Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs apache rtr 150 yeni kasa çok yakıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Servis bakımlı 10.000 kmde tvs apachi rtr 150 aldım. Fakat motor hem fazla yakıyor hemde hızda sorun var. Motor ortalama 100 km de 3.4 lt yakıyor ve 110 km hızı geçmiyor. Şimdi 150 cc en fazla 110 basar daha fazla ne bekliyorsunki diyenler çıkacak. Bu motorun emsalleri 140 km ye kadar çıkıyor zorlarsan, ortalama 125 kmye rahat çıkması gerekiyor. Şöyle sorunları madde madde yazayım.

SORUNLAR:
    1) Yakıt fazla: 100km / 3.4 litre civarı. Normal değeri 2,5 lt civarı olmalı.

2) Hızda sorun var. 110 a rahat çıkıyor fakat 115 olduğunu görmedim.

3) Motor rolantide düzensiz çalışıyor, yani akustik bir ses vardırya, o ritim hiç sabit değil. Sanki her 7 atımdan sonra 1 atımda motor benzini yakmıyomuş gibi ses azalıyor, tekrar artıyor.

4) Motor yüksek devirde boğuluyormuş gibi oluyor. 8.500 devirden sonra. Kaçıncı viteste olduğu farketmiyor.

BU SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN DEĞİŞTİRDİKLERİM:
    1) Hava filtresi

2) Karburator diafram lastiği.

Sizin aklınıza gelen çözümleri yazarsanız sevinirim. Sorun ne olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sorun o motorun emsallerinin sahipleri. Çünkü dediklerini soyleyenler dolandırıcı.

O motorun 140 a çıkma ihtimali ancak uçaktan atılırsa olur.
    100 km hızda yuksek devir çeviriyor 3.5 litre yakması gayet normal.
    Dodin, planet58 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kesinlikle rodajdan kaynaklanıyor bence

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun o motorun emsallerinin sahipleri. Çünkü dediklerini soyleyenler dolandırıcı.

O motorun 140 a çıkma ihtimali ancak uçaktan atılırsa olur.
    100 km hızda yuksek devir çeviriyor 3.5 litre yakması gayet normal.
    Malesef değil.

Bende yeni kasa tvs apache kullanıyorum şuan.

Topcase dolu ve 110 kilo ben düz yolda karşıdan rüzgar vurmazsa 120 km dahi görebiliyorum.

Hatta kadran son hızı kaydediyor , ispatlayabilirim 136 km hıza ulaştım. Tabiki eğimli yol. Fakat ben epey ağır biriyim. Üstelik boyumda 1.86. Hatta yokuş aşşağı biraz daha uzun olsa idi 1-2 km daha artardı .

Yani demek istediğim bu motosiklet ile daha ufak biri 140 km yi görür. Yokuş aşşağı tabiki.

Ama düzde yine benden daha ufak yapıya sahip biri 125-130 km hıza ulaşma ihtimali var.

Şunuda belirtiyim 105-110 km hız ile Bursadan-kütahyay gittiğim zaman 3 litrenin altında yaktım.

Yani arkadaşın değerleri pek normal değil malesef.

Hız olayı için kadran fazla gösteriyor muhabbetine girmeyelim. Arkadaş tvs ler arası karşılaştırdığı için diğer tvs lerin kadranı farklı gösterecek hali yok. Bu yüzden o muhabbete girmeye gerek yok nasılsa farklı bir motosiklet ile kıyaslamıyoruz.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı brtvrdrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis bakımlı 10.000 kmde tvs apachi rtr 150 aldım. Fakat motor hem fazla yakıyor hemde hızda sorun var. Motor ortalama 100 km de 3.4 lt yakıyor ve 110 km hızı geçmiyor. Şimdi 150 cc en fazla 110 basar daha fazla ne bekliyorsunki diyenler çıkacak. Bu motorun emsalleri 140 km ye kadar çıkıyor zorlarsan, ortalama 125 kmye rahat çıkması gerekiyor. Şöyle sorunları madde madde yazayım.

SORUNLAR:
    1) Yakıt fazla: 100km / 3.4 litre civarı. Normal değeri 2,5 lt civarı olmalı.

2) Hızda sorun var. 110 a rahat çıkıyor fakat 115 olduğunu görmedim.

3) Motor rolantide düzensiz çalışıyor, yani akustik bir ses vardırya, o ritim hiç sabit değil. Sanki her 7 atımdan sonra 1 atımda motor benzini yakmıyomuş gibi ses azalıyor, tekrar artıyor.

4) Motor yüksek devirde boğuluyormuş gibi oluyor. 8.500 devirden sonra. Kaçıncı viteste olduğu farketmiyor.

BU SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN DEĞİŞTİRDİKLERİM:
    1) Hava filtresi

2) Karburator diafram lastiği.

Sizin aklınıza gelen çözümleri yazarsanız sevinirim. Sorun ne olabilir
    Dostum TVS Apache sahibi apaçi çok piyasada. Canına okuyorlar motorların.

1) Bendeki TVS şehir içi 2- 2.5 L arası yakıyordu. Ha ama şu var. Redline a doğru dürüst sokmadım ben motoru sıkışmadığım sürece. Yine de 3.5 L yüksek bir rakam.

2) Ben düz yol 130 gördüm. Muhtemelen rüzgardan. Ama Üzerine yatmadan normal yolda çıkarı 120-127 km/h. Sonrası redline zaten. 110km/h sonrasında da ivme bayağı bir azalıyor. 140 km/h abartı bir rakam. Yokuş aşağı taşı fırlatsan da o hıza çıkar uygun ortam varsa. Ama her halukarda 115 görmen lazım.

3-4) Sabit olmayan rölanti iyi bir şey değil. Tavsiyem cebine bir miktar para koyup servise götür. Yoksa sanayideki ustalar pek anlamıyorlar TVS'nin motor yapısından. Daha da canına okumaları olası.

Bir ihtimal benim aklıma gelen karbüratörde sorun olabileceği. Ama tavsiyem mutlaka servisine götür tamir için.

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    dostum eğer egzostdan da siyah duman atıyorsa zengin karışım sorunun var demektir. karbüratörünü sağlam bir ustaya kontrol ettir.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    çok yakıyomuş ya 250cc ss lerle aynı bence bi servise götür.

Motosikleti
    Tracer700
    yakıt normal değil hızda 120 max bendeki sevistekilere danıştınmı neden böyle diye sorunun ne olduğunu bilmeden bir şey leri değiştiemkte boşu boşuna masraf bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benzini nerden alıyorsun? Kalitesiz benzin olabilir.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Değiştirdiğim parçaları yan sanayi aldım denemek için. 20 tl bişey tuttu hepsi.

Motorda şöyle bir sorunda var. Diyelim yolda hızlı bir şekilde gidiyorum. Gaz kolunu bıraktığımda arada çok fazla olmasada pat pat pat diye ses geliyor.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Sert kullanımda bu şekilde yakması normal değil mi beyler?

Sert mi kullanıyorsunuz, gazlamalı bol frenli dur kalklı falan?

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Karbüratör lü ise eğer
    Hava benzin ayarını iyi yaptırın veya Karbüratörü benzin ile temizleyin

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sert kullanımda bu şekilde yakması normal değil mi beyler?

Sert mi kullanıyorsunuz, gazlamalı bol frenli dur kalklı falan?
    Değil. Motor karbüratörlü olmasına rağmen çok düşük yakıt tüketim değerleri var. İstesen de ortalama o kadar yaktıramazsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)