Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

GT250R - CBR 250R - YZF R25 ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Daha önce de konu açmış ve CBR 250R ile YZF R25 arasında kalmış, YZF R25 i seçmiştim. Ancak bazı arkadaşlarım motorun altımda küçük kaldığını, bazı arkadaşlarımın ise iyi olduğunu söylemesi beni tekrar bir kararsızlığa itti (Boy 1.93 Kilo 100). Motor almaya da daha 3 ay olmasından dolayı gene bu kıyaslama konusu kafamı kurcalamaya başladı. Uzun boylu cüsseli biri olmayı seviyorum ama gel gör şu motor konusunda isyan eder oldum. Eyw acemiyiz diye düşük cc de başlıcaz 250cc üstüne pek bakmıyorum (her ne kadar bazen canıma tak edip gözüm 600cc lere kaysada). Ancak bu gün aklıma gelen Hyosung GT250R beni bi düşündürdü.Motor 600cc kalıbında tam bana göre bir alet. İnceleme videolarına, forumdaki konulara bakıyorum hep eski tarihler ve GT250R baya çöp olarak algılıyor okuyan kişi. Ancak konuların üstünden 4-5 yıl geçmiş alet değişmiş. 2015 model Hyosung GT250R hakkında neler söyleyebilirsiniz? Biraz küçük de olsa sizce japon mu almalıyım yoksa Hyosung beni en azından 2 yıl gayet güzel götürür mü?

2016 Motosiklet Fuarı Eurasia Moto Bike Expo'ya gidicem ve hatta gitmişken aleti oradan alıp gelebilirim. Duyduğuma göre sağlam pazarlık dönüyormuş fuarlarda. Aleti sıfır alıcağım için ben de dedim 2016 yı bekliyim. 2016 yılı gösteriyor ki motosiklet camiasında acayip bir yıl olucak. Sabırsızlıkla fuarı bekliyorum. Herkes aletleri yeniliyor piyasa kızışıyor. Ben de aradan iyi bi fiyata istediğimi alırım diyorum

Hyosun GT250R vs Honda CBR 250R vs Yamaha YZF R25

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    aa yine o cocuk :D
    O 3 motorda gitmez sana
    Nc serisine bak sen
    tinerci bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Macera arama bence.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aa yine o cocuk :D
    O 3 motorda gitmez sana
    Nc serisine bak sen
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Macera arama bence.
    Kalbim ss den yana ancak cüsse ortada. Bir ara chopper/cruiser baktım. Ancak düşük cc de chopper/cruiser ss den daha sıkıntılı. İlerde Enduro ya dönmeyi düşünüyorum ancak düşük cc lerde oda sıkıntılı. Kaldım ben öylece ortada Bana en sonunda gidip 600 lük bişi aldırıcaklar valla.
    Kısaca ben;

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalbim ss den yana ancak cüsse ortada. Bir ara chopper/cruiser baktım. Ancak düşük cc de chopper/cruiser ss den daha sıkıntılı. İlerde Enduro ya dönmeyi düşünüyorum ancak düşük cc lerde oda sıkıntılı. Kaldım ben öylece ortada Bana en sonunda gidip 600 lük bişi aldırıcaklar valla.
    Istedigin 250 ccyi alabilirsin senin kararin ustunde nebicim duruyon diyenlere sana satiyim sen güzel durursun üstünde diyebilirsin, ben oyle yapiyorum yaallnizzzz
    Kendini sakin 2 sene surerim ben bunu yeeaa diye kisitlandirma benim ilk motorum asya nostaljiydi bayir assagi 80 yaptik arkadasla ciglik atiyordum ucuyoruz ulan diye.
    Ondan sonra arabalar benimle hep dalga gecince model yukselttim oda yetmedi cbr'a gectim hatta aldigimda 'lan 2. Viteste 83 yapiyor nebicim bisey bu' demistim. Simdi gozum kapali bile surerim oyle alistim. Gecenlerde 600rr surdum motor kesiciye girecek saniyorum bakiyorum daha 7bin devirde :D

