Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kasko Ücreti 810 Tl Aviva Sigorta

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Merhaba arkadaşlar. 2015 Bajaj Pulsarıma bu gün Şair Sigorta şirketine kasko teklifi almak için bilgilerimi verdim. ve bayağı uygun fiyat çıkardılar. (Diğer arkadaşların kaskoların yüksek meblalarındaki şikayetine bakaraktan uygun dedim.)
    Kasko teminatlarını aşşağıya gönderdikleri gibi kopyaladım. Belki birinin işine yarar. Acaba bu teminatları gerçekten sağlarlarmı orası muamma ama fiyat gayet uygun.

KASKO TEMİNATLARI
    1. KASKO ( yanma, çalınma, kaza )
    * Kazalarda ve özellikle tek taraflı kazalarda ( devrilme vb.) muafiyet yoktur. Sigorta şirketi hasarın tamamını öder.
    2. HIRSIZLIK TEMİNATI:
    *Kapalı garaj ve kilit şartı yoktur. Açık alanda çalınmayı da kapsar ve %100 ödeme yapar.
    3. AKSESUAR TEMİNATI:
    * Motosiklette bulunan ve detayları poliçe sonunda belirtilen aksesuarlar, poliçe üzerinde yazan bedele kadar teminat altına alınmıştır .Poliçede belirtilmeyen her türlü ek aksesuar teminat kapsamı dışındadır.

4. KASK VE MOTOR KORUMA KIYAFETLERİ TEMİNATI : 2.000 TL
    * Sigortalıya ait motosiklet kaskı ve kıyafetleri sadece kazalarda göreceği zararlara karşı 2.000 TL limit ile poliçe kapsamına dahil edilmiştir.Hasar anında kaza zaptı ve hasarlanan kask ve /veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur, aksi halde kask ve /veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır.
    5. DEPREM TEMİNATI
    * muafiyetsiz olup, tamamı ödenir.
    6. SEL VE SU BASKINI TEMİNATI
    *muafiyetsiz olup, tamamı ödenir. motorun ve egzozun su alması halinde oluşan her türlü hasarlarda kapsam dahilindedir.

7.GLKHHKNH VE TERÖR TEMİNATI
    8. ANAHTARLA ÇALINMA TEMİNATI
    * Anahtar üzerindeyken çalınmalar sonucu oluşan hırsızlıkta müşterilerimizin mağdur durumda kalmaması adına poliçe teminatının %80 ini öder (Sigorta şirketlerinin çoğu bunu suistimal olarak görüp ödeme yapmaz)
    9. HUKUKSAL KORUMA 10000 TL
    10. MOTOSİKLET YARDIM ( ASİSTANS )
    * Sigortalı Türkiye'nin herhangi bir noktasında 0 216 444 28 00 nolu telefon üzerinden Kasko Yardım
    hattına başvurduğu taktirde araç kurtarma hizmetlerinden ücretsiz ve en kısa
    sürede yararlanabilecektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Aviva sabancı şirketinin bence gayet iyi vakit kaybetmeden yaptırın. Ayrıca terörü de kapsıyor çogu şirket kapsamıyor.

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Bence super nerden bakarsan bu fiyatlara artik trafik sigortasi yapiyorlar hali vakti durumu yerinde olan dostlar kaçirmasin derim ..anahtarin ustunde olmasin aklina bile getirme be guzel calindi yandi 😊

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    süper değil mükkemmel bu fiyata kesinlikle kaçırmayın.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadasımın yamah r25 çalındı kaskolu oldugu için kafası rahattı dünde baska arkadasımın cbr250r calındı ama maalesef kasko vs yok. ve calanlarda ortalıkda yok gıttı en az 9 bın tl

