Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetimi aldigim gun ceza yedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Arkadaş senin durumunu çözemedim ben madem plakanı kapatıp kuralları hiçe sayabiliyosun, o zaman sivil polis evraklarını istediğinde 1 dk memur bey diyip basıp kaçıp gitseydin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pendige beklerim sizi bir cayimi icin pttye beraber gidelim nasil gerek yokmus anlamis oluruz boylece?
    hocam ptt gerek yok.tüm bankalarda sadece ruhsat isteniyor.en azından ben öyle aldım...hatta pek çok shell de hgsı dolumu yapıyorlar.mesela biz bu pazar 650 km yol yaptık pek cok arkadasda yol boyu plakayı bantladı şimdi polis durdursa suç ortada plaka kapalı (motorcu olarak ben de dahıl kapatmak normal sebeplerı bellı ) ama bundan dolayı ceza yazdı haksızlık oldu demek yanlıs...illada kapatacaksanız plakayı sökün ama yanınızda taşıyın en azından düştü dersiniz belkı ozaman ceza yazmaz ama bantlarsanız kacarı yok..ve haksızsınız..ozaman ben radara gireyim 180 ,ile polis ceza yazsın ben polise düşman olayım.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Antalya İzmir arası aynı günde 4 radar yemişim.
    Bana 1.500 TL ye patladı..
    Keyifle gittim geldim 1 hafta sonra rakamı görünce tüm keyfim kaçmıştı

Polis mi ?
    Adam görevini yapıyor..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ceza güzeldir emma benane.

kapatıyorsan o cezaya katlanacaksın.

bizi de geçenlerde mahyo abimiz ile çevirdiler :D üstümüz başımız tam takımız ama büyük de motorlar falan ya hani bak bilinçli adamlarsınız yapmayın şöyle diyip saldılar. çeviren de karşıyaka trafik şube amiri :D

biraz size kalmış.

yaz lan cezayı dersen daha çok çekeceğin var plakan fişlenmiştir bile. konuşmayı bileceksin dostum konuşmayı.

bi de plakayı kapatmayı bileceksin. öyle kabak gibi kapatırsan hiç de masumane gözükmez bu işler.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Uzun yolda plakamı söküyorum arkadan gelen cezalara karşı kılım , durdurup cezamı keserlerse başım gözüm üstüne , en son bodrumdan yola çıkarken durdurdu polis baktı plaka yok kesti verdi cezayı elime, teşekkür ettim yoluma devam ettim , kural ihlali yapıyorsan sonuçlarına katlanmayı peşinen kabul etmiş olacaksın, sonuçta haksız mısın haksızsın, cezanı kesmişler mi kesmişler, birde utanmadan gelmiş burada konu açmışsın ki kendini aklayabilmek için oda yetmemiş millete terbiyesizlik yapmışsın , yani çırpındıkça batıyorsun , bazen hatayı kabullenmek ve onunla yüzleşmek her şeyi kolaylaştırır ve seni daha mutlu kılar.
    ilkadam bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Türk polisi yakalar

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu devletten ne kacirsam nerden kâr ederim diye bakacagim artik.
    Zaten plakayı da bu yüzden kapamadın mı :D

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    KESİNLİKLE SUÇLUSUN VE CEZAYI HAKETMİŞSİN. VE PAŞA PAŞA ÖDE-YE-CEK-SİN. DEVLETİN MEMURUNA ASKERİNE SUCLU OLDUGUN HALDE CEZA YAZDI DİYE SAYGIN SEVGİN BİTİYORSA BİZİM SANA HİÇ Bİ SAYGIMIZ OLAMAZ DOSTUM. ADAM AKILLI YOLUNA GİT BU KAFAYLA DAHA ÇOK CEZA YERSİN

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza güzeldir emma benane.

kapatıyorsan o cezaya katlanacaksın.

bizi de geçenlerde mahyo abimiz ile çevirdiler :D üstümüz başımız tam takımız ama büyük de motorlar falan ya hani bak bilinçli adamlarsınız yapmayın şöyle diyip saldılar. çeviren de karşıyaka trafik şube amiri :D

biraz size kalmış.

yaz lan cezayı dersen daha çok çekeceğin var plakan fişlenmiştir bile. konuşmayı bileceksin dostum konuşmayı.

bi de plakayı kapatmayı bileceksin. öyle kabak gibi kapatırsan hiç de masumane gözükmez bu işler.
    Kevlar pantolon haric bende tam takimdim. Şansa kalmis birsey aslinda

