Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bir cafe racer hikayesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı EXLORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batuhan bende Jawa'dan cafe racer istiyorum bak ona göre
    abi jawadan güsel olmaz :D

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık!.

Yalnız bir iki tavsiyem mevcut:

Amortisörlerin içe giren kısımlarındaki boyayı sökün oralar parlak kalsın. (yoksa amortisör keçeleri çabucak bozulabilir)

Çifte far için mondial masti'nin, monial vulture'nin veya kocaman olsun diyorsanız mondial 150kt'nin/Kanuni Seyhan'ın farlarını kullanabilirsiniz. Arka stopları led'e çevirdiğinizden elektrik tesisatında sorun çıkmaz herhalde. Her ihtimale karşı far ampullerini 25w'lıklarla değiştirirseniz garanti olur. (orjinallerinin 35w olması lazım 35x2=70w)
    hocam sizin ileri görüşlülüğünüz bize projenin başında lazımdı kafada ne kadar kusursuz düşünürsek düşünelim, uygulama sırasında bi takım sıkıntılar çıkıyor. biz o amörtisörleri boyadıktan belki 3-4 hafta sonra ön amörtisör keçeleri patladı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Batu kardeşim gece gece oturdum okudum tüm mesajlarını.Yaptığın işi anlatırken kullandığın dil o kadar sade ve akıcıki bitirmeden bırakamadım.Ve resimlerle güzel desteklemişsin.Bu konu ile ilgili hiçbir bilgim ve ilgim olmamasına rağmen konu içine çekti beni.
    Bu konularda çok yeteneklisin.Yazı dilinde harika.Eğer sözlü edebiyatın da yazın kadar kuvvetliyse bunu kullanmalısın.Bu konuda hevesli insanlara yol göstermelisin.Video şeklinde de sunarsan süper olur.Umarım bu yeteneğinle ilgili bir bölümde okuyorsun.Yoksa gerçekten üzülürüm.Hayırlı geceler Allah kolaylık versin.Belki bir gün cafe racer dükkanı açarsan yani işi ticarete dökersen müşterin olmak isterim.

doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Hocam konuyu hortlatnak gibi olmasında şu led stop sadece frene basınca mı yanıyor? Hem park hem stop özelliği var mı acaba...

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batu kardeşim gece gece oturdum okudum tüm mesajlarını.Yaptığın işi anlatırken kullandığın dil o kadar sade ve akıcıki bitirmeden bırakamadım.Ve resimlerle güzel desteklemişsin.Bu konu ile ilgili hiçbir bilgim ve ilgim olmamasına rağmen konu içine çekti beni.
    Bu konularda çok yeteneklisin.Yazı dilinde harika.Eğer sözlü edebiyatın da yazın kadar kuvvetliyse bunu kullanmalısın.Bu konuda hevesli insanlara yol göstermelisin.Video şeklinde de sunarsan süper olur.Umarım bu yeteneğinle ilgili bir bölümde okuyorsun.Yoksa gerçekten üzülürüm.Hayırlı geceler Allah kolaylık versin.Belki bir gün cafe racer dükkanı açarsan yani işi ticarete dökersen müşterin olmak isterim.
    Merhaba abi. Bu güzel yorumun için çok teşekkür ediyorum ve bu kadar geç gördüğüm için affına sığınıyorum. Çizgi film ve Animasyon okuyorum. Yorumun gerçekten çok mutlu etti, arada açıp açıp okuyacağım. Teşekkür ederim tekrardan. Ticaretini yapacak kadar yetenekli ve kaliteli çalıştığımı düşünmüyordum ama siz böyle yazınca epey heyecanlandım. İyi akşamlar dilerim ağabey.

Alıntı doganmizrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konuyu hortlatnak gibi olmasında şu led stop sadece frene basınca mı yanıyor? Hem park hem stop özelliği var mı acaba...
    Hem park hem stop özelliği var kardeşim.

OzgurGltkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Almadı
    Cafe racer dan ziyada custom,bobber için daha ideal bir motor benim fikrimce.Çünkü cafe racer modellerinde genellikle şasiler rampa şeklinde değil de depo ile sele aynı hizada bu model motorlar daha uygun oluyor.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bugün motosikleti bitirdik nihayet. Ben son 3 günün hikayesini paylaşacağım. Geç kaldım biraz onları raporlamakta.

