Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sava lastik temin sorunu ve bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    öncelikle herkese iyi bayramlar arkadaslar.

sava lastik almayı dusunuyorum ama hangisini alacagımı bilemiyorum ve nerden temin edecegim hangi siteye baktıysam tükendi yazıyor yakınlarda bayii si varmı istesem getirtirmi onuda bilmiyorum

ön 90 90 17
    arka 110 80 17 ebatlarım var motorun

mc 18 mi alacagım bilmiyorum kıslık lastigi 130 70 17 arka biraz uyumsuz sıkıntı yaratırmı onuda bilemiyorum kafam asırı karısık nerden temin edebilirim bilgi verirseniz cok yardımcı olursunuz
    suan motorumda cst marka kagıt lastik var kayma yapıyor bol bol kaya kaya gidiyorum maddi yonden sıkıntıdayım savayı denemek istedim param olsaydı dunlop veya mt75 alacaktım yardımcı olursanız cok iyi olur iyi forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

yok mu bilen hic kimse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    http://www.lastikdeposu.com.tr/

Lastik alışverişlerimi genelde buradan yaparım ben. Şuan kullandığım sava mc25'leri de buradan almıştım. Barış abinin irtibat numaraları yazıyor sitenin üst kısmında, oradan ulaşıp bilgi alabilirsin istediğin lastikler hakkında.

Alıntı ugur377 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastik alışverişlerimi genelde buradan yaparım ben. Şuan kullandığım sava mc25'leri de buradan almıştım. Barış abinin irtibat numaraları yazıyor sitenin üst kısmında, oradan ulaşıp bilgi alabilirsin istediğin lastikler hakkında.
    mc 25leri pulsarda kullanıyorsunuz galiba.Islak kuruda performans nasıl memnun musunuz?Bende mc50 düşünmüştüm..

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasin merhaba Sava'ya karar verdin anlaşılan hayırlı olsun..

Dunlop'un uygun ölçüsü var mıydı ki? Varsa fiyatı mt75'ten düşük mü?

Hepinize İyi bayramlar..

link aşağıda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-mitas-90-80-17-110-80-17-takim-lastik-215643861/detay
    2015 üretim takımı 230 tl diyo; 90/80/17 - 110/80/17

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    1 lastik için 1 ay düşünüyorsan senin işin zor kardeş.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    verdigim paranın hakkını veren bişey almak istedik gidip irc alsam daha mı iyidi bizim bi bilgimiz yok bilgilenmeye calıstık benim gibi cok insan var onlarıda aydınlatmaya calıstık

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasin merhaba Sava'ya karar verdin anlaşılan hayırlı olsun..

Dunlop'un uygun ölçüsü var mıydı ki? Varsa fiyatı mt75'ten düşük mü?

Hepinize İyi bayramlar..

link aşağıda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-mitas-90-80-17-110-80-17-takim-lastik-215643861/detay
    2015 üretim takımı 230 tl diyo; 90/80/17 - 110/80/17
    savaya karar verdim sayılmazda daha fazla dayanamıycam lastiklere olmadı arkadasa veririm onun lastik ebatlarıda aynı sorun olmaz yani diye düsündüm
    bana yakınmış bide 15 dk lık yol :D yarın bi arıyım konusayım bakıyım varmı elinde sagolasın bu arada iyi bayramlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

o siteye bakmıstım fakat stokta yok diyordu baktıgım her sitede oyle diyordu zaten

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250

yazın sava için bir aydan fazla bekledim, fabrikası istediğim ebadı üretmedi, öyle söylendi, ha geldi ha gelecek, zırt pırt firmaya bu sevkiyatta bizim lastikler var mı diye sordum, biraz rezillik oldu, fikren zihnen yordu beni, firmaya biraz daha fark verdim, farklı ebatta michelin city grip aldım, kafam rahat şu an, soru işareti yok ...

ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı KUNFEYEKUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mc 25leri pulsarda kullanıyorsunuz galiba.Islak kuruda performans nasıl memnun musunuz?Bende mc50 düşünmüştüm..
    Ya orjinallerden kesinlikle birkaçtık üstte ama kaymıyor değil ya, belki Kastamonu'da asfalt yıpranmış, pürüssüzleşmiş binevi fayans gibi olduğundan olabilir ama yeniden lastik alacak olsam mc25 almam.

Bu şekilde konuşmama rağmen ne yağmurda ne kuruda çok zor durumda da bırakmadı beni.

Özellikle şehirden çıkıp belediye değilde karayollarının sorumluluk alanındaki yollarda sürmeye başladığımda özellikle virajlarda orta sehpa yere değdi birkaç sefer O kadar yatırabiliyorum motoru.