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    kardeşim hem suçlusun hem güçlü birde marifet gibi buraya konu açıyorsun

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten plakayı da bu yüzden kapamadın mı :D
    Ya benim anlatım bozuklugu var yada bazilarinda anlama bozuklugu.
    Dostum cikaramadim diyorum hgsyi, pttye gittim memur ruhsat sahibini istedi buraya kadar bi anla.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bende her zaman işe gittiğim ve ana yola bağlanan boş bir yoldan giderdim ancak bu yol ters yön,gel zaman git zaman polis çevirme yaptı,hiçbişey diyemessin o an,bizim yaptığımız iş güzarlık aslında,85tl ceza yemiştim.Tutunki plaka kapatmak gerçekten ciddi bir suçtur ve kesinlikle kim yaparsa yapsın ceza verilmelidir.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

seta34 buraya kendini aklamaya gelmişsin istediğin olmayınca da millete saldırıyorsun bu kadar basit.
    Birader Capslokla Ne İşin Var Mesajın İçeriğien Bak.Resimide Mecazi Anlamda Attım.Kendi Ayağına Kurşun Sıkmak Deyimİ Gibi.Çok Saçmalamıssın!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Ya benim anlatım bozuklugu var yada bazilarinda anlama bozuklugu.
    Dostum cikaramadim diyorum hgsyi, pttye gittim memur ruhsat sahibini istedi buraya kadar bi anla.
    Ya Bırak Kendini Haklı Çıkarıyorsun,Geç Hgsden,Sonra Artık Kimin Üstüne İse,Herhangi Banka İle Çalışmıyormu? Girin İnternet Bankacılığından ,Telefon Bankacılığından Başvuru Yapın.Kapınıza Kadar Getiriyorlar.Bu Kadar Hak Yemeyi Sevmeyelim.Hiç Bir Bahane Kul Hakkına Girmeye Sebep Değildir.Artı Önemli Bir Durum Olsa Eyw. Diyeceğim.Keyfi Atraksiyonlara Girmişşin.Polisede Birde Laf Ediyor.Başta Birde Belirtmişşin,Polisi Askeri Bu Zamana Kadar Seviyordum.Adam İşini Yapıyor,Birde Adamın İşine Karışıyon.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader Capslokla Ne İşin Var Mesajın İçeriğien Bak.Resimide Mecazi Anlamda Attım.Kendi Ayağına Kurşun Sıkmak Deyimİ Gibi.Çok Saçmalamıssın!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Ya Bırak Kendini Haklı Çıkarıyorsun,Geç Hgsden,Sonra Artık Kimin Üstüne İse,Herhangi Banka İle Çalışmıyormu? Girin İnternet Bankacılığından ,Telefon Bankacılığından Başvuru Yapın.Kapınıza Kadar Getiriyorlar.Bu Kadar Hak Yemeyi Sevmeyelim.Hiç Bir Bahane Kul Hakkına Girmeye Sebep Değildir.Artı Önemli Bir Durum Olsa Eyw. Diyeceğim.Keyfi Atraksiyonlara Girmişşin.Polisede Birde Laf Ediyor.Başta Birde Belirtmişşin,Polisi Askeri Bu Zamana Kadar Seviyordum.Adam İşini Yapıyor,Birde Adamın İşine Karışıyon.
    Böyle yazsan cevabini eyvallah, küstahca yazdigin icin sert ciktim sana.
    Cok merak ettim polis cevirdi seni artcida kask yok diye ceza yazdi sana diyelim sende yoldan gecen birini gorup soyledin polise oda sana doverim seni lan dese tepkin ne olurdu?

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    Bende plakayı kapatıp geçiyorum gişelerden şu ana dek bi sorun olmadı Devlete para ödemem ben zaten devletin başındakiler çalıyor gerek yok

