Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar moralim bozuk acil destege ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    bay yağmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar foruma daha yeni uyeyim. Benim derdim hic motosiklet kullanmama ragmen motosikleti birakin bisikleti bile arkadaslarin bisikletleriyle idare eden bir cocukluk gecirmis birisiyim dun bir arkadasin motorunu aldim kendisi bana motor kullanmayi ogretecekti. Motoru calistirdim ilk denememde kalktim Arkadaslar motoru hic dusurmedim kullandim ama 8 cizmeyi donusleri gaz tepkilerini hic ama hic beceremedim ara ara stop ettirdim makineyi a2 ehliyet almak icin yetersiz oldugumu soyledi moralim bozuldu acikcasi surekli slalom calismam lazim surekli egitim alma vaktimde yok. Denge sorunum.varmis toplam bir saatlik.surus yaptim sizce ne yapmaliyim. Donusleri beceremedim.diye moralim bozuldu hic bilmeyen biri icin normal mi sizce? Motor vitesli bir motordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Normaldir bol pratik yap 1 hafta sonra ön kaldırırsın
    tunahan2626 ve afu35 bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Moralin bozulmasın benim ilk motorum falcon 150idi ve ilk kez binecektim babam boş alana göturmustu ustune oturdum ayakliktan aldım daha kalkış yapmadan olduğum yerde motor ile birlikte yere devrildim ))sonrada süremedim zaten Okadar ümitsizdim ki vazgeçmeyi dahi düşündüm ben yapamayacağım heralde bu işi dedim.
    Simdi cbr250r m var )) bikaç sene sonra belki daha büyük bir motor kullanacağım ..
    Herkes biner binmez herşeyi olması gerektiği gibi yapamaz "öğreniyoruz" sabırlı olmalıyız

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    ilk kez orta okul yaşlarında iken dayımın sıfır alıp bize göstermeye getirdiği peugeot 103 ü kullandım. kullandım dediğim freni bırakıp gaza basmamla duvar köstürmem bir olmuştu. motoru mundar ettim sonra baktım bu düşerken bile zevkli halen buradayım

O kadarini istemem simdilik gidrbileyim duz cizgide yeter

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    ya sen ne canını sıkıyorsun 8 çizemiyon diye. Direkt 8 kim çizmiş ki sen çizesin ? denge kısmı ise video izle oturuş pozisyonunu ilegili onu oturt sonra viraj tekniklerine bak öyle başlarsın. O arkadaşına de ki forumda CompanERROR diye biri "sen ananın karnında 8 mi çizdin" diye soruyor.
    sezgingulmez bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki z800
    Kardeşim ben 6 yaşlarım da başladım kullanmaya şuan 25 yaşına gireceğim yani neredeyse 20 yıldır aktif olarak kullanıyorum ve günde minimum 100km geziyorum bunca yıl ve bunca km sonun da gel gör ki her ne kadar biliyorum yaparım desem de daha çok yolum var, burada önemli olan istek eğer gerçekten böyle bir tutkun varsa başarısız olma ihtimalin yok ama rica ediyorum küçük cc de ufak ufak başla kendini geliştirdiğin gibi motosikletini de büyüt ve altın da ne olursa olsun kontrol sende olsun ne kadar güzel tutkunu bir insansın ne sevenlerini üz ne tutkundan vazgeç zaten Türkiye de bizi önemsemeyen çok kişi var o yüzden biz kendimizi ve biz birliğimizi önemseyelim.
    ErdemB. bunu beğendi.

Kimse üstüne oturur oturmaz öğrenmiyor sıkma canını

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gayet normal. A2 sınavına adamı doğrudan sokmuyorlar ya, önce bir kursa gidiyorsun.

Motosikleti
    Şuan yok
    Bende Istanbul'dayken cbf kiralaya kiralaya öğrenmiştim Eldeki debriyajın yaptığı gibi ilk bindigimde çalıştırmadan devirmiştim Usta zor tutmuştu sonra 1 ay falan pratik yaptım sonra o kadarda zor gelmedi şuan Avusturya Viyana'dayım inşallah seneye bi ninja 300 düşünüyorum herşey zamanla oluyor burdaki tecrübeli abilerinde dediği gibi bol bol AEA izle ve teori yazıları oku Farkediceksin ki yükün günden güne hafifliyor

Arkadaslar cok ama cok sagolun birazcikta olsa icim rahattiniz tesekkurler herkese

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bu gunleri gulerek hatirlayacaksin...
    berkaye ve yasdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    MZ 251
    arkadaşlara katılıyorum bende ilk vitesli motor sürüşümde çok zorlanmıştım şimdi iyi gidiyorum sende bol pratiktensonra iyi olacaksın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şimdilik ehliyet sınavını geçecek kadar öğretsin stop ettirmessen dönüşlerde ayağını yere koymassan bir şey olmaz sinyalini felan mutlaka ver Daha vitesleri debriyajı kavramayı şıkır şıkır ezberleyip bu günlere gülüp geçecen bol bol pratik yap

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Anlamayan adamdan yorum almışsın

Ben yıllardır arabada ve motosiklette ilk öğrenilirken "Debriyajı bırakırken aynı anda gaza bas" lafına gıcık oluyorum. Hatta bide eliyle falan gösterir. Senkronize olacakmış vs vs.. yok artık.

Şuan bir çok araçta debriyajı kavrama noktasına getirdiğinde ilerlemeye başlar... önce bunu öğret adama... adam bi öğrensin, ezberlesin kavrama noktasını, kasları alışsın.. daha bunu çözemeyen adamı defalarca bi anda debriyaj gaz yaptırıp istop ettirip moral bozduruyorsun... ofluyosun pufluyorsun.

Herkes araç kullanabilir ama herkes eğitimini veremez. Verince böyle bi laf çıkıyor işte.
    bilginozi bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    çok normal bir şey niye moralini bozuyorsun ki. arkadaş motoruyla biraz zor öğrenilir tabi. zaten o 8 çizmenin mantığı nedir anlayamıyorum.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    lisedeyken Albert Einstein' na fizik öğretmeni kafası hiç bir zaman fiziği anlamıyacak demiş. Sıkma canını

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    8 çizmek hele de ayağını koymadan kısa çaplı çizmek zordur, bunu şu forumda yapamayacak en az 5 kişi çıkarabilirim.

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamayan adamdan yorum almışsın

Ben yıllardır arabada ve motosiklette ilk öğrenilirken "Debriyajı bırakırken aynı anda gaza bas" lafına gıcık oluyorum. Hatta bide eliyle falan gösterir. Senkronize olacakmış vs vs.. yok artık.

Şuan bir çok araçta debriyajı kavrama noktasına getirdiğinde ilerlemeye başlar... önce bunu öğret adama... adam bi öğrensin, ezberlesin kavrama noktasını, kasları alışsın.. daha bunu çözemeyen adamı defalarca bi anda debriyaj gaz yaptırıp istop ettirip moral bozduruyorsun... ofluyosun pufluyorsun.

Herkes araç kullanabilir ama herkes eğitimini veremez. Verince böyle bi laf çıkıyor işte.
    Aslinda bakarsaniz tamda dediginiz oldu yarim debriyaji soyledim.gostermedi donus yaparken yani 8 cizirken yarim.debriyajda don dedi ama onu gostermedi sordugum halde desenize.arkadas ogretmek.istememis bana

İlk aldığımda boş arazide ne kazalar yaptığımı anlatsam şaşırırsın o yüzden korkma üzerine git korkularının bozma morelini

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)