Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache komple Bakım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ganay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Selam üstadlar
    Motorsikletimin kolay olan bakımlarını ustaya götürmek yerine kendim garajımda yapmak istiyorum.fakat belli bir kmde yap değiştirmekten başka bir bilgim yok.mesela garajımda ustaya götürmeden hangi bakımlarını yapabilirim?
    Yardımlarınızı bekliyorum
    @gunaykall

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam sorunuza yanit veremicem ancak ben bisey rica etcem motorunuzun alt sehpa (ayaklik) ile egzos arasndaki parcanin resmini cekermisiniz benim motorda suan yok nerden bulcam onu ya tak tak ses yapiyor ayaklik egzosa vuruyor titiriyince

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Benim bildiğim bütün bakımlarını yapabilirsin. yağ, hava filtresi, yağ filtresi değişimi.. zincir ayarı, zincir dişli değişimi, lastik değişimi, lastik hava ayarı.. akü, gaz teli. debriyaj teli, hava ayarı, debriyaj ayarı.. aklıma gelenler bunlar, senin becerine kalmış yani hangilerini yapabileceğin

Egzoz ve sehpa arasindaki parca benim motorumda da dusup kaybolmustu. Bu parca serviste yoktu. Ufak bir parca hortum kesip orta sehpanin egzoza degen metalinin uzerine gecirebilirsin.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Alet edevat varsa neden olmasın ?

Nalbur dükkanında çalışıyorum. Anahtardır, civatadır hiç sıkıntı olmuyor hepsinden bulabiliyorum yoksa toplancılardan istiyorum. Bazen de sanayi bölümüne bakıyorum. Elim anahtar tutmaya bayağı yatkın olduğu için böyle şeyleri gayet kolayca yapabiliyorum. Sadece sübap ayarı için servise götürdüm dün. Normalde bakımları bende... Sadece neyin ne olduğunu öğrenmek gerek.

Ama baştan söyleyeyim; Alet yoksa bu iş çok zor. Satın almak da zor. Bu devirde kırılmasını istemediğiniz kaliteli 10-11 yıldız anahtar bile 10 Tl. (Rico)

Normal ayarlarini basit seyleri tornavida takimi ve lokma takimi ve ucuz l anahtar takimi alarak halledebilirsin.onun disinda sokme islerinde agir bakimlarini motoru sokeceksen falan baya alet edevat gerekiyor.kompresor lazim oluyor havali somun sokme tabancasi olmadan isin cok zor. Bazi vidalar elle sokulmuyor. Sokmeye calisirsan kamyon carpmisa donuyosun buyuk vida ve somunlari elle cok uzun ve zaman kaybina neden oluyor col yoruyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler