Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Park halindeki bir aylık motoruma çarptılar

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün CBR 250 ile İstanbul'dan Çınarcık'a gittim. Yeğenim ve bir abim ile merkezde buluşup kum plaj tarafına gittik. Yeğenimde motor, diğer abimde ise araba vardı. Cemos Beach ve Arena Beach arasında yolun hemen yanında toprak zemin üzerinde bir otopark var. Yol ile otopark arasına araba ve motorları park edip nerede takılacağımıza karar verelim dedik. Motorlardan inip 10 adım attık ve arkamızda gürültülü bir ses meydana geldi. Bir baktık ki otoparkta arabayı öndeki boş alana çekmek isteyen bir arkadaş (otomatik Mercedes E320) fren yerine gaza yüklenmiş. Hem benim motoruma hem de diğer aracımıza çarptı. Diğer motor 1000RR, o 1-2 metre kadar önde durduğundan çok şükür ona bir şey olmadı. Araba sanırım 3000 motor civarı olduğu için çok yüksek süratle kalktı.

Arabanın aksı kırıldı ve sol lastik sağa döndü. (Mecbur kurtarıcı ile çektirdik.)

Motoru 11 temmuz tarihinde satın almıştım. İlk motorumdu ve düne kadar hiçbir çiziği bile yoktu.

Motora sağ taraftan çarpıldı ve sol tarafa yattı.
    Ayna üzerindeki kask çarpmanın etkisiyle havalanmış ve iki arabanın arasına sıkışmış. Hiç çiziği bile yok.
    Sağ grenaj çizildi.
    Arka fren yamuldu.
    Sol ayaklık kırıldı. (Vites değiştirince topuğun değdiği kısım.)
    Yan sehpa yamuk. (Normal yerinden daha önde duruyor ve motoru park edince sola yatırmıyor.)
    Sol elcik çizildi.
    Debriyaj sallanıyor, hafif yamuldu.
    Sol ayna dışı çizildi.
    Ön çamurluğun öndeki 5 cm kadarlık bölümü kırıldı.
    Gidonu sola çevirince sol elcik depoya kadar değiyor.
    Motor aksamında hiçbir problem yok.

Allah'a şükür 10 saniye ile yırttık. Verilecek sadakamız varmış. Yeğenimle yanyanaydım o esnada. Eğer 10 saniye önce halen motorun üzerinde veya yanında duruyor olsaydık arabaların arasında kalabilirdik. Muhtemelen bacaklarımız kırılırdı veya daha kötü şeyler olabilirdi.

Tabiiki tutanak tutuldu ve yanlışlıkla fren yerine gaza bastığını arkadaşa itiraf ettirdik. Bu arada jandarma trafiğe olay yerine gelmeleri için resmen yalvardık. Yaralanma veya ölüm yoksa gelmiyorlarmış normalde. Motoru bugün ağır ağır Yalova - Pendik feribotu ile İstanbul'a getirebildim. Devrilme ihtimali olduğu için (dik durduğundan) feribotta yanından ayrılamadım. Servisim de sağolsun pazar kapalı olmasına rağmen Pendik'e varınca kapılarını bana açtı ve motoru teslim aldı. 3000 TL üzeri masraf çıkabileceğini söylediler.

Şimdi... Bu motorun hasar kaydı oluşacak ve satarken haliyle değer kaybedecek. Bununla ilgili sizce bir şeyler yapılabilir mi? Servis bana telefon açıp bilgi verecek ama belki aramızdan birilerinin başına gelmiş olabilir. Motor değer kaybedeceği için ilerde satmak istediğimde sanırım aradaki farkı sigorta ödeyebiliyormuş.

Bu arada araç sürücüsü direkle ağaca sürterek çarptığı için sağ aynasını kırdı ve ön arka kapılarında göçükler meydana geldi.

Allah hepimizi her türlü kazadan beladan korusun arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    araç sürücü kaç yaşındaydı acaba ? konuya gelecek olursak değer kaybı için dava açarsınız. Yalnız araç sahibi sıkıntı çıkarmadan zararını karşılayacağını beyan ettiyse centilmenlik gereği genelde pek girmezler bu konulara. Zaten çok büyük bir değer kaybı olacağını sanmıyorum sonuçta şasi ya da motor gibi hayati bölümler hasar görmemiş gibi görünüyor anlattıklarınız kadarıyla.

