Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Her Yikamadan Sonra Zincir Yaglamalimiyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Merhaba abiler kardesler sorum basliktaki soru ben biraz titiz oldugum icin pek sik motosikleti temizliyorum acaba her yikamadan sonra zinciri yaglamam gerekiyor mu yoksa km ye gore mi yapayim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    kmye göre ama çok sık yıkamayın motoru pek tavsiye edilmez. zaten pisleniyor abartmanın gereği yok ne çok pis ne sürekli temizlenip temiz olsun makine
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Tesekkur ederim

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    özellikle köpünklü bir yıkama zincirinizi ihtiyacı olan yağdan arındıracaktır.
    bu münasebetle yıkama sonrası yağlama haktır, caizdir, yaraşır.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bem motoru ucuz islak mendille siliyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Zincire su tutup yağını akıttıysan yağlamalısın yoksa gerek yok. Bence yıkamada bolca su tut zincire, tekeri de döndürerek zincirin tamamını temizle. Mazot, zincir temizleme spreyi hikaye temizlik için en güzeli basınçlı sudur. Zaten orda amacın kiri uzaklaştırmak, yağın tamamını sökmen gerekmiyo çeşitli kimyasallar kullanarak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Valla 2 günde bir motosikletimi yıkarım bahçem var müsait . Temizlik imandan gelir. Yıkamaktan hiç bişey olmaz çok tazyik vermeden yıka zarar vermeden.
    1)Önce su tut kiri kabarsın.
    2)Köpükle(Köpürt) şampuanla yada ne kullanıyorsan
    3)durula iyice köpük kalmasın
    4)su lekesi kalmaması için kuru bezle GÖLGEDE iyice sil motorunu
    5)Motorunu güneşe çıkar parlasın
    6)Lastikleri kontrol ederek (ıslaksa tozdan kirlenir ve jantlara toz bulaşabilir)
    7)Kuruduğundan emin olun ve seyrinize devam edin.
    Hayır yağ kolay kolay akmaz Her 150-200 kmde kontrol ederek yağlarsan zincir bakımını yapmış olursun zincir tozdan siyah siyah kir olacaktır bezle silebilirsin yukardaki kişinin dediği gibi kimyasal sürme zincire
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Su; zincir baklaları arasında zamanla Pasa, küfe neden olur. Mümkün olduğunca Su ile muhattap etmeyin zinciri. Yağmurlu havalar hariç.
    Zincir temizleme spreyi nasıl hikaye olur Mengu... Bunlar tüm motorcuların kullandığı ve memnun kaldığı, tavsiye ettiği ürünler. Bartın Bey de bas bas bağırıyor: "Zinciri; temizleme spreyi ile 'Eğer bütçe yok ise' mazot ile temizleyip, güzelce yağlayın. Eğer yağ için de bütçe yok ise, atık yağ kullanın"... Şaşırtıyorsun bazen.

Ben fazla yıkamıyorum motoru. Genellikle siliyorum. Motor bloğu için ayrı, lastik ve jant için ayrı, plastik ve depo vesaire için ayrı sölüsyonlar aldım. Yumuşak bez ile siliyorum ve kafamda soru işareti kalmıyor. Fakaat; eğer yıkarsam, en son değiştirdiği yağın kutusunu açıyorum, bir plastik bardağa biraz döküp, nalburdan aldığım 2 numara "kestirme fırça" ile sürüyorum. Aman ha, tel fırça kulanmayın! Bunlar hep zincir düşmanı. Her seferinde mazot ile silmeye gerek duymuyorum. Kirli olmuyor zaten, maksat yağı az gelmesin...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben ipone zincir yağı kullanıyorum.

Ne benzinlikteki köpük , ne basınçlı su nede evde kendi hazırladığım oto şampuanı yağı çıkaramıyor.

Sadece gazyağı vs ile çıkıyor.

O yüzden her yıkamada zinciri yağlamıyorum ben. Zaten yağlı oluyor.

Zincir toz toprak olmaya başlayınca ozaman gazyağı ile tamamen yağı temizleyip, tekrar yağlıyorum.

Valla ipone zincir yağını eğer düzgün uyguluyorsanız ne basınçlı su nede köpükle çıkıyor.

Hala elinizle dokununca deli gibi yağ olduğu anlaşılıyor zincirde.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Tesekkur ederim gerekli bilgileri aldim konu kilitlenebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)