Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

honda mı yamaha mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    öncelikle soruyu soran motordan beklentisini yazmamış

tamam r25 performans olarak kesinlikle üstünde adam belki 90ın üzerine çıkmayı sevmeyen bi adam
    bi sorun senin beklentin nedir hangi amaçla kullanacaksın ne arıyorsun vs vs

r25in performans olarak ezici olduğunu bildiğim halde benim tercihim cbr olur mesela çünkü benim 250cc den beklentim başka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibrahim61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 25-cb650f-z1000
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle soruyu soran motordan beklentisini yazmamış

tamam r25 performans olarak kesinlikle üstünde adam belki 90ın üzerine çıkmayı sevmeyen bi adam
    bi sorun senin beklentin nedir hangi amaçla kullanacaksın ne arıyorsun vs vs

r25in performans olarak ezici olduğunu bildiğim halde benim tercihim cbr olur mesela çünkü benim 250cc den beklentim başka
    aynen buda var tabi kime göre neye göre
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben ikisinin de teknik özelliklerini biliyorum fakat hani dediğiniz gibi cbr daha az yakıyor R25 demeye gerek bile yok yakıt sorun değil benim için de motorda performansı daha uzun ömürlü olsun ama işte dediğim gibi benim de gönlüm R25den yana
    Bu arada bi abim demiş ikisini de alır diye yapma abi öğrenci adamız biz o kadar para ne arar bizde :D

ibrahim61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 25-cb650f-z1000
    kardeşim bütçen az ise istersen ikinci el bir cbr 250 al bakımları ve parçaları yamahaya göre daha ucuz ama dediğim gibi cbr 250 kullanmışlığım var bana göre r25 bi tık daha üstteikisinede bin kendin gör beğen ölç biç kararını ver test edecek r25 bulamazsan benim yanıma gel benim motora binersin

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    cbr demode kaldı. r25 alırdım ben olsam.
    honda bu sene yamaha r25 ve xmax 250 bu iki motorun altında ezilmiştir. NOKTA
    Levent bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ağır yamahacı olduğum doğrudur haha..

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet biraz fazla titriyor diyebilirim aslında, ellerim kollarım full uyuşuyor, ama şimdi bir honda cbr 250 1 saat kullanmadım, KTM de gebzeye vardığımda uyuşmuş oluyorum,
    Acaba bana mi öyle geliyor dedim de ondan sordum hocam dün test motosikletini kullandım Rc250 performans iyi frenler güzel aynalar harika ama titreşim beni ürküttü sebebi ninja 300 den sonra buna binmemdi sanırım almak konusunda kararsızım..

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceden de belirttiğim gibi Yamaha R25 ama bu paran yoksa cbr 250 al ne demek yahu 14bin lira az para mı motosiklete 14bin lira verecek adamın ikisini de işletecek kadar geliri vardır.
    Sadece masraf motor ile mi bitiyor?

1)Yedek parça
    2)Yakıt
    3)Lastik(ki bana kalırsa önemli bir kriter)

Bu arada kriterleri farklı diyenlere lafım yok.90 ı geçmeyecek adam CBR250 alırsa ona direk küfrü basın.Lütfen,gidin ona küfredin.Yav zaten konu sahibinin YBR si var.Daha az yakan motor mu var?CBF-YBR zaten en az yakan japon motorlar.

Şaka gibi millet kafayı yemiş gerçekten değerlendirme sıfır.R25 şu anda o aralıkta en iyisi.Bu arada motor alırken belki adam için 1000 lira önemli bir kriter?Önceden lastik masrafını vs ayarlamış adam belki ek koyacağı paraya?Bunları da düşünerek yazdım.Tabi konu sahibi kendi bilir.CBR250 şu anda Honda'nın insanlara atabileceği en büyük kazıktır.Bana göre o fiyat bandında kesinlikle R25 alınmalı.Üstte belirttiğim kriterler çok sıkıntılı ise de YBR ile devam edilmeli diyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Cbr250 devri kapandi ama halk eski aliskanliklari birden atamiyor iste. Bira icerken bile klasik efesciler tuborgdan daha iyi oldugunu soyeyip bir zaman sonra tuborg hakkatten daha iyiymis diye icmeye baslamasi gibi
    cbf 150 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    profiline baktım ve yamaha dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 devri kapandi ama halk eski aliskanliklari birden atamiyor iste. Bira icerken bile klasik efesciler tuborgdan daha iyi oldugunu soyeyip bir zaman sonra tuborg hakkatten daha iyiymis diye icmeye baslamasi gibi
    bende efesin tombul şişelerden alırım hep tavsiyeni denicem özellikle şu kımızı olanları diyosun herhalde
    motorcu48 bunu beğendi.
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    CBR 250R

Üstteki videodan sonra ben tercihimi CBR dan yana kullandım. evet r25 daha iyi gidiyor ama anlamsız derecede çok yakıyor ve bana göre 250 cc de mantıksız bir makina haline getiriyor bu onu(Bizim gibi benzinin pahalı olduğu ülkelerde). R25 i sıkıştırınca 6-7 lt yakacaksa gider o yakıtın hakkını verecek bir motosiklet alırım açıkçası.Aradaki performans farkıda öyle ahım şahım bir şey değil yaklaşık 100 km ye kadar kafa kafaya
    150 kmden sonra r25 farkı yavaş yavaş açmaya başlıyor. O yavaş yavaş fark açmak içinde fazladan 2,5-3 litre benzin harcıyor CBR da ise canını alıcakmış gibi gazlasanız dahi 4 lt yi zor geçersiniz. Dersenizki ben yakıt farkını umursamıyorum o zaman en iyi tercih r25 , yakıt harici her konuda üstün(tip konusu öznel olsada tipide r25 in daha güzel).

daha önce ybr savundum ama r25 çok pahalı cbr alın oda demode dersen mt25 moda sen inan bu orta yaşlıya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)