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç sürücü kaç yaşındaydı acaba ? konuya gelecek olursak değer kaybı için dava açarsınız. Yalnız araç sahibi sıkıntı çıkarmadan zararını karşılayacağını beyan ettiyse centilmenlik gereği genelde pek girmezler bu konulara. Zaten çok büyük bir değer kaybı olacağını sanmıyorum sonuçta şasi ya da motor gibi hayati bölümler hasar görmemiş gibi görünüyor anlattıklarınız kadarıyla.
    Araç sürücüsü 25 yaşındaydı. Kaza sonrası merkeze ehliyet, ruhsat ve sigorta fotokopileri için onun aracıyla gittik. Çok hakim olmadığını oradan anladık zaten, biraz acemiydi. Hatasını kabul edip tutanağa "yanlışlıkla fren yerine gaza bastığım için" diye yazdı. Bu yüzden eksperin bizi hatalı bulacağını düşünmüyoruz. Zararı karşılayacağını belirtmedi tabii ki ama bu ibareyi belirttiği için sanırım bizden bir ücret talep edilmeyecek. Şasi veya motorda görünür bir problem yok fakat ön lastik yalpa yapıyordu çok hafif. Diskte de problem gözükmüyordu. Servis bunları kontrol edeceğini söyledi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Eğer kaskınız da zarar gördüyse kaskın fiyatını eklemeyi unutmayın.Değer kaybı için öncelikle araç sürücüsü ile konuşun eğer yanaşmazsa sigortadan başvurup yapılıyordu herhalde.Böyle bi konu açılmıştı aslında geçmiş konulara bi göz atın.

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Eğer kaskınız da zarar gördüyse kaskın fiyatını eklemeyi unutmayın.Değer kaybı için öncelikle araç sürücüsü ile konuşun eğer yanaşmazsa sigortadan başvurup yapılıyordu herhalde.Böyle bi konu açılmıştı aslında geçmiş konulara bi göz atın.
    Teşekkür ederim. Kaskta bir problem yok çok şükür. Belli ki havalanıp iki araç arasına oturmuş. 1 cm bile olmayan kılcal bir çizik var sadece. Araç sürücüsü direkt hatasını kabul ettiği için söz falan almadık masraflarla ilgili. Geçmiş konuları inceleyeceğim. Tekrar teşekkürler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Soraydın ya hıyara "mal mısın" diye?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Değer kaybı davaları eğer degişmediyse adliye asliye hukuk mahkemelerine açılıyor. Bulundugunuz ildeki adliyeye gidip baro odasından sıra fişi alın ve kendinize avukat atanmasını isteyin. Avukat yardımıyla hem basvurunuzu yaparsanız, hem de avukatlık ucretini karsı tarafa yukleyerek ucret odemezsiniz. Geçmiş olsun.
    karacabeg bunu beğendi.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soraydın ya hıyara "mal mısın" diye?
    Arkadaş epeyce şoka girdi zaten. Yeğenim biraz asi, onun motoruna bir şey olmamasına rağmen çocuğun yanına koşarak gitti zor tuttuk

Olayı tatlıya bağladık ama canımız sıkıldı tabii. O kadar uğraştığımızla kaldık... Şimdi beklemedeyiz bakalım neler olacak.
    RAMİREZ bunu beğendi.

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Öncelikle geçmiş olsun fakat sizin yerinizde olsam kaski da işin içine katardim sonuçta düşmüş darbe almış koruyucu özelliği gitmiş olabilir onu bilemezsiniz kaskida alin

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Geçmiş olsun, geçen gün benim motora da park halinde ve başındayken çarptı malın biri. Millet idare edemeyeceği araçları kullanmakta ısrarcı, pikapın kasasına kaç kere vurmama rağmen çarptı ve çamurlukta çizik oldu. Sabaha bırakmayı tercih ettim ben, küçük bir çizik için uğraşmak istemedim de insan bi iner özür diler, bir şey var mı diye sorar mk. Yine aklıma geldi bak sinirim bozuldu.

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değer kaybı davaları eğer degişmediyse adliye asliye hukuk mahkemelerine açılıyor. Bulundugunuz ildeki adliyeye gidip baro odasından sıra fişi alın ve kendinize avukat atanmasını isteyin. Avukat yardımıyla hem basvurunuzu yaparsanız, hem de avukatlık ucretini karsı tarafa yukleyerek ucret odemezsiniz. Geçmiş olsun.
    Ancak bilgisayar başına oturduğum için hiç araştıramamıştım. Teşekkür ederim bu konuyu araştıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı 6uven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun fakat sizin yerinizde olsam kaski da işin içine katardim sonuçta düşmüş darbe almış koruyucu özelliği gitmiş olabilir onu bilemezsiniz kaskida alin
    Teşekkür ederim. Kaskta cidden bir şey yok. Sadece havalanmış ve iki arabanın ortasına düşmüş. Sadece küçücük bir kılcal çizik var. Bu olay sonrası olup olmadığını bile bilmiyorum. Eğer kaskta görünmeyecek bir hasar oluşmuş olsa bile yine de en azından çizikler oluşurdu diye düşünüyorum.

