Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kara Kutusu tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Aksiyon kameraları bana çok eziyetli geliyor. Şarj etmesi, kaska yapıştırması, bilgisayara bağlaması vb.

Motosiklete bir kere monte edip yerini, çalıştığını bile unutacağım bir sistem arıyorum. Ön ve arkayı aynı anda kayıt ederse süper olur

Mümkünse göze çarpmayacak bir yerde olacak ki birileri söküp götürmesin.
    Daha çok kaza, ilginç bir olay vb. durumunda izleyebileceğim bir kayıt cihazı arıyorum.

Sözün özü benim araç kamerasının motosiklet versiyonu gibi bir ürüne ihtiyacım var. Araç kamerası için su geçirmez kap bulsam problemim çözülecek.

Başkaca bir çözümü olan, kullanan, bilen var mı?

Bir ürün buldum ama performans vb. neredeyse hiç bilgi yok.

http://www.amazon.com/BULLETHD-Resis.../dp/B00YBCT2Z2
    D e m i r bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Performansı hakkında bir video
    artemis99 ve ssates bunu beğendiler.

Motosikleti
    V strom
    Teşekkürler.
    Gece ışığını merak ediyordum.

en basitinden sj4000 i sadece motorun arkasında önünde mercegi kadar yer açıp mercegini çıkartsak hiç fark edilmez zaten siyah, arkasına ve önünde 1 er tane sj4000 koyup kontakdan şarj alıp araç moduna koydukmu tamamdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    takip..................

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Motorda yeterli alan olduğunu varsayarak çılgın projemi yazayım :D

200-250 liraya bir windows tablet alınır.
    Harici harddisk bağlanır
    5V (tablete uygun amper değerinde) şarj hattı kontağa bağlanır.
    Geniş açılı küçük HD webcam edinilip bilgisayara bağlanır.
    Elimizdeki cihaz Windows olduğu için böyle bir uygulamada hayal gücünüze bağlı herşey.
    İsterseniz kontağı açınca PC açılsın kayda başlasın HDD ye arka ve kameraları. İsterseniz canlı yayın yapın (telefonfan internet açmak lazım tabiki)
    Mikrofon çıkışınıda soket yapıp isteğe bağlı kullanırsanız çok eğlenceli şeyler çıkabilir.
    Birde usb gps aygıtı bağlayın, hız vs. Bilgileri, google maps üzerine oturtun.

Ben düşündükçe 5-10 dakikada bu fikirler çıktı. Daha niceleri :D

Ha gerekli mi? Değil diyenler olsada çok eğlenceli olur, sonuçta çoğumuz eğlenmek için bu hobiye gönül vermiş insanlarız

Motosikleti
    gt250r
    Şuan olduğu gibi bir anda yağmur yağarsa ne olacak

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    İlk bulduğun köprü altı, otobüs durağı, ağaç altı, viyadük bacağına sığınıyoruz
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Randıman alamazsınınız, nedenmi çünkü kamerayı bağlayacağınız yer mutlaka titreşim alır, sonra izlerken birşey göremezsiniz, ha kask kamerasında neden titremiyor diye akla soru gelebilir: Vücudumuz et, kemik ve sıvı ihtiva etmekte olup yeteri kadar titreşim izalasyonu yaratmaktadır ( insan anatomisi) aksini iddia eden olursa deneme yanılma usulü ile test etsin,araç kameraları akülü olduğu için kısa müddet şarz kablosuz çalışıyor, eline alıp kısa bir çekim yapsın, sonra kameranın bağlantı ayağını (vantuz şeklindedir) motorun herhangi bir bölgesine dayayarak kısa bir çeki yapsın sonra monitorda izlesin netice menfi olacaktır, herkese selamlar.

Motosikleti
    V strom
    2 yıl sonra aradığımı buldum.
    Siparişim geldi. Müsait zaman kullanımın paylaşacağım.
    Yeni Varış C6 Mini Boyutu 2.0 "dokunmatik Screeen Full HD 720 P Su Geçirmez Çift Kameralar GPS Desteklenen Araba Dash kamera Motosiklet DVR
    http://s.aliexpress.com/jaINvaM7
    (from AliExpress Android)"]Yeni Varış C6 Mini Boyutu 2.0 "dokunmatik Screeen Full HD 720 P Su Geçirmez Çift Kameralar GPS Desteklenen Araba Dash kamera Motosiklet

http://s.aliexpress.com/jaINvaM7
    sey_47, Salurbey, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 250 R
    azmin zaferi tebrik ederim .