Böyle yazsan cevabini eyvallah, küstahca yazdigin icin sert ciktim sana.
    Cok merak ettim polis cevirdi seni artcida kask yok diye ceza yazdi sana diyelim sende yoldan gecen birini gorup soyledin polise oda sana doverim seni lan dese tepkin ne olurdu?
    Güzel Kardeşim Polisin Yaptığı Yanlış Bir Davranış Diyeceğim Birşey Yok Ama Senin Kullandığın Cümleler Yanlış O Yüzden Tepki Alıyorsun.Şöyle Birşey Var,Her Meslekte Her Ülkede Böyle Kendini Bilmezler Yavşaklar Çıkabilir.Doktoruda,Poliside,Banka Görevliside Çoğu Kez Bu Tarz Kendinİ Bilmez İnsanlar Çıkıyor.Misal Geçen Sağlık ocağına Gittim Kapı Açıktı Aile Hekiminin Doktor Masasındaydı,Sağda Görünmeyen Yerde Perdeyle Kapalı Muayene Alanı Vardı.Girdim Merhaba İşte Şu Yüzden Geldim Dedim.Kadın Doktor Sert Birşekilde Çık Dışarı Görmüyormusun Hasta Var Gibi Laflar Etti.Napalım Bundan Sonra Şöyle Yapıcam Hak Hukuk Tanımıcam Gibi Laflarmı Kullanaydm.Dediğim Gibi Böyle Hödükler Çıkıyor.Bu Tarz İnsanlar İçin Moral Bozmaya Gerek Yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Alıntı tugayriri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende plakayı kapatıp geçiyorum gişelerden şu ana dek bi sorun olmadı Devlete para ödemem ben zaten devletin başındakiler çalıyor gerek yok
    Bakya Birader Bendende Çalışıyorsun,Hak Yiyorsun.ALLAH Bildiği Gibi Yapsın.Avrupayı Bu Yüzden Seviyorum.Bu Zihniyetteki İnsanlara Yer Yok.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Güzel kardeşim, senin önceki başlıklarına da baktım. Yani bu tek olay üzerinden konuşmuyorum. Uzun süre boyunca ehliyetsiz motor kullanımşsın, ehliyet alma safhanda araya tanıdık koymuşsun falan. Tüm bunlar sırasında da başına bir şey gelmemiş, yaptığının sıkıntısını çekmemişsin. Bu yüzden de kuralsızlığa alışmmışsın. Mesela her ne sebeple olursa olsun Hgs'yi çıkarmamış olman gibi bir durum var, ama bir yandan da köprüden geçmen hayalinmiş. Hgs olmadan da bu hayalini gerçekleştirmeyi kendine hak görüyorsun. Tıpkı ehliyetin olmadan motor kullanmayı hak gördüğün gibi. Sonra kuralsız iş yaptığın için ceza yediğinde de sinirlenip sanki hakkın gasp edilmiş gibi tepki veriyorsun.

Bana kendimi hatırlattığın için bunları yazıyorum. 10 yıl önce ben de aynı senin gibi düşünüyordum. Senin bu yaptıklarını ben de yapıyordum. Ehliyet almaya ne gerek var diye düşünüp ehliyetsiz kullanıyordum. Kask, sadece benim yaşamımla ilgili kimi ilgilendirir diye düşünüp kask takmıyordum. İstediğim yolda istediğim hızda giderim, ben kendimi bilerek basıyorum deyip, basar giderdim. Çünkü rüzgarı olduğu gibi yüzümde hissetmek benim hayalimdi ve ehliyet almak için geçecek süreyi beklemek zorunda değildim. Kask takmak zorunda değildim. Ben hız yaparsam sadece kendime zarar verirdim ve kendimi bildiğim için de zaten zarar falan vermezdim. Örnekler böyle gider durur. Mental aynı.

Trafik cezalarından çokça payımı aldım. 2 defa ehliyetsiz kullanmaktan ceza yedim. Bak ilkini yedim, adam olmadım ikinciyi de yedim. Defalarca kasktan yedim, kendi kaskım artçının kaskı. Her seferinde polise kızdım. Kardeşim gidin hırsızları yakalayın dedim. Bak sen bana ceza yazarken yandan kaçan benden beter, bana mı kastın var diye düşündüm. İçimden küfürler ettim, saydırdım. Ama bir yerden sonra (en sonunda yani!) kafam bastı. Trafik eğitiminin en efektif hali trafik cezasıdır. Bilinçlenmek falan hikaye, cezayı yedikçe eğitiliyoruz. Artık kuralsız hiçbir şey yapmıyorum. Sadece hız limitlerinin, en azından kamyonlardan daha fazla olması lazım, onun için bir kaç yere mail attım falan. Gerektiği zaman kendimi kurtarmak adına gaza yükleniyorum, sadece o.