En son kuyruğun altını sökmüştüm. Onu kaynağa göndermiştim. Aldım ve boyadım. Onu taktım.
    ...
    ...
    ...

hepinize desteklerinden dolayı teşekkür ederim. motosikleti bitirdik. yarın Antalya'ya arkadaşımla beraber gidecek, tabii ki otobüsle. Aydın'dan veda edicez artık buna.
    Sevgili Mamba, elinize, emeklerinize sağlık. Ben konuyu yeni buldum nasıl kaçırmışım anlamadım.
    Neyse, merak ettiğim bir husus var, geçenlerde bir arkadaşımız başka bir motorun selesini kesip kendine göre bir sele yapmış (nasıl olduğunu konudaki tariften anlamamıştım ama..) sizin bu elden geçirdiğiniz motoru muayeneye soktunuz mu? TUVTURK'te sıkıntı çıktı mı?

Motosikleti
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Mamba, elinize, emeklerinize sağlık. Ben konuyu yeni buldum nasıl kaçırmışım anlamadım.
    Neyse, merak ettiğim bir husus var, geçenlerde bir arkadaşımız başka bir motorun selesini kesip kendine göre bir sele yapmış (nasıl olduğunu konudaki tariften anlamamıştım ama..) sizin bu elden geçirdiğiniz motoru muayeneye soktunuz mu? TUVTURK'te sıkıntı çıktı mı?
    Merhaba. Teşekkür ederim.

Biz bunu 3-5 gün önce sattık. Denizli'ye gitti motosiklet.
    Vermeden önce muayeneye soktuk.
    Muayenede sadece arka çamurluktan kaldı. Bu yüzden arkaya bi çamurluk uzattık tutturduk cırt kelepçeyle ve öyle geçtik. Lâkin bize bu kusuru yazan muayene görevlisi biraz cinsti. Yoksa ondanda kalınmazdı.

Zaten muayene de şunlar önemli;

-ruhsatta kaç kişilik yazıyorsa ona göre sele boyu olmalı. 2 kişilik motora tek sele yaparsan kalırsın.

-çamurlukların olmalı.

-stop lambası, far ve sinyallerin olmalı. kornan çalışmalı.

-renk ruhsattaki renk ile aynı olmalı.

-lastiğinin dişleri bitmemeli, lastikten kalman için lastiğin nerdeyse dümdüz olmalı

-egzoz gürültülü olmamalı.

-motorun sağından solundan bişeyler akmamalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Bak bu muayene sokarkenki yaptığımız çamurluk;

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    hızlı cevap için teşekkür ederim. hayırlısı diyelim.

Motosikleti
    Vay be 4 sene olmuş. Yıllar nasıl da geçiyor.
    Arkarian bunu beğendi.

Arkarian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya KSR AS 150-12
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be 4 sene olmuş. Yıllar nasıl da geçiyor.
    Abi bu başlıktaki tüm yazıları soluksuz okudum. Başlığımın altına link koyduğun için teşekkür ederim benim için mükemmel bir yol gösterici olacak minnettarım. Projeme hemen başlamayacağım ama başladığım zaman internet üzerinden sana ulaşabilirsem bana gerek fikirlerinle gerek bilginle arkamda durursan çok mutlu olurum

Motosikleti
    Alıntı Arkarian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu başlıktaki tüm yazıları soluksuz okudum. Başlığımın altına link koyduğun için teşekkür ederim benim için mükemmel bir yol gösterici olacak minnettarım. Projeme hemen başlamayacağım ama başladığım zaman internet üzerinden sana ulaşabilirsem bana gerek fikirlerinle gerek bilginle arkamda durursan çok mutlu olurum
    ne zaman istersen yaz, yardımcı olmaya çalışırım...

Motosikleti
    Zaman nasıl da hızlı geçmiş ve 7 sene olmuş bu konuyu açalı... fotoğrafta kız arkadaşım diye bahsettiğim kişiyle ayrılalı 5 sene olmuş ve kendisi yine aynı sene başka birisiyle evlenmiş, mutlu olsun.
    Bu motosikleti yaptığım, izmir’e gidip motosikleti onun için aldığım, onun için sanayilerde koşuşturduğum çocukla görüşmez olmuşuz.
    O zaman için 1.700 tlye aldığımız o motosiklet, şimdiler de olmuş 10’bin tl.
    Bir çok fotoğrafta poz veren, enerjisi bitmeyen güzel köpeğim... şimdi 10 adım yürüyünce yoruluyor.
    Ben mi? Saçlarım dökülmüş, fotoğraftaki halimden +35 kilo fazlam var ve şişmanım... seviyorum motosikletneti. Bir günlük gibi. 5 sene önce sübap ayarı nedir diye açtığın konu varken, şimdi alet çantanda sentil çakısı vardır.
    tommygun, Kerem34_, kaanklky ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)