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    takipteyim,mutlaka güncelleyin konuyu,bende sipariş vereceğim.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Tebrik ederim. Sonuclari bende merak ediyorum fakat gece cekimi sizi uzebilir tahminim bu yonde , umarim yaniliyorumdur.

Merhaba benimde boyle bir projem vardi ama hala gerceklestiremedim ama en kisa zamanda yapicam

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    720p kayıt yapıyor ve 30 fps gücünde. Fiyatı uygun ama dokunmatik ekran kapanmıyorsa motorun aküsünü çok çabuk bitirecektir.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Dun gece aliexprs de son aşamaya geldim alım için,sonra hadi acele etme alan arkadaş detaylı tecrübelerini yazar,montaj,tüketim vs vs fotolarda koyar dedim . Sizden geçerli notu aldigini bilsem verecektim dun gece siparisi. Ayni saticidan alicam,reviewleri okudum ürünle alakalı hepsi çok iyi. Hatta Türkiye'den bir alıcı yorumu var siz misiniz diye düşündüm tarih nisan başı. Her neyse geri dönüşleri bekliyorum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kontak sonrasına,çakmaklığa vs bağlantı yapılırsa motor çalışınca kayda başlar,stop edince durur. o zaman aküye zararı olmaz.GPS ve ekran çok da gerekli değil aslında, çok para vermeye gerek yok. Kamerayı bilgisayara bağlayıp ayarlarını ordan yapabiliriz, maliyet düşer epey o zaman.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Güzel sistem, artık motosiklet üreticilerinin tasarıma dahil etmesi lazim bu kamera olayını, grenaj üzerinde takılacak yerleri yapsalar, kamera sisteminide opsiyon olarak isteyen alıp taksa.
    Olmalı bence. Kymco nun yeni bi modelinde vardi sanirim.

Motosikleti
    V strom
    Önde gaganın altına grenaja monte ettim

Arkada topcase altına

GPS modülünü su almasın diye ön grenajın içindeki kablolara cırt cırt ile taktım

Elektriği arka park lambalarına kırmızı çoklayıcı ile araya girerek aldım. Böylece kontak ile elektrik alıyor

Anaekran su geçirmez yazıyordu ama ben sadece ihtiyaç olduğunda kullanmak istiyorum. Pek de su geçirmeze benzemiyor
    Koltuğun altına monte ettim

Kontak açılınca kendi otomatik açılıyor. İsterseniz ekran 30sn sonra otomatik kapanıyor. Göz almasın diye sanırım. Kapatınca kaç dakika sonra kapatacağınızı menüden belirliyorsunuz. Ben 1dk belirledim.
    Ön arka eşzamanlı gösteriyor.

GPS Tarih saat bilgisi var. Menülerden ekranı otomatik kapatıp açabiliyorsunuz. Otomatik park modu var. Sanırım kumanda ile çalışıyor. Park moduna alınca daha düşük formatta pilden yiyerek motor tekrar çalışıncaya kadar kayıt yapıyor

Ön arka kamerayı ayrı ayrı gösterebiliyorsunuz.

Kumanda paneli. Açılınca yanıp sönüyor.
    Park moduna alıyor. Diğer fonksiyonlarını ben de bilmiyorum.

Örnek video. Ekrandan çektim drplayer programı ile çalıyor. Harita, görüntü, hız ve G sensörü bilgilerini veriyor. Görüntü kalitesi çok çok iyi değil. 64GB kart var. Dolunca otomatik kendi üzerine kayıt yapıyor. Kayıtlar 15dk aralıklarla tekrar başlıyor ve tarih saat bilgisi ile isimlendiriliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:51 ----------

Mikrofon her iki kamerada mevcut. Sesi görüntüden daha etkileyici.
    Guven, Morphin, sey_47 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)