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, geçen gün benim motora da park halinde ve başındayken çarptı malın biri. Millet idare edemeyeceği araçları kullanmakta ısrarcı, pikapın kasasına kaç kere vurmama rağmen çarptı ve çamurlukta çizik oldu. Sabaha bırakmayı tercih ettim ben, küçük bir çizik için uğraşmak istemedim de insan bi iner özür diler, bir şey var mı diye sorar mk. Yine aklıma geldi bak sinirim bozuldu.
    Teşekkürler size de geçmiş olsun... En azından özür dilenebilir. İnsanımız malesef özür dileme özürlü.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun. kaza hakkında yorum yapıp günaha girmiyim akşam akşam.

Interstellar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r
    sonucu bu başlıkta güncellersen ileride başkasına faydası dokunur, güzel olur. geçmiş olsun tekrar

Eyvallah beyler. Her şey sonuçlandığında başlığı güncelleyeceğim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun karsi taraf hatasini kabul etmis serviste aklina ne geliyosa yazar zaten sonra exper gelip onayliycak bazi parcalari cikarabilir listeden ondan sonra yapilir ucreti siz servise odeyip alirsiniz motorunuzu sonra karsi tarafin sigorta sirketi parayi hesabiniza yatirir yada siz gidip cekersiniz elinizdeki evrak takip nosu ile tekrardan gecmis olsun... deger kaybinida cok kafaniza takmayin

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun karsi taraf hatasini kabul etmis serviste aklina ne geliyosa yazar zaten sonra exper gelip onayliycak bazi parcalari cikarabilir listeden ondan sonra yapilir ucreti siz servise odeyip alirsiniz motorunuzu sonra karsi tarafin sigorta sirketi parayi hesabiniza yatirir yada siz gidip cekersiniz elinizdeki evrak takip nosu ile tekrardan gecmis olsun... deger kaybinida cok kafaniza takmayin
    Teşekkürler aynen dediğiniz gibi oluyormuş. Parayı ben ödeyecekmişim sonra araç sürücüsünün sigortası bana ödeme yapacakmış. Benim servis de bunu söyledi.

Değer kaybı ister istemez kafaya takılıyor ama dediğim gibi bu konuyu araştıracağım.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hocam motorun perte çıkarılabiliyorsa perte çıkarsınlar motorunu. O motoru satarken çok zorlanacaksın ve sıkıntı yaşayacaksın. Kafaya takılmıcak gibi bir olay değil çünkü. Bir çok parça hasar görmüş ve değişecek. Sistem kayıtlı değişeceği içinde 10 küsür bin liralık motorda 3-4 bin lira hasar çıkarsa kimse almak istemez ucuz olmadığı sürece. Kaskına da maalesef çöp gözüyle bak. DIştan hiçbirşey olmaması mühim değil. Basınç ile iç malzeme darbe görmüş olabilir. Onuda talep etmelisiniz.

Kimse kusura bakmasında hasar kaydı var diye fiyat düşürenlere genelde ölücü diyoruz.Bu motor sonuçta şaseden darbe almamış.Bütün değişimler serviste yapılmış.Sayısız kere kaza yapıp kayıtsız toplanmış motorlarda var.Bu arada yeni çıkan sigorta yasalarında bu konuyla ilgili şeyler vardı.Araç değer kaybı vs sanırım.Güzel ülkemdeki sigortacılar bu konu hakkında müşterilerini bilgilendirmediği içi bilen biri yazarsa konu hakkında bilgi sahibi olur herkes.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun perte çıkarılabiliyorsa perte çıkarsınlar motorunu. O motoru satarken çok zorlanacaksın ve sıkıntı yaşayacaksın. Kafaya takılmıcak gibi bir olay değil çünkü. Bir çok parça hasar görmüş ve değişecek. Sistem kayıtlı değişeceği içinde 10 küsür bin liralık motorda 3-4 bin lira hasar çıkarsa kimse almak istemez ucuz olmadığı sürece. Kaskına da maalesef çöp gözüyle bak. DIştan hiçbirşey olmaması mühim değil. Basınç ile iç malzeme darbe görmüş olabilir. Onuda talep etmelisiniz.
    Perte çıkacak bir şey yok dostum dediğim gibi grenajlardaki çizikler ve kopan bir parça ile birkaç yamuk var.

Alıntı sefasahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kusura bakmasında hasar kaydı var diye fiyat düşürenlere genelde ölücü diyoruz.Bu motor sonuçta şaseden darbe almamış.Bütün değişimler serviste yapılmış.Sayısız kere kaza yapıp kayıtsız toplanmış motorlarda var.Bu arada yeni çıkan sigorta yasalarında bu konuyla ilgili şeyler vardı.Araç değer kaybı vs sanırım.Güzel ülkemdeki sigortacılar bu konu hakkında müşterilerini bilgilendirmediği içi bilen biri yazarsa konu hakkında bilgi sahibi olur herkes.
    Bu değer kaybı olayını yarın servisle görüşeceğim...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Geçmiş olsun sana birşey olmamış gerisi teferruat
    Hasar kaydı değer kaybı işlerine pek takılma motorun keyfini çıkar servisten çıktığında hiçbir kusuru kalmayacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)