Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont ve diğer ekipmanları alırken nelere dikkat edilmeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 4 mevsim mont almayı düşünüyorum biraz araştırma yaptığımda hiç duymadığım difi, komine gibi markaları duydum. Bi yandan da revit, dainese, alpinestars gibi markalar var. Arkadaşım da revit Jüpiter var hoşuma giden bi mont açıkçası ama diğer markaları da görünce kafam karıştı. Size sormak istediğim hangi marka hangi montu önerisiniz ve nedeni nedir? Ayrıca mont alırken nelere dikkat edilmeli. Bu konular hakkında sizden bilgi istiyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba. yanilmiyorsam revitin o modeli 450d kumas. Bildigim kadariylada 600d kumaslar daha iyi oluyor. Dolayisiyla 600d olarak alpinestars gunner wp bakabilirsin. Gogus ve sirt koruma alirsin ayriyeten. Ayrica yazlik olarak ast air modelini alirsan, korumalari onada takabilirsin, ayni marka oldugundan birebir uyumlu olur.
    Nolursa olsun alirken uzerine giy ve korumalarin tam olup olmadigina bak. Oturmalari cok onemli.
    Yanildigim nokta varsa arkadaslar benide duzeltiversin

Ha birde mutlaka bellik, bot, motosiklet pantolonu, eldiven ve kaskta kullan. Hatta bagajin varsa boyun koruma bile al. Sirf bu ekipmanlar icin maxi scooter alacagim nerdeyse

Ekipmanları tam tutcam da birsuru marka var birsuru değer var çok kafa karışıyo

Ben mont alirken 3 markaya bakiyorum. Alpin, dainese ve revit. Hayat gorusum geregi deri malzemelerden olabildigince kacindim, buda beni tekstil malzemelere itti. Su an alpinestars yazlik ve idareten venom kislik kullaniyorum. Aradaki fark anlatilmaz derecede fazla. Iddia ediyorum 1 prohel, 1 venom, 1 prosev al, ucunu alpinestars veya dainese kadar uzun giyemezsin. Ya fermuar patlar, ya dikis atar.
    Venomu 3 ay giydim 10 yillik gibi oldu, alpinestars 6 ay giymeme ragmen sifir gibi. Yani ucuza kacmak hem koruma anlaminda hemde uzun vadede eskime adina anlamsiz.

Onların da fiyatları yüksek oluyo spidi diye bi marka var mesela bi motoblogger kullaniyo onu baya övdü acaba alpinestars ve diğer markalara eş değer bi marka var mıdır fiyatı daha uygun olan çünkü bi markalarda biraz da parayı markaya veriyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    revit jupiter 600D polyesterdir. Denedim gayet de güzel bir mont. Bazı satış sitelerinde 450D olarak yazılmış ama yanlış, doğrusu 600D. Sıcak tutmayacağını falan düşünmeyin kışlık olarak kullanılıyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Motosiklet ekipman konusunda biraz kaliteli ürünler tercih etmek zaman içinde size elektrik yol su olarak geri dönecektir
    Mesala soğuk geçirmeyin Kıyafet aldığınız zaman hasta olmazsınız
    Doktor ilaç parası vermek zorunda kalmazsınız rapor alıp maaşınız kesilmez yani
    Aslında kaliteli alırsanız size geri Dönüşü her anlamda olacaktır
    Richa araştırmanızı tavsiye ederim
    Hein Girik te bakabilirsiniz

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ekipman konusunda biraz kaliteli ürünler tercih etmek zaman içinde size elektrik yol su olarak geri dönecektir
    Mesala soğuk geçirmeyin Kıyafet aldığınız zaman hasta olmazsınız
    Doktor ilaç parası vermek zorunda kalmazsınız rapor alıp maaşınız kesilmez yani
    Aslında kaliteli alırsanız size geri Dönüşü her anlamda olacaktır
    Richa araştırmanızı tavsiye ederim
    Hein Girik te bakabilirsiniz
    bu richa nedir ne değildir? nerede satılır? biraz bahseder misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    revit jupiter 600D polyesterdir. Denedim gayet de güzel bir mont. Bazı satış sitelerinde 450D olarak yazılmış ama yanlış, doğrusu 600D. Sıcak tutmayacağını falan düşünmeyin kışlık olarak kullanılıyor.
    evet ona da baktım da kimi site 450 d diyo kimisi 600 d diyo benim de kafam karışmıştı o konuda