Alıntı yasin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o siteye bakmıstım fakat stokta yok diyordu baktıgım her sitede oyle diyordu zaten
    Sen yine de birebir konuşup teyit et, bazen firmalar ellerindeki stokları ile sitelerdeki birbirlerini tutmuyor. Konuştuğunda kesin bir sonuca varmış olursun.

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın sava için bir aydan fazla bekledim, fabrikası istediğim ebadı üretmedi, öyle söylendi, ha geldi ha gelecek, zırt pırt firmaya bu sevkiyatta bizim lastikler var mı diye sordum, biraz rezillik oldu, fikren zihnen yordu beni, firmaya biraz daha fark verdim, farklı ebatta michelin city grip aldım, kafam rahat şu an, soru işareti yok ...
    2 takım lastik alışverişi yaptım Barış abi'den (lastikdeposu.com) ve her ikisinde de bir problem yaşamadım Allah'a şükür Birdaha sizde yaşamazsınız inşallah.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Sen yine de birebir konuşup teyit et, bazen firmalar ellerindeki stokları ile sitelerdeki birbirlerini tutmuyor. Konuştuğunda kesin bir sonuca varmış olursun.
    yarın arkadasın attıgı linkteki yeri arayacagım o bana hem yakın gidip taktırtırım iyi olur :D bide fiyat cok daha uygun 70 tl fark var az degil sonuc olarak cok sagol bunu bilmiyodum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

lastikdeposunun yeride bizim buradaymış :D oda 10 dk lık yol :D
    --LAFFİNG DEVİLS--

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    öncelikle herkese iyi bayramlar arkadaslar.

sava lastik almayı dusunuyorum ama hangisini alacagımı bilemiyorum ve nerden temin edecegim hangi siteye baktıysam tükendi yazıyor yakınlarda bayii si varmı istesem getirtirmi onuda bilmiyorum

ön 90 90 17
    arka 110 80 17 ebatlarım var motorun

mc 18 mi alacagım bilmiyorum kıslık lastigi 130 70 17 arka biraz uyumsuz sıkıntı yaratırmı onuda bilemiyorum kafam asırı karısık nerden temin edebilirim bilgi verirseniz cok yardımcı olursunuz
    suan motorumda cst marka kagıt lastik var kayma yapıyor bol bol kaya kaya gidiyorum maddi yonden sıkıntıdayım savayı denemek istedim param olsaydı dunlop veya mt75 alacaktım yardımcı olursanız cok iyi olur iyi forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

yok mu bilen hic kimse

130 sıkıntı yaratır kardeşim.. Uygun ölçü bulamaman durumunda, belirtilen ölçülerin birinde bir aşağı ya da bir yukarı takabilirsin.. Yani 120 olur 130 olmaz..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Cavalry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 sıkıntı yaratır kardeşim.. Uygun ölçü bulamaman durumunda, belirtilen ölçülerin birinde bir aşağı ya da bir yukarı takabilirsin.. Yani 120 olur 130 olmaz..
    işte 110 80 veya 120 70-80 kış lastigi yok o yüzden yaz lastigi alacagım
    --LAFFİNG DEVİLS--

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Motor tvs apache herhalde,bende de bajaj boxer var düzgün lastik bulunmuyor bu hintliler motoru yapıyor da lastik yapmıyor herhalde bende lastik bakıyorum dediğiniz gibi
    Ya irc
    Alıcaz onu da almayacağım sava var birde sava mc18 nasıl bir bilgi bulamadım doğrı dürüst onun harici de lastik yok

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tvs apache herhalde,bende de bajaj boxer var düzgün lastik bulunmuyor bu hintliler motoru yapıyor da lastik yapmıyor herhalde bende lastik bakıyorum dediğiniz gibi
    Ya irc
    Alıcaz onu da almayacağım sava var birde sava mc18 nasıl bir bilgi bulamadım doğrı dürüst onun harici de lastik yok
    yok rtr 150 degil arkadasta var o motor lastik ebatları aynı bende mondial z one 180 var lastik bakıyoruz deli gibi ama ya pirelli mt75 ler var yada sava falan var irc var.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/152081-hangi-lastik-z-one-180-a.html#post3707891

bu konuyu biraz incelemeni tavsiye ederim bi kac bilgi bulabilecegini düsünüyorum

savalar ciddi anlamda ucuz ve irc gibi adi degilmiş dediklerine gore frenlemede falan fark yaratıyomus lastigin rodajı bitince biraz daha kendine geliyomus bende 870 km de cst lastik var stok lastik ve ciddi anlamda hic ama hic memnun degilim umarım sava güzel olur ve arastırmalarıma gore mitas sava, goodyear la aynı fabrikaymıs calısan bir arkadasın yazısına gore 3 yıl orda calıstıgını ve tek farkın birinin üstünde sava yazdıgını soylemiş bilemiyorum denemek lazım 260 tl cifti cok uygun ciddi anlamda ve slovenya sanırım üretim yeri cin degil yani yumusak hamurluymus irc ye gore daha iyi diyorlar bakalım kısmet
    --LAFFİNG DEVİLS--

