Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

iki motosiklet , tek kaza , iki ceset

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    msx 125
    Allah rahmet eylesin. Bu arkadaşlar belki bilinçsizler belki saygısızlar belki başkalarının hayatını tehlikeye atıyorlar ama başlıktaki duygusuz insanları gördükçe onlardan çok buradaki arkadaşlar daha saygısızlar gibi geliyor bana. Ayrıca konu başlığındaki "ceset" kelimesi de pek hoş olmamış yerine başka bi kelime kullanılabilirdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=30183242
    Motosikletler kurallardan muaf değil , yapabiliyor olmamız yapmamızı gerektirmiyor.diyanet işleri Başkanı'mızın milyonluk mercedesinden , hac'da ölen yüzlerden ibret almayanlar bu haberden ibret alabilir.
    İbret is Loading..
    Fatal Error
    papirus00 bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Allah rahmet eylesin.

Böyle şeylere ne gerek var anlamış değilim. Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Açıkçası konuyu sabah yolda cep telefonundan açmıştım , şimdi okudum da sonradan eklediğim kısım böyle acılı bir olayda doğru olmamış.(Arkadaş arasında söylüyor gibi olmuş).
    Bu bahane ile arkadaşlara Allah rahmet eylesin diyorum ama yine de iki motosikletin kafakafaya çarpışması normal ve kabul edilebilir bir kaza değil.
    sagat bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Allah rahmet eylesin.Ekipman kullansaydı belki böyle sonuçlanmazdı diyeceğim ama motosikletin üzerine uzanan fotoğrafı görünce ekipmana değinmek abes olur.Ders alalım; hız, trafik kural ihlali, ekipman......

Bu konuyla siyaseti bağdaştırmak ülkenin eleştirel tarafındaki siyaset anlayışını basitçe sergiliyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla siyaseti bağdaştırmak ülkenin eleştirel tarafındaki siyaset anlayışını basitçe sergiliyor.
    Hocam konudan bağımsız olarak ben memleketin her halini siyasetle bağdaştırıyorum (Bu konuyu da bağdaştırıyorum ama kamuya açık dile getirmek güzel olmamış dedim ) , kırmızı ışıkta geçenlerden tut , ayakkabı kutularını - saatleri sindirenleri dahil et , dün şehide bir kaç mehmet öldü diyen , kelle diyenlerin bugün "şehit şehit" demelerine kadar.Şehidin evladını cenaze namazında bile geriye itenler , şehidin yakınını vatan haini ilan edenler asıl ülkenin eleştirmeyen taraftaki siyaset anlayışını ve zihniyetini sergiliyor.
    f terapist ve mozgur bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Iki ocuk kaza yapmış,
    Adam burada nasıl konu açmış, dini siyaseti bağlamış. Helal ulan.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Hepimiz motosiklete binerken ciddi bir risk alıyoruz. Buna karşın kontağı çevirmeden evvel akıl ve merhamet sahibi her insan önce çoluğunu çocuğunu, anasını - babasını, eşini - kardeşlerini, sevenleri düşünür. Örneğin Müslümansa muhtemelen "Bismillahirrahmanirrahim" deyip makineyi çalıştırır. Yetmez, mümkün mertebe Robocop gibi giyinir, azami özen gösterir, makinenin ve fizik yasalarının canı olmadığını, hata affetmeyeceğini bilir. Eğitimi ve becerisi doğrultusunda azami özenle sürer. Zira trafikte yol alınıyorsa temel mesele sağ salim varılacak yere varmaktır. Canbazlık, akrobatlık, yarışçılık değildir. Üstelik tüm önlemlere rağmen de hiçbir sürüşü sağ tamamlayabileceğimizin garantisi yoktur.

Söz konusu elim kazaya neden olan kişi(ler) gibi sürenler ise her şeyden önce kendilerini sevenlere, hayatta kendilerinden beklentisi olanlara büyük yanlış yapıyorlar. O yaşa kolay gelinmiyor. Canı sokağa atmak bu kadar bedavadan olmamalı. Bu durum maddi - manevi kendileri için fedakarlıkta bulunanlara ihanettir. İzanla açıklaması olamaz.

Buraları okuyabilecek sevenlerini üzmemeye gayret etmeliyiz. Lâkin ibret almalı, bilhassa genç arkadaşlara konuyu izah etmeliyiz. Çok büyük ve çok lüzumsuz trajediler varsa ders çıkartılmalı. Eminiz şu anda yas tutan şahıslar da daha fazla böylesine çılgınlıkların neden olduğu kazalar yüzünden ocaklara ateş düşmesini istemezler.

Ölenlerin ailelerine ecir sabır, kendilerine rahmet diliyorum. (Ve fakat maalesef doğal seleksiyon işliyor, işlemeye devam edecek.)