Polise orda kızacak bir şey yok, zaten bir çok şeye müsamaha gösteriyorlar. Ama adama göstere göstere kasksız önünden geçeyim, plakamı kapatayım, adamın önünde sağa sola makas atayım olmaz yani. Sen, "ya onları bıraktı beni aldı" diye düşünüp öyle reaksiyon verirsen, karşılığı da "seni döverim" olur. Çünkü yakalanana kadar her şey serbest, yakalandığında da cezaya razı olacaksın. Adama ne senin hayalinden? Hayalinmiş köprüden geçmek, daha hgs çıkaramamışsın, o yüzden plakayı bantlayıp geçmişsin. Neticede bu kanunsuz bir hareket, buna anlayış göstermek zorunda değil ki. Sen kuralsız iş yaptın ve yakalandın.

Ben, kendi hatalı mantığımı çok şükür canıma veya başkasının canına bir zarar gelmeden, ama ağır ekonomik külfet ile değiştirdim. Sen sen ol, benim kadar cebinden para çıkmasın bu "eğitim" işine. Şöyle bir otur, kuralsızlığın kimseye hak olmadığını kafana yerleştir. Ondan sonra birden bir aydınlanma geliyor zaten
    agrasiwe bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Güzel kardeşim. ben 14 ağustosta uzun yola çktım. 3500 km yol yaptım arkadaşım ile.
    samsun/bafrada 189+189 112 km ile radar cezası
    amasya merkez girişine 10km kala 391+391 141 km ile radar cezası
    samsun merkezde yemek yeri ararken, terse girmişiz fark etmedik. ilerde çevirme oldu oradada 89+89 ceza yemiş olmama rağmen;
    hala polise düşman değilim.

çünkü; 189 + 189 radar cezasını yedikten sonra;
    trabzonda çevirmede plakamız kapalı olduğu için arkadan bir araç şikayet etmiş. ilerde polisler kırmızı ışıkta çevirdi. sanırım terorist sandılar adamlar, radara felan girmediğimiz için, plakalarda kileri sökün bizim yanımıza geldiğinizde plakanız açıktı diye anons ediyorum şimdi diyorum dedi.

30 km ilerde araklıya giderken, arkadaşın plakası düştü. mecburen çantaya koyduk. ilerde polis el hareketi yapmış ben görmedim arkadaş gördü durdu. az ilerde bende durdum. geri geldim. arkadaşı güzel bir dil ile uyardı, sanayinin yerini söyledi gittik yaptırdık.

gene bir sivas macerası, oturacak bir yer arıyoruz montlardan pişmişiz, o kadar sıcak ki anlatamam istanbulu o kadar sıcak görmedim ben mecburen,
    kaskları çıkardık boş sokakta kasksız giderken bir anda meydana çıkmışız ( bilmediğimiz yerler oturcak yer arıyoruz ) polis çevirdi, kasksızlıktan ceza yazacaktı. gene uyardı yazmadı.

Ve daha neler neler, çok polisle sohbet ettik. polis evinde kaldık bizi çok güzel ağırladılar. bu insanlara nasıl düşman olcaz.
    karadeniz polisi biraz kıl. laz damarı var sanırım. fakat içeri doğru girince haritanın gerçek polisleri görüyoruz. özellikle,
    istanbuldan şart görevine sivasa gitmiş abimiz, bizi kendi evinde ağırladı. kendi kardeşi gibi davrandı. emniyet müdürlüğüne götürüp arkadaşlra bizden ne isterlerse yardımcı olun dedi. adamda motor sürüyormuş, oradan sıcaklık var.

şimdi bu insanlara nasıl düşman olalım ki

ayrıca, motorun aralardan geçmesi trafiğe bir nevi tehlikeye atmaktır. cezası 88 liradan başlar ve aradan geçti diye hiç bir kimse ceza yememiştir.
    emniyet şeridi yasaktır, motorcular geçer hatta kimi zaman polis yol bile verir geçsin diye.

tüm bunları göze alarak yapalım,
    ben 700 TL ceza yemişim dert etmiyorum 88 tl için düşman olma polisine
    agrasiwe bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Plakayı kullanılabilir şekilde bulundurmama ktk 23. madde cezası 88 tl.

Baban da askermiş. Senin vatan millet devlet asker polis sevgin 88 lira mı.

Şehit haberlerine iyi olmuş zaten askeri polisi sevmem diyenler geldi aklıma.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    adamlar işini yapmış bence boşuna isyan ediyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)