Motosikleti
    cbr 650f
    mont alırken özellikle tekstil montların bedeninize tam uyumlu olması korumaların işlevini yerine getirmesi bakımından önemlidir

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dainese al 2.el piyasası da iyi sıkıldığın zaman alıcı çıkar
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Spidi de iyidir, oldukça kalitelidir. İtalyan malıdır. Hatta yurtdışında günlük mont gibi görünen çok şık korumalı montları vardır. Fiyatları ortalamanın üzerinde ama yinede bir bakın. 2 sene önce sezon sonu dandik marka fiyatına almıştım, iyi denk gelmişti.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Şu ürün hakkında yorumunuz nedir?

http://www.motocapro.com/JOHNNY-ROOK...I,PR-4163.html

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Richa Discovery çok çok kullanışlıdır. Bizzat kullanıyorum. Havalandırması da oldukça iyidir yaz için, astarıyla da kışın oldukça sıcak tutar. Sırt, omuz, dirsek koruma standart. Revit, Dainese ve Alpinestars'ın pek çok montunda sırt koruma ayrıca satılıyor ki bu da ek masraf demek. Belçika malı, 600 dense cordura, su geçirmez. Son olarak da sırtında kendi reflektör yeleği ve kullanılmayacaksa da saklama cebi var. Fiyatı da meşhur markalardan çok daha ucuz ama kalite olarak aynı seviyede. 70 km süratle sağ kolumun üstüne düştüğümde ufak bir parça delinmişti sürtünmeden dolayı. Kolumda ise bırak şişlik ve morarmayı; çizik, sıyrık bile yoktu. Bizzat kullanıcısı olarak tavsiye ederim.

Edit: Ben geçen sene aldığımda 580 TL idi. Şimdi fiyat fırlamış. Bütçeyi bilmediğimden uyar mı bilmiyorum.

Edit 2: Link: http://www.motosuperstore.net/RICHA-...T,PR-1903.html
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    4 mevsim mont bana göre yoktur. Her türlü yazın sıkıntı çıkartır, yazlık bir mont almak gerekir.
    Richa, Nic gibi firmalar biraz daha hesaplılar. Nic yazlık montunu kullanıyorum daha sorun olmadı.

Mont için tavsiyem asla beyaz veya açık renk almayın. Kirlenmesi sadece 3 gün sürüyor. Alıp pişman olmayan görmedim.

Görülebilirlik isteniyorsa, beyaz kask reflekte yelek giyilebilir. Çoğu simsiyah montta bile koyu gri reflekte şeritler bulunur.

Tabi birde bol mont almayın, normal mont gibi olmamalı birazcık sıkmalı.

Peki bu prohel nasıl bi markadır özellikle bu prohel in Colombia modeli görsel olarakta çok güzel duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 mevsim mont bana göre yoktur. Her türlü yazın sıkıntı çıkartır, yazlık bir mont almak gerekir.
    Richa, Nic gibi firmalar biraz daha hesaplılar. Nic yazlık montunu kullanıyorum daha sorun olmadı.

Mont için tavsiyem asla beyaz veya açık renk almayın. Kirlenmesi sadece 3 gün sürüyor. Alıp pişman olmayan görmedim.

Görülebilirlik isteniyorsa, beyaz kask reflekte yelek giyilebilir. Çoğu simsiyah montta bile koyu gri reflekte şeritler bulunur.

Tabi birde bol mont almayın, normal mont gibi olmamalı birazcık sıkmalı.
    Bu arada bu NIC markasına baktım da ürünleri uygun fiyatlı 600 d polyester kumaş falan bu nasıl bi markadır diğer markalara gore baya ucuz sanki richa spidi revit gibi markalara gore çok ucuz prohel seviyesinde fiyatı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)