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    trafik sigortaları ucuz olsaydı kasko yapmayı düşünebilirdim. Ama bu şartlarda yılda 1000-1200TL sigortaya verilen para bana biraz yazık günah gibi geliyor. bence kasko, trafik sigortasını da kapsamalı ve trafik sigortası yerine de geçmeli. Kaza vs olduğunda da çoğunlukla kasko varsa kasko kullanılıyor.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Aldım alalı her gece farklı yerlere koymaktan bıktım.Tamamen kapalı bi garajımız yok. Birine yatıya gittiğimde çalınacak diye tırsıyordum. Yarın kesinlikle yaptıracağım. Kontağı kapatır gider yatarım. Bundan sonra kasko şirketi düşünsün :D
    Eğer düşünüyorsanız kasko teklifi alın derim.
    http://www.sairsigorta.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=24

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    yol yardımı için bile değer aslında. keşke kasko yaptırdıktan sonra trafik sigortası yaptırmak zorunda olmasak. içinde bu kadar risk varken bu fiyata kasko yapılabilmesi trafik sigortası adı altında nasıl soyulduğumuzu gösteriyor zaten.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Bu da geçen hafta Şair Sigorta'dan gelen kasko ücreti ve ayrıntıları:
    (Motosikletimi aldığımdan beri kasko yaptırmadım, 2 yıldır kaskosuz kullanıyordum. Kasko yaptırmaya niyetlendim, sonra da motosikleti değiştirmeye niyetlendim, o yüzden henüz kasko yaptırmadım.)

2006 model BMW F 650 GS motosiklet kasko primi : 1.350 tl aviva sigorta 9 taksit

AVİVA SİGORTA MOTOSİKLET KASKOSU TEMİNATLARINIZ NELERDİR;

MOTOKASKO motor kaskosu hiçbir muafiyet içermeyen motor sigortasıdır. GENİŞLETİLMİŞ KASKO TEMİNATLARINI İÇERİR.
    Poliçe teminatları motosiklete özgün özel teminatlardır..

ÇARPMA, ÇARPILMA, YANMA, DEVRİLME

ÇALINMA (Hırsızlık)ve ÇALINMAYA TEŞEBBÜS.
    ( Kilit altında veya garajda muhafaza edilmesi şartı yoktur.)

ANAHTARLA ÇALINMA TEMİNATI
    Anahtarı elde ederek oluşan çalınmaları öder.

GREV-LOKAVT KARGAŞALIK-HALK HAREKETLERİ-KÖTÜ NİYETLİ HAREKETLER VE TERÖR

DEPREM VE SEL SU BASKINI(muafiyetsiz)
    Motosikletin su hasarından dolayı alabileceği tüm hasarlar.

KIYMET KAZANMA TENZİLİ .
    ( Tazminat , onarım sonucunda meydana gelen kıymet artışı düşülmeksizin ödenecektir ).

ENFLASYON KORUMA.

YURTDIŞI TEMİNATI.
    ( Yurtdışına çıkarken ek teminat olarak verilmektedir.

İHTİYARİ MALİ MESULİYET / FERDİ KAZA

YOL YARDIMI VE ASİSTANS.
    (Kaza durumunda motosikletin servise çekilmesini sağlar ve motor arızaları,akü sorunları ve lastik patlamalarında da geçerlidir.Kaza durumunda konaklama veya evinize dönüşünüzü sağlar)

KASK VE MOTORSİKLET KIYAFETLERİ TEMİNATI (2000 Tl'ye kadar kaza durumunda malzemelerinizin bedelini öder. Kaza sınrası hasarlanan malzemelerin iadesi ile ödenir.)

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Benden motor üstündeki aksesuarların listesini isticekler büyük ihtimalle. Şu an aksesuar yok ama almayı düşünüyorum. Aksesuar olmadan alacağım aksesuarların listesini verebiliyormuyuz ? Bilen varmı ?

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden motor üstündeki aksesuarların listesini isticekler büyük ihtimalle. Şu an aksesuar yok ama almayı düşünüyorum. Aksesuar olmadan alacağım aksesuarların listesini verebiliyormuyuz ? Bilen varmı ?
    Merhaba,otomobil ile ilgili tecrübemi yazayım,benzer olduklarını düşünüyorum.
    Aksesuarları kasko içeriğine eklemek sizin beyanınızla oluyor,siz kasko güvencesine aldırmak istediğiniz standart donanımın dışındakileri sigortacıya bildiriyorsunuz,aksesuar olanlarda sizin beyanınız yeterli oluyor.
    Âmâ elektronik vb. bir ekleme yapıldıysa ve kasko güvencesine aldırmak isterseniz fatura ibraz etmenizi istiyorlar.(navigasyon,ses sistemi vb.)
    Son olarakta bu eklemeler size kasko bedelinin artışı olarak yansıyor.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı Motun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,otomobil ile ilgili tecrübemi yazayım,benzer olduklarını düşünüyorum.
    Aksesuarları kasko içeriğine eklemek sizin beyanınızla oluyor,siz kasko güvencesine aldırmak istediğiniz standart donanımın dışındakileri sigortacıya bildiriyorsunuz,aksesuar olanlarda sizin beyanınız yeterli oluyor.
    Âmâ elektronik vb. bir ekleme yapıldıysa ve kasko güvencesine aldırmak isterseniz fatura ibraz etmenizi istiyorlar.(navigasyon,ses sistemi vb.)
    Son olarakta bu eklemeler size kasko bedelinin artışı olarak yansıyor.
    Anladım çok teşekkür ediyorum. Şimdi sigortacımı arayıp kasko işlemlerini başlatması için gerekli talimatı vereceğim.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Şairden bende racing motorum için kasko teklifi istedim başka şirketlerin verdiği tekliflerin yarısını verdiler gerçekten çok iyi ve ilgililer bu konuda.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şairden bende racing motorum için kasko teklifi istedim başka şirketlerin verdiği tekliflerin yarısını verdiler gerçekten çok iyi ve ilgililer bu konuda.
    Kaskomu yaptılar. Belgeleri kargoyla gönderecekler. Evet gayet ilgililer herşeyi telefonla hallettik. Bundan sonra çalınma derdine girmem kontağı kapatır evime girerim.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Gaza gelmeyin arkadaşlar yine aynı fiyat. Geçen sene 11.000TL sigorta bedeli için 1000TL prim istiyorlardı. Bu sene 25.000TL sigorta bedeli için 1850TL prim istediler. Pulsarın sigorta bedeli 8000TL olarak düşünürseniz 850TL uygun falan değil. Aynı tas aynı hamam. Nesine uygun diyorsunuz anlamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yıllardır sigortacımız olan şahsiyet race motor için yok tehlikeli yok gençsin bilmem ne dedi 3.650 tl fiyat verdi kasko için, şair sigortadan aldığım fiyat 2300dü, belki fiyat olarak uygun görünmeyebilir ama almak için 20 bin ödediğim motora 2 bin lira çerez parası bana göre. Daha ucuza bulabilirim derseniz bilgilerimi hemen yollayayım.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaza gelmeyin arkadaşlar yine aynı fiyat. Geçen sene 11.000TL sigorta bedeli için 1000TL prim istiyorlardı. Bu sene 25.000TL sigorta bedeli için 1850TL prim istediler. Pulsarın sigorta bedeli 8000TL olarak düşünürseniz 850TL uygun falan değil. Aynı tas aynı hamam. Nesine uygun diyorsunuz anlamadım. Aydınlatırsanız sevinirim.
    Arkadaşlar genel olarak demişler, ama sizin de dediğiniz gibi ödenen prim 10/1 oranında yani ucuz falan değil normal sigorta şirketleri riske göre fiyat verirler pulsara verecekleri fiyatlar da aşağı yukarı bu olur.. Ama bizim insanımız elma ile kavunu karıştırmayı hep sever... Satın aldığı poliçeyi okumaz sonra ben bilmiyordum diye aranır durur...