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı sokakbebesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç üzülmedim açıkcası. Ters şeritte hızlı ve yatarak kullanmak, full dolu bir silahla rus ruleti oynamaktan farksız. Motosiklet kullanımına yaş sınırından çok iq sınırı getirilmeli... Nasıl ülke olduk lan biz böyle!?

edit: pcden girenler için: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30...ile=true#mobil
    Kesinlikle hiç hiç üzülmedim. Bazı insanlar ölümğ hakediyor. Bu şekilde motor sürmek sadede motosiklet camiasını karalar

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konudan bağımsız olarak ben memleketin her halini siyasetle bağdaştırıyorum (Bu konuyu da bağdaştırıyorum ama kamuya açık dile getirmek güzel olmamış dedim ) , kırmızı ışıkta geçenlerden tut , ayakkabı kutularını - saatleri sindirenleri dahil et , dün şehide bir kaç mehmet öldü diyen , kelle diyenlerin bugün "şehit şehit" demelerine kadar.Şehidin evladını cenaze namazında bile geriye itenler , şehidin yakınını vatan haini ilan edenler asıl ülkenin eleştirmeyen taraftaki siyaset anlayışını ve zihniyetini sergiliyor.

Her konuyu siyaset ile bağdaştırırsanız kendinizi sinirlendirmekten başka bir durumla karşılaşamazsınız.Tahminimce kimse kimsenin yazdığı paylaşımlara bakarak oyuna yön vermez.Bu kadar kasmayın A veya B partisini yermek için ki haklı olsanız dahi bu konuyla bağdaşmadığı için bence yazılanlar biraz sırıtıyor.Kırmak veya tartışmak için yazmadım sadece şahsi fikrim bu yönde.Saygılar.
    mgora bunu beğendi.

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Kimse ölmeyi haketmez, bu arkadaşlar yaptıkları hatadan dolayı ölmüşler. Ben daha çok ailelerine üzülürüm. Allah rahmet etsin.
    erso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    görgü tanıkları şöyle dedi, yaşları buysa kesin böyle yapıyorlardır gibi spekülatif ve rasyonel olmayan yorumlar yerine kafama takılan tek konu: koca yolda motosiklet gibi ince bir ulaşım aracı nasıl kafa kafaya çarpışabiliyor? neyin düellosunu yapıyorlardı acaba?

Motosikleti
    2012 ybr
    Arkadaşlar ben osmaniyeliyim ve bu kazayı yapanlardan biriside bizim akrabaymış hatta o akşam köye gitmiştim orada kuzeninden öğrendim vede ailesinin o halinide gördüm , tamam yaptıkları şey yanlış ve cahillik kask takmaz , ekipman giymez ,motorun üstüne yatar ... ama yinede işte hiç üzülmüyorum hepsi ölsün vs laflarda hoş değil onlarında bi hayatı ve ailesi var.Osmaniyede ekipmanı geçtim adam gibi kask takan nadir insanlardanım kafamda fullface kaskı görünce uzaylı görmüş gibi bakıyorlar köye gidince işte burada trafik yok niye takıyon falan filan diyorlar sadece osmaniyeye has birşeyde değil bu bölgenin geneli böyle hatay , adana , antep , maraş , motovloglarda gördüğüm kadarıyla 1-2 kasksız görünce kask tak falan diyorlar burada tam tersi fullface kas takan birini görünce şaşırıyor insan.Bu işin temelide eğitim ve bilince dayanıyor malesef türkiyedede doğuya gittikçe bu eğitim ve bilinç azalıyor

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    -- Eğitim yok > Devlet veriyor; siyaset ile ilgili.
    -- Yolarda denetim yok > Devlet çıkarıyor kanunları ve yönetiyor polisi; siyaset ile ilgili.
    -- Cahilliğin ekonomik yoksunlukla birleşmesi > Ekonomiyi devlet yönetiyor; siyaset ile ilgili.
    -- Gelir adaletsizliğinin oluşturduğu ezikliğin(ezilmişliğin) bu tarz dışa vurumları > Ekonomiyi devlet yönetiyor; siyaset ile ilgili.

daha bu liste uzar gider.

Ha ama biz siyasete bağlamayalım hiçbirşeyi.

Oldu.

Evliyalar mı çözecek bu cahillikleri bu saçmasapan hareketleri?

Kusura bakmayın ama devletin toplumun herşeyine müdahale ettiği bizim gibi ülkelerde aldığınız hava bile siyaset ile ilgilidir
    f terapist ve mgora bunu beğendiler.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    allah ailelerine sabır versin iki gencecik insan geride kalanlara çok zor

Motosikleti
    2012 ybr
    Alıntı savinelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görgü tanıkları şöyle dedi, yaşları buysa kesin böyle yapıyorlardır gibi spekülatif ve rasyonel olmayan yorumlar yerine kafama takılan tek konu: koca yolda motosiklet gibi ince bir ulaşım aracı nasıl kafa kafaya çarpışabiliyor? neyin düellosunu yapıyorlardı acaba?
    Osmaniyede yayla yolu diye meşhur biryer var genelde akşam içmeye , yarışmaya falan giderler sonrada çevre yoluna inerler anlıcan büyük ihtimal alkol veya uyuşturucu kullanmıştır o ters yönden gelen , bende çevre yolunda giderken birkaç defa emniyet şeridi diye ters yöndede gidebileceğini düşünen birkaç aptala denk geldim

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Diyanet işleri başkanının mercedesi demek :D über muhalefet yapmışsın aferin sana öpüyorum anlından.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Siyasetçi olsam hepinizi mv yaparım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)