Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Işi Ciddi Iş şakaya Gelmez

Motovento
    REKLAM ALANI
    ALBATROS-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Arkadaşlar bu gün yazacaklarımdan bir cok kardeşim arkadaşım hoşlanmayacak ama ben yinede yazacağım.Bildiğimiz gibi bir cok arkadaş gezilere katılıyor ve bu gezilerde alkol kulanılıyor benim anlatılanlardan duyduğum filanca şahıs sarhoştu ama motorla geri döndü helal olsun herife gibi laflar, bunlar cok yanlış şeyler böyle bir arkadaşı gördüğümüzde ona engel olalım iyice ayıldıktan sonra yola cıkmasını sağlıyalım,cünkü ben burdaki arkadaşlarımın hepsini cok seviyorum.Başka bir konuda cumartesi arkadaşım dostdarkın düzenlediği gezi cok üzüldüm cünkü, o gün hava yağmurlu olacakmış ve sitede anket yapmışlar benim katılmadığım şey şu, yok şekermiyiz yok erirmiyiz gibi laflar arkadaşlar bu işin şakası yok yağmurda motorla yolculuk cok tehlikeli, bide olaya bu yönden bakalım cünkü bir cok arkadaş motorda daha cok yeni ve tecrübesiz nerede hangi yolda hangi hava şartında nasıl motor kulanacağını bilmiyo bu konularda birbirimizi uyarmak bizim görevimiz. İNŞALLAH CUMARTESİ GEZİSİNDE HAVA GÜZEL OLUR HERKEZE İYİ EĞLENCELER BENDE O GEZİDEYİM NE OLUR DİKKATTTT
    TEK AŞKIMFENERBAHÇEalbatros-fb@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hay ağzına sağlık arkadaşım....

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    ewet eğri oturup doğru konuşmak lazım bende motor yerine arabayla gelmeyi planlıyorum zaten naparsın o tecrübe bendede yokta ...

zaten ilk tecrübem sapanca gezisiydi oda gayet güzel oldu... ben bile kendime şaşırdım
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Abicim kesinlikle katılıyorum bu sözlerine başka bişey eklemeye gerek yok
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Motorcu ve içki , Yada şöyle diyelim motora binerken alkollü olmak. Hiçte aynı çerçeve içine oturturtamadığım bir manzara. Motorcu dediğin yaşamdan zevk alan, hayatı doyasıya yaşayan, biraz evliya çelebiden, biraz marko polodan, günümüze birşeyler taşıyan, hürriyete düşkün yaşam biçimine sahip olan insan. Peki böyle bir yaşam biçimine motora binerken motoru, yolu ve rüzgarı bütün ruhuyla hisetmek, yerine alkollü olup odun gibi motor kullanmak uyuşurmu .?. Yada her motorcu az biraz insan haklarına saygılı, özgürlükçü bir yapıda olması gerekirken. alkol alıp motor kullanınca başkalarının ve kendinin yaşamına nasıl kasteder. bu hangi insani olguyla bağdaşır.
    Unutmamak lazım her motorcu biraz veya çok sporcudur . Spor ve içki olurmu biri birine ters. Ve içki bütün kötülüklerin anasıdır. Ve aramızda birçok arkadaşın gezi ve aktivitelere neden iştirak etmemesinin sebebi nedir acaba??? ha ne dersiniz....
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    albotros katılıyorum sana
    Ride your way

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklısın dostum en büyük yaralarımızdan biri bu dediğin
    o şekermiyiz ericez diyen arkadaşlar acaba kaç kere yağışlı hava da yolculuk yapmışlar sormak lazım kaç bin km motor sürmüşler
    en büyük yanlışımız bişeylerin farkında olmak la olduğumuzu zannetmek arasındaki farktan bi haberiz
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı
    haklısın dostum en büyük yaralarımızdan biri bu dediğin
    o şekermiyiz ericez diyen arkadaşlar acaba kaç kere yağışlı hava da yolculuk yapmışlar sormak lazım kaç bin km motor sürmüşler
    en büyük yanlışımız bişeylerin farkında olmak la olduğumuzu zannetmek arasındaki farktan bi haberiz

Nasipse cumartesi gezideyim.. Alkol alırım ama şarhoş olarak motor kullanmam.. Yağmurlu havada daha önce hiç motor tecrübem de yok.. Ama yinede sana katılmıyorum.. Trafikte olmak , motor kullanmak yüzlerce riski göze almaktır.. Yağmur sadece extra risk faktörlerinden biri.. Ayrıca yağmurda yada kuru havada binlerce km yapmaya gerek yok.. 500 bin km. yapsanda bişey değişmez.. Dikkatsiz kullandıktan sonra binlerce km. lik tecrüben seni kurtarmaz.. Sadece DİKKATLİ olalım yeter..

