Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam vs. Barkın Bayoğlu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AEA ekibi ile alakalı alıntıladığım (tricity ile anılara yolculuk konusu) ve benim de hak verdiğim son yorumum ;

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

reklam var mı kralı var...zalimin ekmeğini yiyen , zalimin kılıcını sallarmış...
    yada ey musa sen haklısın ama bizim karnımızı firavun doyuruyor hesabı...yamaha iyidir hatta çok iyidir...olabilir normaldir.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim millet önüne (Bu bir reklamdır) yazısı koymayınca anlamıyor herhalde, tabi ki reklam, videoda bile söylüyor Yamaha sponsorluğu, yeni bir şey keşfetmiş gibi tekrar etmeye gerek yok.

" Biz de seni çekeceğiz " diyor adam, bahçede 10 motor varken önünde "test et beni" yazan tricity ile gidiyorlar. Hala "Barkın para için yapıyor, yok bizi sevdiği için yapıyor " ayaklarını geçelim lütfen.

Bu işi magazine döken,gündemde tutan, her videosunda ekipmanın önemi hakkında öneriler yapan Barkın'ı bu zamana kadar destekledim , destekleyeceğim de.

Bu adamın hakkı var üzerimde, üzerimizde . Bugün yeni katılan arkadaşların "ekipmanım tamam, şu kask fiber imiş onu mu alsam" gibi yorumlarını görünce belirli bir seviye atladığımızı düşünüyorum.

Hayatının merkezine bu işi koyduğu için ve benim motosiklet sürdüğüm yıllarda böyle bir organizasyonu başlatıp devam ettirdiği için kendisine yüzyüze görüşmelerimde de çok teşekkür edip, helallik istedim. Tüm videolarını , yayınlarını izledim. Almayacağım motosikletler hakkında yaptığı yorumları bile merak ettim.

Zaman zaman konusu açıldı, sponsorluk olduğu firmaların ürünlerini daha çok tanıtıyor, daha çok övüyor gibisinden.

Kendisi canlı yayınlarda da izah etti, malı kim verirse anlatırım, neyi gördüysem söylerim diye.

2011 senesinde çektiği Cbr 250 videosunda özet olarak "ideal başlangıç motoru" olarak gördüğü Cbr250'yi, geçen sezon çektiği 4 Japon karşılaştırmasında itin buduna sokup çıkarsa da böylesine matrak ve deneyim sahibi bir motorcunun şahsi yorumlarını dinlemek hep hoşuma gitmiştir.

Evet MT125'i beğendin ama Yzf r125'i sevemedim çünkü donanımları farklıydı.

Amaaaa bilen bilir ;

Barkın Bayoğlu'nun şahsen "hayatta kullanmam, iğrenç" dediği çinli motosiklerin yanı sıra, izleyicilerinden büyük ölçüde istek gelmesine rağmen inatla "hayatta incelemem" dediği motosiklet ;

Sym WOLF.

Kendisinin 37.dk'dan sonra yorumudur ;

Ben de kendisine defalarca mesaj atıp, en azından nedenini anlatmasını, kısa bir yorum yapmasını diretsem de gerek canlı yayınlarında gerek de ayak üstü sohbetlerimizde adını dahi duymak istemediği bu motosikletten bu kadar nefret etmesini , Wolf'ün Japon olmamasına ve fiyatının diğer 250cc'ler ile yarışıyor olmasına bağlıyorum.

Dün akşam AEA yeni sezonuna başladı, yayın açılınca sponsorlar sayılırken bir isim dikkatimi çekti ;

-SYM Türkiye sponsorluğu için teşekkür aldı.

Dün kısa süren 1 saatlik yayının ardından bugün ekipten Berhan Soylu'dan Sym Joymax inceleyen bir vlog tarzı video geldi.

Şimdi merak ettiğim şu ;

- Barkın Bayoğlu kendisini buraya kadar getiren "ne görürsem o, ben beğenmediysem söylerim " karakterini Altın Elbiseli Adam oluşumu için törpüleyecek mi ?

