Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CROSS Lastik İle Asfalt Deneyimleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorumdan önce yamaha wr 125 x vardı şimdi wr 250 r var şöle söleyim öncelikle tecrüben varsa kesinlikle 250 al sonrasında eyer yüzdeye vurduğunda çoğunluğu asfaltsa kullanım ya x alcan yada iki takım lastik jant takımı yapcan.
    sormak istediğin ne varsa cvplarım yardımcı olmaya çalışırım.

unutmadan bunlar 30 km üstü kullanım motorları değildir hee kullanırsın tabi japonyaya bile giderrsin ama popon çok ağırır..
    bu motorlar zaten ayakta sürmeye elverişli motorlardır..
    Valla Çok Kafam Karıstı Usta Ya Bende CBR 125 R Var Şuan Ben Crossa Özendim Ama Başka Taşıtımda Yok Şimdi wr125x Düşünmedim Degil Fakat Kendi Motorumu Satıcam üstüne 2bin tl daha katıp gine asfalt motoru alıcam biraz mantıksız geldi cross ta memlekete gitmekte sıkıntı bilemiyorum gerçekten Kafam çok karıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-sirac#dim

Arazide de asfaltta da fazlasıyla işini görür. Eğer boyutlar tutarsa ki bizim arkadaştakiler tutuyor 800 Tl gibi değiştirdim takımını. Tavsiye ederim.
    Ne yazıkki çamurda pek işe yaramıyor. Dişlerin arası hemen doluyor ve kaymaya başlıyor.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı occv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazıkki çamurda pek işe yaramıyor. Dişlerin arası hemen doluyor ve kaymaya başlıyor.
    Asfallta virajı ve düz giderken ki hızı nasıl ?

Alıntı grk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfallta virajı ve düz giderken ki hızı nasıl ?
    Kuru havada fena değil ama asıl ıslak ve temiz zeminde çok iyi. Çamurlu ve kumlu asfaltta fena kayar. Islak çamurlu ve kuru kumlu asfaltta sanki cross lastikler daha bi iyi tutuyor.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı occv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuru havada fena değil ama asıl ıslak ve temiz zeminde çok iyi. Çamurlu ve kumlu asfaltta fena kayar. Islak çamurlu ve kuru kumlu asfaltta sanki cross lastikler daha bi iyi tutuyor.
    Valla kardeş bilemedim ne yapacagımı çok kararsız kaldım :D

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz o cevabımı biraz eksik okudunuz herhalde. arkadaş 40 km yoldan bahsetmiş. kuru havada ortalama olarak maks 70 km hız ile asfalt zeminde gidebilir cross lastiği ile ve baya dikkatli kullanmak gereklidir. sizde biliyorsunuz ki cross lastiğinin çok küçük bir parçası asfalta tutunur. fakat oradada dediğim gibi acaip titretir ve rahatsız eder güven vermez dişlerinden dolayı. bu yüzdende maks 70 km hızda seyir edebilir fakat en ufak virajda hızını 50 - 40 km civarlarına düşürmesi gerekir. zaten bir sonraki yazımda kuru zeminden bahsettim. ıslak asfalt zeminde cross lastiği sanki üzerine yağ sürülmüş derecesine kayar.
    wr125r nin lastikleri tam cross lastiği değil ki sıkıntı yapsın
    millet naylon asfalt lastiği kullanıyor commuterde wr nin lastiği kat kat daha iyi olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet naylon asfalt lastiği kullanıyor commuterde wr nin lastiği kat kat daha iyi olacağını düşünüyorum
    Ben tam cross lastigi takma düşüncesindeyim o yönden soruyorum

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam cross lastiğinden bahsediyor almak isteyen arkadaş o yüzden dedim bunu. ama yinede sölüyorum tam cross lastiğini asfaltta kullanırken çok dikkat etmek gerekir çünkü asfalta tutunması neredeyse % 5 - 10 falandır. bazı cross lastiklerinin asfaltta kullanımı normalde yasaktırda (yönetmelik olarak) wr nin standart lastiği tabikide naylondan çok daha iyi hatta bununla alakalı olarakda eğer asfaltta kullanmaya başlıcaksan ve yılda 10.000 km yi asfalt üzerinde geçirmiceksen uygun fiyata lastikler bulabilirsin diyede tavsiyede bulundum.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Motosikletim mondial xtreme max 150, üzerinde crf250l lerdeki gibi yarı dişli lastik var. 60 ve üzeri süratler de biraz ani durmak gerektiğinde çabuk kitleme yapıyor yüksek sürat giderken takip mesafesine dikkat etmek gerekli, 50 ve daha düşük süratler de gayet yeterli, ıslak zeminlerde dikkatli olmak gerekli özellikle yağmur çiselediğinde asfalt hafif ısalkken çok korkunç durumlar olabliliyor arkası birden kitleyip ani şekilde sağa kayabiliyor. Orjinal lastiklerle karda sürdüm düzlükte gidiyor ama biraz eyim artınca hiç gitmiyor. Motosikletimi haftanın 5 günü üniversiteye gitmek için, hafta sonu da araziye girmek için kullanıyorum. Üzerindeki lastiklerden memnunum.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    tam cross lastiğinden bahsediyor almak isteyen arkadaş o yüzden dedim bunu. ama yinede sölüyorum tam cross lastiğini asfaltta kullanırken çok dikkat etmek gerekir çünkü asfalta tutunması neredeyse % 5 - 10 falandır. bazı cross lastiklerinin asfaltta kullanımı normalde yasaktırda (yönetmelik olarak) wr nin standart lastiği tabikide naylondan çok daha iyi hatta bununla alakalı olarakda eğer asfaltta kullanmaya başlıcaksan ve yılda 10.000 km yi asfalt üzerinde geçirmiceksen uygun fiyata lastikler bulabilirsin diyede tavsiyede bulundum.
    Yılda Yapacagım Max 5-6 bin km dir benim

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özür dilerim ben orjinal lastiklerle kullanacağını düşünmüştüm tam cross lastikle asfaltta kullanmak işkence olur sizin dediğiniz gibi
    berkcigdem bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)