Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acil Tavsiye: CBR250, R-25, Ninja 250SL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar heğinize selamlar biliyorum 123456789. başlık oldu ama CB125E motorumu bu hafta sattım ve çok acil motor almam lazım.Arabayı işe giderken eşim kullanıyor ve ben 3 gündür işe giderken yollarda ızdırap çekiyorum.O yüzden hızlı bir şekilde motor almam lazım.

Sizlerden ricam bu üç motorun da kullanıcılarından tüketim değerlerinizi yazmanız..Çünkü günde 40-45 km yol yapacağım, bu açıdan tüketim benim açımdan tek kıstas ancak arada ciddi farklar yoksa (Mesela 100 km'de honda 4 yakarken ninja 4.5, R25 5 yakıyorsa) tamamen tasarımlara bakıp bu motorlardan birisini almayı planlıyorum.2-3 gün içinde halletmem gerekiyor o yüzden acil fikirlerinize ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence üçüne de oturman gerekiyor . kawa z250 sl içinde en küçük olanı. Onu biliyorum

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bende onumuzdeki hafta 250r veya r25 alacagim hocam tam tesaduf gibi geldi baslik ☺ Bende konu acmistim dun.

250sl arkadasinda dedigi gibi en yapisiz durani. Yakit tuketimi olarak ortalama 4-5 litrelerden bahsediliyor.

250r ise iclerindeki en dusun yakit tuketimine sahip oldugu soyleniyor ve 3 lt kadar dustugunu soyleyenler mevcut.

R25 icinse cift silindir olmasi ve top speedin 190i gormesinden dolayi 7 litreye kadar ciktigini soyleyenler var. Ama bu motor icinde ortalama 4.5- 5 litre gibi bir rakamdan bahsediliyor.

Www.yakittuketimi.net sitede kullacilarin yorumuyla yakit tuketimleri mevcut. Uc asagi bes yukari kullanicidan gelen sonuclar en dogrularidir.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    usta hem cbr 2015 hemde 2015 R25 kullanıcısı olarak yazayım ben sana yakıt tüketimi düşük devirlerde kullanırsan cbr de 3.5 litreleri görürsün R25 dede bu mevcut 7 bin devire kadar sakin bi motor çünkü yüksek devirlerde R25 ben şahsen 5 litre yaktırıyorum agresif kullanımda cbr dada aynı şekilde 4.5 5 litreleri buluyor yüksek devirlerde basınca 2 motorda bi hayli fazla yakıyor düşük devirlerde cbr de biraz daha ekonomik. 250 sl konusuna deginirsek duydugum kadarıyla o da 4.5 litre felan yakıyormuş. zevk meselesi seçim sana kalmış

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Honda sahibi olarak, cbr'dan şaşma

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Benim z 250 sl 100 km'de ortalama 3.28 litre yakıyor . 5-6 bin devir aralıklarında 80-100 km hıza tekabül ediyor . Devirli tapa gaz kullanımda 8-10 bin devir arası ise 3.9 - 4.3 litre arasi yakıyor maksimum .
    solmyr bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam senin ilacın bajaj pulsar 200 RS dikkatli oku NS değil RS... Sıfırı 11000 tl ABS li... evet yanlış okumadın ABS , yakışı CBR dan 100 km de 1 lt daha az daha ne duruyorsun...
    AKIN17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı fthbsbg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onumuzdeki hafta 250r veya r25 alacagim hocam tam tesaduf gibi geldi baslik ☺ Bende konu acmistim dun.

250sl arkadasinda dedigi gibi en yapisiz durani. Yakit tuketimi olarak ortalama 4-5 litrelerden bahsediliyor.

250r ise iclerindeki en dusun yakit tuketimine sahip oldugu soyleniyor ve 3 lt kadar dustugunu soyleyenler mevcut.

R25 icinse cift silindir olmasi ve top speedin 190i gormesinden dolayi 7 litreye kadar ciktigini soyleyenler var. Ama bu motor icinde ortalama 4.5- 5 litre gibi bir rakamdan bahsediliyor.

