Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma yeni kaydoldum ve konuyu yanlış yere açtıysam affola
    9-10 aylık kullanım için bi motosiklet almayı düşünüyorum. Şu an için ucuz yollu scooter düşünüyorum ama başka öneriniz varsa yazmaktan çekinmeyin(2.eli kolay satılabilecek).
    Aklıma takılan diğer konu ise 9-10 ay kullanıp sonra değiştireceğim motosiklet 2.el mi olmalı yoksa sıfır mı?
    edit: Okuldan eve evden okula kullanıcam haftanın 5-6 günü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    ucuz yollu scooter ilk başta tatlı gelir ama sonradan üzecektir seni

basit bir çin malı scooterlar parça kalitesizliği nedeniyle tavsiye edilmez sorunsuz binmek istiyorsan ya kymco sym falan bakacaksın ya da çinliler arasından en iyisini seçmeye çalışacaksın

10 aylık bir kullanım hedefleniyorsa 2.el daha mantıklı ama satın alırken güvendiğiniz bir usta yanınızda olmalı bozuk makineyi itelerler motora tövbe edersin

Bende Pulsarımı Sattıktan Sonra,İdareten Scooter Alayım Dedim.Kymco Agility Aldım.Tavsiye Ederim.

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz yollu scooter ilk başta tatlı gelir ama sonradan üzecektir seni

basit bir çin malı scooterlar parça kalitesizliği nedeniyle tavsiye edilmez sorunsuz binmek istiyorsan ya kymco sym falan bakacaksın ya da çinliler arasından en iyisini seçmeye çalışacaksın

10 aylık bir kullanım hedefleniyorsa 2.el daha mantıklı ama satın alırken güvendiğiniz bir usta yanınızda olmalı bozuk makineyi itelerler motora tövbe edersin
    hocam kymco agility 125 aklıma yattı gibi ama bu aralar masraflar biraz fazla, şunun sıfırıyla idare edersin diyeceğin daha uygun bi model geliyor mu aklına ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Pulsarımı Sattıktan Sonra,İdareten Scooter Alayım Dedim.Kymco Agility Aldım.Tavsiye Ederim.
    tavsiyeniz için teşekkürler, yazdım bir yere bunu.seçenekleri çoğaltmak adına başka öneriniz var mıdır peki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hocam kymco agility 125 aklıma yattı gibi ama bu aralar masraflar biraz fazla, şunun sıfırıyla idare edersin diyeceğin daha uygun bi model geliyor mu aklına ?
    o zaman geriye tvs kalıyor

http://www.tvsturkiye.com/modeller.asp

tvs mondial yuki asya gibi markalardan belirgin ölçüde daha kalitelidir tvs olmazsa mondial falan bakman gerekecek

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sym fiddle 2
    kymco agility 125
    kymco super 8
    honda beat
    honda fizy
    honda spacy
    kymco like
    suzuki an 125
    kanuni bobcat 150

en uygununu bul temiz bitane al.
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sym fiddle veya yamaha delight. Hondanın ucuz skuterleri görüntü kirliliği.

Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym fiddle 2
    kymco agility 125
    kymco super 8
    honda beat
    honda fizy
    honda spacy
    kymco like
    suzuki an 125
    kanuni bobcat 150

en uygununu bul temiz bitane al.
    hepsine bakıcam hocam sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym fiddle veya yamaha delight. Hondanın ucuz skuterleri görüntü kirliliği.
    başlangıç motoru için görselliğe önem vermeyen birisi olmama rağmen cidden bazılarının görüntüsü çok kötü

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    scooter olmak zorunda değilse ybr yada cbf bak istersen

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter olmak zorunda değilse ybr yada cbf bak istersen
    onlar da aklımda hocam ikisi pek farklı değil heralde hep beraber anılıyorlar. Hangisi daha iyidir sizce ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı BaranG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar da aklımda hocam ikisi pek farklı değil heralde hep beraber anılıyorlar. Hangisi daha iyidir sizce ?
    az daha koy ybr allll

ybr daha iyi cbf de bir türlü çözülemeyen yağ eksiltme sorunu var bu ikisi ile birlikte tvs apache ve mh drift de konuşulur drift uygun fiyatlıdır

çinli commuterlar çinli scooterlardan daha dayanıklıdır commuter alman daha mantıklı

Aydınlatma ve önerileriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar başka önerisi olan varsa yazmaya devam edebilir

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Aydınlatma ve önerileriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar başka önerisi olan varsa yazmaya devam edebilir
    Abi sen motor alcan mı yoksa kafan ne kadar karışırsa kar diye mi geldin foruma

Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen motor alcan mı yoksa kafan ne kadar karışırsa kar diye mi geldin foruma
    ya valla bi taraftan haklısınız ama bu konuda baya bi cahil olunca bilenlerin önerilerine göre bazı araştırmalar yapıp kafamı netleştirmeye çalışıyorum ki baya zor olacak gibi gözüküyor

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    ya valla bi taraftan haklısınız ama bu konuda baya bi cahil olunca bilenlerin önerilerine göre bazı araştırmalar yapıp kafamı netleştirmeye çalışıyorum ki baya zor olacak gibi gözüküyor
    Kardeşim bence sen önce yaklaşık kaç liralık bi alet alacaksın ona karar ver ve bi lira yukarısına çıkma (zaten belirlediğin max miktar, üzerine çıkamayacağın miktardır) Sonra alacağın markayı belirle (en azından çinli mi, yaygın olmayan kaliteli marka mı yoksa yaygın olan kaliteli marka mı gibi) veya 3-5 model belirle arasından markaya bağlı olarak falan seçimini yap, en azından ben böyle yaptım . Öyle 10-15 model arasından çıkman çok zor

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    ya boşver ybr,cbfi. küçük ccde skuter iyidir. (125 cc kullanıcısı olarak söylüyorum)

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    bizim snapy bıkmış motorundan onu satalım sana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)