Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

BENELLİ TRK 502

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan benelli hayallerimizi yıktın bi de forumu karıştırdın sakin olun beyler 23-24 çıkması gereken fiyattı ama çıkmadı.fazla takılmayın. Buraya yazıyorum söylemedi demeyin. Seneye bu makinenin gerçekten çok kaliteli olduğu belli olur ve 35 bin lira civarından satılır. Siz de "vay be 27.500e almadık çamur attık, ne değerlendi be" dersiniz. Tabi o zaman da versys 45 bin filan olursa şaşırmayın. An itibariyle reno klio 82 bin, vosvos polo 86 bin tl. Kim derdi ki 120 bine golf satılcak
    Kaliteyi neye bakarak anladınız bilmiyorum.
    Fuarda üstüne oturdum, buram buram plastik olduğu belliydi.
    Tracer 700'a baktım, onun da grenajlar plastik ama arada Toros Sıra Dağları kadar fark var.
    Sonuçta TRK502'de dolu olarak hemen hemen Tracer 700 ile aynı fiyatta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    yahu benelli deki arkadaşlar hiçmi nabız yoklamıyor şu sitede ne kadar çok alıcı vardı. Benim bi arkadaşım kesinlikle alırdı. Benim gibi skutercinin bile aklını çelmişti bu motor.

Ha nc750 kullanan arkadaşlar motorlarına toz kondurtmuyor tamam motorunuz sağlam ama benelliye boş beleş sallamayın cbf 150 den hallice tipi var motorunuzun. son hız desen yok hızlanma desen hiç yok. araba motorlu motosiklet. Toplu taşımadan kurtarıyor sizi hepsi bu. Siz benelliye sallayacağınıza çokmu para verdik diye bi düşünün derim.

Hiç alınmayın gücenmeyin. Ne abartınız be nc yi
    sarpgray bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben genel olarak bir şikayet okumadım. Hadi Pulsar'da falan duydum da CFMoto'da, Benelli'de duymadım. Böyle şeylerde genelleme yapılamaz. Benim Lifan motorum bir hafta bembeyaz karın altında yatıp tek marşta çalışıyor. Ayrıca aradaki fiyat farkı önemli seviyedeyse ve firma motorunun arkasında duruyorsa bunlar çok önemli şeyler değildir. Benelli ve Bajaj, motorlarına gerektiğinde yazılım güncellemesi yapıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

660 cc Tenere'den bahsediyorsanız, o motorun üretimi durmayacak mıydı ? Tenere nefis motor yalnız vergi dezavantajı var. O vergi de 10 cc için gerçekten koyuyor adama...
    Hocam aradaki fiyat farkı önemli değil işte. Çünkü araya fiyat farkı koymayı unuttu benelli.

Bilmiyorum da bayide sıfırı var. Valla tenere gibi bir efsaneye binmek için (ikincil kıstasım NC idi ki oda aynı vergi dilimine giriyor) o vergi farkı gözardı edilebilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu benelli deki arkadaşlar hiçmi nabız yoklamıyor şu sitede ne kadar çok alıcı vardı. Benim bi arkadaşım kesinlikle alırdı. Benim gibi skutercinin bile aklını çelmişti bu motor.

Ha nc750 kullanan arkadaşlar motorlarına toz kondurtmuyor tamam motorunuz sağlam ama benelliye boş beleş sallamayın cbf 150 den hallice tipi var motorunuzun. son hız desen yok hızlanma desen hiç yok. araba motorlu motosiklet. Toplu taşımadan kurtarıyor sizi hepsi bu. Siz benelliye sallayacağınıza çokmu para verdik diye bi düşünün derim.

Hiç alınmayın gücenmeyin. Ne abartınız be nc yi
    Tenere için de yorum bekliyoruz sizden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 1 yaşındaki TNT25, İstanbul'da 1 hafta kar altında bekledi. Bozuk aküye rağmen sıkıntısız çalıştı. Stop etme, aksırma tıksırma sorunu da olmadı.
    "Gibi motorlar" diyerek Benelli'yi denemeden genelleme yapıyorsunuz sanırım.

Bisikletçiden bozma servislerine, distribütörün inatla servislerine yatırım yapmamasına, saçma sapan fiyatlandırmasına laf edebilirsiniz ama parça kalitesi vs kötü değil.