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı mavipanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2015 Bajaj Pulsarıma bu gün Şair Sigorta şirketine kasko teklifi almak için bilgilerimi verdim. ve bayağı uygun fiyat çıkardılar. (Diğer arkadaşların kaskoların yüksek meblalarındaki şikayetine bakaraktan uygun dedim.)
    Kasko teminatlarını aşşağıya gönderdikleri gibi kopyaladım. Belki birinin işine yarar. Acaba bu teminatları gerçekten sağlarlarmı orası muamma ama fiyat gayet uygun.

KASKO TEMİNATLARI
    1. KASKO ( yanma, çalınma, kaza )
    * Kazalarda ve özellikle tek taraflı kazalarda ( devrilme vb.) muafiyet yoktur. Sigorta şirketi hasarın tamamını öder.
    2. HIRSIZLIK TEMİNATI:
    *Kapalı garaj ve kilit şartı yoktur. Açık alanda çalınmayı da kapsar ve %100 ödeme yapar.
    3. AKSESUAR TEMİNATI:
    * Motosiklette bulunan ve detayları poliçe sonunda belirtilen aksesuarlar, poliçe üzerinde yazan bedele kadar teminat altına alınmıştır .Poliçede belirtilmeyen her türlü ek aksesuar teminat kapsamı dışındadır.

4. KASK VE MOTOR KORUMA KIYAFETLERİ TEMİNATI : 2.000 TL
    * Sigortalıya ait motosiklet kaskı ve kıyafetleri sadece kazalarda göreceği zararlara karşı 2.000 TL limit ile poliçe kapsamına dahil edilmiştir.Hasar anında kaza zaptı ve hasarlanan kask ve /veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur, aksi halde kask ve /veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır.
    5. DEPREM TEMİNATI
    6. SEL VE SU BASKINI TEMİNATI
    *muafiyetsiz olup, tamamı ödenir. motorun ve egzozun su alması halinde oluşan her türlü hasarlarda kapsam dahilindedir.

7.GLKHHKNH VE TERÖR TEMİNATI
    8. ANAHTARLA ÇALINMA TEMİNATI
    * Anahtar üzerindeyken çalınmalar sonucu oluşan hırsızlıkta müşterilerimizin mağdur durumda kalmaması adına poliçe teminatının %80 ini öder (Sigorta şirketlerinin çoğu bunu suistimal olarak görüp ödeme yapmaz)
    9. HUKUKSAL KORUMA 10000 TL
    10. MOTOSİKLET YARDIM ( ASİSTANS )
    * Sigortalı Türkiye'nin herhangi bir noktasında 0 216 444 28 00 nolu telefon üzerinden Kasko Yardım
    hattına başvurduğu taktirde araç kurtarma hizmetlerinden ücretsiz ve en kısa
    sürede yararlanabilecektir.
    bende de var bende düşünüyorum - yaptırırken kimle görüşüyorsun . +1 kişi daha desen indirim yaparlarmı bize . + il faktörü etkiler mi ? ( eskişehir )

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    mart ayında benim pcx im için %20 muafiyetli kaskoyu 800 liradan yapıyorlardı. en ucuz bulabildiğim o idi. hatta bazı yerler 125cc kasko olmaz diyip fiyat vermeyi bile reddediyordu. çin işi 250cc lerden daha pahalı dediğim zaman zahmet edip sistemlerinden kontrol ediyorlardı. o yüzden bana fiyatı uygun geldi.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben başka bir sigorta firmasından fiyat aldığımda en uygun 1200 tl çıkardılar. Ben kıyaslamayı forumdaki arkadaşların motorlarına verilen fiyatlar ve bana verilen fiyatlarla yaptım. Ayrıca her hangi bir durumda bana ödeyecekleri fiyat 8930tl olarak poliçemde yazıyor. Ben pulsarı 8000e aldım. Buna bakaraktan 800 tl gerçekten bana çok uygun geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Alıntı HakanSAHIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de var bende düşünüyorum - yaptırırken kimle görüşüyorsun . +1 kişi daha desen indirim yaparlarmı bize . + il faktörü etkiler mi ? ( eskişehir )
    Ben Ezgi Hanımla görüştüm. İsterseniz referans verin. ismim Mustafa Karabulut

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)