Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakın zamanda kazaya karışması muhtemel MT Üyeleri listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Snappyx diyorum, Bahçeköy taraflarına giderse kesin Manda ile çarpışacak
    snappy x bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    ben geçen yıl yaptım hakkımı savdım beyler sıra sizde

Allah hepimiz kazadan beladan korusun işin sakası bir yana tekeriniz düz bassın

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumla geldiğine göre fazla hasar almadan atlatmışsın buna sevindim. Son kazan olmasını dilerim.
    Agır kazam olmadı hic baska bir aracla vsde olmadi kendi kendime dustum bikac defa cok fazlada bir hasarım olmadı evet en kötüsü boyle olsun

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cabin Crew! Slide arm and cross check,Ride Check, Road Craft.. .. Öleceksiniz Öleceksiniz...''Observer'',, yok yok ''IM'' buda değil ''IM First''.. heh şimdi oldu..
    Çok komikmiş Levent kardeş. Eline sağlık.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok komikmiş Levent kardeş. Eline sağlık.
    Sizler sağolun.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    70 kmh idealdir..şehiriçi 30 mis gibi

Motosikleti
    Kawasaki VN 800 Classic, Bajaj Pulsar 200 NS
    Suphi, Manavgat - Antalya.

Değerli arkadaşlar hepimiz buraya olmasa da beynimize bu hakikati yazalım. Önemli olan o anı en az hasarla, canımıza ve sağlığımıza zarar vermeyecek şekilde atlatabilmek. Eğitimlerimiz, ruh halimiz ve ekipmanımız bunun için önemli.

Türkiye'de, bu trafikte motosiklet süren herkes bu durumun farkında olmalı. Sarhoşu, manyağı, bozuk yollar, bir anlık gaflet vs. onlarca etken bize her an kaza yaşatabilir. Tedbiri elden bırakmayalım.

Allah hepimizi korusun.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ben diyecegim ama motorum yok

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtubede can topçu diye bi vatandaş var adam resmen olay olsun diye sorun cıkartıyo bi videosunda adam arabadan incek gibi oluyo hop topuk motosikletten soğumak isteyenler izlesin net 2 videoda soğursunuz
    Bunun gibi itler yüzüne, motorculara it köpek gözüyle bakıyorlar. Bir gün adam olur inşallah.

Motosikleti
    kuba cg-100
    ben gaza gelmen 90 km yi gecmem aralara girmem kavşaklarda şehir içinde yavaş giderim ama şanslı da olmak lazım bu zamana kadar ummadığım anda 2 otomobil tali yoldan önüme atladı sehir içinde yolda musaiddi hız için ama 30 km ile gittiğimden dolayi ucu ucuna kurtardim 25 bin km oldu naylon lastiklerle daha dusmedim bu bile bir şannsdir 4 kerede panik fren yaptım toplamda

Aslına bakarsanız bir liste oluşturulsun diye açmamıştım bu başlığı. Maksat dikkat çekmek, uyarmaktı. Rahmetli Bilgin kaza videolarından ikincisini ya da üçüncüsünü paylaştığı sırada 60 ile giderken 6. viteste olmak üzerine kendisiyle tartışırken aklıma gelmişti. Aradan bir kaç ay geçtiğinde ölüm haberini almak çok üzücüydü. Kalan ailesinin sabrı bol olsun.

Bu sefer öyle değil hakikaten nesnel bir tahmin olarak yazıyorum. Listeye madde eklemek için (bkz: http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-vs-okuz.html) Bir kenarda dursun. "Biz zamanında dediydik, uyardıydık. Ama böyle böyle cevap verdiydi deriz. Motora başlayacak arkadaşlara da ibret örneği diye paylaşırız. Keşke hesabı fake olsa, bizi trollemiş olsa...
    EthanHunt ve Ertugyigit bunu beğendiler.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önüm kaydı, arkam kaydı, hatta geçen gün ikisi birden kaydı. Viraj alırken içindeki çökmeyi görmeyince yarım metre yana açıldım resmen. Bugüne kadar hep topladım ama korkmuyor değilim, hayırlısı.
    bu adamdan korkun abi adam içinde bir ejdarha yatıyor
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    konu benden uzak olsun litfen yani

Motosikleti
    nc750x
    Düşmeyeceğiz diye bir şey yok ama önünde sonunda da düşeceğiz nasılsa diyerek motora binilmez. Risklerin farkında olmak iyidir. Korkuyor olmak iyidir. Sorun şu ki belli bir süreçten sonra korku azalmaya başlıyor. En sakatı bu. Kaza konusunda kimse garanti veremez. İsterse 500 bin km sürmüş olun ve hiç kazaya dahi yaklaşmamış olun bunun bir garantisi yoktur. Beşer nede olsa şaşar.

Herkes hepimiz hata yapabiliriz. Biz yapmasak başkası hata yapabilir. Bizle hiç alakası olmayan yolla ilgili bir durum olabilir. Bunun o anı var yarını sonrası ötesi yok. Her motora binmeye başladığımız an amaç motordan tek parça sağlim inmek olmalı. Ne zamanki algılar normalleşmeye başlıyor iş zora giriyor.

İlk ve en önemli konu algısal mücadele, sonra eğitim ve ekipman. Ama siz deli gibi sürüyor bilinçsiz hareketler yapıyor veya öz güven patlaması yaşıyor fazla adrenalin bağımlısı olmuşsanız eğitimde nafile ekipmanda nafile...

Önce bilinçli kalmak uyanık kalmak için kişisel gelişim şart. Biz kendimizi eğitemiyorsak en iyi eğitimleride alsak iş sıkıntı. Zaten eğitim alanların çoğu apaçiler değil. Apaçilik yapacak adam neyin eğitimini alacak ki? 300 km/h hıza çıkmanın mı? Yoksa tek teker eğitimi mi?

Eğitim alan buna değer veren insan zaten korkuyordur farkındadır ve hayatta kalmak için çabalıyordur. Hatırlamak unutmamak için gayret ediyordur ki buda hiç bir şeyi garanti etmez. Ama riskleri minimize edebilir. Önce tedbir sonra tevekkül... Düzgün sürmek kurallara riayet etmek, eğitimleri ekipmanlar almak en büyük duadır zaten. Ben düşmemek yaşamak ve motorumla keyif yapmak istiyorum demektir. Yoksa sadece umarak olsaydı ohooo...

Allah şu mübarek gecenin hürmetine cümlemizi kazadan beladan korusun. Tekrardan herkese hayırlı kandiller karasız sürüşler inşaallah...

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yine arka frene basıp kayanlar iyii, Benimkinde nasıl bir lastik varsa vites düşürüken kayıyor

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ay önce bir başlık vardı motordan düşmeyen adam gerçek motorcu değildir diye. O konudaki birine özel mesaj yoluyla biraz tartışmıştım "2012 den beri cbr125 de düşmedim r25 i yeni aldım bunda da düşmeye niyetim yok, ne yani biz motorcu değil miyiz?" diye. 1 ay önce viraja girerken yoldaki mucuru düşünemediğim için düştüm, adama pm atmaya yüzüm yok buradaysan saygılar abi.... içimi dökmemem sebep olan zaferce kardeş teşekkür ederim.
    Büyük konuşma düşmeye niyetim yok diye Allah korusun ne olacağı belli değil hayatta

Sadece tırnak içini okuyup alıntıladım )) Geçmiş olsun.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam kaza kaçınılmaz olacak yani en az hasarla kurtulmaya bakın

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine arka frene basıp kayanlar iyii, Benimkinde nasıl bir lastik varsa vites düşürüken kayıyor
    o lastikten değilde senin biraz acemiliğinden olabilir.

o lastik o kadar kötüyse ön frene dokunduğun anda zaten seni düşürür.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites düşürürken ara gaz verip deviri yükseltirsen kaymaz. Şunu izle yardımcı olur.
    GezeGeze bunu beğendi.

Yaz kızım 2 torba çimento ,20 kamyon çakıl ...

Konuyu açan arkadaşı yormayalim. Yazsin beni de listeye, Detaya girmiyorum , belli ki onemsemiyor arkadas. Ben ehliyeti aldıktan 10 yıl sonra ilk defa motosiklete bindim o da sahibi olduğum mt-07dir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)