Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Önemli bir iki soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bir iki konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var, yani en azından bu konuda bir fikir oluşması açısından.

Sırayla sorayım.

1- 17 yaşındayım ve 41 kilo vs civarındayım, motor alırsam dengeyi sağlama konusunda sorun yaşarmıyım?

Çevremden bu konu hakkında çok tepkiler alıyorum İstanbul'da yaşadığımdan dolayı yok kayar motor, yok ezerler seni, yok süremezsin diye ki maddi açıdan üst seviye motor alabilecek nakit param var ama bu olaylardan kursa dahi yazılamıyorum moralimi bozuyor böyle tepkiler.

2- Motor ile şehirlerarası yolculuk yapmak ne kadar zevkli olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilon oldukça düşük ve acemisin yüksek cc bir motor alırsan seni üstünden yere tükürür motorsiklet heves ve istek varsa scooter dan başlayabilirsin düşük cc li olmak şartıyla biraz bilgili ve yapılı olsaydın yeni model 250 CC naket yani çıplak şasi motorlardan kullan derdim hem oldukca zevkli sürmesi hem kolay hemde görüntü olarak çok tatmin edici ama ne yazıkkı buna henüz uygun deilsin al scooter fıtı fıtı bin öğren zamanla alışınca değiştirirsin.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    17 yaşında 41 kilo ne kardeşim ekmak ye accik. motora gelecek olursak hoş bir 125cc pcx falan güzel olabilir veyahut d'elight falan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    1.rossi 60 kilo falan geliyordu herhalde

ybr gibi bir motor alırsanız bence yaşamazsınız ybr gibi modeller her türlü cüsseye uyacak şekilde üretilirler (commuter felsefesi )

2.viraj teknikleri az da olsa motor mekaniği bilgisi sürüş tecrübesi olduktan sonra korkusuzca uzun yola çıkılır

ama yoldan alınacak zevki motorun cinsi ve cc'si de belirler

örneğin mobilet sürmek tahta sandalyede oturmak gibi bir şey ortalama bir uzun yola 3 saat desek

3 saat tahta sandalyede oturacaksın yanından silme geçen kamyonları sağa geçmeye zorlayanları saymıyorum

tecrübesizlik+düşük veya bilinçsizce yüksek cc ise tehlike yaratır

yukarıdakilerin tam tersi ise huzuru getirecektir

kurye görüntüsü vermeyen bir scooter ile başlayın scooty pep mesela
    delicius bunu beğendi.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Kişisel önerim..
    1 - Bi spor salonuna yazıl ve bol protein tüket.. (Bu motor için değil, senin için önerim)
    2 - Çok (balansörlü ve rahat seleli bi motorla)
    delicius bunu beğendi.
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Evet aslında son önerdiğin çok güzelmiş tasarım vs açısından ama dediğin gibi benim için biraz ağır gelir belki daha sonralarda o olabilir. Scooter dediğin elektrikli olanlardan mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Ben ne çekiyorum anlatamam, protein ürünleri falan çok tükettim, ekmek vs yulaf gibi ürünler 2 yıldır ama en fazla olabilen bu yani gerek özel doktorlar diyetisyenler hiçbiri bir fayda etmedi :(

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Binersin kardeşim, illaki 200 kg motor almak zorunda değilsin. msx grom alırsın bitane, 2 litre yaka yaka gezersin. İlerde de büyütürsün. Motor seni tükürmez falan, sadece bindiğin motorun boyu boyuna, ağırlığı da gücüne uygun olacak. Bunlarda hareket halinde değil durduğunda önemli. Belki bir enduro ağır gelebilir sana ancak illaki kullanacağın çok güzel motorlar var. Ben 94 kgken 214 kg boş ağırlığa sahip R1100RT'yi çantalar falan doluyken sürdüm. Hiç sorun teşkil etmedi. Ordan hesapla. Üstelik 94 kilo deyince aklına kas yığını falan kelmesin, sadece göbek 10 kilo gelir benim
    delicius bunu beğendi.

Spora gidiyorum + kilo aldırıcı proteinler hardline vs gibi tüketimini de düzgün bir şekilde yapıyorum ama spor hocasının ve doktorların da şaştığı gibi kilo alımı olmuyor maalesef.

2- Düzgün bir motorla bencede zevkli olacaktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Haha moral oldu desem yeridir, ama kurstaki motorlar ağır olursa ne olacak? Yani ehliyeti alırken ya ağır motor verirse süremezsek Ayrıca http://cdn.yamaha-motor.eu/product_a...Studio-002.jpg şunun gibi bir model olabilir mi acaba? Uygunmudur tasarım vs baya güzel ama..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı delicius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haha moral oldu desem yeridir, ama kurstaki motorlar ağır olursa ne olacak? Yani ehliyeti alırken ya ağır motor verirse süremezsek
    herkesin sınav motoru aynıdır yazılı olmayan ama bütün sürücü kurslarının bildiği bir kuraldır bu

işte herkesin sınav motoru

bu motor ağır sayılmaz 13-14 yaşındaki ergenler kullanıyor bunu bisiklet gibi birşey
    delicius bunu beğendi.

Gerçekten harikaymış Bunu sürerim ya böyle kolay gibi görünüyor sokaktada dediğin gibi 13-14 yaşında ergenlerde sürüyor. Kurs işi kolay o halde de geriye alınabilecek en iyi motor kalıyor en iyi derken her zaman iyinin iyisi vardır ama bana göre hem tasarım hem performans açısından en iyisi hangisi onu bilmiyorum.

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bmw s1000rr alabilirsin hem gayet sakin ve yavaş motor hemde ekonomik başlangıç için ideal

Eminmisiniz hocam? Fiyatı sorun değil de baktığıma göre sporcu vs gibi bir motor duruyor ama?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Eminmisiniz hocam? Fiyatı sorun değil de baktığıma göre sporcu vs gibi bir motor duruyor ama?
    ciddi olma ihitmali var mı sence? dalga geçiyor

önerebileceğim alternatifler

scooty pep

kymco agility

PCX

ve yarı otomatikler

https://honda.com.tr/motosiklet/scooter/pcx-150-2015/fiyat bu çok harikaymış gerçekten hem hafif gibi de dediğiniz gibi hocam bunu alabilirim.

Merak ettiğim bir sorum daha var çok teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden,

1- kursa yazılsam kaç ay içerisinde alırım ehliyeti?

2- Garaj yeri geldiğinde kapalı oluyor burada site içi olduğundan güvenlik açısından bu gibi durumlarda nereye park etçem mesela bazıları sokağa park edilmez vs diyor da... Kusura bakma gerçekten hiç bilgim yok ondan soruyorum.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    köprüden geçme mazallah rüzgardan uçarsın

Olmayan morallerimi -1 yaptınız hocam Uçarsak bir ilki gerçekleştirmiş oluruz napalım kader

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    https://honda.com.tr/motosiklet/scooter/pcx-150-2015/fiyat bu çok harikaymış gerçekten hem hafif gibi de dediğiniz gibi hocam bunu alabilirim.

Merak ettiğim bir sorum daha var çok teşekkür ederim cevaplarınız için şimdiden,

1- kursa yazılsam kaç ay içerisinde alırım ehliyeti?

2- Garaj yeri geldiğinde kapalı oluyor burada site içi olduğundan güvenlik açısından bu gibi durumlarda nereye park etçem mesela bazıları sokağa park edilmez vs diyor da... Kusura bakma gerçekten hiç bilgim yok ondan soruyorum.
    sokağa park edersin etmesine de aklın motorda kalabilir

açık otoparka direksiyon kilidi+alarmlı kilit ile bırakmaktan başka çare yok site içindeyse zaten sokağa göre daha güvenli olur bir de kameraların görebildiği bir yere bırakırsan daha iyi olur

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    İstanbulda 14 15 yaşinda çocuklar bile 250 cc ve uzeri motosiklet kullaniyor onermiyorum ama motora kendini taşitmayi ogrenene kadar hafif bir şeyle başla aksi taktirde sen motoru taşimak zorunda kalirsin

Teşekkürler hocam. 3 ayda elimde oluyormuş en fazla bakalım hayırlısı olsun inşAllah alacağım sürebilirsem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Aynen zaten ilkten hafif bir şey olsun sonrasında otomobil alacağım yani beni 1 sene idare etsin yeterli, ülkemizde ehliyet olmadan sürünce arabalar motorları sıkıştırdıklarından dolayı en ufak sorunda suçlu 15 yaşında ergen çocuk olacak ondan en iyisi ehlietini alıp kullanmak.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Rahat ol kardeşim kasma hiç.. Spor ve proteine devam et.. Motor işine de hafiften başla.. Bu iş denge işi.. 300-350 kiloluk harley kullananlar var adamlar sırtında mı tasıyo motoru ? Ya da 100 kg scooter kullananlar ? Sen motoru taşımıyosun sonuçta motor seni taşıyo.. Sadece denge konusunda biraz daha fazla pratiğe ihtiyacın var.. İstedikten sonra yaparsın...
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)