"Ama karnımızı Firavun doyuruyor" diyebilecek mi ?

Bu işler ile alakalı bir deyim vardı,

Umarım işler benim tahmin ettiğim gibi olmaz da bu güzel oluşum yara almadan devam eder.

Evet insanoğlu yanar,şaşar döner. Biz de büyük konuşup, hayatta olmaz dediğimiz şeylere yer verebiliyoruz. Ama bu zamana kadar Japon'dan yürüyün mottosu ile her soruya cevap vermiş birisinin "sakın ha gözüm görmesin" dediği motosikleti inceler de "hı bu da böyle bir motor, az yakıyormuş" ayağına yatarsan bu zamana kadar bu motosikleti almak için görüşünü beklemiş adamlara haksızlık yapmış olmaz mısın ?

Gece gece dert edindiğim şeye bakın , evet böyle bir manyağım.

Ama kişisel görüşleri ve karakteriyle bu kadar kişiyi kanala toplamış bir kişinin, "dükkan" için kendisiyle çelişkiye düşmesini hiç istemem.

Umarım yanılırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Nasreddin Hoca ne demis?

"Parayi veren, dudugu calar"

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AEA'nin size kattiklariyla su an yaptiklarini kiyaslasaniz bile hakkini odeyemezsiniz. Yarin SYM cekip cicek derse de opun basiniza koyun, tiriviri etmeyin. Neticede sizsiniz SYM sorarken ona cevap alamayip bugun hayatta kalmanizi saglayan baska bir cok bilgiyi ondan ogrenen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Derdini gondikleyim.

Bunun için konu mu açılır yahu? O konuda zaten kimse "niye reklam yapıyor" demedi. Neden viral reklam yapıpta insanları mal yerine koyuyor dedi. Barkın videoda açıkça bunun bir reklam olduğunu söylemiyor kendinizi kandırmayın.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA'nin size kattiklariyla su an yaptiklarini kiyaslasaniz bile hakkini odeyemezsiniz. Yarin SYM cekip cicek derse de opun basiniza koyun, tiriviri etmeyin. Neticede sizsiniz SYM sorarken ona cevap alamayip bugun hayatta kalmanizi saglayan baska bir cok bilgiyi ondan ogrenen.
    Yavaş gel saçın başın dağılmasın

Niye olayı önünüze ne getirirse yiyin ses çıkarmayın'a bağladın bilmiyorum ama, "ben tvde açık açık konuşamıyordum youtube'a geçtim sansür yok" diyen adama tırıvırı da ederim tatava da yaparım. Açıksözlü ve canayakın olduğu için takip ediyorum kendisini.

Ben ve biz aboneyiz diye adama sponsor olunuyor, kara kaşı kara gözü için Panigale vermedi Korlas.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...için kendisine yüzyüze görüşmelerimde de...
    ...gerek de ayak üstü sohbetlerimizde...
    Bunu Barkın'a sorsana delikanlı.
    sagat bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Panigale'yi bedavadan kapti sanarak cok yanlis kafalara giriyorsunuz. Benim AEA ile ilgili gecmis mesajlarima bakarsaniz nasil bokladigimi gorursunuz. Ama su an yapilan nankorluktur, baska bir sey degil.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Birgun pegasusla seyahat ederken o minik tablet benzeri sacmaliklar iniyor ya yok kemeri baglayin yok bu kadar km kaldi diye her neyse reklama basladi henuz hareket etmedi ucak tabi bi baktim motosiklet viraja giriyor falan hemen dikkatimi cekti birde baktim ki aea'in reklami ne dedigini hic hatirlamiyorum ama cok sasirmistim.
    Motosiklet'i Türkiye'ye duyuran,sevdiren 2 kisiden biri aea digeri Kenan Sofuoğlu'dur.
    Her neolursa olsun saygi duymaliyiz, hepimiz biliyoruz ki cogumuzun ordan burdan duydugu motosiklet terimleri, hayat kurtarici hareketler ilk olarak aea videolarindan cikmistir. Kişi ile hicbir bagim yok bu arada onuda soyleyeyim hatta itici geldigi zamanlar bile oluyor

