Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kötü bir kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki z750 2008

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hız her zaman her yerde felakettir..

bile bile ölüme gidiyor resmen adam, viraja girerken bu kadar hızın lüzumu ne

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virajı alamamış. Yatıramamış motoru. Panik yapınca frene asılmış ve motor dikilmiş direk beton bariyerlere girmiş.

Goruntude ki adam olmuyor yalniz. Karsiya uctugun da karsidan gelen baska bir motorcuyu olduruyor. Zaten vidyoyu ceken kisi kaza yapan adamin yanina gittigin de inledigini duyabilirsiniz.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fena patlamis. En hizli olmakla ne kazandi simdi. Aksine kaybetti.
    "Ego öldürür."

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Açıklamada yol eğrisinin kötü oldugundan ve çökme olduğundan bahsetmişler, biz bu detayı göremiyoruz tabi ki benim algıladığım virajı dönebileceği hıza 2 vites düşürerek geldi, konumlaması da doğru idi, hesap edemediği tek şey, yerdeki ikaz çizgileri. Motosikleti virajı alabileceği açıda yatırdı, fakat lastik sondan 3ncü ikaz çizgisinde kaçırdı ve gazı bırakır bırakmaz korkulan oldu yönünde.

Viraj içerisindeki hız maksimum 100-110 arası,hepimizin her hafta sonu şile yolunda döndüğü hız yani.. Talihsiz bir kaza.. Ayrıca diğer motosikletli kişinin de kör talihi yani, çok acı bir durum..

Motosikleti
    Versys
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamada yol eğrisinin kötü oldugundan ve çökme olduğundan bahsetmişler, biz bu detayı göremiyoruz tabi ki benim algıladığım virajı dönebileceği hıza 2 vites düşürerek geldi, konumlaması da doğru idi, hesap edemediği tek şey, yerdeki ikaz çizgileri. Motosikleti virajı alabileceği açıda yatırdı, fakat lastik sondan 3ncü ikaz çizgisinde kaçırdı ve gazı bırakır bırakmaz korkulan oldu yönünde.

Viraj içerisindeki hız maksimum 100-110 arası,hepimizin her hafta sonu şile yolunda döndüğü hız yani.. Talihsiz bir kaza.. Ayrıca diğer motosikletli kişinin de kör talihi yani, çok acı bir durum..
    Öbürlerini geçtim, sadece "virajı dönebileceği hıza 2 vites düşürerek geldi" demişsin. Bunu nasıl gördün behey ademoğlu? Engin bilgine, derin analiz yeteneğine hayran kaldım sevgili "Bir Bilen".

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Dikkat dağınıklığı olmuş gibi geldi bana. Yatırsa rahatlıkla yatarmış bence motor. O kadar da hızlı değil.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı hokasuya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öbürlerini geçtim, sadece "virajı dönebileceği hıza 2 vites düşürerek geldi" demişsin. Bunu nasıl gördün behey ademoğlu? Engin bilgine, derin analiz yeteneğine hayran kaldım sevgili "Bir Bilen".
    vitesler gaz kesmelerden belli de, niye geçti karşı yöne onu çözemedim hala
    Gökhan YAŞDAL

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Sevgili bilmeyen,
    Bunu nasıl gördün behey ademoğlu?
    Gözleriniz görmüyor ise, kulaklarınız duyar, onlar da duyduğunu anlamıyorsa size ne cevap versek boş.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Asfalta da eğim hatası var sanki?

Arıca saniyelik bir dikkat dağınıklığı nelere yol açabiliyor Allah korusun, yüksek hızlarda özellikle virajlarda pür dikkat olmak lazım.

Göstergelere bile bakmamak lazım.
    bilginozi bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Virajda yön değiştirme ile gaz verme işini birbirinden ayırmak gerek demişti Aea aynen bazen anlık bakış hatası bile adamı götürür

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Kim ne derse desin arkadaş crusier ve ss farkı.O makinaya binince hız yapıyorsun.Kontrol sürücüden uzaklaşıyor ve sonucu kaza ve ölümler.Bileği bükmek diye bir kitap vardı.Ne zaman gaz`a yuklensem aklıma gelir.Crusier kullanıyorum tabiatı gereği yüksek hızlara çıkamıyorsun.İyi ki de kullanıyorum.

bence o arkadaş ucuz atlatmış gibi, iyiki eğlimli bir duvar var, çinde çok değşet işler oluyor,
    kol bacak vs kafalar patlıyor, bu amcam full korumalı ve enerji havada taklayla boşalmış gibi duruyor,
    motordan ayrılmasıda + sı..

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    haber açıklamasında o yolda bir çok araba kazası olduğu ve ölümle sonuçlandığı yazılı. Motosiklet karşı tarafa uçtuğunda başka bir ölüme sebebiyet verildiği de yazıyor. Gerçekten çok çok kötü bir kaza :(

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    viraja bu kadar hızlı girerse olacağı buydu vites düşürüp hızını azlttığını düşündüm yetmemiş demekki rabbim kimsenin başına vermesin.

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    70 yaşında emekli adam muhabbeti yapmak istemem ama ne gerek var be abi, ne gerek vardı..

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    Alıntı serkanksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim ne derse desin arkadaş crusier ve ss farkı.O makinaya binince hız yapıyorsun.Kontrol sürücüden uzaklaşıyor ve sonucu kaza ve ölümler.Bileği bükmek diye bir kitap vardı.Ne zaman gaz`a yuklensem aklıma gelir.Crusier kullanıyorum tabiatı gereği yüksek hızlara çıkamıyorsun.İyi ki de kullanıyorum.
    hocam bir ara anzer yaylasına çıkışta benzincide cruiser'ci arkadaşın tekiyle ayaküstü muhabbet ettik. laf drz'yi kaça aldınıza geldi. 10.500e aldık 12 gibi piyasası var dedim. 12 ona verene kadar harley alırım dedi.(çinli püsküllü bir makine kullanıyordu kafada kask yok bandana sarmış geziyor)arkadaş da "üzerine para versen cruiser makine kulllanmayız" dedi. Tarz meselesi bu işler, arkadaki ss'ciler hayatta. egosuna yenilip gazlayıp gidenler, bakışını düşüren, viraj çizgisini kaçıranlar sürekli kaza yapmaya mahkumdurlar.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Başkasını öldürüp kendisinin ölmemesi kötü olmuş. Tam tersi olmalıydı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)