Ha gidip de böyle servislere sahip olan motora ben de 27500TL vermem o ayrı. Motor olarak fiyatını hak ediyor olabilir ama ikinci el, servis gibi konular facia.
    Benim garajım var, motorun her türlü bakımını yaparım, ömürlük kullanırım diyen adam için iyi makine.
    Aaaaaa niye öyle diyorsunuz? Servisleri iyidir iyi, yahu kullanıcısı kabul ediyor servis olayını, hala itiraz edenler var.
    (Daha önce de yazmıştım, yine yazıyorum)
    Motor istediği kadar iyi olsun, servis ne durumda, parça ne durumda, ikinci eli var mı gibi sorulara verilecek cevaplar "kaliteli" markalar ile yarışmadıkça, istersen mars teknolojisi ile yap motoru, ne fark eder?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Elektrik olayına gelince Yausa akülü tüm modeller evet soğukta elektrikli soba ile çalıştırıyoruz Pulsarcılar da motorlarını üşümesin diye evine alıyor

Pulsarın durumu farklı, onun akü marş basıyor da bir çok motorun göstergesi gelmiyor. O daha garip. Motor 30 40 saniye çalışınca geliyormuş. Anlamadım ki, gösterge bu, ısınmaz etmez. Garip bir durum pulsar. Ben yazın bindim pulsara, kışa kadar binip kışın sattım. 7500 liralardayken fiyatı, alınası bir motordu, 2016 modeller 9 bin papel etmez kişisel kanaatim.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Ben de farklı bir bakış açısı getireyim. Eğer Honda CB500x getirmiş olsaydı kaç paraya piyasaya sürerdi? Sizce kaç para ederdi? 28-30bin arası CB500X satıldığını varsayarsak kaç kişi Honda yerine Benelli'yi tercih ederdi? Fiyatının uygunluğuna bir de böyle düşünerek karar verin isterseniz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de farklı bir bakış açısı getireyim. Eğer Honda CB500x getirmiş olsaydı kaç paraya piyasaya sürerdi? Sizce kaç para ederdi? 28-30bin arası CB500X satıldığını varsayarsak kaç kişi Honda yerine Benelli'yi tercih ederdi? Fiyatının uygunluğuna bir de böyle düşünerek karar verin isterseniz.
    Zaten Benelli'nin bu fiyatı vermesinin sebebi öyle bir seçeneğin olmaması. Honda şu anda 2016 CBR500R'ı 27800 TL'ye satmaya çalışıyor. Kendi kazıklama politikasıyla X modeli gelse kesin 30 bin diyecektir. Eh o 30 bin olursa 750X'in durumu ne olacak orası belli değil. Bu karmaşanın içine girmemek için CB500X'i getirmiyorlar. Onlar getirmeyince de fırsattan Benelli yararlanmaya çalışıyor. Yoksa CB500X, olması gerektiği gibi 25 bin civarına gelse o zaman Benelli de buna en fazla 22 diyecekti. Bu arada ilanlarda Urfa'da bir tane 2105 model sıfır CBR500R var, 22250 TL diyorlar, balıklama atlayın derim.

Ayrıca şu var ki ben bu motorun kalitesinin Honda'nın 500 cc'lerinden aşağıda olduğuna inanmıyorum çünkü TNT250'yi biliyoruz. Burada Benelli tarafında denenmemiş tek şey var o da ABS'si. Nasıl bir performansı olacak kimse bilmiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Geçen yıl 144 bin adet olan satış adedinin bu yıl daha küçüleceğini öngörmek zor değil..

20 Bin TL üzerinde bu ülkenin motosiklet satış adedi toplama oranla %15 i bulmaz..

Şimdi Benelli iyidir kötüdür ayrı. Bu fiyatlarla satış olmaz.. Çünkü Türkiyede motosiklet pazarı hala yok.. Oluşturmadılar distiributor ve markalar bu işi berbat yaptı ve yönetti.. Arabayla kıyaslamayın Türkiyede oturmuş bir otomobil müşteri potansiyeli var.

Kalite algısı dışardan bakışla farklıdır. Ancak Multistradayı kopyalamakta behis görmeyen markanın ince ince kalite konusunda çok çok hassas davranacağını sanmıyorum..

Daha öncede yazmıştım. Alırsın Hondayı 10 yıl Benelliyide alırsın.. 10 yıl sonra bakarsın hangisinin plastiği solmuş, vidaları gevşemiş, paslanma / korozyon olmuş falan filan. Daha bir çin markası yada hintli rüştünü ispatlamadı. ispatlaması için 10 yıl dolaşması lazım. Görüntü bir şey ifade etmez..