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birgun pegasusla seyahat ederken o minik tablet benzeri sacmaliklar iniyor ya yok kemeri baglayin yok bu kadar km kaldi diye her neyse reklama basladi henuz hareket etmedi ucak tabi bi baktim motosiklet viraja giriyor falan hemen dikkatimi cekti birde baktim ki aea'in reklami ne dedigini hic hatirlamiyorum ama cok sasirmistim.
    Motosiklet'i Türkiye'ye duyuran,sevdiren 2 kisiden biri aea digeri Kenan Sofuoğlu'dur.
    Her neolursa olsun saygi duymaliyiz, hepimiz biliyoruz ki cogumuzun ordan burdan duydugu motosiklet terimleri, hayat kurtarici hareketler ilk olarak aea videolarindan cikmistir. Kişi ile hicbir bagim yok bu arada onuda soyleyeyim hatta itici geldigi zamanlar bile oluyor
    ''Her ne olursa olsun saygı duymalıyız.'' çok yanlış bir düşünce. Kesinlikle katılmıyorum. Şahsım adına AEA'dan çok fazla bilgi edindim ve arkadaşlarıma tavsiye ettim. Ancak kendisini objektif bulmuyorum.
    Zuzuuw, Bosix ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Videonun ilgili yerini izledim. Barkın SYM Wolf'u hayatta incelemem demiyor, bindim sevmedim diyor ki bence bunda bir şey yok. Ben de RC390'ı sürdüm ve çoğunlukla sevmedim. Wolf'un fiyatı konusunda da son derece haklı. Bugün biz nasıl Yamaha'ya MT125'in fiyatı için kızıyorsak, nasıl Pulsar fiyatı için Bajaj'a kızdıysak o da aynı şekilde SYM'ye kızıyor çünkü marka imajı diye bir şey var. Bunda SYM'ye karşı genel bir tavır görmüyorum. Wolf, Japon rakiplerinden iyi bile olsa onlarla aynı fiyat olamaz, olmamalı. Tıpkı Benelli'nin olamayacağı gibi... SYM'nin kendisine sponsor olması güzel bir şey ancak şimdi gidip Wolf'u inceleyip, "aslında güzelmiş" derse işte o zaman bir sıkıntı olur. Ben diyebileceğini de düşünüyorum çünkü o ilk incelemede hem bu motorun hem de Daelim Roadwin 250'nin, ciddiye alınmayarak, alay edilerek, markacılık yapılarak hakkının yendiğini düşünüyorum. Bu seferki yorumları daha önyargısız olacaktır ama taraflı olacak mıdır orasını bilemem.

Bu açıdan Joymax'ın incelenmesi de gayet bana gayet normal geliyor. Keşke Wolf'u da bir daha inceleseler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    o değil de, 2014 cbr gerçekten sıkıntılı
    2013 model candır

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Evladım seven izlesin, sevdiği bölümü dinlesin, sevmeyen zaplasın. Hatta tam öyle de değil bu iş. Sevmeyen uğraşıp youtube kanalına girip izlemesin. Bitti gitti. Ne kastınız adamı. Neymiş biz izliyoruz diye panigale vermişler Bak bak bak
    josepth_o6 bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Arkadaşlar, AEA oluşumu Türkiye için bu işin bilinçli yapılması konusunda bir dönüm noktasıdır bana göre.Motora heves eden insanın araştırmaya başladığında o sempatik anlatışıyla karşısına çıkan ilk kişidir Barkın Bayoğlu.Ve ilk duyacağınız şey ekipmansız yola çıkmamanız gerektiğidir.

Dolayısıyla bu konuda hakkı kesinlikle ödenemez.Böyle oluşumlara sadece motor konusunda değil her konuda ihtiyacımız olduğu büyük bir gerçek.Tembel öğrenciye dersi sevdiren başarı yakalamasını sağlayan öğretmendir Barkın Bayoğlu.

Motor tanıtımı konusunda da ben objektif olduğunu düşünüyorum, İllaki bizim beğenmediğimiz bazı incelemeleri olacaktır yada ters düştüğümüz.Bunlar AEA'nin değerini düşürmeyen göreceli kavramlar..
    Sokollu ve yüksel66 bunu beğendiler.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    beğenmiyorsnız izlemeyin neden bu kadar canınızı sıkıyorsunuzki yazık size keşke başka kişiler içinde böyle tartışmacı olsak böyleydi böyle oldu desek neyse..
    zorla sizi youtube sokup izlettirmiyor bu videoları başka alternatifler yaratın kendiniz..hee ama bi dakka bi dakka barkın reis ten başka bu denli bu işe gönül koymuş kimse yok..ozaman kusura bakmayın hiç birşey izliyemiyiceksiniz.....
    josepth_o6 bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet SYM'nin satışlarının artacağı kesin. Evi arabayı sat SYM'ye bas dönemine hoş geldiniz.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Barkınla yüzyüze gelip sohbetini etmiştim, abi senin o küfrettiğin motor Sym Wolf'üm var, aşırı titremesinden bahsetmişti, tek silindir makine titricek tabi, ama programda bir megelli'yi inceliyorsa Sym'ye haksızlık yapıyor bence de Barkın candır ne olursa olsun, adam bu işe çok saf duygularla başladı sonunda güzel biyerlere geldi elbette kendisini de düşünecek, sağ olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyiliğinizi istediği için, motora veda edip araba sahiplenmeyin diye onları test etmiyo anlamıyacak ne var bunda bu mesajımıda hiç alıntı yapmayın ama unutmayında, 3-5 sene sonra sebebini anlarsınız
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Memlekette bir karardan donmemis insan mi var ki bir program donmesin ?
    Anlamadiginiz konu sudur ? "Altin elbiseli adam " bir pduksiyondur ? Bir tuzel kisilik yaratilmistir.

Barkin da bunun ana sunucusu , yaraticisi .. He barkin diye ozel sahis kanalindan is yapmis olsa donek de bence de bu olmaz boyle ,isin icraati bu ... Bu ulkenin her yani iktidarlara gore calisirken bir program karar degistirmis abartmamak lazim... ������
    EmirhanCoskun bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Barkın'ın reklamdan ne kadar para aldığını veya neden reklam yaptığını düşünene kadar bir kendimize bakalım. Motosiklet sektörünü dolayısıyla tüm ekipman vb türevlerini besliyoruz, hatta tapıyoruz. Kapitalizmin kölesi gibi yaşayıp bundan hiç rahatsızlık duymuyoruz. Ama iş bizim tapındığımız kapitalizmin reklamına gelince vicdanlarımız tavan yapıyor, eleştiriyoruz ohooo... Yahu siz bu sistemi zaten her şeyi hazır satın alarak, marka fanatikliği yaparak destekliyorsunuz. Sizin için bugüne kadar uğraşmış yoklukta videolar çekmiş, emek verip bugünlere gelmiş bir adam da bu işten yeri gelip para kazanacağı zaman vay efendim nasıl olur! Buradaki herkes sanki amme hizmeti yapıyor da bir Barkın para kazandı. Kimse bu dünyada aç yaşayamaz, parasız yaşayamaz.

Madem tüm bunlardan şikayet ediyoruz haydi hep beraber duruşumuzu belirleyelim ve motosiklet sektörüne darbe indirelim, bilmem kaç bin euro'ya motosiklet almayalım, ederini verelim?

Daha burada forumda bile sorulara cevap vermek bile zor geliyor bir kesime. Bedava gönülden iş yapmayı herkes çok kolay zannediyor.
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akla gelecek her işin başına bir barkın lazım. Daha ilk okul 1.sınıftan itibaren böyle bi hocamız olsa şuan nasa da çalışıyoduk herhalde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)