abi haklı ama şimdi alkollü motor kullanmak tebrik edilceek biey değil
    Kask tak!

fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haaaaaaaaaaaaa birde motor üstünde şaka olmaz

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Alkol ve sigara dan tüm yaşamımız boyunca uzak durmalıyız arkadaşlar.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aman diyeyim arkadaşlar tepkilerinizi medenice verin bilen bilir yöneticilerimizin bazıları bayağı alkolü sever. Ben bir ara bir gezide çekilen fotolarda içkinin yer almasını eleştirmiştim hani motor gezisi ve alkolün bağdaştırılmaması açısından 'sus bakayım biz hazmedip öyle yola çıkıyoz sen güçcüksün karışma böyle işlere' diye ağzımın payını almıştım. Uyarayım da
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış yapıyorlar o zaman...

yağmurun yani ıslak zeminin farkını bisikletle yokuş aşağı viraj alırken kaydığımda öğrenmiştim. kayıp düşene kadar da sözde dikkatliydim... bi kere düşene kadar ya da tehlikenin ucundan dönene kadar insan kalın kafasına çok şeyi sokamıyor ve anlayamıyor... tecrübe bundan dolayı önemli...

fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı
    yanlış yapıyorlar o zaman...

yağmurun yani ıslak zeminin farkını bisikletle yokuş aşağı viraj alırken kaydığımda öğrenmiştim. kayıp düşene kadar da sözde dikkatliydim... bi kere düşene kadar ya da tehlikenin ucundan dönene kadar insan kalın kafasına çok şeyi sokamıyor ve anlayamıyor... tecrübe bundan dolayı önemli...
    Öyle bisikletle filan fark anlanmaz. Al bi çin malı motor bak o zaman aradaki fark noluyo

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doğru her yerde doğrudur. bu yazdıklarına alınacak varsa alınsın. içkinin olduğu her yerde mutlak bir kötülük vardır. hele ki iki teker ve içki... kesin kötü sonuç demektir.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

Alıntı fly adlı üyeden alıntı
    Öyle bisikletle filan fark anlanmaz. Al bi çin malı motor bak o zaman aradaki fark noluyo

Hocam kanaat getirdim sen kesin yakıyosun motoru.. İyi takmışsın kafaya Çinlileri

er5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er5
    abıcım duse duse ogrenıceksın bu makınalr sırf kuru zemınde gıdın dıye uretılmedı.kendını bılerek dıkkatelı gıdıceksın.yagmurdada zevklı cunku motor.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    seneler once daah ufacık bir cocukken.bana motoru sevdiren bir abimiz.alkollu kullandıgı motoruyla artcısıyla beraber rahmetli oldu.alkollu motor kullanmak deliliktir,saygısızlıktır ve savunulacak bir tarafı yoktur,gezilerden alkolu soyutlamanın gerekliliğine ben de katılıyorum.keşke yapsaydık dememek için.

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    Alıntı akalteke adlı üyeden alıntı
    Motorcu ve içki , Yada şöyle diyelim motora binerken alkollü olmak. Hiçte aynı çerçeve içine oturturtamadığım bir manzara. Motorcu dediğin yaşamdan zevk alan, hayatı doyasıya yaşayan, biraz evliya çelebiden, biraz marko polodan, günümüze birşeyler taşıyan, hürriyete düşkün yaşam biçimine sahip olan insan. Peki böyle bir yaşam biçimine motora binerken motoru, yolu ve rüzgarı bütün ruhuyla hisetmek, yerine alkollü olup odun gibi motor kullanmak uyuşurmu .?. Yada her motorcu az biraz insan haklarına saygılı, özgürlükçü bir yapıda olması gerekirken. alkol alıp motor kullanınca başkalarının ve kendinin yaşamına nasıl kasteder. bu hangi insani olguyla bağdaşır.
    Unutmamak lazım her motorcu biraz veya çok sporcudur . Spor ve içki olurmu biri birine ters. Ve içki bütün kötülüklerin anasıdır. Ve aramızda birçok arkadaşın gezi ve aktivitelere neden iştirak etmemesinin sebebi nedir acaba??? ha ne dersiniz....
    arkadaşıma hak veriyorum ben gezmek için sapanca gezisine katıldım
    fakat millet oraya genel konuşmuyorum kasa ve kutularla içki götürmüştü
    ha içki içilir fakat konaklamalı gidersin kaldığın akşam iç
    biz baktık ortam güzel ama herkes içip ortamın tadına bakıyor 2 gibi ayrılıp maşukiye ve kartepe oteline çıkıp teleferikle gezdik gezi düzenleyen arkadaşlar yeni yerler değil de sanki topiklerde de içmek için yapılıyormuş gibi süsleniyor
    inşallay böyle bir gezide bi kaza olayı falan yaşanmaz
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler