Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi sırt koruması?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...UMA_25145.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ma-_18070.html

Sizce hangisini almalıyım? Başka öneriniz varsa onlara da bakabilirim. Montum Macna Novice bu monta bu korumalar sıkıntısız uyum sağlar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    takipteyim bende
    Romedon bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Knox'u yakından görmüştüm hiç güven vermemişti bana. Fazla süngerimsi.

Impactec alırdım ben olsam.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bu impactec'leri Tech90 üretiyor. Avrupa Normları gereğince en yeni olan EN 1621-2 standartlarını sağlıyor. Yani en üst düzey koruma. Knox da dünyanın en iyi korumalarını üreten İngiliz bir firmadır. Ancak bu ürün sert kabuklu mu süngerimtrak mı bilemedim. Hiç görmedim de açıkçası. Impactec ise yumuşak bir köpüktür. Darbe esnasında gelen karşı basınca göre sertleşir. Yumuşak olması dolayısıyla hareket kabiliyetlerini de kısıtlamaz. Tercih sizin. Tech90'ın Kızıltoprak Opet'in arkasında ise mağazası bulunuyor. Şu numaradan ulaşıp kendileriyle görüşebilirsiniz: 0216 414 93 73
    bpak ve dental_land bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce hangisini almalıyım? Başka öneriniz varsa onlara da bakabilirim.

Mont için değil ama alternatif olarak sırt koruması düşünenler için Tchibo'da şöyle bir ürün de var.

Açıklama kısmında "Kış sporları ve Motosiklet için" ve "Ürün kişisel koruma donanımları (89/686/EWG) ve EN 1621-2 teknik normlarına göre test edilip sertifikalandırılmıştır." diye de belirtmişler.

bpak bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    knox ürünleri gayet başarılıdır fakat tek dezavantajı var bu ürünün oda hava almaması. sıcakta yada uzun süre motor üzerinde kalınca o bölgede biraz terleme yapıyor. yaz,kış farketmez.

diğer ürünü bilmiyorum yorum yapmak yanlış olur ama ne bileyim gözüme pek güzel gelmedi sadece.

ayrıca çoğu markanın kendi montları için ürettiği sırt korumaları mevcut.

bu revitin ürünü revitin hangi montu için üretildiğini bilmiyorum ama her montu için korumaları mevcut.bu arada bende revit mont var ben bu ürünü kullanıyorum hava alıyor olması süper.

http://urun.n11.com/dizlik/revit-see...vJoaArlW8P8HAQ

ayrıca istersen bende 1 tane knox ürünü var daha yeni aldık. ama üzerine geçenlerde arkadaşım birşey yapıştırmış onu çıkartmak için çok azcık 2-3 tane yerinde iz var. sana resmini falan yollayabilirim eve gidince eğer sorun olmaz dersen al senin olsun boşu boşuna 60 tl para ödeme. sonuçta montun içerisinde gözükmüyorda , ürünün görevini yapmasına engel birşeyde yok.
    bpak ve hakikiteker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont için değil ama alternatif olarak sırt koruması düşünenler için Tchibo'da şöyle bir ürün de var.

Açıklama kısmında "Kış sporları ve Motosiklet için" ve "Ürün kişisel koruma donanımları (89/686/EWG) ve EN 1621-2 teknik normlarına göre test edilip sertifikalandırılmıştır." diye de belirtmişler.

http://i1252.photobucket.com/albums/...o/_Tschibo.jpg
    EN1621-1 veya EN1621-2 gibi bir sertifikasyona sahip değil. Sadece CE kalite sertifikasına sahip. Bu şartnameye göre şu şartları sağlayan ürünler alınmalıdır:

Level 1 korumaları: Testlerde örs altında kaydedilen ortalama pik kuvveti 18 kN'ın altında olacak ve tek darbede değer 24 kN'ı aşmayacaktır.
    Level 2 korumaları: Testlerde örs altında kaydedilen ortalama pik kuvveti 9 kN'ın altında olacak ve tek darbede değer 12 kN'ı aşmayacaktır.

Test sonuçlarına göre EN sertifikasyonunu sağlayan ürünleri tercih ediniz. Ayrıca viskoelastik malzemeler bu gözenekli memory foam'lara göre daha etkin bir koruma sunar.

***Edit: "EN 1621-2 teknik normlarına göre test edilip sertifikalandırılmıştır." diye belirtilmiş. Bu durumda sırt koruması olarak alınabilir.
    bpak bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    ben knox kullanıyordum, şimdi impactec de alıp 2sini beraber kullanmaya karar verdim, sorun olmaz inş.
    bpak bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Boynunum govdeye baglanti noktandan kuyruk sokumunun hemen uzerine kadar tek parca sirt korumasi aliyorsun hem omuriligi hem bobrekleri koruyorsun..

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...CSwaAg4X8P8HAQ

benimde aklimdan gecen bu bunu almayi dusunuyoeum sizce 120 tl bu gibi bu urun icin az degilmi replika olma ihtimali varmidir ?

Motosikleti
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benimde aklimdan gecen bu bunu almayi dusunuyoeum sizce 120 tl bu gibi bu urun icin az degilmi replika olma ihtimali varmidir ?
    Hayır. Armode yerli imalat olduğu için ucuz. Almadan önce sertifikasyonunu araştırın.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlk mesajdaki impactec alibaba.com'da 4 eurodan satılıyor eğer toplu miktarda alınırsa. Anladığım kadarıyla maliyetleri oldukça düşük bu tip ürünlerin

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boynunum govdeye baglanti noktandan kuyruk sokumunun hemen uzerine kadar tek parca sirt korumasi aliyorsun hem omuriligi hem bobrekleri koruyorsun..
    bu dediğinde çok doğru bir tercih. ama mesela ben o şekilde rahat edemediğim için sırt korumasını ve bel korumasını takıyorum. 2 parça kullanmış oluyorum ama o şekilde rahat edebiliyorum ve bu arada emin olun o böbrekleri korumak o kadar önemliki eğer soğuk havalarda biniyorsanız anlarsınız ne demek istediğimi...

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bende yukardaki linkteki korumalarda vardi ancak kenara koydum ve ice giyilebilir oldukca rahat tam boy koruma aldim cok memnunum

Zedona kullanıyorum

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    knox ürünleri gayet başarılıdır fakat tek dezavantajı var bu ürünün oda hava almaması. sıcakta yada uzun süre motor üzerinde kalınca o bölgede biraz terleme yapıyor. yaz,kış farketmez.

diğer ürünü bilmiyorum yorum yapmak yanlış olur ama ne bileyim gözüme pek güzel gelmedi sadece.

ayrıca çoğu markanın kendi montları için ürettiği sırt korumaları mevcut.

bu revitin ürünü revitin hangi montu için üretildiğini bilmiyorum ama her montu için korumaları mevcut.bu arada bende revit mont var ben bu ürünü kullanıyorum hava alıyor olması süper.

http://urun.n11.com/dizlik/revit-see...vJoaArlW8P8HAQ

ayrıca istersen bende 1 tane knox ürünü var daha yeni aldık. ama üzerine geçenlerde arkadaşım birşey yapıştırmış onu çıkartmak için çok azcık 2-3 tane yerinde iz var. sana resmini falan yollayabilirim eve gidince eğer sorun olmaz dersen al senin olsun boşu boşuna 60 tl para ödeme. sonuçta montun içerisinde gözükmüyorda , ürünün görevini yapmasına engel birşeyde yok.
    Ben Revit montumun korumasını buna yükselttim, süper. Rahat ve EN-1621-2 seviyesinde.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Bende alpinestars mont var lakin sırt koruması süngerimsi bir şey onun koruyacağını pek ddüşünmüyorum bunlar alıp takmak mantiklimidir acaba

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Iste bunu kullaniyorum..
    139 tl

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Ben revit montumda knox un korumasını kullanıyorum

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    level2 daha iyi diye biliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)