Www.yakittuketimi.net sitede kullacilarin yorumuyla yakit tuketimleri mevcut. Uc asagi bes yukari kullanicidan gelen sonuclar en dogrularidir.
    Aynen hocam denk gelmişiz resmen...Çok kararsız kaldım doğrusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Bajajı hiç düşünmedim doğrusu...Bu 3 motor da benim için ideal, hondanın değerleri aşağı yukarı belli, ninja da Ezio41'in bahsettiği değerler doğrultusunda gayet makul.R25 sahibi arkadaşlardan da tüketime bir kaç yorum daha gelirse memnun olurum.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende ilk motorumu almayı planlıyorum 2016 yılında ehliyetimi almam ile birlikte, hem eğitim alır öyle başlarım diyordum. Başlarda 250SL düşünüyordum hem ABS olması çok hoşuma gitmişti. Şimdi yine kafam karıştı. R25 çift silindir oluşu ve baya bi hızlı oluşundan dolayı için heralde başlangıç için çoğu kişi doğru görmüyor. 250SL de düştüğüm zaman filan çok masraf çıkartır ailem alacağı motoru iyice yük olmak istemiyorum, banada yardımcı olursanız sevinirim. 250SL in atikliğini, hemen kalkışını filan AEA izlediğim kadarıyla hoşuma gitmişti.

Motosikleti
    honda pcx
    Eğer amacın sadece işe gidip gelmekse vede senin için yakıt onemliyse pcx 125 veya 150 almanı tavsiye ederim. 100 km de ortalama yakıt 2-2.5 lt

arası. Yani senin günlük olarak yapacağın yol ile ilgili söyluyorum yanlış anlamayın 10 tl ile 2 günde işe gidip gelmek var , yada R25 alırsan aynı

yolu 20-25 lirayla yapmak var.( Yani pcx ile ayda 150 tl lik benzin tüketirseniz, R 25 ile 300 tl tüketirsiniz. Yılda 10 ay sabit kullansanız 1500

tl benzinden tasarruf etmiş sayılırsınız pcx ile. Bunu yakıt kriteri önemli dediğiniz için yazdım yanlış anlamayın ) Ayrıca yaz kış kullanmayı

düşünüyorsanız scooterde ayaklarınızı ıslatmama durumunuz var. Ama derseniz ben güçlü birşey olsun istiyorum, yakıt önemli değil uzun yola da sık

sık giderim diye düşünüyorsanız R 25 den başkasını düşünmeyin derim. Unutmadan şunu da ekleyim Ankara'da yamaha BAYDAR 'dan kimse memnun da değil.

Yamaha'nın parçası ve bakımları Hondaya göre pahalı, bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer amacın sadece işe gidip gelmekse vede senin için yakıt onemliyse pcx 125 veya 150 almanı tavsiye ederim. 100 km de ortalama yakıt 2-2.5 lt

arası. Yani senin günlük olarak yapacağın yol ile ilgili söyluyorum yanlış anlamayın 10 tl ile 2 günde işe gidip gelmek var , yada R25 alırsan aynı

yolu 20-25 lirayla yapmak var.( Yani pcx ile ayda 150 tl lik benzin tüketirseniz, R 25 ile 300 tl tüketirsiniz. Yılda 10 ay sabit kullansanız 1500

tl benzinden tasarruf etmiş sayılırsınız pcx ile. Bunu yakıt kriteri önemli dediğiniz için yazdım yanlış anlamayın ) Ayrıca yaz kış kullanmayı

düşünüyorsanız scooterde ayaklarınızı ıslatmama durumunuz var. Ama derseniz ben güçlü birşey olsun istiyorum, yakıt önemli değil uzun yola da sık

sık giderim diye düşünüyorsanız R 25 den başkasını düşünmeyin derim. Unutmadan şunu da ekleyim Ankara'da yamaha BAYDAR 'dan kimse memnun da değil.

