar falan alıyorsa pek gelmezler. Branda çözüm değil altına girerler illa ki.
    Malesef evimin önündeki kaldırım çok dar oraya koyarsam insanlar özellikle motora zarar verebilecek kadar yobaz bir halkımız var :( Yarın size detaylı fotograf da koyarım motorun durduğu yerden ve kedilerden Ama şunu söyleyeyim motor tam ekmek fırını girişinde duruyor ve sürekli tangur tungur ekmek yüklenen bir araba yanaşıyor yanına ama tınlamıyorlar

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Zamanında bir arkadaşın aynı dertten muzdarip olup yazdığını alıntı yapıyorum

''Motoru dışarda bıraktığım için branda aldım, hemen ertesi gün brandanın altına bir kedi yerleşti, ne kadar kapatsamda (iple bile bağladım) gene bir yolunu bulup içeri giriyor.

Tecrübeli arkadaşlar karabiber dök dedi iki paket döktüm olmadı ,sarımsak koy dediler diş diş taşköprü sarımsağı koydum olmadı ,naftalin dediler döktüm ama naftalini yemiş galba ertesi gün naftalin kalmamıştı.

Motorun yanından millet burnunu kapatıp geçiyor kedi banamısın demiyor.

Kedi besleyenler sahiplenmiş dediler, sahiplenirmiş kediler. Pis kokudan bende binemiyorum artık motora. anahtarıda bırakıcam üstünde alsın gezsin mk kedisi.''
    Thermosifon, sagat, gokberk6426 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Malesef evimin önündeki kaldırım çok dar oraya koyarsam insanlar özellikle motora zarar verebilecek kadar yobaz bir halkımız var :( Yarın size detaylı fotograf da koyarım motorun durduğu yerden ve kedilerden Ama şunu söyleyeyim motor tam ekmek fırını girişinde duruyor ve sürekli tangur tungur ekmek yüklenen bir araba yanaşıyor yanına ama tınlamıyorlar
    İşte ekmek fırını girişiyse orası sıcacıktır tam kedilere göre. Bence yer değişikliği şart evin önü olmasa bile fırın önü hiç olmamalı. Ağaç altı falan aklıma geldi genelde kargalar kedilere rahat vermez. (Düşmanımın düşmanı dostumdur felsefesinden hareketle)

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Motoru ekmek fırınının önüne değil sucunun önüne koy

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam kedileri kovmak işin kolayı. Önemli olan çözüm üretmek yani alternatif yaşayabilecekleri alan sunmak.

Orta boy bir karton kutu al. Koli bantıyla ağızlarını bantla. Ardından şeffaf muşamba veya jelatinle veya en kötü mavi çöp torbasını kesip kutu üzerini komple çevir ve yeniden bantlayıp sağlamla.(yağmura dayanıklı olması için). Sonrada kutunun bir yanına çakıyla kedinin rahatça girebileceği kadar bir kapı aç. İçinede eski bir minder koy. Ohhh miss.

Hem kedi rahat etsin hem sen rahat et
    Mitoqondri, Thermosifon ve bora62 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)