Guclu kalipli birisin anladigim kadariyla, kafayapilarimiz ayni ss benim icin bi yasam kaynagi hergun hersaat 600rr lara bakarim hatta. Ama mantik olaya dahil olunca benim butcemin yetecegi kisim 20-22 binlira yani 2007-2008 kasalari bunlarda en az 35 bin kmde. Yani 10 bin daha surunce sikinti cikaracak bu makine bana cunku yuksek devir ceviriyor ve kimbilir nasil kullanilmis 8 yilda. En ucuz cin grenajlari bile 2 bin lira.
    Bunun yerine hem icimdeki uzunyol askina hemde yakit parca vs olaya dahil olunca olaya direk nc 700 giriyor, mantikli dusunmeni tavsiye ederim
    AWESQME bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ktm rc 250 yide ekle bence kaydirmali debriyaj abs ve lastikleri rosso 2 . megelliyide dusun oda uygun fiyata

Motosikleti
    honda pcx
    Madem R 25 kucuk geliyo tek secenegin suzuki inazuma 250

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Istedigin 250 ccyi alabilirsin senin kararin ustunde nebicim duruyon diyenlere sana satiyim sen güzel durursun üstünde diyebilirsin, ben oyle yapiyorum yaallnizzzz
    Kendini sakin 2 sene surerim ben bunu yeeaa diye kisitlandirma benim ilk motorum asya nostaljiydi bayir assagi 80 yaptik arkadasla ciglik atiyordum ucuyoruz ulan diye.
    Ondan sonra arabalar benimle hep dalga gecince model yukselttim oda yetmedi cbr'a gectim hatta aldigimda 'lan 2. Viteste 83 yapiyor nebicim bisey bu' demistim. Simdi gozum kapali bile surerim oyle alistim. Gecenlerde 600rr surdum motor kesiciye girecek saniyorum bakiyorum daha 7bin devirde :D

Guclu kalipli birisin anladigim kadariyla, kafayapilarimiz ayni ss benim icin bi yasam kaynagi hergun hersaat 600rr lara bakarim hatta. Ama mantik olaya dahil olunca benim butcemin yetecegi kisim 20-22 binlira yani 2007-2008 kasalari bunlarda en az 35 bin kmde. Yani 10 bin daha surunce sikinti cikaracak bu makine bana cunku yuksek devir ceviriyor ve kimbilir nasil kullanilmis 8 yilda. En ucuz cin grenajlari bile 2 bin lira.
    Bunun yerine hem icimdeki uzunyol askina hemde yakit parca vs olaya dahil olunca olaya direk nc 700 giriyor, mantikli dusunmeni tavsiye ederim
    Ben de küçük müçük dinlemeyip alayım diyorum. Öyle çok küçük durmuyor kötü bir görüntü yok ama iri biri olduğumdan herkeste durduğu gibi de durmuyor. Benim düşüncem 250cc ss ile başlayıp sonra 600cc ss ile devam edip yüksek cc enduro yada chopper ile nokta koyarım diye düşünüyorum. Çünkü uzun yol yapmayı severim ve yaş ilerleyincede ss uzun yolda sıkıntılı olur.

Acaba 600cc üstü enduro yada chopper ile başlasam çok mu zor olur diye. Başlarsam 2. el alırım ve oda büyük ihtimal 1996-2008 model arası olur. Malum bütçe meselesi 15-20 bin tl arası. Eski yorulmuş bir makinede almaya pek gönlüm el vermiyor.

NC 700 ü kafama yazdım saolasın...

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm rc 250 yide ekle bence kaydirmali debriyaj abs ve lastikleri rosso 2 . megelliyide dusun oda uygun fiyata
    KTM çok küçük be kardeşim. Baya düşündüm ama bu motorlar arasında en küçüğü o. Megelliyi pek beğenmiyorum çok kalitesiz geliyor bana.

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem R 25 kucuk geliyo tek secenegin suzuki inazuma 250
    Inazuma da seçeneklerim arasındaydı ama düşük cc naked almaktan vazgeçtim alırsam MT-07 alırım.