Motosikleti
    LandCruiser
    yok rtr 150 degil arkadasta var o motor lastik ebatları aynı bende mondial z one 180 var lastik bakıyoruz deli gibi ama ya pirelli mt75 ler var yada sava falan var irc var.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/152081-hangi-lastik-z-one-180-a.html#post3707891

bu konuyu biraz incelemeni tavsiye ederim bi kac bilgi bulabilecegini düsünüyorum

savalar ciddi anlamda ucuz ve irc gibi adi degilmiş dediklerine gore frenlemede falan fark yaratıyomus lastigin rodajı bitince biraz daha kendine geliyomus bende 870 km de cst lastik var stok lastik ve ciddi anlamda hic ama hic memnun degilim umarım sava güzel olur ve arastırmalarıma gore mitas sava, goodyear la aynı fabrikaymıs calısan bir arkadasın yazısına gore 3 yıl orda calıstıgını ve tek farkın birinin üstünde sava yazdıgını soylemiş bilemiyorum denemek lazım 260 tl cifti cok uygun ciddi anlamda ve slovenya sanırım üretim yeri cin degil yani yumusak hamurluymus irc ye gore daha iyi diyorlar bakalım kısmet
    Ben de sava - irc kıyasında tam tersini düşünüyorum.. İrc bahsedildiği kadar kötü bir lastik değil.. Hele de savayla kıyaslanacaksa.. Sava alacak olursan ıslak zeminde bu söylediğimi hatırlarsın umarım
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Cavalry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sava - irc kıyasında tam tersini düşünüyorum.. İrc bahsedildiği kadar kötü bir lastik değil.. Hele de savayla kıyaslanacaksa.. Sava alacak olursan ıslak zeminde bu söylediğimi hatırlarsın umarım
    ıslak zeminde kimse bişey dememiş işte bilemiyorum simdi ne yapacagımı ama bildigim kadarıyla irc sert hamurlu bi lastik uzun ömürlü ama sert hamurlu fabrikalar bu yuzden irc kullanmıyor mu zaten
    --LAFFİNG DEVİLS--

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    mantık şöyle

ön 90 90 17 için 100 80 17 ya da 110 70 17
    arka 110 80 17 için 120 70 17 ya da 130 60 17

tabandan artırırken yanaktan kısıyorsun, bunun için programlar da var, eşdeğer lastiği satıcılar kabaca bu şekilde buluyorlar, elbette fiziksel olarak yerinde sorun çıkarmaması gerekiyor bir de yük taşıma kapasitelerine de bakman lazım ...
    Cavalry bunu beğendi.

Motosikleti
    LandCruiser
    ıslak zeminde kimse bişey dememiş işte bilemiyorum simdi ne yapacagımı ama bildigim kadarıyla irc sert hamurlu bi lastik uzun ömürlü ama sert hamurlu fabrikalar bu yuzden irc kullanmıyor mu zaten
    Nasrettin hocanın bir hikayesi vardır hani; Hoca damdan düşer, köy halkı etrafında toplanır ve Hoca doktor çağıralım mı diye sorarlar.. Nasrettin hoca da ''Ben doktoru ne yapayım siz bana damdan düşeni çağırın'' der..
    İşte ben bu konuda o damdan düşen karakteri oynuyorum
    Bundan önceki motorumda sava vardı motoru aldığımda lastikler üzerindeydi ıslak zeminde yol tutuşu abartmıyorum 0 kaç sefer motoru yatırıyordum zor kurtardım.. Ayrıca ısınma süresi de irc den daha geç ısınana kadar yolu tutmuyo(kullanacak olursan hissedersin).. Lastiğin tarihine bakayım dedim daha 5-6 aylık lastiklerdi.. Uygun ölçü bulamayıp irc den lastik uydurmuştum ve çok da memnun kalmıştım.. Haa tutup metzelerle kıyaslama daha önce metzeler de kullandım irc ile metzeler arasında tabii ki dağlar kadar fark var ama benim gördüğüm savayla irc arasında da bir o kadar fark var.. Bu kendi edindiğim tecrübe.. Senin ne karar vereceğin tabii ki sana kalmış..

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Konuyu inceledim de hala aklım karışık benim mc18 ler nasıl acaba

Bir de irc iyi demişsiniz ama savanın hangi modeliydi dediğiniz o da önemli

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    kafam cook karıstı ya kıs icin bi lastik önerin bana :D :D hangisini almaya kalksam biri kötülüyo :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)