Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scoterla köpekten kaçmak

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar mondal 125 znu işle boş yolda köpek sürüsüyle karsılassam 5-6 tane olsalar genelde 5-6 köpek geziyorlar.Sizce kaçabilir miyim yoksa yakalarlar mı trekerin önüne kafalarını koyuyorlar diye duydum benimki en fazla 90 km hızla gidiyo 90 km yi bulması biraz uzun sürüyo 4 sanitede 50 km hıza cıkıyor ama sizce yakalarlar mı yoksa kaçar mıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı m125znu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mondal 125 znu işle boş yolda köpek sürüsüyle karsılassam 5-6 tane olsalar genelde 5-6 köpek geziyorlar.Sizce kaçabilir miyim yoksa yakalarlar mı trekerin önüne kafalarını koyuyorlar diye duydum benimki en fazla 90 km hızla gidiyo 90 km yi bulması biraz uzun sürüyo 4 sanitede 50 km hıza cıkıyor ama sizce yakalarlar mı yoksa kaçar mıyım
    panik yapıp düşmezsen yakalayamazlar zaten motor sesinden ürküyorlar genelde.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Kaçarsan yakalarlar

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Köpekler yakalar 1e 5 veriyorum

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    Konuyu gorunce çok guldum zamanında arkadaşla gezerken 2 motor onda scooter vardı ağır ağır mahallede dolasiyoduk küçük bir köpek havlamaya pesimizden koşmaya başladı koştu koştu ve scooterin ayak koyma yerine atladı tabi arkadaş o andan sonra bi panik bıraktı motoru köpeğe kendisi indi (düştü) motordan
    Mexico bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bizim burasi yuzlerce kopegin basibos gezdigi insaat alanlari ile dolu bir yer... 1 senedir kopeklerden cok cekiyorum yalniz sunu gordumki kopeklerin esref ve essek saatleri var.. sabah saatleri ki bu saat 06.00 dan 10.30 a kadar yiyecek aramalari sebebi ile avci moddlar ve cok uyarilmis oluyorlar, bu saatler arasi F650 nin onune dahi atliyorlar bayagi kovaliyorlar.. 10.30 dan sonra uyuklama moduna giriyorlar, 18.00 a kadar onlerinden gecseniz donup bakmiyorlar.. 18.00 den sonra yine uyariliyorlar ozellikle gunes ufuktan batarken en azgin hallerini aliyor... bu saat 21.30 a kadar suruyor sonra miskinlesip sadece uluyorlar..

Motosikleti
    lifan200 shalter
    Köpek sana değil motorun lastiklerine huy kapar korktugunu bellı etme beni rottweiler kovalıyo mahallede alıştım artık

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    beni 1 köpek kovaladıgında direk duruyorum hiç bişey olmamış gibi davranıyor hayvan deneyin. ( grup halinde köpekler için önerilmez )

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    1 köpekse dur hayvanda duruyor arkasına baka baka gidiyor.ama gruba denk gelirsen kökle gazı kaç çünkü köpekleri egzoz sesi çok rahatsız ediyor her gün köpek kovalıyor.ilk başlarda korkuyordum şimdi alıştım kovalayınca gel lan gel atla arkama diyom panik yapıpta düşeyim deme ha egzoz patlamayıda öğren çok işe yarıyor kaçıyorlar
    Tutkudur Motosiklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Bisiklet kullanırken köpek davranışları uzmanı olmuştum

öncelikle şunu söyleyeyim köpek motoru bir hayvan olarak görüyor tekerlekleri hayvanın ayakları olarak algılayıp tekerlere doğru havlıyorlar
    kovalamalarının nedeni de hayvan olarak gördükleri motorun bölgelerini işgal ettiklerini düşünmeleri

köpekler sürü psikolojisi ile hareket eder birkaç havlama ile kankalarını toplayıp ergen kavgası ortamı oluştururlar ne kadar kalabalıklaşırlarsa o kadar saldırgan olurlar

köpek peşinize takılmasın istiyorsanız

1.göz teması kurmayın

2.çok yakından geçmeyin

3.köpeğin dibinde iken gazı köklemeyin

köpek peşinizde ise

ya kaçacaksınız (şehir köpekleri 50km yapabilir kırsalda fabrika ve inşaatları koruyan kangallar ise 70km)

