Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağı değişmesi gereken motorun yağını değiştirmessek?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Evet arkadaşlar yağı değişmesi gerekn motorun yağını değiştirmeyip minimum 1000 km daha motora binersek ve içinde ki yağda kötüyse sonuç ne olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sanayi ağızıyla söyleyecek olursak; yatak sarar. Teknik açıklaması ise; krank milinin yağsızlıktan yada eskimiş yağdan dolayı motor yatağına sıkışması ve hareket edememesi durumuna yatak sarma denir.
    gokberk6426 ve viper17 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kısa vadede birşey olmaz ancak neden? yutdışında falanmısın dostum 10 dakikalık iş yağ değişimi

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kısa vadede bir sorun olmaz 1000 km'lik bir uzatmanın.Ancak uzun vadede sürekli uzayan bir bakım aralığı motorun ömrünü ciddi manada kısaltacak ve masraf çıkartacaktır.

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa vadede birşey olmaz ancak neden? yutdışında falanmısın dostum 10 dakikalık iş yağ değişimi
    Ya yok hocam motor aldık adam 300km önce değiştirim dedi SuperLight 200 bu arada motor, 1000 kmye yakın yol yaptım değiştirmedik yağı eşeklik ettim orda, arkadaşın motoru yatak sardı onu yapıyorduk dün gece usta benim motora baktı subaplar hafif ayar istiyor ama gayet iyi dedi. Sonra yağa bakalım dedik aldık orda ayaklığa gram yağ yok içinde yağ mı yakmış ne olmuş ne bitmiş anlamadık morali sıfır

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya yok hocam motor aldık adam 300km önce değiştirim dedi SuperLight 200 bu arada motor, 1000 kmye yakın yol yaptım değiştirmedik yağı eşeklik ettim orda, arkadaşın motoru yatak sardı onu yapıyorduk dün gece usta benim motora baktı subaplar hafif ayar istiyor ama gayet iyi dedi. Sonra yağa bakalım dedik aldık orda ayaklığa gram yağ yok içinde yağ mı yakmış ne olmuş ne bitmiş anlamadık morali sıfır
    motorun yağına motor tam dik konumdayken bakmanız lazım, yan ayakta bakarsanız yağ yok gibi gözükecektir..

bu arada kuba superlight'ın yağ değişim aralığı en az 2000 km olması lazım. 1000 km çok erken..
    bence motorun kullanım klavuzunu intenetten indirip okuyun ne zaman neyi değiştireceğiniz orda yazıyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İlk yağ değişimi değilse bin km uzatmaktan birşey olmaması lazım. Ama uzatmanın da bir anlamı yok.

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yağına motor tam dik konumdayken bakmanız lazım, yan ayakta bakarsanız yağ yok gibi gözükecektir..

bu arada kuba superlight'ın yağ değişim aralığı en az 2000 km olması lazım. 1000 km çok erken..
    bence motorun kullanım klavuzunu intenetten indirip okuyun ne zaman neyi değiştireceğiniz orda yazıyor
    5700 kmde aldım ben motoru

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kaliteli bir yağ kullanırsan birşey olmaz
    Kendim castrol yağ kullanıyorum 2000 km de bir değiştiririm motorun içinden çıkan yağın kayganlığında ve akışkanlığında bir sıkıntı yok ama zaten bu motorlar 1 litre yağ alıyor değiştir gitsin. Yağı çok uzun süre kullanırsan yağ bir süre sonra çamur kıvamını alıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)