Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ew yapımı turbo

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar bildiğimiz gibi turbo egzoz gazını yanma odasından vakumlayarak rahat çıkmasını sağlayan bir kit bunu dusunerek atolyemizin onune çektiğim motorumun egzoz çıkısına 1 elektirikli süpürgeyi dayadım ve egzozdan gazı emmesini saglayacak şekilde monte ettim motoru çalıstırdım biraz çalıstı stop etti sonra süpürgeyi çalıstırıp marşa bastım çalıstı sonra gaz vermeye basladım motorun sesi ve gaz yeme suresi çok değişti tabii kıçımda bir supurgeyle motora binemeyecegim için giderken deneyemedim ama bence o motor 2-3 hp güçlendi lakin bunu nasıl yolda giderken deneyecegim çözemedim bir türlü yaparsam bunu dehşet olur beee

bu arada supurgeninde hortumu sıcaktan yamuldu zaten eski püskü bişeydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ev yapımı turbo için egzoz manifoldundan çıkış alırsın, egzoz gazına bir pervane çevirtirsin, o pervanenin milinin öbür ucundan da başka bir pervaneyle motora hava üfletirsin. Yanlız egzoz gazları 700-800 derece sıcaklıkta olduğu için elektrikli süpürge pek işine yaramaz

Bir yöntem de motora güçlü bir alternatör bağlayıp çıkışını süpürgeye vermek. Yanlız süpürgenin çekeceği güç (1000watt diyelim, mekanik/elektriksel kayıpla 2000watt gereksin) yaklaşık 3hp olacaktır, elektrik süpürgesi turbosu 3hp güç verirse en iyi olasılıkla sıfıra sıfır durumuna gelirsin

Ama eğer diyorsan ki bizim evde 700 dereceye dayanacak pervane yaparım, o zaman saygılar derim

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    güzel deneme ama bence egzoz deilde yanma odasına direkt hava vermek daha mantıklı..
    CBR 600F Honda,

bu zaten 1 deneme elektirik supurgesiyle yapılacak iş deyil ama dediğin gibi yuksek ısılara dayanabilecek bi türbün yapabilirsek bu gerçekleşir

aynı şekilde motorada basınçlı hava verecek bir pervane hava filtresine yerleştirile bilirse al sana turboo

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    12 voltla çalışan araç süpürgelerinin motorları hem küçük hemde küçük hacimli motorlara yeter.turboda asıl amaç atmosferik motorun emiş tarafındaki basıncı arttırmaktır.0.5 bar bile sağlasanız 10/1 sıkıştırma oranına sahip motorda ciddi artış sağlar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    5 voltla çalışan bilgisayar fanları 0.003 bar kadar basınç üretebiliyor (3 mmHg). 0,5 bar basınç iyi güç verir ama o basıncı sağlamak pek kolay deil

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    olur olur.ben şu hanımın şarjlısına bir elkoyayım
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı dj_emre adlı üyeden alıntı
    arkadaslar bildiğimiz gibi turbo egzoz gazını yanma odasından vakumlayarak rahat çıkmasını sağlayan bir kit
    Bu konuda biraz daha bilgi edinirsen, pek de öyle olmadığı sonucuna varırsın.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    5 voltla çalışan bilgisayar fanları 0.003 bar kadar basınç üretebiliyor (3 mmHg). 0,5 bar basınç iyi güç verir ama o basıncı sağlamak pek kolay deil
    0.003 bar, 2.250185 mmHg yapar. (Bugün bütün kıllığım üzerimde )

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    olur olur.ben şu hanımın şarjlısına bir elkoyayım
    Boşver abi.Süpürgeyi mundar edeceksin,sonra yengeden yediğin laf sana turbo etkisi yapıp depar modunda beyaz eşyacıya gönderecek
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    hey güzel memleketimin zekii insanları deneme denemedir bence bir süpürgeye mal olmuş ama oda güzel
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler