Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar dün sivil polis çevirdi egzoza baktı açık egzoz var üstünde ceza yazmam lazım sana dedi. susturucu yoktu üstünde cezayı yedikten sonra taktım susturucuyu. polise egzozu değişmem mi lazım yoksa susturucu takılıyken sorun olur mu diye sordum. çok ses çıkmıyorsa susturuculu kalabilir dedi. Her neyse bana ceza
    kağıdı (189 tl) ve geçici trafiğe çıkış belgesi verdi 7 günlük. Benim şimdi ne yapmam lazım bidaha çevirmeye takılırsam men mi edilcek motor gidip onaylatmak mı lazım değiştirildi diye bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    ziyadesiyle motorcuyuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Ruhsata işlenmişse egsoz ve sesini de desibelmetre ile ölçmediyse ceza yazılamaz diye biliyorum; yanlışsam beni de düzeltin.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Motorunu bağlamış anlamına geliyor galiba. Bildiğim kadarıyla muayeneye girmen gerekiyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orjinal egzozları takarak veya üstündeki egzozun sesini keserek trafik şubeye gidiyorsunuz. Orada memur egzozu kontrol ediyor, bilgisayardan geçici men i kaldırıyor.
    Eğer muayene isterse, başka şubeye gidin boşa 100 tl daha gitmesin.
    Bu arada cezayı nerede yazdı, hemde sivil polis :S çok acayip
    geçen günlerde alsancakta problem yaşamıştık
    t.madde bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu bağlamış anlamına geliyor galiba. Bildiğim kadarıyla muayeneye girmen gerekiyor.
    +1. aynen muayeneye gidip uygundur raporu alacaksın. ( yani muayenede trafiğe çıkmasına engel sakınca, eksiliğin olmayacak) muayene belgesi ile trafik şube md. gidip bağlama işlemini kaldıracaksın... geçmiş olsun. bir an önce muayeneyi hallet hemen trafiğe git çünki bizim polisin işi belli olmaz son gün elinde belge ile gidersin trafşik şubesine görevli memur dışarıda görevlendirilmiştir. sonra uğraşır durursun..

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsata işlenmişse egsoz ve sesini de desibelmetre ile ölçmediyse ceza yazılamaz diye biliyorum; yanlışsam beni de düzeltin.
    Yazıyor hocam.. Ben yedim şimdi desibel ölçün desem gene yicektim dikleşmedim.. Zaten motorun orjinal sesi düşük devirlerde elekrikli bisiklet gibi.. 1 hafta men yedim ama 1 ay bindim sonra orjinal egzoz ile aynı polise giderek kaldırttım..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal egzozları takarak veya üstündeki egzozun sesini keserek trafik şubeye gidiyorsunuz. Orada memur egzozu kontrol ediyor, bilgisayardan geçici men i kaldırıyor.
    Eğer muayene isterse, başka şubeye gidin boşa 100 tl daha gitmesin.
    Bu arada cezayı nerede yazdı, hemde sivil polis :S çok acayip
    geçen günlerde alsancakta problem yaşamıştık
    Karabağlar yeşilyurt ordu caddesinde karakolunun önünde geleni geçeni çeviriyorlardı. Bugün tanıdık trafik polisinin yanına gittim susturuculu sesi normal ama sıkıştırma var patlama yapıyor dedi(egzoz patlatıyor yani mavi alev atıyordu) orjinal egzozunu taktırıp tepecikte trafik şubeden denetlemeye girecekmiş. Muayne falan gerekmiyomuş standart değerlerindeyse kontrol edip kaldırcaklar bağlama işlemini. Üzücü olan orjinal egzozu 280 TL driftin baya tuzlu oldu benim için.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Way anasını 125 cc ile egsoz cezası yiyeni ilk duyuyorum
    Demekki baya çevre kirliliği yapıyor ki polisin dikkatini çekti
    Yoksa böyle Konuları hep 600 cc reyzingçiler açardı

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Way anasını 125 cc ile egsoz cezası yiyeni ilk duyuyorum
    Demekki baya çevre kirliliği yapıyor ki polisin dikkatini çekti
    Yoksa böyle Konuları hep 600 cc reyzingçiler açardı
    Tamam ses çıkıyorda ben gereksiz yapmıyorum trafikte farketsinler diye sadece aralara girerken. Dediğim gibi bölgedeki apaçilerden şikayetçi olmuşlar bizde oltaya düştük

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sende bölgedeki Apache lerle aynı muameleye tabi tutulmuşsun geçmiş olsun

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    aralık ayında eskı motorumda basıma geldı aynı olay orjınal egzozu tak ıkı haftada anca sısteme dusuyor tepecık trafık otoparkına gıt itfayenin karşısında ıyı nıyetlı memur abı var ona goster o gecıcı menı kaldırıyo...ceza yazılan egzozu susturup gıtme onu kabul etmıyolar

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı malumbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karabağlar yeşilyurt ordu caddesinde karakolunun önünde geleni geçeni çeviriyorlardı. Bugün tanıdık trafik polisinin yanına gittim susturuculu sesi normal ama sıkıştırma var patlama yapıyor dedi(egzoz patlatıyor yani mavi alev atıyordu) orjinal egzozunu taktırıp tepecikte trafik şubeden denetlemeye girecekmiş. Muayne falan gerekmiyomuş standart değerlerindeyse kontrol edip kaldırcaklar bağlama işlemini. Üzücü olan orjinal egzozu 280 TL driftin baya tuzlu oldu benim için.
    Dostum içine bulaşık teli doldurup bir dener misin

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muayeneye falan girmene gerek yok dostum. Bu hafta iki arkadasimiz egzozdan ceza yiyip trafikten men yedi (motorlarini baglamadilar). Sana cezayi kesen trafik subeye orijinal egzozunla gidip 5 dakikada meni kaldirtabilirsin.

Muayene mevzusu eskidendi.

Ancak 7 gun icinde meni kaldirtmazsan bir sonraki hafta ve sonrasinda cevirmeye yakalanirsan motorunu baglarlar. bu sure icinde tekrar cevrilirsen trafikten men olsa da baglamazlar motorunu, o gecici belge yaninda oldugu ve o arada egzozunu duzeltmis olarak polise gittigin surece.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)