Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ben Bi B.K Yedim..

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, 10 sene önce 1, 2 yıl 200 'lük vespa ile amatör olarak gezinmekten başka bir tecrübesi olmayan 30 yaşında bir arkadaşınızım.

Şu başlangıç motoru geyiklerinden bıktığınızı her birini okuduğumdan ötürü biliyorum. 2016 'da çıkacak olan mt-25 i beklerken şeytana uydum ve bir arkadaşımın acil ihtiyacından dolayı uygun fiyata sattığı mt-09 'u almış bulunuyorum.

Helvamı yememeniz için, motoru satmaktan başka neler yapmam gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kendi planım şu yönde,

Ehliyete başvurdum kasım sonu gibi b+a2 elimde olacak,
    İyi araştırmalar yapıp fiyat performans kıyafetlerini düzmeliyim. (henüz sadece kaskımı nerdeyse seçebildim agv k5 yada arai rebel)
    Honda yada Yamaha 'dan bütün sürüş eğitimlerini almalıyım.
    Ek olarak motorcu arkadaşlarımın tavsiye ettiği hocalardan eğitim almalıyım. (ekonomik)
    Yaza kadar kesinlikle mt 'ye binmemeliyim ki, Motor şuan izmirde abimin garajında yaza kadar istanbula getirmeyeceğim.
    Ek olarak yaza kadar bir cbf 150, tvs apache tarzı bir motoru kiralayıp yada ucuza satın alıp biraz km yapmalıyım.
    Son olarak mt-09 ' a bindiğimde sizinde diyeceğiniz gibi tam hazır olmadığım için yaşıma ve sakin kişiliğime güvenerek usturuplu ve sürekli b modunda sürmeliyim.

Bunlar benim düşünebildiklerim. Kıyafetden ek tecrübelenme yöntemlerine kadar yardımlarınızı bekliyorum. Son olarak motoru gerçekten satmak istemiyorum. Bir şekilde hazır olmam lazım bu alete..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Tecrübeli sürücüler için bile hırçın bir model mt09. Acilen uzaklaşmak gerek. B modu da seni kurtarmaz.
    Bence 3 silindirli Modeller yüksek tork nedeniyle 4 silindirlilerden daha tehlikeli .
    Olmayacak birşey için öneri istiyorsun.
    Tek silindirli 650 cc falan olsa neyse de mt09 hakkaten ciddi sinirli bir model
    oguzhan6161, barodi ve Green Arrow bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Konu başlığına ithafen.
    audioslave, oguzhan6161, fedos ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşünce be gidişat güzel. Mt09 için zamanında litrelik kullanan tanıdığım bu alet bi başka gidiyor diyor Kolay gelsin

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    uygun fiyata aldıysanız değerinde satıp kâr edin yine motor alın ne kaybınız olacak canınızdan kıymetli mi? amaç iki teker olsun çamurdan olsun.
    UNdocab, yasdal, TimFx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    biri yaşlı biri genç iki borsacı parada çok ne yapsak ne yapsak demişler , treking yapalım demişler..Neyse bunlar yola çıkmışlar cipe atlayıp gidiyorlar biraz gezdikten sonra bakıyorlar ki araç altan karteri delinmiş araç bozulmuş bunlar tek başlarında kalmışlar, Demişler yapacak bir şey yok yürüyüp bir köy bulup eve dönelim...Başlamışlar yürümeye yürüken yolda bir inek B.K u yaşlı olan genç olana demiş ki şu B.k ye ee demiş genç olan sana 1 milyon dolar genç olan bakmış ii para ne olacak yiyelim demiş.Yemiş yine başlamışlar yürümeye ...Genç olan içine bir kurt düşmüş adam bize B.k yedirdi demiş. Neyse 1-2 saat yürüyünce yine inek b.k görüyorlar genç olanın içine kurt düştü ya bu sefer demiş ki yaşlı olana sen de şu b.k bende sana 1 milyon dolar veriyorum. Yaşlı olan hiç bişey dememiş yemiş ,genç olanın yine içine kurt düşmüş ama bir şeyde demiyor neyse bir iki saat daha yürüyünce dayananamış sormuş Sen yedin b.k yi bende yedim ne anladık bu işden demiş..Yaşlı olan hiç istifini bozmadan olur mu öyle şey demiş bak bu dağ başında 2 Milyon dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdik..

Sende işlem hacmi gerçekleştirebilirisin
    oguzhan6161, rsinan, potasyum ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ganyotçuuuu

"Bu alet çok nalet" dedirten motor. Dikkatli olun lütfen. Hayırlı uğurlu olsun Allah kazadan beladan korusun.
    something123 ve Iron&Road bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    bu videoyu izle ondan sonra karar ver
    z1000 i cbr 1000 rr i r 6 yi nasıl kalkışlarda tokatladığını bir gör , gazı biraz fazla açtınmı ani açmalarda nasıl çabucak tekere geldiğini gör , debriyajı biraz sert bıraktığında nasıl tekere geldiğini gör. kısacası alttaki video da mt09 un gerçek gücünü göreceksin !

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sen onu garaja koy birkaç motor alıp kullanıp satana kadar da garaj a girme
    Iron&Road bunu beğendi.

Motosikleti
    sen en iyisini onu bana sat kurtul benim motosikeltte satılık takas üste para veririm biraz. hem daha uysal mt 09 a göre daha az riskli.xj6 f

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bi.b.k yedime, iyi halt ettin diyesim geldi affınıza sıgınarak tutamam solemem lazımdı

fikrim ise gayet bilinçlisiniz konuya alakanız bence güzel.. ben biraz maceracı bi tipim sanırım, eğitim, başlangıç 2 3 ay 3000 bin km yaparak farklı bir motorda yaparak.. fiziğiniz mt 09 da tamamen okey ise.. olabilir belki.. neblim ya bende hayalini kurardım ve satmazdım
    oguzhan6161 ve mozgur bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Kıyafet, eğitim vs fasa fiso. Böyle bir motosikleti kullanmak için tecrübe + KM + zaman gerekiyor.
    Bunlarla beraber Kıyafet ve eğitim olacak zaten. Olmazsa olmaz

CBF 150 gibi 17-18hp altı ile başlamayın çünkü köküne kadar dipgaz da yapsanız fıtı fıtı yerinden kalkar.
    Kafanıza geçirebilme ihtimali olmadığı için 650cc civarına bu motordan sonra geçilmez ve bu motordan sonra yine 250 cc ister araya

Hızlı ilerlemek için;
    250 cc 22-33hp arası bi motosiklet alıp 10-15.000km ve 1.5yıl kullanmanız gerekiyor.
    500-750cc arası 45-75hp arası bi motosiklet alıp 20-25.000km 2yıl kullanmanız gerekiyor.

Artık +100hp bi motosiklet kullanmaya hazırsınız.
    Yıl oldu 2019 MT09'unuza güvenle binebilirsiniz
    barodi ve Iron&Road bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi.b.k yedime, iyi halt ettin diyesim geldi affınıza sıgınarak tutamam solemem lazımdı

fikrim ise gayet bilinçlisiniz konuya alakanız bence güzel.. ben biraz maceracı bi tipim sanırım, eğitim, başlangıç 2 3 ay 3000 bin km yaparak farklı bir motorda yaparak.. fiziğiniz mt 09 da tamamen okey ise.. olabilir belki.. neblim ya bende hayalini kurardım ve satmazdım
    900 cc den bahsediliyor burda 600 lük racingden bile daha torklu bir motosiklet hırçın hemde . ve daha tehlikeli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Hocam sizin kilonuzu bilmiyorum siz+ motor 250 Kg desek 96/250=,384 kiloya düşen hp siz+araba 1600kg desek 0,384hp/kg*1600kğ=614 hp eder ,Gerçi 614 Hp lik araba 1600 Kg den fazla olur ya neyse , Ferrari den daha hızlı kalkış yaparsınız aman dikkat deyim.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunun bir b.k yemek olduğunun bilincinde bir kullanıcı olarak, bu motoru uzun vadede kullanabileceğinizi düşünüyorum. zaten yaş olarak da ergen değilsiniz. eğitim şart, gaza gelmemek şart. bence satmayın, devam edin.
    potasyum bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    900 cc den bahsediliyor burda 600 lük racingden bile daha torklu bir motosiklet hırçın hemde . ve daha tehlikeli.
    ayakları yere değmeden hiç bilgiyle ben motorumu sürücem demiştim. kaç kere düştüm.. bacaklarım mor gezdim.. dogru demiyorum, ama özel eğitim alıcam diyor motoruna odaklı sekilde bu işi yapmaya niyetlenmiş. direk sokaga cıkmak değil olay, özel eğitim vs bunlar önemli ayrıntılar..
    ben gittim aldım bincem değil olay, zamana yayarak ve motora sahip şekilde fiziken, eğitimle olabilir..
    Iron&Road bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    OLMAZ. OLMAZ. OLMAZ. OLMAZ.
    Yanlış anda yarım santim gaz açma ile arka tekeri yanında görürsün.

Uluslar arası kabul görülmüş başlangıç sınırı 33hp dir. Bu güce kadar neyle istiyorsan başlarsın sonrasında hikayenin rengi sıçtın mavisine döner.

Eğitim bu kadar güçlü bir motorda tecrübe eksiğini asla ama asla kapatmaz. Kendini bilmek bilinç falan hikaye.
    Sen motoru değil motor seni kullanır.
    Motor celladın gibi her an hatanı bekler ve biyerde seni tükürür atar.
    Hangi çooook zeki milletin kafasına eğitimle, bilinçle olur demişse halt etmiş.
    barodi ve Iron&Road bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    abi zevkler tartışılmaz hayırlı olsun . Sonuçta kontrolsüz güç güç değildir. Sen ruh halini yavaş sakin konfora ayarlar ve yanına çin malıyla gelip hadi kapışalım tarzı adamları es geçersen kullanırsın. Ben olsam cbr 1000rr repsol varken mt felan bakmazdım hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Afiyet olsun dedim başlığı görünce. Sonra konuyu okudum bi kez daha aynısını dedim.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı wehwetoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi zevkler tartışılmaz hayırlı olsun . Sonuçta kontrolsüz güç güç değildir. Sen ruh halini yavaş sakin konfora ayarlar ve yanına çin malıyla gelip hadi kapışalım tarzı adamları es geçersen kullanırsın. Ben olsam cbr 1000rr repsol varken mt felan bakmazdım hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    Merhaba tertip.
    Ergenliği nerde yaptın sen ?
    ver gazı... ver çoşkuyu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)