Motordaki duruşum bu. Bu fotoda 115 kg filanım. Şuan 100 e düşmekteyim (fitness).

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de küçük müçük dinlemeyip alayım diyorum. Öyle çok küçük durmuyor kötü bir görüntü yok ama iri biri olduğumdan herkeste durduğu gibi de durmuyor. Benim düşüncem 250cc ss ile başlayıp sonra 600cc ss ile devam edip yüksek cc enduro yada chopper ile nokta koyarım diye düşünüyorum. Çünkü uzun yol yapmayı severim ve yaş ilerleyincede ss uzun yolda sıkıntılı olur.

Acaba 600cc üstü enduro yada chopper ile başlasam çok mu zor olur diye. Başlarsam 2. el alırım ve oda büyük ihtimal 1996-2008 model arası olur. Malum bütçe meselesi 15-20 bin tl arası. Eski yorulmuş bir makinede almaya pek gönlüm el vermiyor.

NC 700 ü kafama yazdım saolasın...

KTM çok küçük be kardeşim. Baya düşündüm ama bu motorlar arasında en küçüğü o. Megelliyi pek beğenmiyorum çok kalitesiz geliyor bana.

Inazuma da seçeneklerim arasındaydı ama düşük cc naked almaktan vazgeçtim alırsam MT-07 alırım.

Motordaki duruşum bu. Bu fotoda 115 kg filanım. Şuan 100 e düşmekteyim (fitness).

http://i.hizliresim.com/3jYV82.jpg
    http://i.hizliresim.com/aM2Aq5.jpg
    Rica ederimde, bir an hiz denemesi icin depoya yattigini dusundumde manzara pek içacıcı degil :D almakta kararliysan 15 bin kmde sifir michelin pilot street ve sifir zincir disli takilmis tiger egzozlu hrc 250r var yeni kasa ucuzdan biraktiririm, konusayim diyorsan cocugun numarasini vereyim ozelden
    AWESQME bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja 300 al bence

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Rica ederimde, bir an hiz denemesi icin depoya yattigini dusundumde manzara pek içacıcı degil :D almakta kararliysan 15 bin kmde sifir michelin pilot street ve sifir zincir disli takilmis tiger egzozlu hrc 250r var yeni kasa ucuzdan biraktiririm, konusayim diyorsan cocugun numarasini vereyim ozelden
    Yok şuan alamam kışın geçmesini bekliyorum mart gibi alıcam. Hem fuarıda görmeden alırsam pişman olmaktan korkuyorum

Görüntü ortada biraz daha zayıfladığımda belki daha iyi durucak ancak boy sabit + kask takıcaz, motora yatınca kaskın cama gelme olasılığı çok yüksek. O zaman napıcaz? Standart biri olmadığım için standartları çiğneyip daha yüksek cc li bir alet mi alıcam bilmiyorum. Yada chopperla başlıcam ama o da beni ne kadar tatmin eder bilmiyorum. Ben yeri gelicek sakin sürücem yeri gelicek hız yapmak isticem.

Lanet olsun sana Türkiye şartları!!! Adamlar yurt dışında MT-07 e başlangıç motoru diyor be! Biz burda aman alma ölürsün aman alma helvanı yeriz diyenlerden dolayı bakmaya bile korkuyoruz.

Bütün iri, uzun arkadaşlar adına sesleniyorum biz ne yapalım???

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 al bence
    Parça fiyatlarına baktın mı usta? Ben ona para yetiştiremem benim boyumu aşıyor o.