ya da ineceksiniz

indiğinizde Türk taktiği olan daş yok mu daş'ı uygulayın

ya da köpeğe karşı (köpek tek ise inin sürü ise kuduz aşısı is coming) meydan okur gibi davranın karşısına dikilin (bazen işe yarar)

motoru sürerken sizi kovalayan tek bir köpekse şişşt! auuuuu! gibi sesler çıkarın hayvan zannettiği motorun üzerinde bir insan olduğunu görüp afallayacak ve bir ihtimal peşinizi bırakacaktır

motor enduro veya herhangi bir tarda kalıplı bir şey ise köpeğe doğru sürüp ani fren yapın korkuyorlar

veya snappy taktiği uygulayın köpek derisi mutlaka bir işe yarar

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    En iyisi snappy taktigi usta :D

Ben genelde oyle grupla karsilasinca bi yavasliyorum kopege dogru bakip ama kesinlikle goz temasi kurmuyorum, sadece kopege dogru bakiyorum. Yavaslayip durunca genelde onlar da duruyo ama yuzlerindeki o annesi babasi belli olmayan cocuk ifadesi gitmiyor. Bekliyorum biraz uzaklasir gibi olunca harekete basliyim diyorum tekrar geliyolar, ama uzakta olduklari icin basip kacinca yetisemiyolar.
    Bidaha oyle bi grupla karsilasirsam yeni bi taktik deniycem, yanima geldiklerinde motoru durdurup biraz kopekleri sevicem bakalim noluyo.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi snappy taktigi usta :D

Ben genelde oyle grupla karsilasinca bi yavasliyorum kopege dogru bakip ama kesinlikle goz temasi kurmuyorum, sadece kopege dogru bakiyorum. Yavaslayip durunca genelde onlar da duruyo ama yuzlerindeki o annesi babasi belli olmayan cocuk ifadesi gitmiyor. Bekliyorum biraz uzaklasir gibi olunca harekete basliyim diyorum tekrar geliyolar, ama uzakta olduklari icin basip kacinca yetisemiyolar.
    Bidaha oyle bi grupla karsilasirsam yeni bi taktik deniycem, yanima geldiklerinde motoru durdurup biraz kopekleri sevicem bakalim noluyo.
    köpekler sizi değil motoru düşman olarak algılar genelde o yüzden siz motora binince tekrar geliyorlar

ama yine de yanlarına çok yaklaşmayın bence

bisiklet sürerken bir tane büyük köpek peşime takıldı en az 3 km kovaladı indim üzerine yürüdüm kuyruğunu g.tüne kıstırdı iyk iyk diye kaçtı pez..enk

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpekler sizi değil motoru düşman olarak algılar genelde o yüzden siz motora binince tekrar geliyorlar

ama yine de yanlarına çok yaklaşmayın bence

bisiklet sürerken bir tane büyük köpek peşime takıldı en az 3 km kovaladı indim üzerine yürüdüm kuyruğunu g.tüne kıstırdı iyk iyk diye kaçtı pez..enk
    Peki motordan inip motoru iterek goturursek tepkileri ne olur acaba ? Gozleri alisinca belki bi sure sonra ustundeyken de saldirmazlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki motordan inip motoru iterek goturursek tepkileri ne olur acaba ? Gozleri alisinca belki bi sure sonra ustundeyken de saldirmazlar.
    eğer sürü ise motordan inmenizi tavsiye etmem

tek ise iterek götürmeniz onun için bir şey ifade etmez çok kızgın değilse kendi işine bakacaktır ve peşinizi bırakır bence

köpekler dönen yuvarlanan şeylere karşı özel ilgi gösterirler tekerlekli araçları bu yüzden kovalarlar

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer sürü ise motordan inmenizi tavsiye etmem

tek ise iterek götürmeniz onun için bir şey ifade etmez çok kızgın değilse kendi işine bakacaktır ve peşinizi bırakır bence

köpekler dönen yuvarlanan şeylere karşı özel ilgi gösterirler tekerlekli araçları bu yüzden kovalarlar
    Anladim tavsiyelerinize dikkat edicem tesekkurler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)