Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Newton Scooter Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Newton 50
    Merhaba Arkadaşlar,

Yakın zamanda Kuba Newton 50 satın aldım. Motordan şuanlık memnunum. 230km kadar yol yaptım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Tek sorunum hızı ve çekişinin biraz zayıf olması. Bu yüzden motorumda bir takım değişiklikler yapmak istiyorum. Öncelikle silindirimi değiştirmeyi düşündüm. Yetkili servise danıştım ve 100cc'ye kadar yükseltme yapabiliriz dediler. 50mm çapında bir silindir seti takılacakmış. Bunun yanında bando marka bir kayış takılacak. Bu yükseltmeler motorumun çekişini ve son hızını ne derece etkiler? Ayrıca SpeedUP performans bagaları(6.5gr) ve SpeedUP kızak kaydırıcı da almayı düşünüyorum. Yani motorumda yapılacak değişiklikler şu şekilde olacak;
    - 50mm(100cc) Silindir Seti
    - Bando Kayış
    - SpeedUP (6.5gr) Performans Bagaları ve Kızak Kaydırıcı

Sizce bu değişiklikler motorumun performansını(çekişi ve son hızı) ne kadar arttırır? Şunu yapmasan da olur dediğiniz bir şey varmı? Bu değişiklikler motorumun yakıt tüketiminde ne gibi değişiklikler yaratır?

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Simdi dostum cc dedigin olay makinenin hizlanmasini etkiler. Top speede etkisi 5/10km arasi olur. Cok fazla birsey bekleme. 0/60 arasi 10 saniye ise 8 saniyeye duser. Top speede ulasma suresi bir nebze kisalir. 50cc makineler 4/5 bg motorlar. Bando kayis takma sebebi zaten motor gitmedigi icin tapagaz gidicen kayisi cabuk yemesin omru uzun olsun diye. Atiyorum nmax 155 te misal yol durumuna gore 90 la da 100 lede 120 ile de gidebilirsin. Zaten genel olarak 80/100 bandinda suruldugu icin ne motora yuk biner ne kayisin omru kisalir. Cunku motoru zorlamiyorsun. Ama 50cc motor zaten tapagaz 80i 15 saniyede gordugu icin kayis omru kisalir. Yanlisim varsa duzeltilsin. Orjinali kac gr baga bilmiyorum. Ama hafif baga top speedden alir kalkisa verir dur kalk cok yapiyorsan hafif baga taktir yakitini biraz dusurur. Agir baga da tam tersi kalkistan alir top speede verir. Yakit uzun yolda eskisine nazaran daha az yakar.
    Sn0bzy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Newton 50
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi dostum cc dedigin olay makinenin hizlanmasini etkiler. Top speede etkisi 5/10km arasi olur. Cok fazla birsey bekleme. 0/60 arasi 10 saniye ise 8 saniyeye duser. Top speede ulasma suresi bir nebze kisalir. 50cc makineler 4/5 bg motorlar. Bando kayis takma sebebi zaten motor gitmedigi icin tapagaz gidicen kayisi cabuk yemesin omru uzun olsun diye. Atiyorum nmax 155 te misal yol durumuna gore 90 la da 100 lede 120 ile de gidebilirsin. Zaten genel olarak 80/100 bandinda suruldugu icin ne motora yuk biner ne kayisin omru kisalir. Cunku motoru zorlamiyorsun. Ama 50cc motor zaten tapagaz 80i 15 saniyede gordugu icin kayis omru kisalir. Yanlisim varsa duzeltilsin. Orjinali kac gr baga bilmiyorum. Ama hafif baga top speedden alir kalkisa verir dur kalk cok yapiyorsan hafif baga taktir yakitini biraz dusurur. Agir baga da tam tersi kalkistan alir top speede verir. Yakit uzun yolda eskisine nazaran daha az yakar.
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

Şuan motorumun son hızı 50. 50km üstünü göremedim. Yetkili servis 100cc'ye yükseltilirse son hızın 80-90 arasında olacağı ve yokuşlu yollarda daha rahat yolculuk yapabileceğim yönünde bilgi verdi. Sizin mesajınızdan sonra biraz aklım karıştı açıkcası. Sizce motorumun son hızının 50km olması normal mi yoksa bir sınırlayıcı vs. mi var?

Muhtemelen limitor vardir. Dedigim gibi bu motorlari ne kadar zorlarsan her parcasinin omru o kadar kisalir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)