Bunu koymayı unutmuşum sizi hayal etmekten kurtarayım aha yatış pozisyonu (olabildiğince yattım arkaya kayıp);

Kısaca ben;

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    gtr yi kafadan eleyin. çünkü bir motosiklet alırken 2.ci elde çabuk satılabilen bir motor olmalı.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ozman crf 250 l alabilirsin boyunada uygun yedek parca fiyatlarida bedava

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozman crf 250 l alabilirsin boyunada uygun yedek parca fiyatlarida bedava
    Şehir içi için belki düşünülür ama ben bol bol uzun yol yapıcam cross sıkıntılı olur bu yüzden
    Kısaca ben;

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    cbr güzel olmuş bence

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr güzel olmuş bence
    Valla kimi olmuş diyo kimi olmamış bende 2016 fuarına kadar her hangi bir şeye karar vermemeye karar verdim Yoksa kafayı yicem heralde
    Kısaca ben;

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Fotoğrafda daha ekipman yok üzerinde. Onlarda gelince altında yok olacak o meret.

2 yıl içinde satacağını söylemişsin. O zaman sıfır alırsan kesinlikle küçükte olsa bi zarar edersin.
    Tavsiyem garantisi devam eden 2015 model az kullanılmış motosiklet alman. Hele birde eski sahibi lastikleri iyi birşeyle değiştirmişse süper olur.
    Böyle ilan çok var.

İlk alım ve yedek parçada en maliyetlisi ama en güzeli, en güçlüsü R25
    Benim tavsiyem maddiyat sorun değilse R25 alman olur.

Satışa çıkardığında çok hızlı satılmasını istiyorsan CBR250

Marka takıntın yoksa verdiğin paranın karşılığını veren gücü, kalıbı iyi birşey istiyorsan. Hyo GT250
    (Japon olsun çamurdan olsun mantığında çok insan olduğu için 2. eli yamaha(yeni başlayana göre pahalı olduğu için biraz yavaş) ile aynı seviyerlerde)

Bakıyorum tüm alternatifler için 2. elde sıfırdan 1000 1500tl daha ucuza 1000km altında motorlar var.
    Benim tercihim ve tavsiyem böyle olur.
    AWESQME bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hiçbirisi bende ninja 300 dicem ama parça fiyatı diceksin ,yada inazuma.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafda daha ekipman yok üzerinde. Onlarda gelince altında yok olacak o meret.

2 yıl içinde satacağını söylemişsin. O zaman sıfır alırsan kesinlikle küçükte olsa bi zarar edersin.
    Tavsiyem garantisi devam eden 2015 model az kullanılmış motosiklet alman. Hele birde eski sahibi lastikleri iyi birşeyle değiştirmişse süper olur.
    Böyle ilan çok var.

İlk alım ve yedek parçada en maliyetlisi ama en güzeli, en güçlüsü R25
    Benim tavsiyem maddiyat sorun değilse R25 alman olur.

Satışa çıkardığında çok hızlı satılmasını istiyorsan CBR250

Marka takıntın yoksa verdiğin paranın karşılığını veren gücü, kalıbı iyi birşey istiyorsan. Hyo GT250
    (Japon olsun çamurdan olsun mantığında çok insan olduğu için 2. eli yamaha(yeni başlayana göre pahalı olduğu için biraz yavaş) ile aynı seviyerlerde)

Bakıyorum tüm alternatifler için 2. elde sıfırdan 1000 1500tl daha ucuza 1000km altında motorlar var.
    Benim tercihim ve tavsiyem böyle olur.
    Tabi temiz 2. el her zaman önceliklidir hele lastikler değişmişse tadından yenmez

Ve aynen ekipmanlarıda alınca motorun altımda yok olma durumu var. Galiba chopper fikrine dönüş yapıcaz...
    Kısaca ben;

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Selam bende 184 boy 85 kg birisiyim ben motosikleti hem zevk hemde mantık konusunda Düşünürüm zevk motorun bana verebileceği mantik benden götüreceği ben boy kilo orantidan dolayı cross-enduro 4t motorları tercih ederim sanada tavsiyem
    -honda crf 250 rahat uzun yolada gelir forumda 2000 km yapan mevcut
    - Yamaha wr125 r olabilir maddi durum varsa 250 si
    - para çoğaldıkça cc yükseltilip tek silindir
    Tenere gs 650 gibi motorlar
    AWESQME bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler