Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Bajaj pulsarını satan tüm arkadaşlara hitaben !!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mehmet_SIRLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar nedir arkadaş? Çakma KTM alacağına git orijinalini al paşa paşa kullan...
    Aradaki 5.700 tl farkı verde Ktm duke 200 alalım :

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok güzel yazmışsın. Pulsar kullanım amacı olarak ekonomi amacı güden kullanıcılar için her açıdan biçilmiş kaftan. ufak tefek sorunlarını saymazsak motor gayet başarılı. Sırf başka amaç ve konular yüzünden motora tü kaka deyip kötülemek saçma olur.

Ancak hala şiddetle eleştirdiğim bir husus var. Senin 8950 tl vererek aldığın motorun aynısının sıfırını şuanda 7500 tl ye satan bayiiler var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun acaba?
    Bugün motorunu satmayı düşünmediğin için umursamıyor olabilirsin ancak ileride motorunu değiştirmek istediğinde nelerle karşılaşacağını hiç düşündün mü?

Tüm 8000 tl üzeri para verip bu motoru alan pulsar 200ns kullanıcılarına soruyorum, bu durum hiç canınızı sıkmıyor mu gerçekten?

Sıfır bir motor farklı bayiilerde 800tl farkla nasıl satılabiliyor ben bu sorunun cevabını hala merak ediyorum?

Yok mu beni aydınlatacak bir arkadaş?

Bunu sorduk, bizde cevap alamadık, ben 8900'a aldıktan 1 hafta sonra Istanbul'a özel 500 lira indirim yaptılar. Sonra hepinizin bildiği gibi 8200'e indi, 7500 söylentileri de var. İlerde ne olur onu da bilmiyorum ama genel olarak ben motordan memnunum. Zırıltı ve çok titreşim ben de yok, ara ara stop ediyor, bu zaten sürüş güvenliğini tehlikeye atan bir durum değil, durmaya yakın debriyaja basınca oluyor. "Ayzek'in başına gelen bu değil'. Servis konusunda ben bir sorun yaşamadım, hem KAyalar'a gittim hem Oktay ustaya gittim, herkes işinin ehli.
    Kimisi beğeniyor kimisi beğenmiyor, ama haksız ve atmasyonlara ben karşıyım. Mesela bu konuda geçen günlerde pulsar madem bu kadar çok satıyor neden yollarda göremiyoruz diyen de oldu. Ben hergün kameraya alıyorm geçen Cuma 3 pulsar var kayıtlarımda, bir adet NC diğerleri CBF ti. dileyen olursa paylaşabilirim.
    Motorun sorunlarını biz kullanıcıları olarak söylüyoruz, motor alacak olanlar buradaki yorumları hesaba katarak tercihlerini yapacaklardır. Bugün motor alacak olsam yine pulsar alırım hemde 7500 liraymış tadından yenmez. Ara sıra stop edecek diye neden 2 katına yakın para vereyim göz var nizam var, alacak olana da saygı duyarım tercih meselesi.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    "Ara sıra stop edecek diye neden 2 katına yakın para vereyim göz var nizam var, alacak olana da saygı duyarım tercih meselesi."

Zaten en büyük sorun da bu bence, stop ediyor diye almamak lazım. Göz göre göre ölmek istemez herhalde millet.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abeci motoru ve mozgür yorum yapma hakkına sahipsiniz ama azıcık mantıklı yorum yapın, mozgür sen ikinci el 12 bine aldığın motoruna bak , sen abeci motoru sorunsuz deyip öve öve bitiremediğin disk yamultan titreyen yedek parçası japonlarda olduğu gibi gereksiz pahalı oluşu ki bu motor tayvan malı ve piyasada yok denecek kadar az symnin neresini beğeniyorsun pulsarın symden üstün oluşunu kıskanma lütfen .

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abeci motoru ve mozgür yorum yapma hakkına sahipsiniz ama azıcık mantıklı yorum yapın, mozgür sen ikinci el 12 bine aldığın motoruna bak , sen abeci motoru sorunsuz deyip öve öve bitiremediğin disk yamultan titreyen yedek parçası japonlarda olduğu gibi gereksiz pahalı oluşu ki bu motor tayvan malı ve piyasada yok denecek kadar az symnin neresini beğeniyorsun pulsarın symden üstün oluşunu kıskanma lütfen .
    Sana ne benden? Git motor al önce kendine sonra bik bik öt burada. Distrübütör yardakçısı gibisin maşallah. Ulan benim kadar pulsara binmişliğin yoktur maşallah kim pulsara laf söylese bıtırak otu gibi bitiveriyorsun. Sana mı soracağız nasıl yorum yapacağımızı?

Ne Pulsar hakkında bilgin var, ne benim hakkımda ne de motorumun hakkında. Ama maşşallah ağzı olan konuşuyor misali dil pabuç kadar. Bu motoru ne durumda kaça denk getirdiğimi bilsen dibin düşer ama anlayacak adama anlatmak lazım.