Yamaha'nın parçası ve bakımları Hondaya göre pahalı, bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.
    Hocam zaten cb125e kullandım resmen benzinliği unutturuyordu.Artık biraz da gözüme hitap eden bir motor almak istiyorum o yüzden bu 3 motor için sormuştum yani bu motorlar arasında ciddi tüketim farkı yoksa en çok beğendiğimi almak istedim.Yoksa genel olarak tüketim benim birinci önceliğim değil.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    üçü arasında en az yakanı cbr, en çok yakanı da r25 olması lazım.
    ancak aradaki fark 1 litreyi bulmaz.
    çok önemli değilse r25 daha şekil bi motor, ama düşük devirlerde daha seri olsun diosan cbr tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    1 litre gerçekten çok ciddi bir fark değil.R25 sahibi arkadaşlardan tüketim değeri paylaşabilecek var mı?

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    hocam bende 10bin km kadar cb125e kullandım ilk motorumdu ve dediğin gibi benzinlığı unutturuyodu insana.Daha sonra R25 sahibi oldum yakıt tüketimi 4,6 civarlarında ama bi çoğu şehir içi olmak üzere kalkışlarda falan yüksek devir kullanıyorum.fiziksel yapınız iriyse r25 uygun olabilir hem oturuş posizyonu hemde sürüş tarzıyla

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum CRF250L ile aynı motor bloğuna sahip CBR250L. Şanzıman farklı bildiğim kadarıyla sadece. Eğer öyle ise CRF şehir içi yakıt tüketimi 3.15L/100km idi en son depoyu fullediğimde ölçtüğüm.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar Ninja 250 SL almış bulunmaktayım.yarın motoru alacağım. R25'ten diğerlerine göre yüksek tüketim ve alım maliyeti (lastiklerle 16500'ü buluyordu, 2. eli zaten sıfırı ile aynı neredeyse) nedeniyle vazgeçtim ve Ninja ile CBR'yi sahipleri ile peşpeşe görüşerek uzun süre inceledim.Tüketim konusunda ninjanın çok az bir fazlası var, oturuş pozisyonu da hondanın daha rahat ancak ninjanın malzeme kalitesi çok daha iyi göründü gözüme.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ninja 250 SL almış bulunmaktayım.yarın motoru alacağım. R25'ten diğerlerine göre yüksek tüketim ve alım maliyeti (lastiklerle 16500'ü buluyordu, 2. eli zaten sıfırı ile aynı neredeyse) nedeniyle vazgeçtim ve Ninja ile CBR'yi sahipleri ile peşpeşe görüşerek uzun süre inceledim.Tüketim konusunda ninjanın çok az bir fazlası var, oturuş pozisyonu da hondanın daha rahat ancak ninjanın malzeme kalitesi çok daha iyi göründü gözüme.

Hayırlı olsun, ilk sinyali kırdığınızda AA bunun sinyali 350 TL'imiş.. Tüh tüh demezsiniz umarım

Motosikleti
    yamaha
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hayirli olsun hocam. Allah tekerine tas degdirmesin. Bende R25 aldim bugun plaka islemlerini hallettim. Lastik siparisi verdim yarinda onlar gelecek degisecek ve motoru teslim alacagim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı fthbsbg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun hocam. Allah tekerine tas degdirmesin. Bende R25 aldim bugun plaka islemlerini hallettim. Lastik siparisi verdim yarinda onlar gelecek degisecek ve motoru teslim alacagim.
    Teşekkür ederim hocam, seninle resmen güzel tesadüf oldu, aynı motordan aynı motorlara geçiş...Sana hayırlı olsun çok güzel makina Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, ilk sinyali kırdığınızda AA bunun sinyali 350 TL'imiş.. Tüh tüh demezsiniz umarım
    Teşekkür ederim, evet işin o tarafı da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı MUHAMMED82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    Teşekkürler, sizi de bekliyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)