Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir-Antalya yolculuğu için önerilerinize ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Merhaba, Perşembe günü Honda NC 700 X almak için Yamaha MT 125'imle İzmir'den Antalya'ya gideceğim. Artçım da olacak. Küçük hacimli bir motor olduğundan dolayı hem motosikleti hem de kendimizi yormamak için sık sık mola vermeyi düşünüyoruz.
    Aranızda bu yol hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar varsa ve tecrübelerini benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.
    Mesela; Nazilli'den sonra, Karacasu, Tavas, Serinhisar yolu mu tercih edilmeli yoksa 10 km daha uzun olmasına rağmen Sarayköy, Denizli, Serinhisar yolu mu daha iyidir. Tercihen az viraj ve az rampa bizim için daha iyi olacaktır.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    hamzasimsek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Valla bi kaç kez arabayla İzmir-Alanya yaptım Cankurtaran yokuşu var zorlarsa orası zorlar.Bide virajlı korkuteli var ama bayır aşağı orası benim fikri.Sarayköy yolundan yana ..
    Faen bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700X
    Teşekkürler.
    Cankurtaran çok mu dik acaba?

Yanlış hatırlamıyorsam Denizli-Burdur arası pek rampa-yokuş yok ama Burdur'dan sonra birkaç rampa, hem iniş hem çıkış var.Antalya girişi kıvrımlı ve iniş var.
    Faen bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700X
    Sanırım şu güzergahtan gideceğim. Yani google amca öyle öneriyor.

Tamamdır, benim bahsettiğim yerler yok güzergahta.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Faen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.
    Cankurtaran çok mu dik acaba?
    o kadar dik değilde kıvrımlı ve uzunlamasına sürüyor ama motosiketle arabaya göre daha çabuk biter tabi..Dikkat etmeniz gereken yer Antalya yaklaşında korkuteli var virajlıdır çok oralar genelde uykusuz sürücüler yüzünden kaza çok oluyor
    Faen bunu beğendi.

2SALLA1BAĞLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Yolculuğun tersini bende 12 Eylül'de yapacağım, Antalya - İzmir , Eğer döndükten sonra istediğiniz bir şey olursa 12 Eylül'e kadar yardımcı olabilirim. Mutlaka döndükten sonra ki tecrübelerinizi bekliyorum. Hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    İyi yolculuklar.
    Faen bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yaz mevsimi yol calisma ve kaplama mevsimidir, mutlaka karayollari web sitesinden kgm.gov.tr den yol durumuna bakin.. altindaki alet 125 cc artcili tek serite indirilmis yollarda arkanizda sabirsiz kamyon tir kuyrugu olusur.. hangi yol az calismali ise onu tercih edin..
    Faen bunu beğendi.

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    Alıntı Faen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım şu güzergahtan gideceğim. Yani google amca öyle öneriyor.
    http://i.hizliresim.com/95gy6r.png
    bu güzergahı kullanın bencede....askerliği denizlide yaptım üniversiteyide aydında okudum hep kullandığım güzergah budur araçlada motorlada
    hayırlı kazasız belasız yolculuk
    Faen bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Merhaba,

O yolu sahsen bilmiyorum ancak 1 hafta once 750 km tek yon olarak 150cc ile yol yapmis biri olarak diyecegim, dikkat edin. Zor, sabir zorluyor ama serin saatleri denk getirmeye calisirsaniz minimum 50-60 km sonra mola vererek rahat gidebilirsiniz. Ancak sicak saatlerde motor isinacagi icin dinlendireyim derken yarim saatte bir yarim saatlik molalara varabiliyor.

Ben olsam bolca reflektif mont vb ekipmanlarla gece cikardim yola.

Yolunuz acik olsun keyifli bir surus olur umarim ben su an bile tekrar o yolu giderim zordu ama keyifliydi
    Faen bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    daha dün gece geldim kardeşim o yolu ben yardımcı olayım cuma akşam izmirden cıktım izmir aydın denizli korkuteli antalya dönerken antalya tavas muğla aydın izmir yaptım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

https://harita.yandex.com.tr/?rtext=...C37.704627&z=8

yol aynen bu
    yandex maps e izmir antalya yaz o yolu takipet
    tavas yolunda çökme yolçalışması heyelan bin yıldır bitmedi.

yol genel olarak sakin hiziniz 2 kişi ortalama 110 km geçiyorsa sıkıntı yaşamazsınız.
    gece veya karanlıkta yol yapacaksanız tratör ve ışıksız motorlara dikkat edin aydın denizli arasında.
    aydın denizli arası yolun birçok bölümü agaçla kaplı olduğundan rüzgar yormuyor rahat edersiniz.
    acıpayam korkuteli arasında yolun bazı bölümleri bozuk yamalı ve kuvvetli yan rüzgar var.
    benzin her noktada aynı ve çok sık petrol yok firsatları değerlendirin.
    3 tane gecit olduğu için bu güzergahta serin oluyor terlerseniz yanınızda yedek kıyafet olsun 30 km sonra üşüyeceksiniz.
    ben tvs apaciyle eşşek gibi yükle rahat gittim dönüş tavastan yaptım o yol hala berbat.
    profilimde numara var hertürlü konu için ulaşabilirsin.
    bu arada benim motorda tırstığım tek nokta önümü göremediğim virajlardır bahsettiğim güzergahta öğle bir sıkıntı yaşamadım...
    Faen bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700X
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Tecrübeleriniz benim için çok faydalı olacak.
    Perşembe mesai çıkışı gideceğim. Serin olacaktır hava. İnşallah kazasız belasız, MT 125 ile gidip NC 700X ile dönmek nasip olur. Döndüğümde ben de başımdan geçecekleri paylaşırım.

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    geldiğnizde yazın nasip olursa görüşürüz

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    denizli üzerinden gitmeniz de fayda var zira diğer tarafta hem yokuş var hem viraj fazla ve nedense zırt pırt yol çalışması oluyor en azından ben ne zaman gitsem o manzarayla karşılaşıyordum denizliden giderseniz pek gaz kesmezsiniz zaten yollar gayet stabil
    Faen bunu beğendi.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Her ay İzmir Denizli Acıpayam'a gidiyorum. Serinhisar yolu on numara yoldur. Serinhisar'da giriş ve çıkışta radar olur genelde. Tavsiye ederim bu yolu.
    Faen bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700X
    Gittim, aldım, geldim

İzmir-Aydın-Denizli-Acıpayam-Antalya üzerinden gidip geldim. Gece yola çıktığım için yol genelde sakindi. Denizli-Serinhisar arasında yaklaşık 6-7 km iri çakıllı bir yol var. Asfalt eridiği için yola çakıl sermişler. Kesinlikle çok tehlikeli. Asfalt lastikleri ile ilerlemek bir hayli zor oldu. Eğer o yoldan gidecekler varsa çok dikkatli olsunlar. Onun dışında Korkuteli çıkışı haricinde yol fena değil. Korkuteli-Antalya arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle tek şeride düşüyor. Virajlar da malum.
    MT 125'le ve artçıyla 11 saate gittik dinlene dinlene yol aldık. Dönüşte NC 700X ile 7 saatte geldik.
    Yorucu olmasına rağmen güzel yolculuktu.
    hakikiteker bunu beğendi.

Motosikleti
    Sk 125
    cankurtaran rampasını gözünde büğütmene gerek yok mt ile zorlanmassın zaten çok fazlada uzunluğu yok yolun kısa bi mesafesi var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)