Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kıbrısta motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba. Ben bu sene kıbrısta bir üniversite kazandım. 4-5 aydır motosiklet aldım alıcam fakat bu kıbrıs işi çıkınca napacağımı bilemedim. Başta kıbrıs honda bayinden alır keyfime bakarım dedim ama öğrendiğim kadarıyla orda motosikletler haddiden çok daha fazlaymış. Benim bilen arkadaşlara sorum şu; Ben burdan motosiklet alsam ve oraya götürsem nasıl bir sorun olur? Orda gümrüğe para verirmiyim? Burda sıfır alıp orda mı plaka taktırmalıyım? Motosiklet sevdasına bir araba para vericem ve bu benim canımı çok sıkmaya başladı. Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Bence kıvrısa git orda bi motorcuyla anlaş teçiz bitane 250 lik al yalnız servis işini iyice öğren yani motoru sana satan adam motoruna sahip çıksın sonra kıbrısta çok uğraşırsın...bi de 250 den fazlaya gerek yok kıbrısta orjinal kıbrıslılar insana ve araca çok saygılılar bizdeki sığırlardan bulamazsın buldukların da burdan oraya göç etmiş olanlardır...
    ferhatkars ve OnurGüler bunu beğendiler.

hovindqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Bak kardeşim ben 4 yıldır KKTC deyim , kıbrıs honda bayinden sterlin üzerinden motor alacaksın öncelikle bizim bi arkadaş geçen sene cbr250 yi 4700 sterline almıştı siterlinin şuan kurunu bilmiyorum ama minimum 3,700 falan o iş yaş , bir diğer husus ordan aldıgın bir mtoru satmaya niyetlensen ha deyince satamazsın elinde patlar , ha bana dersen ben suzuki gsx 600 ,1000 yada harley davidson alacam diye bunlarıda muhtemelen 2 aya satarsın adada kullanılan motor markası bu ikisinden ibaret çünkü ,motora yeni başlayan birisiysen ve yagıdır, balatasıdır vs... bunları değiştiremiyorsan kıbrısta ustalar seni çok üzer , sağlam bir usta bulman nerdeyse imkansız , benim 600f in fren balatası bitti ön usta benden sadece ön iki balata için 580 lira istedi Türkiyeden kargolattım 130 liraya kendim taktım biraz elinin yatkın olması gerek kısaca , Türkiyeden götürmek istersende taşucuna gidiyorsun motorunla Tr gümrüge çıkarken 50-60 lira bayılıyorsun 130 liraya feribot bileti alıp kıbrısa gidiyorsun , girne limanda inip motora sigorta yaptırıyorsun , başka seçenegin olmadıgı için 60 liraya yapıyor 1 aylık sigortayı sakın bir aydan fazlasını yaptırma şehir içinde çok ucuz sigorta bedelleri , sonra sağa sola gereksiz paralar kısmı başlıyor bi 100 lira daha cebinden gider , sonrasında sana sarı kagıt veriyorlar onu gidip onaylatman gerek maliyeye , oda seni vergi dairesine gönderecek seyrü sefer denilen bir belge alacaksın bu kıbrısta motorunun yola çıkmasına izin verilmesi gibi birşey benim motorum cbr600f 170 lira ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam 6 aylık (eger bu dediklerimi adaya indikten sonra 4 gün içinde halletmezsen geç kaldıgın hergün için 2 lira faiz ödersin ) tabiki ehliyet kısmı Tr den aldıgın ehliyet orada geçmediği için kktc sürüş ehliyeti alman gerek ehliyetini veriyorsun yanında 250 lira para ile a2 ehliyetin h,h1,h2 olarak değişiyor yani prosedür çok fazla ama motosiklet kullanmayı seviyorum hiç birşey beni yıldıramaz dersen bu işlemlerle boguşman gerek biraz ben 4 yıldır motorumla bunları yapıyorum çokta mutluyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Ha birde kardeşim unutmadan Tr den kıbrısa motor sokmak için muhacerat yaptırman gerek bunun için gerekenler pasaport ve 400 lira falan her yılda muhaceratını yeniliyorsun , sakın yılma
    ferhatkars, Ahmtmngrsy ve afu35 bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Hey gidi hey, pederin ocağına incir ağacı dikilecek! Kıbrıs'ta üniversite yazılır mı?
    Ahmtmngrsy bunu beğendi.

Naktrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250SL
    Bende 30 Eylül'de Mersin'den Girne'ye feribotla gideceğim. Motorumu daha yeni aldım, ilk motorum o yüzden heyecanlıyım açıkcası sağa sola gidecek Paraları pek umursamıyorum zaten Kıbrıs da bu sene 2. Yılım olacak öğrenciyim hükümete boş beleş verilen paraların haddi Hesabı yok en azından kendi zevkim için para vericem bu sefer. hovindqan'ın bahsettiği işlemlerle de yılmadan uğraşacağım ki sıkılan daralan bir Yapıya sahip olsam Kıbrıs'ta 2.seneme gelemezdim

Hiç usanmadan alakam bile olmayan bir konuda @hovindqan yazdıklarını tek tek okudum. Hayatta desteklemediğim birşeyi ilk defa söyliycem. Git bizim memleketin apaçileri gibi bir küba çita al plakayı sök keyfine bak. Bir motosiklet alıcaksın üzerine bir o kadar daha harcıycaksın. Yazıktır günahtır yahu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)