Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekşi Sözlükteki MOTORCU ANTİPATİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Merhaba,

Ekşi sözlükte biz motorsiklet kullanıcıları için antipatikliğimizi ve bunun nedenini konuşan birkaç kişi ve yazdıkları benim zoruma gitti.
    (https://eksisozluk.com/motosiklet-suruculerine-duyulan-antipatinin-sebebi--4851952?p=2) bu link altında bir takım yazılanlar oldu.

Biliyorsunuz ki yazar değilsniz cevap veremiyorsunuz.
    bu konu için motor kullanırken dikkat etmek gerektiğini, düşünüyorum.
    şuan özellikle bize bir antipati oluştururlarken size bunlara cevap vermeli miyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motor kullananla motosiklet kullanıcısını bir kere ayırt etmek lazım.

Eğitim almış bir sürücü olarak trafikde motosiklet kullandığını sanan bir sürü insan var ve bu işin eğitimini,usulünü öğrenen kişilerede olumsuz örnek teşkil ediyorlar.İstanbul trafiği malum,her saat başka bir dert ,motorcular trafikdemi beklesin? elbette uygun aralardan kontrollü gidiş yapılacak bunda ayıp yok ama bazı kuryelerin gerçekten sıkıntı verici bir sürü olaya sebebiyet verdiğide açık ancak kuryelerinde sıkıntısı çantalarındaki işleri zamanında götürme derdi dolayısı ile sıkıntıların sayısıda artıyor.

Her halükarda ekşi gibi ne idiğü belirsiz birkaç sorumsuz insanın yazdığı önyargılı yazılara itibar etmem ama çevre etkenlerin durumunuda inkar etmemek lazım.İnsanlara örnek teşkil edecek adımlar atacak isek bu işi doğru yapmak adına gerekli eğitimleri ve trafik adabanı öğrenmemiz şarttır aksi halde apaçiliğin sonu er yada geç toprak altıdır.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoluk çocukla uğraşmaya değmez bir de klavye ddelikanlılarını boşver gitsin
    Kendi havalarında gezsinler zaten aklı başında olanlar durması gerektiği yerde duruyorlar

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takılmamak lazım yazan yazsın. Ben de yazarım bi ton şey. Sonuç? Kimsenin şeyinde değil

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı ilterirfan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ekşi sözlükte biz motorsiklet kullanıcıları için antipatikliğimizi ve bunun nedenini konuşan birkaç kişi ve yazdıkları benim zoruma gitti.
    (https://eksisozluk.com/motosiklet-suruculerine-duyulan-antipatinin-sebebi--4851952?p=2) bu link altında bir takım yazılanlar oldu.

şuan özellikle bize bir antipati oluştururlarken size bunlara cevap vermeli miyiz?
    benim videolardan at bir kaç tane antipatileri kalmaz (örn:

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    haklı oldukları konular da var. içimizde bilinçi sürücüler olduğu kadar apaçi de dolu.
    zaferce ve SweentLy bunu beğendiler.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Motosiklet kullananlar bile bazen rahatsız oluyorsa kullanmayanlara da hak vermek lazım.
    SweentLy bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilterirfan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ekşi'dekiler zaten cevap vermiş, gerek yok. Evet insanın zoruna gidebilir ama bir lafa bak bir de söyleyene bak, bir de söylendiği mecraya. Kafanı yorduğuna değmez. Tekerimiz düz bassın.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Baska bir entry,

Ah kıyamam bu antipati sahiplerine ben :(

neymiş efendim ben şeridimden gidecekmişim.

tabii ben şeridimden gideyim de sen telefonunda timeline okurken gelip bana 80 km ile arkadan bindirip öndeki arabaya sticker yap da de felç et değil mi?

aralardan geçmeyeyim, şeridimden gideyim de arkadan sıkıştırıp, taciz edip, kornaya asılıp panikleterek hayatımı tehlikeye at.

ben şeridimde gideyim de sen sağa dönmek için, en sol şeritten en sağ şeride aynana, etrafına bakmadan geçip beni altına al.

ben şeridimde gideyim de sen yolun ortasında hiç bir uyarıda bulunmaksızın zank diye durup kaldırımdakine adres sor ki ben de sinek gibi tampona yapışayım.

ben şeridimden gideyim de sen arkadan makas atarak gelip tepeme çık.

ben şeridimden gideyim de sen arabanın burnunu benim şeridime sokup beni sıkıştır değil mi?

sen ben şeridimde giderken arkamda aynana bakarak makyaj yap ama ben şeridimde bekleyeyim, çünkü neden? çünkü sen bana antipati duyma diye.

senin yanından geçtiğimde arabanın içindeki kızlara karşı o büyük erkekliğin zedelendi diye üzerime kırıp beni şerit dışına at, ben itildiğim yeni şeridimden gideyim. neden? çünkü ya antipati duyarsan bana? ne yaparım sonra ben?

ben şeridimden ve de sağ şeridimden giderken, sen park halinde durduğun yerden sinyal vermeden arabanın burnunu çıkar da ben ok gibi kaputuna saplanayım değil mi? içim ürperiyor, ya antipati duyarsan?

antipati duyuyormuş...antipati değildir o aslan, aşağılık kompleksidir. çünkü antipati duyduğunuz insanlar bunlar motorcuları tanıyalım antipati olsa seninle empati kurmaya çalışırız biz.

ülkesi ne ki trafiği ne olsun?

bir de şöyle döverim, böyle asarım, keserimci delikanlılarımız var. onlara hatırlatmak isterim ki; kask darbe geçirmiyor kardeş, kafayı da kaskla şöyle bir koydun mu 2 ton çekiyor. eldiven korumaları da çok zorlarsan muşta görevini gayet görür. o yüzden sen bu masalları her yerde anlatma; bozarlar seni.
    Cavalry ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Burada bile bazı arkadaşların paylaştıkları videolarda görüyoruz. Sağdan geçerken kapı açtı diye araç sahibine dalaşıyorlar. Ne işin var sağda?

Cehalet cehalet cehalet.

Not: İllede sağdan geçeceksen eğer, yavaşça geç.
    bulut59 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    daha önce de defalarca konuşuldu bu eşki başlığı, bu entry araç sürücülerine gerekli cevabı vermiş. araba ve motosiklet sürücülerinin karşılıklı empati eksiği var. farklı dinamikleri olan araçlarla aynı yolda ilerliyoruz ama kimse birbirinin halinden anlamıyor. muhtemelen hiç araba kullanmadığı için; arabanın kör noktasında kalıp araç sürücünün motosiklet deki gibi kafasını çevirip arkasına bakamayacağını idrak edemeden gereksiz ve tehlikeli filtering yapan motosiklet sürücüleri de var, şerit değiştirirken sinyal ver diye arabalara el kol yapıp kendisi hiç sinyal kullanmayan motor sürücüleri de. tıpkı ileride kırmızı ışık veya hemen önünde araç varken arkadan gelip selektör yapan veya hayatımızı tehlikeye atma pahasına korkutmak için içimizden geçecekmiş gibi sıfırdan giden şerefsiz araç sürücüleri olduğu gibi. belki ileride ehliyet sisteminde bir düzenleyeme gidilir de adına trafik denen "akışkan yaşam mücadelesinde" farklı tür araçların birbirini anlaması sağlanır. örneğin araba ehliyeti alan birine bir motosikletin veya tırın yanından geçerken nelere dikkat etmesi gerektiği anlatılır. özellikle her araba kullanıcısına motosikletin fren mesafesinin arabadan daha uzun olduğu, panik frenin arabayı sadece kaydırırken motoru yatırdığı öğretilmeli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)