Nerede boş beleş var bize denk geliyor arkadaş. Ne CRF selesine oturmuşluğun var ne de Pulsar ama trollük maşallah 10 numara.

Eğer para alıyorsan distrübütörden söyle biz de bilelim direk basalım engeli geçelim sana...
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    aynı olay yamaha r25 de de var. ilk çıktığında 13500 dan satılan motor şimdi sıfır 14500 civarında satılıyor. interneti aç 10 bin 20 bin km yol yapmış adamlar halen motoru 13 bin tlden satmaya çalışıyorlar.

sıfır motorun değerinin kaybolduğu kimsenin aklına gelmiyor.
    sagat bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır km alınan bir motorlu taşıttan, bir yada iki sene sonra satarken kar edilemeyen, edilmek istenmeyen, edilmesi imkansız olan bir ülke istiyorum.
    15 yaşını aşmış araçların sadece hobi amaçlı yeniden restore edildiğini, keyif için binildiğini görmek istiyorum.
    Ha bir de bu kadar kutuplaşmamış bir memleket istesem fena olmaz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır km alınan bir motorlu taşıttan, bir yada iki sene sonra satarken kar edilemeyen, edilmek istenmeyen, edilmesi imkansız olan bir ülke istiyorum.
    15 yaşını aşmış araçların sadece hobi amaçlı yeniden restore edildiğini, keyif için binildiğini görmek istiyorum.
    Ha bir de bu kadar kutuplaşmamış bir memleket istesem fena olmaz.
    Üçü bir arada yani? (((:

Şaka bir tarafa ilki şu an için gerçekleşmez. Millet normal yollardan para kazanamayınca saçma sapan şeylerden hile hurda ile kar etme yolunu seçiyor.

Sadece ikinci kısmı biraz geçerli. Eski vosvoslarda o da. Bizim arkadaşlar garaj kiraladılar kendilerine istanbulda. Toplamda sahip oldukları 10-12 kadar vosvos var. T1 ve kaplumbağalar. Sabah akşam tıkır tıkır birşeyler ekleyip çıkartıp duruyorlar aletlere. Keyifli iş (:

Üçüncüsünü ise 1 Kasım'dan sonra konuşmak lazım (:
    Ataol Behramoğlu

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı TR_96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sin ibici mitiri :D
    tamam sakinim, haklısın üstünsün ağam gel elini öpem :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ya yine ikili tartışmalar konunun özünden uzaklaştırdı bizi.
    Şunu açıklasın biri, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37805428/detay

Şunu da :http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33554066/detay
    ve bunu da: Not açıktan yalan söylüyor 70 tl=1400 km diye http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37737872/detay
    Aha bunu da : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37830095/detay Sıfırı 14,700 tl bunun.
    Biz burada bir markayı, bir modeli değil genel bir algı hatasını konuşuyoruz. Arkadaş konuyu bajaj diye açmış çünkü ilgilendiği motor o. Vatandaş sıfır fiyatının üzerine çıkmış ikinci elde, sonra insanlar niye ikinci el motor almıyor tartışması dönüyor. 4 bin liraya sıfırı satılan motora 500 liralık aksesuar takmış, fiyatı 6 bin tlye çekmiş. Niye arkadaş, ben malmıyım? takamıyommu o çantaları ben?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya yine ikili tartışmalar konunun özünden uzaklaştırdı bizi.
    Şunu açıklasın biri, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37805428/detay

Şunu da :http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33554066/detay
    ve bunu da: Not açıktan yalan söylüyor 70 tl=1400 km diye http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37737872/detay
    Aha bunu da : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37830095/detay Sıfırı 14,700 tl bunun.
    Biz burada bir markayı, bir modeli değil genel bir algı hatasını konuşuyoruz. Arkadaş konuyu bajaj diye açmış çünkü ilgilendiği motor o. Vatandaş sıfır fiyatının üzerine çıkmış ikinci elde, sonra insanlar niye ikinci el motor almıyor tartışması dönüyor. 4 bin liraya sıfırı satılan motora 500 liralık aksesuar takmış, fiyatı 6 bin tlye çekmiş. Niye arkadaş, ben malmıyım? takamıyommu o çantaları ben?
    Temelin çocuk yapmaya üşendiği için hamile yenge alması gibi çanta takmaya üşenenler de vardır belki
    Çok değişik bir toplum olduk.
    Satarken "sıfırından tek farkı kilometresi" diyerek kilometreyi düşürenler.
    Aynı adam alırken "abi kilometresi çokmuş o para etmez bu motor" diyenler.
    Alan da biz satan da biz. Yalanın bini bir para, yada biri bin para

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçü bir arada yani? (((:

Şaka bir tarafa ilki şu an için gerçekleşmez. Millet normal yollardan para kazanamayınca saçma sapan şeylerden hile hurda ile kar etme yolunu seçiyor.

Sadece ikinci kısmı biraz geçerli. Eski vosvoslarda o da. Bizim arkadaşlar garaj kiraladılar kendilerine istanbulda. Toplamda sahip oldukları 10-12 kadar vosvos var. T1 ve kaplumbağalar. Sabah akşam tıkır tıkır birşeyler ekleyip çıkartıp duruyorlar aletlere. Keyifli iş (:

Üçüncüsünü ise 1 Kasım'dan sonra konuşmak lazım (:
    Açarsın bir galeri, yada motosiklet mağazası. Alır satarsın, kar edersin. O işten dükkanı çekip çevirir, ev geçindirirsin tamam.
    E arkadaş aldın motoru bindin, kullandın, orasını burasını pırkaladın. Belki çocuğun gibi baktın belki 1 kuruş masraf bile yapmadın. Gezdiğim kullabdığım kar demiyorsun da daha üzerine neyin karını yapmaya çalışıyosun. Ben anlamıyorum bu düşünce yapısını.
    - Abi ben alırken sıfırı 10.500 dü şimdi 12.500 bende 11.500'e veriyom, valla bak çok temiz motor, ampulü bilmem neyle değiştirdim, stickerları amerikadan getirttim, sigara bile içmedim üstünde.(Sticker 20 ampül 30 lira)
    - E feyste tekere kalktığın resimler var ama?
    - Abi yok valla bi kere denedim ( Sabah akşam mahallede apaçilik asıl mesleği)
    - Koruma demirinde sürtme izi var?
    - Abi garaja sokarken olduğu yere düştü.(30 metre sürüklendi motor)
    Bir yok olun be...
    abeciMotoru, efendy06 ve mozgur bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ellerinde patlasın inşallah.
    Gerçekten patlamalı. Şu kendini herkesten zeki zanneden toplumsal asalaklardan kurtulmalıyız.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Var
    20.250 liraya 2 el ninja 300 lerden var gidin birazda onlarla uğraşın

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Çok dümdüz düşünüyorsunuz. Adamın onu satıp yerine koyaacağı motor da pahalandı. Değerine göre fiyat biçiyor işte, nedir derdiniz anlamadım.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Bundan sonra motorunu saticak arkadaslar bu arkadastan izin belgesi almadan satmasin. Arkadasi arasin sorsun o size koymaniz gereken fiyati soyler. O fiyattan koyun dahada sinirlendirmeyin kucuk enisteyi.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    adamın ilana koyduğu fiyata ne bakıyon sen. 5 lira sıfırı olan motoru 5,5 diye ilana koyan gerizekalılar var

sonra ne oluyor dersen, bu salaklar gidip motorcuya 2 liraya motoru satıyorlar. motorcu da süsleyip püslüyor 3 e satıyor. hayatın gerçekleri başka sahibinden ilanları başka.

ha zaten aklı ve tecrübesi olan motorcu bu ülkede 2. el motor almaz. neden dersen motor kültürü yok " bir arkadaş 2. el motor alıyor km si 9000 e gelmiş adam daha yağını değiştirmemiş arkadaşa diyor 10000 e gelince değiştirirsin." şimdi böyle bir ülkede 2. el motor alanın aklına şaşarım...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok dümdüz düşünüyorsunuz. Adamın onu satıp yerine koyaacağı motor da pahalandı. Değerine göre fiyat biçiyor işte, nedir derdiniz anlamadım.
    Diyorsun ki yani, benim alacağım motorun sıfırının fiyatı yükselince elimdeki motorun fiyatı da yükselir. Güzel mantık. Kullandıkça değerlenme nasıl oluyor anlamasam da...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sin ibici mitiri :D
    tamam sakinim, haklısın üstünsün ağam gel elini öpem :D
    Hacı buffer overflow verecek şimdi adam (((:

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:05 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyorsun ki yani, benim alacağım motorun sıfırının fiyatı yükselince elimdeki motorun fiyatı da yükselir. Güzel mantık. Kullandıkça değerlenme nasıl oluyor anlamasam da...
    Dostum hükümetin açıkladığı kıytırık enflasyon rakamıyla gerçek enflasyon rakamı uyuşmayınca olağan bu tür şeyler. Hadi o bir nebze anlaşılır da o zaman bu zıkkımın fiyatı indirim olduğunda neden inmez orası hala muallakta.
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    Var
    8.960 tlden alanlar kerizmi hepiniz 7 liradan aldınız deniyor oysa 7.350 tl gibi fiyattan satışa çıktı birde 2015 model istiyor satmıyoruz işinize gelirse ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-hastasina-satariz-239731566/detay

Kimisi üç beş bir şey koyuyor, çanta falan sıfırından fazlaya satıyor anlamıyorumda hadi gideri var diyelim bu nedir yahu 1000TL sıfırından falza istemiş, Kullandığı benzininde mi parasını isityor acaba ,

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)