4 Tekerlekli bir taşıt 8 bin parçadan oluşuyorken 50 bin tL ye alabiliyorsak. Orta halli motosiklet 15 eder hadi 20 etsin. 30 lar 40 lar 50 ler Türkiye motosiklet sektörünü gömer üzerine toprak atar..
    pea ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kopyalama mevzuları sürekli konuşuluyor ama şöyle de bir düşünün, ben bir otomobil fabrikasında çalışıyorum ve burada yeni çıkacak araçların son ana kadar fotoğraflarının çekilmesi yasaktır. Dünyada bütün firmalar bu gizliliği uygularlar ama sokağa çıkıp baktığınızda bütün araçlar birbirine benzediğini görürsünüz. Bundan 20 sene önce 100 m öteden gördüğümde bütün modelleri tanıyabiliyordum ama şimdi amblemini görmeden tam karar vermiyorum. Aslında hepsi birbirini kopyalıyor ama bunu istem dışı yapıyorlar, ister istemez sokakta kafalarına kazınan görüntülere benzer tasarımlar çıkarıyorlar. Bir de günümüzde her şeyin bir modası var gibi sanki. Son yıllarda endurolarda gaga olması kuralı çıktı mesela ve bunu da tümü 1200GS'lerden kopyaladı. Tüm kafes şasiler Ducati Monster'lardan kopyalandı. Zamanımızda özgün tasarım yapacak yetenekte araç tasarımcısı yok gibi bir şey, o yüzden artık bu tasarım benzerliklerine tam olarak kopyalama denemez. Ha birebir aynısıdır o zaman kopyalanmış derim. Örnek Lifan KPT200 birebir NC750X kopyasıdır. Gelse alırım, o ayrı. Ahanda Bu :

SAZMAN ve bursalıali bunu beğendiler.

Benelli fırtınası forumu bir süre daha sallayacak gibi. Tamam multistrada dan esinlenmisler hadi çalmışlar diyelim ama arkadaş motoru ilk gördüğümden beri çok begeniyorum, fuara gidip görebilmeyi çok isterdim. Neyse aranızdan birisi alsinda görelim, kotumu iyi mi

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bence bu alet multistaradan da hoş görünüyor.

Multi ufacık alet. 2 sene önce fuarda oturmuştum , bumu o fotolarda kocaman gözüken alet demiştim. Heleki V-strom heybetine alışık olunca iyice cbf e oturdum gibi hissetmiştim.

Trk hem daha iri hemde estetik.
    O kopya kopya diye çamur attığımız alet Nc den 3 kat daha yakışıklı ve albenili.

Nc nin bu alet yanında tek artısı Honda olması.

Keşke honda kopyalasa. Ben razıyım kopya motora binmeye.

Nc akıl , Trk aşk evliliği olurdu benim için.
    dovahhkin bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Yok mu hiç fuar da TRK502 fotografı çeken?

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef TNT, Pulsar gibi markalarda adam gibi elektronik yok. Şimdi kimse çıkıp "bosch ecu var" veya "delphi ecu" demesin, o ecu ler enjeksiyon sistemleri ne kadar optimize motora belli değil. Bugün 16 yaşındaki F650 bile soğuk havada (0 derece ve altı) tık demeden çalışırken, bu benelli gibi pulsar gibi cf moto gibi motorların ben soğuk havada doğru dürüst çalıştığını görmedim.
    Bir yıldan fazla süre Pulsar kullandım. İzmir soğuğu ağır değildir pek ancak bir kere bile çalışmadığı hatta direndiği olmamıştır Pulsar'ın. Onu satıp Ducati Monster 696 aldım, aynı soğukta defalarca çalışmayıp rezil etmişliği vardır beni. Aküdendir dedim, kontrol ettirdim, akü sağlam, forumlarda inceledim, yurtdışı dahil kronik rahatsızlık olarak çıktı.

Bu motoru almayı düşünüyorum, tamam fiyat az değil ama ben o riski alacağım sanırım. İzmir'de güzel servisi var Aslan Motor. İkinci eli mi olmazmış çok da fifi, zaten alırsam kullanırım. Bu arada tüm motorlarıma sağlam bakım yaparım dolayısıyla herhangi bir sorunla karşılaşacağımı sanmıyorum. Mayıs ortası teslim edilecek, incelememi ve yorumlarımı dürüst şekilde paylaşırım.
    sarpgray, Seko ve bursalıali bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de Pulsar var. Ankara'nın ayazı sağlamdır. Kar kış demedi tek marşta çalıştı. Akü kendi aküsü değil tabi ki başıma ne geleceğini bildiğim için aldıktan bir süre sonra sorun yaşamadan aküyü değiştirdim
    bursalıali ve two_wheeler bunu beğendiler.

Bu ulkede kaç kişi 20 bin tl uzerinde motosiklet alacak güce sahip bu bir. Bu kişiler neden Benelli yi tercih etsin bu da iki.
    Suzuki sv650a 27500 ken kac adet satti da fiyatini 36 bine çıkardılar.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu hiç fuar da TRK502 fotografı çeken?
    Forumdaki kavganın aynisi zaman zaman motor un başında da yaşandığı için nadir olarak boş gorebiliyorduk trk yi.
    Fuara 2 kez gitmeme rağmen tek çektiğim fotoğraf cg ye gaziantep stili yatarak çekildiğim.

Multistrada dan belki esinlenilmis olabilir ama kesinlikle kopyası değil. Mayısta gelecekmiş o zaman kavga biter inşallah.

Ben tenere sahibiyim 2015 abs li bu tarz motorları alma sebebi raxingciler gibi vututu yaptırmak değil dağa bayıra gerrkirse dünya turuna çıkıp sağ salim geri dönülmesini sağlamasıdır.
    Benelliyi gördüm kapıkuleden çıkıp bulgaristanı yarılamadan parçalanacak hissiyatı veriyor fuarda gördüm,arka fren manetinin ordaki yağlı boya çalışmasına kimler dikkat etti?
    Sanki yağlıboya çekilmiş gibi
    Bu motosiklet amaca uygun değil
    Cebe uygun değil o fiyatlara dolu tenere alırsınız 2-3 yaşında

Amaç nedir anlayamadım ben
    dyavol-77, zulu ve nazım19 bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Portalkal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tenere sahibiyim 2015 abs li bu tarz motorları alma sebebi raxingciler gibi vututu yaptırmak değil dağa bayıra gerrkirse dünya turuna çıkıp sağ salim geri dönülmesini sağlamasıdır.
    Benelliyi gördüm kapıkuleden çıkıp bulgaristanı yarılamadan parçalanacak hissiyatı veriyor fuarda gördüm,arka fren manetinin ordaki yağlı boya çalışmasına kimler dikkat etti?
    Sanki yağlıboya çekilmiş gibi
    Bu motosiklet amaca uygun değil
    Cebe uygun değil o fiyatlara dolu tenere alırsınız 2-3 yaşında

Amaç nedir anlayamadım ben
    İşte bunu anlatmaya çalışıyoruz, şekil şemal on numara diyecek birşey yok ama o fiyata ikinci el Tenere alırsın üstelik öldüremezsin de motoru...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor harika, keşke 15000 tl olsa inazuma f'i bitirir, sattırmazdı, kesinlikle yamaha tenere 660 ile rakamsal olarak yakın olmamalı, yoksa ölü doğmuş bebek muamelesi görür, tenere dünyaya çöllere meydan okumuş efsane olmuş bir motor ...

bu arada benelli gerçekten İtalya'da dizayn edilen ancak çin'de keeway ile aynı firma tarafından üretilen bir motordur, parça kalitesi gerçekten çok yüksektir ...
    Ne hayaller kurmuşum neyse tenere sıfır 31.000 tl, bunun 27.500 tl değil mi? Tenere full 38400, bunun daha azdır heralde, 30000 miydi?

Arkadaşlar modern develüasyon oldu, fiyatlar dövizle hopladı zıpladı, nazlı yare şimdi mi dokundu hep başımıza gelince mi yaygara çıkarıcaz

İş bitmiş, fiş gitmiş, geçmişler olsun döviz daha da kudursun da hadi bakalım her gün 100 tl'lik benzin almaya devam

Kimin umrunda dövizdeki bu katlama? Her sene sonu vurgun var, elbette herkes farkında, parası olan dolar alıp yığıyor, almayan enayi durumunda kalıyor, döviz nerelerde bir yatırım aracı acaba, bilenler yazsın ...

Son söz mondi rx3i alın çinden buraya sürülerek geldi, tatmin olmuyorsanız uzaya da sürerek götürürler, 12500 tl mi neydi, sudan ucuz bir ara 10-11 idi, o bile zam gördü
    bektanist, Sokollu ve halilom bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Çita 170F
    27.500 fiyatı ne zamana kadar devam edecek acaba motorlar mayıs ayı teslim nisan gibi bir zam daha görür mü?

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Uzun süredir bir motorun bu kadar sükse yaptığını hatırlamıyorum.Ortalığı ayağa kaldırdı resmen.Bazıları nedense bu motordan çok rahatsız anlamsız bir şekilde.Alan yanlış yapmış sayılmaz, garanti motor garanti motor diye diye her yeri Nc yaptınız.İstemeyen gider Nc'sini alıp biner, istemeyen de Trk alır, Nc sahipleri yolda gördüğü Trk'ya bakakalir

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Özellikle karşılaştırılan 2 motosikleti yan yana koydum. Kimse bana Nc aldıramaz artık şu kareden sonra.

Erdost ve RAMİREZ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)